Меню Закрити

Організація пологів в Канаді

Канада стала лідером серед країн з найнижчою дитячою смертністю. Тут навчилися виходжувати навіть самих недоношених дітей. Пологи в Канаді у 2024 році — це не примха, а вибір самого безпечного варіанта для дитини та майбутньої мами.

Організація пологів в Канаді

Переваги

У Канаді система охорони здоров’я трохи відрізняється від нашої.

Сам зміст у пологовому будинку набагато вільніше:

  • Дозволено бути присутнім при пологах. Поруч може бути не тільки чоловік, але і мама, сестра, подруга. Можете взяти будь-кого, чию підтримку вважаєте важливою. Можна замовити особливу палату, де разом з породіллею і дитиною може залишитися чоловік.
  • До 9 годин вечора дозволено приймати відвідувачів. Це дуже відрізняється від наших пологових будинків, де панує повна ізоляція від зовнішнього світу.
  • Швидка виписка. Якщо народити вранці, ввечері вже можна вирушати додому. Після кесаревого розтину виписка відбувається на третю добу.
  • Анестезія робиться за бажанням породіллі, але переважно природні пологи. Лікар в особливих випадках може порадити, але рішення все одно приймається породіллею самостійно.
  • Діти постійно знаходяться з мамою. Після пологів прикладають шкіра до шкіри, потім прямо в палаті проводять всі необхідні процедури. Розлука можлива тільки якщо мамі або дитині потрібна особлива допомога. Тато при цьому має право залишатися з дитиною.
  • У кожної родової є ванна кімната. Через 2 години після пологів молодій мамі дозволяють помитися. Начебто дрібниця, але чистота дозволяє відчувати себе зовсім інакше.
  • Їжу приносять прямо в палату. Нема потреби стояти в черзі за своєю порцією.

Переваг маса, тому багато хто прагне приїхати сюди народжувати в 2024 році.

План підготовки

Щоб народити в Канаді, не вийде приїхати як простий турист і відправитися в пологовий будинок.

Необхідна попередня підготовка:

  1. Вибір лікарні. Є всім відомі гіганти, такі, як North York General, але можна скористатися послугами та менш відомих клінік.
  2. На сайтах лікарні завжди є список лікарів. Потрібно заздалегідь вибрати того, хто буде приймати пологи. Перш ніж щось вирішувати, обов’язково поговоріть з лікарем. Деякі не хочуть приймати іноземців або просто не мають вільного часу. Отримати згоду доктора – обов’язкова умова.
  3. Отримання візи. Не варто приховувати мету візиту. Лист від лікаря та чек на оплату послуг значно спростить процедуру отримання візи в Канаду. Всі інші документи для отримання візи в Канаду стандартні.
  4. Деякі авіакомпанії відмовляються перевозити вагітних з терміном понад 28 тижнів. Перш ніж купувати квитки, уточнюйте цю інформацію, особливо коли планується переліт з пересадкою. Застрягти в аеропорту буде дуже неприємно і зовсім не корисно для породіллі.
  5. Гарне знання мови буде плюсом, але якщо його немає, заздалегідь домовтеся з перекладачем. Він може знаходитися поряд з вами протягом всього перебування в країні.
  6. При виписці в машині обов’язково повинно бути автокрісло. Медсестра обов’язково перевіряє, чи правильно воно встановлене в машині, і як пристебнутий дитина. Без крісла не випустять, оскільки безпека дитини там стоїть на першому місці.

В цілому, вирішити всі питання не так вже складно. Головне, почати підготовку заздалегідь. Чим раніше буде прийнято рішення народити в Канаді, тим більше буде часу, і все пройде набагато спокійніше.

Особливості родопомочі

На відміну від багатьох інших країн, тут домашні пологи легалізовані. Акушерки, які працюють в лікарнях, також приймають пологи вдома. Можна вибрати як традиційний варіант, так і у воді, у вертикальній позиції.

Заздалегідь лягти в лікарню не можна, тільки якщо для цього є медичні показання. Коли починаються перейми, дзвонимо своєму лікарю, він скаже, їхати чи ще трохи почекати. Добиратися треба самостійно.

По приїзді відразу оформляють в родову. Прикріплюють датчики для контролю стану дитини та майбутньої мами. Якщо скаче тиск, його коригують уколами. За бажанням можна зробити анестезію. Чоловік або інший родич може весь час бути поруч. Тут швидше здасться дивним, якщо породілля у відповідальний момент буде одна.

Після народження дитини дають на руки мамі, а тато може самостійно перерізати пуповину. Через 2 години після пологів допоможуть встати і відправитися у ванну кімнату. Документи оформляються прямо в родовий, батьки отримують довідку про народження дитини із зазначенням місця і часу. Після переводять у палату. Можна оплатити окрему або сімейну кімнату, але навіть в загальній всі відокремлені шторками або ширмою. В цей же день беруть кров на аналізи, якщо все в порядку, виписують до вечора або на наступний день.

Питання громадянства

Після народження в Канаді дитина має право отримати два громадянства. За законами Канади, кожен народжений на цій землі, незалежно від підданства батьків, має право на канадське громадянство. Водночас в Україні діє право крові. Батьки можуть оформити громадянство для своєї дитини, незалежно від того, де вона народилася.

В Україні подвійне громадянство офіційно не визнається, тому на території країни краще не афішувати наявність другого документа. Для виїзду в Канаду дитині знадобиться закордонний паспорт, так само як і на повернення назад.

Канадське громадянство не дає ніяких додаткових привілеїв батькам. Пологи – це не шлях імміграції, але відкриття широких можливостей для самої дитини. Він отримує право на безкоштовну медицину, безкоштовну освіту в Канаді. Виступити спонсором для отримання виду на проживання батьками він зможе лише після досягнення повнолітнього віку. Народжений в Канаді може не отримати відразу канадські документи. Якщо мама вирішила тут народжувати, це ще не означає, що вона хоче зробити дитину громадянином цієї країни. Можна зробити тільки українські документи.

Ставши повнолітнім, дитина може сама скористатися своїм правом і отримати статус громадянина, при цьому він отримає ті ж права.

Вартість

Громадяни країни та резиденти сплачують податки, тому отримують безкоштовне медичне обслуговування. Для всіх нерезидентів медицина платна. Якщо не згасла рішучість народити в Канаді, вартість буде залежати від обраної клініки та необхідних послуг. Як мінімум, все обійдеться 13000 CAD. У цю суму увійде:

  • 2000 CAD на прийняття пологів лікарем. У нічний час тарифи зростають.
  • 3600 CAD за добу перебування в лікарні.
  • 750 CAD обійдеться анестезія, але її можна і не робити.
  • Від 2500 CAD огляд дитини педіатром.
  • 150 CAD за кожен візит до лікаря перед пологами.
  • 575 CAD забір аналізів на білірубін і перевірка хвороб;.
  • 500 CAD послуги хірургічної бригади в разі необхідності кесаревого розтину.

Багатоплідна вагітність збільшує всі витрати приблизно на 40%. Думати про погане не хочеться, але потрібно все зважити, і бути готовим до великих сум. Додаткова медична допомога може знадобитися і мамі і дитині.

Це тільки витрати на перебування в лікарні. Крім цього необхідно найняти житло. Розраховувати потрібно мінімум на 3 місяці. Знадобиться і свій транспорт. Якщо викликати службу порятунку, відвезуть в найближчу клініку, і до свого лікаря потрапити не вдасться. В середньому на пологи в Канаді піде близько 50000 CAD. Ця сума з урахуванням усіх витрат, у тому числі переліт туди й назад.

Всі непередбачені витрати будуть виставлені у вигляді рахунку. Може виникнути бажання його не оплачувати, але це потягне за собою наслідки. Неоплачений рахунок може стати причиною відмови в отриманні канадської візи. Враховуючи громадянство дитини, це небажаний результат.

Діти, народжені в Канаді, можуть отримати громадянство відразу або заявити про свої права, вже будучи повнолітнім. Батькам це не дає ніяких привілеїв, крім самого висококласного медичного обслуговування. Багато компаній пропонують спеціальні тури, звільняючи вагітних жінок від зайвих клопотів. Пологи в Канаді – це прекрасний вибір і широкі можливості для дитини.

Статті по темі