Меню Закрити

Якою мовою говорять у Канаді

Канада – держава, що розташована в Північній Америці, історія країни сягає своїм корінням в далеке минуле. Територія сучасної Канади величезна і займає друге місце, поступившись лише Росії. Щорічно сюди приїжджає велика кількість туристів, їх число перевищує сотні тисяч, хтось хоче краще пізнати культуру цього дивовижного краю, ближче познайомитися з її традиціями, деякі приїжджають з метою відвідати своїх родичів, а зустрічаються і такі, хто вирішив змінити життя у 2023 році та переїхати так далеко назавжди. Багато мандрівників, які планують поїздку, цікавляться історією, деяких цікавить державна мова Канади, а також мова, якою можна розмовляти, щоб бути понятим місцевим населенням. Чи знають російську або українську мову в Канаді, а можливо, буде потрібно розмовник та ін.?

Канада

Яку мову визнано офіційною

Офіційних визнаних мов у Канаді дві – це англійська та французька. У процесі історичного розвитку країни склалося так, що вони обидві отримали статус державної. Природньо, всі види послуг, телебачення, преса надаються мешканцям на кожній з вище перерахованих мов.

Більшість населення країни спілкується між собою однією з мов, спілкування на двох діалектах (англійською і французькою) відбувається лише в декількох провінціях.

Чверть усього населення країни розмовляє двома мовами й більше. Типовим прикладом такого «поліглотства» є населення Монреаля, яка вільно говорить французькою мовою, а також англійською.

Велика країна – багато діалектів

Канада володіє величезною територією, а населення країни настільки різноманітне, що не варто дивуватися використання в ній кілька мов. Іноді можна почути суперечки, в яких хтось скаже: «Тут розмовляють тільки англійською!». Хтось стане стверджувати, що популярна в Канаді французька, але обидві сторони будуть абсолютно праві.

Французька та англійська мови

Жителі Канади в більшості регіонів, переважно говорять англійською, яка тут являє суміш двох вимовлених: британської і американської. Вже давно не новина, що багато жителів Британії часто не розуміють говірки американців, що, своєю чергою, аналогічно і для іншої сторони. Канадці, з характерним для них демократизмом, взяли у кожного з цих діалектів щось своє, в результаті вийшов третій варіант вимови – канадська англійська.

Особливості мовлення у жителів Канади

Жителі канадських провінцій, які розташовані вздовж узбережжя Атлантики, у своїй промові застосовують кілька англійських акцентів. Фахівці вважають, що дана мовна особливість тісно переплетена з історією країни. У далекому минулому місцеві громади цього регіону, що займалися в основному рибним ловом і полюванням, вели досить відокремлений спосіб життя. Майже повністю автономне життя і відсутність тісних зв’язків з населенням інших регіонів були характерні для цих громад.

Ванкувер і Монреаль – міста Канади, в яких проживає велика кількість мігрантів, які приїхали з Китаю. Досить часто тут чути розмови китайською мовою, в основному це найбільш поширений кантонський діалект.

Як говорилося вище, основною в Канаді вважається англійська мова. Слід зазначити, що більшість мешканців провінції Квебек, воліють спілкування французькою мовою. Вони ведуть активну боротьбу, проводять масові виступи за визнання французької, як основної мови Канади. Це бажання настільки велике, що останнім часом приїжджі мандрівники все частіше стали помічати біля будинків корінних жителів Квебека трохи видозмінений прапор, який поєднує в собі прапори двох держав Канади та Франції.

Міста, в яких розмовляють французькою

Крім Квебеку, по всій країні налічується безліч громад, що говорять по-французьки. Так, до франкомовної спільноти відносяться міста Вінніпег Оттава, північна і східна частини Онтаріо, Нова Шотландія, острів Принца Едуарда, Нью-Брансвік і ін.

На противагу франкомовним громадам у Канаді існують також і англомовні. Такі спільноти є, приміром, у Квебеку.

Канадський білінгвізм чи особливість канадського двомовності

Згідно з останніми статистичними даними, кількість канадців, які говорять по-французьки, на цей час перевищила 7 млн осіб, а це, своєю чергою, практично четверта частина населення всієї країни.

Громадяни, які вільно володіють англійською мовою, в сучасній Канаді отримують звільнення від складання іспитів з французької. Але, незважаючи на такі пільги, багато жителів самостійно починають її вивчення. Причини для таких дій у кожного свої, для одних людей це пов’язано з необхідністю ведення ділового спілкування, а хтось займається зі своїх мотивів.

Канада — держава білінгвістична

Для того, щоб зрозуміти, чому Канада є білінгвістичною державою, необхідно повернутися на кілька століть назад. Канадська двомовність отримала початок ще за часів, коли були встановлені зв’язки між двома наддержавами, Англією і Францією, які боролися за колонізацію канадських земель. Знання торговцями двох мов стало гострою потребою, якщо вони бажали розвитку ринкових взаємин.

Білінгвізм

Слід зазначити, білінгвізм характерний більше в провінціях, в яких проживає переважно франкомовне населення. Цікавий факт, канадці повинні обов’язково володіти англійською мовою на розмовному рівні, але при цьому вивчення французької для англомовних громадян – необов’язково.

У Канаді деякі іноземні мови мають пріоритет у системі навчання. Найбільш популярними є німецька мова та іспанська.

Іноземні мови для емігрантів у Канаді

«Англійська чи французька? З якої мови починати вивчення?» – саме такі питання найчастіше виникають у людей, що вирішили емігрувати до Канади та обрали цю країну в якості постійного місця проживання. Звичайно, це питання далеко не останнє, адже якщо ви вирішили жити тут, доведеться не тільки спілкуватися з місцевими, робити покупки в магазині, але і працювати без знання мови, для того, щоб забезпечити себе і свою сім’ю в чужій країні.

Як говорилося раніше, у Канаді офіційно визнано двомовність, але всього лише 15% населення володіють двома мовами. Уряд країни робить все можливе для розвитку білінгвізму:

  • Весь документообіг ведеться відразу двома мовами.
  • Державні службовці та працівники засобів масової інформації повинні розмовляти англійською і французькою мовами.
  • Канадці віддають перевагу школах з навчанням двома мовами.

Більшість приїжджих мігрантів, які вирішили пов’язати своє життя з Канадою і залишитися тут на ПМЖ, після приїзду в райони Канади, де розмовляють французькою, часто при спілкуванні стикаються з нерозумінням. Це пов’язано з тим, що та французька мова, якій навчають в Україні, відноситься до класичної і разюче відрізняється від мови, на якій розмовляють місцеві жителі.

Російська та українська мова в Канаді

Мовний бар’єр, який може виникнути в самому початку, досить складно подолати, якщо немає знання розмовної англійської. Слід зазначити, що серед загального достатку мов, російська та українська мова в Канаді також є. Але зі знанням тільки української або російської в Канаді далеко не підеш. Деякі приїжджі мігранти знову приступають до вивчення французької мови. Для цієї мети тут створені всі необхідні умови. Звичайно, в сучасному світі, подальший розвиток двомовності володіє хорошими перспективами, а також дає значно більше можливостей.

Перед людьми, які планують свій переїзд у Канаду, стоїть багато питань і завдань, які їм належить вирішити. І так, одне з них — це іноземна мова. Питання, яке може суттєво вплинути на рішення, оскільки знання мови сильно спростить життя. Володіння англійською мовою стане хорошим фундаментом в будь-якій державі світу.

Але краще заздалегідь уточнити мову спілкування регіону, в який планується переїзд, для того, щоб почати вивчення ще перебуваючи вдома.

Підсумок

Хочеться відзначити просте запитання обивателя: «якою мовою розмовляють у Канаді?» Це дуже складне питання, і, напевно, не цілком коректний. Більш правильна його формулювання: «Які мови необхідно знати туристу, щоб можна було відчувати достатній комфорт, перебуваючи в Канаді?».

І множина – це не помилка, а правило, яке нам диктують закони та традиції даної країни, інакше ніяк не можна.

Яка мова краща для іміграції в Канаду: Відео

Статті по темі