Меню Закрити

Особливості медицини в Канаді

Канада по праву вважається країною з високою якістю життя. Не дивно, що люди тут живуть у середньому до 82 років і протягом усього життя вважають себе здоровими. Очевидно, не підводить медицина в Канаді, при цьому будучи не такий дорогий, як в інших розвинених країнах. Канадська медицина в 2023 році частково фінансується державою і працює за принципом доступності для всіх груп населення. Єдина медична страховка дозволяє безкоштовно або з мінімальними доплатами отримати лікарську допомогу по Healthcare на території своєї провінції. При цьому частина грошей на виконання програми йде з внесків жителів, а розподіл коштів, медикаментів і кадрів здійснюється на місцевому рівні.

Особливості медицини в Канаді

Медичне страхування та Health Card

Жителі і громадяни Канади вправі розраховувати на медстраховку Health Insuranse Card (HIC). Вона належить за федеральним законом від 1984 року Canada Health Act.

Розробляє програму, на підставі якої люди отримують медичну допомогу, кожна провінція, або територія країни самостійно. І організує своїм жителям видачу карток. Останніми можна скористатися тільки в домашньому регіоні.

В залежності від місця проживання може змінюватися перелік медпослуг, за які канадці не платять, і сума внесків, обов’язкових до сплати. В чужій провінції в лікуванні не відмовлять, але за нього доведеться заплатити. Виняток — екстрені випадки і загроза життю. На порозі лікарні не кинуть навіть нелегала і допоможуть безоплатно.

У цілому державної страховки достатньо, щоб пройти безкоштовні обстеження, здати аналізи і упевнитися в стані свого здоров’я. Безкоштовно можна скористатися наступним:

 • Послугами лікарів-фахівців.
 • Стаціонаром (перебування в лікарні).
 • Діагностичними дослідженнями.
 • Профілактичними щепленнями.

Страхові поліси не гарантують безкоштовні послуги стоматолога. Їх можуть надати тільки в екстреному випадку, коли, наприклад, потрібна термінова операція (видалення зуба). Платний прийом ведуть такі фахівці:

 • Окуліст.
 • Репродуктолог (але репродуктивні технології доступні з пільгами і в приватних, і в державних клініках).
 • Фізіотерапевт.
 • Швидка допомога.

Аптеки Канади теж комерційні, тому всі медикаменти пацієнт купує собі сам.

Медичні послуги для нерезидентів

Перевагами державних полісів можуть скористатися не тільки канадці і резиденти країни, але й іноземці без виду на проживання — біженці або ті, хто подав заяву на отримання виду на проживання. Після цього підтверджують паперів необхідно віднести в провінційний офіс:

 • Паспорт.
 • Імміграційну візу.

Втім, протягом трьох місяців після перетину канадського кордону новоприбулі не можуть розраховувати на діагностику і лікування за рахунок бюджетних грошей. Тому доведеться розщедритися на комерційну страховку. А ось біженці за спеціальною програмою можуть і викликати швидку допомогу, і просто підлікуватися.

Клініки Канади відкриваються для нерезидентів тільки після покупки страховки: приватної, туристичної, студентської. Вона обійдеться мінімум в 50 канадських доларів в місяць.

Особливості надання медичної допомоги

Медицина Канади тримається на лікарях-терапевтах. Саме вони є сполучною ланкою між пацієнтом і подальшою стратегією лікування. Звичних державних поліклінік у країні мало. Такі є лише в деяких провінціях.

В основному за медичною допомогою люди звертаються у приватні клініки. З державного бюджету компенсуються витрати на лікування місцевих жителів і тих, у кого є страховка.

Втім, лікарні Канади не такі ідеальні, якими представляються. Тут існують і черги і талони на запис до лікаря на обстеження і на операцію.

Амбулаторна допомога

Спочатку пацієнтові необхідно потрапити на прийом в клініку до терапевта. Останній визначає, до якого фахівця надалі слід звернутися.

Є альтернатива: піти до сімейного лікаря, однак його ще треба знайти. Для цього слід ходити по клініках і дізнаватися, чи є лікар, який готовий взяти під опіку нових пацієнтів. Сімейний спеціаліст може бути особистим лікарем, який буде в курсі всіх хвороб і нездужань.

Канадські медики можуть приймати і в лікарні, і в поліклініці, і в приватному кабінеті. Самого лікаря пацієнт може змінювати як завгодно часто, ролі не грає, він працює з його місцем проживання або немає.

Зараз у Канаді близько 30 тисяч сімейних лікарів, і це близько половини всіх медичних фахівців з вищою освітою. В середньому на 1000 жителів припадає один особистий терапевт. Це вважається нормальним, оскільки один лікар за зміну встигає прийняти до 18 пацієнтів.

Швидка допомога

Швидка допомогаЗа невідкладною допомогою звертаються за телефоном 911 (як у поліцію або пожежну службу). Надавати екстрену допомогу вміють не тільки медики, але і поліцейські, пожежники.

Виклик швидкої медичної допомоги безкоштовний. Однак тільки в тому випадку, коли людині загрожує смертельна небезпека, і він не може самостійно доїхати до лікарні. В іншому випадку доведеться заплатити за доставку в стаціонар від 100 до 300 канадських доларів.

Сама медична допомога, за умови, що вона дійсно необхідна, безкоштовно. Тому канадці, які потребують постійного догляду, йдуть в лікарню самостійно. На виклики швидкої їздять парамедики, іншими словами, фельдшери. В одній машині — один або два фахівці.

Важливо, що при тимчасовій затримці бригади швидкої допомоги до пацієнта поспішають поліцейські та пожежники. Так що життя канадців рятує «Свята Трійця», що працює за єдиним телефоном.

Стаціонарна допомога

Охорона здоров’я країни включає близько тисячі лікарень. Майже всі медичні заклади державні, приватних організацій меншість. Ряд лікарень спеціалізується на одній сфері надання допомоги, решта — різного профілю.

У них фахівці з лікарняного догляду поєднують лікування з навчанням жителів здорового способу життя. А також — з діагностичними перевірками.

Відомі клініки та лікарні Канади

Toronto General Hospital. Госпіталь Торонто є чи не найбільшим і вже точно найбільш знаменитим в Канаді. Клініка розташовується в провінції Онтаріо і одночасно може займатися лікуванням двох тисяч пацієнтів. Центр спеціалізується на трансплантології, а дослідження пацієнтів і лікування ведуть вчені зі світовим ім’ям.

Toronto General Hospital

ROCKLANDMD. Лікарня заслужила право називатися найбільшим медичним закладом Канади. Сюди стікаються місцеві пацієнти і мешканці більшості провінцій країни. А також на лікування приїжджають іммігранти та медичні туристи з різних держав.

Тут займаються наступним:

 • Гінекологією та урологією.
 • Ортопедією та загальною хірургією.
 • Псіхологією та пластичною хірургією.
 • Гастроентерологією.

Клініка славиться своїм високотехнологічним устаткуванням. А це означає, що діагнози лікарі ставлять точні і лікування призначають ефективне.

HealthCare 365. Багатопрофільна клініка користується популярністю у канадських та іноземних пацієнтів. Вони їдуть лікувати захворювання за різними програмами:

 • Генетичне обстеження, щоб визначити схильність до тяжких захворювань.
 • Лікування онкологічних захворювань.
 • Профілактичні процедури, засновані на ретельному обстеженні, запобігають розвитку важких захворювань.

Medicor Cancer Centre. Центр спеціалізується на лікуванні онкологічних захворювань. Тут надають повний спектр послуг:

 • Лікування і догляд за онкохворими.
 • Розробка нових і ефективних заходів боротьби з пухлинами.
 • Дослідження ліків.
 • Вдосконалення лікувальної і відновної програми.

Місцеві жителі і іммігранти зі страховим полісом, що покриває більшу частину витрат, можуть без страху розорення звертатися за допомогою в ці клініки. Однак приїжджі оплачують послуги в залежності від їх насиченості.

Приватне страхування

Канадська медицина вважається більш дешевою, ніж у ряді інших країн, однак без поліса вона може сильно вдарити по кишені. У систему страхових внесків можна потрапити, минаючи державні фонди. Низка компаній пропонує оформити приватні поліси.

Blue Cross — найбільша в країні приватна страхова організація. Її поліси можуть покрити послуги стоматолога, окуліста, а також обіцяють фінансову підтримку в разі настання інвалідності або важкої хвороби. Ще одна перевага Blue Cross — можливість лікуватися в різних провінціях, а не тільки в домашньому регіоні. На різних територіях за рахунок бюджету надається різне кількість послуг.

Sun Life Financial видає поліси, за яким можна безкоштовно отримати не тільки діагностичні послуги, але і ліки, протези, милиці, інвалідні коляски.

Страховку можна оформити як на себе, так і на кількох людей. Причому спектр послуг можна вибирати самостійно і включати туди тільки ті види допомоги, які необхідні. Нерезиденту в перші три місяці перебування доведеться придбати страховку за 150 канадських доларів. Причому в цю вартість не входять послуги стоматолога.

Стоматологія

Стоматологія в Канаді — справа витратна. Один зуб, приміром, вилікують за 50-100 канадських доларів. Додатково зроблять рентген (40-50).

Вигідніше звертатися за допомогою до лікаря без ліцензії, який вилікує не гірше спеціаліста з документом, але дешевше (близько 30 доларів).

Медичні послуги за додаткову плату

Не варто розраховувати на бюджетний похід до окуліста і фізіотерапевта. Рахунок виставлять і в лікарні, якщо потрібно хірургічне втручання.

 • Операція коштує близько 20 тисяч канадських доларів.
 • День стаціонару — дві тисячі доларів.
 • УЗД — 100 доларів.

Наприклад, операція по видаленню апендициту обійдеться у 20 тисяч доларів, не рахуючи знімків, процедур і ліків. До цього доведеться витратитися на лікаря — що він візьме до 250 доларів. Ті, у кого є поліс, можуть покрити втручання страховкою від п’яти до 100 тисяч доларів.

Пологи в Канаді

Для резидентів пологи в Канаді безкоштовні. Інакше за витратами вони схожі з операцією. Клініка виставляє рахунок в залежності від власних висновків.

Якщо жінка подала довідку про доходи, і в ній вказані невеликі суми, лікарня може зробити знижку. У середньому стандартні пологи коштують 2700 доларів, з ускладненнями — 3200. Плюс день перебування в пологовому будинку — майже 300 доларів.

Медичні послуги можуть супроводжуватися необхідністю покупки того чи іншого ліки. Компенсації за них не надає ні федеральний, ні регіональний уряд.

Перевага тут одна: медикаменти продаються зазвичай місцевого виробництва. І фармацевти можуть підібрати більш дешевий аналог практично кожного найменування.

Медицина в Канаді: Відео

Статті по темі