Меню Закрити

Інтернет і мобільний зв’язок у Канаді

Одним з перших завдань, яке доводиться вирішувати новоприбулим іммігрантам, це підключення до телекомунікаційних сервісів. Хоча б тому, що без телефону і доступу до інтернету досить складно освоюватися в незнайомій країні. Як підключити інтернет, мобільний зв’язок та телебачення у Канаді у 2024 році.

Інтернет і мобільний зв'язок у Канаді

Компанії, що забезпечують телекомунікаційний сервіс

Ринок телекомунікаційних послуг у Канаді контролюється обмеженим числом основних гравців, які пропонують практично весь спектр сервісів. У провінції Онтаріо це компанії Rogers, Bell і якоюсь мірою Telus. Ці компанії пропонують повний набір телекомунікаційних послуг, включаючи звичайний телефон, мобільний телефон і мобільний інтернет, звичайний інтернет і телебачення. Всі три згадані компанії пропонують практично аналогічний набір послуг, і конкурують один з одним.

Ринок телекомунікацій належить до сфери національної безпеки, тому на канадському ринку не присутні зарубіжні оператори, в тому числі з США — жодна з великих американських телекомунікаційних компаній на ринку Канади не працює. Безсумнівно, це знижує конкуренцію на канадському ринку, і вартість телекомунікаційних сервісів у Канаді одна з найвищих серед інших розвинених країн. Правда, і якість цих сервісів одне з кращих у світі.

Основним гравцем на цьому ринку можна вважати компанію Rogers, яка почала свою історію з телерадіомовлення і розвитку кабельного телебачення. На цей час компанії належать практично всі кабельні мережі в Великому Торонто, за якими забезпечується доступ до інтернету. Це також один з основних операторів мобільного зв’язку.

Інший телекомунікаційний гігант це компанія Bell, історія якої бере свій початок в телефонному сервісі. Довгий час ця компанія займала монопольне становище в провінції Онтаріо в області телефонного зв’язку. Пізніше Bell розширила спектр своїх послуг, і зараз веде телевізійне мовлення через супутник, виступає в якості інтернет-провайдера і є одним з найбільш великих операторів бездротового зв’язку.

Ще один телекомунікаційний гігант це компанія Telus. Починала вона як оператор телефонного зв’язку, яка займала монопольне становище в західних провінціях Канади. У провінції Онтаріо компанія представлена як один з найбільших операторів бездротового зв’язку. Ці три компанії можна вважати національними, оскільки вони працюють по всій території Канади. В окремих регіонах і провінціях також працюють більш дрібні телекомунікаційні компанії.

Підключення інтернету

У межах Великого Торонто доступ до інтернету забезпечують фактично тільки дві компанії – Bell і Rogers. У першому випадку використовується DSL зв’язок через телефонні дроти. У другому випадку Для передачі сигналу використовується телевізійний кабель.

І та, і інша технології мають свої плюси та мінуси, але в цілому обидві вони забезпечують стійкий високошвидкісний інтернет. Модем для підключення до мережі ви можете або купити, або взяти напрокат в тій компанії, через яку ви підключаєтеся до інтернету. Підключитися до сервісу будь-який з цих компаній можна в спеціалізованих офісах, які є в великих торгових центрах (молах) або на великих Плаза (площах, де зосереджені магазини).

Останнім часом в центральній частині міста у знову споруджуваних кондомініуми також стали пропонувати інтернет від іншого телекомунікаційного гіганта, компанії Telus. У межах Великого Торонто також діє ряд невеликих компаній які перепродують трафік, який вони викуповують у Rogers і Bell, і продають своїм клієнтам.

Ціни на інтернет у таких компаній зазвичай нижче, при фактично те ж саму якість, що від Bell і Rogers, проте технічна підтримка далеко не завжди на тому ж рівні, що у великих компаній. Альтернативою DSL і кабельного інтернету все більше і більше стає мобільний інтернет, який пропонують всі оператори бездротового зв’язку.

Телефонний зв’язок

Зараз традиційний дротяний телефон активно витісняється мобільним зв’язком і IP-телефонією, і багато сімей і бізнеси відмовляються від проводового телефону. Проте, багато хто ще продовжує користуватися класичним телефоном, оскільки у нього є ряд переваг — зокрема, він працює навіть тоді, коли в будинку забирають електрику.

Класичний телефонний сервіс забезпечує в межах Торонто тільки одна компанія – Bell.

Замовити телефон можна в будь-якому з офісів цієї компанії, які є, як правило, у всіх великих торгових центрах — молах. Коли ви підписуєтеся під телефонний сервіс Bell, ви вибираєте додаткові функції, які ви хотіли б мати на своєму телефоні. Ви також можете замовити кілька телефонних ліній (наприклад, для того, щоб окремі члени сім’ї мали свій окремий телефон), кілька телефонних номерів (для окремих членів сім’ї), і т.д.

Крім класичного телефонного сервісу Bell на ринку Торонто є також пропозиції від компаній, які забезпечують IP-телефонію. В першу чергу серед них можна відзначити компанію Rogers, основного конкурента компанії Bell. Є також ряд дрібніших компаній, які пропонують зв’язок за допомогою VoIP за нижчими цінами.

Також потрібно знати, що в Великому Торонто діє кілька телефонних кодів зони. У Торонто (тобто в муніципальному міському освіті) діють коди 416, 647 і 437. У передмістях, які входять до складу Великого Торонто, проте не входять до складу муніципального Торонто, діють коди 905, 289 і 365.

Оскільки спочатку для муніципального Торонто діяв тільки один код 416, а для передмість 905, з цієї причини часто місто Торонто називають “зоною 416”, а передмістя – “зоною 905”. Дзвінки всередині зони “416”, а також між “зоною 416” і “зоною 905” проходять як місцеві, тобто вони безкоштовні. Усередині зони “905” дзвінки є безкоштовними тільки в тому випадку, якщо вони виробляються всередині одного передмістя. У тому випадку, якщо дзвінки виробляються між різними передмістями “зони 905”.

Варто сказати, що це правило діє тільки щодо дротового зв’язку, для мобільного зв’язку всі дзвінки всередині Великого Торонто вважаються місцевими.

Бездротовий (мобільний) зв’язок

У межах Великого Торонто послуги з надання бездротового (мобільного) телефонного зв’язку і доступу до інтернету пропонують три великих оператори – Rogers, Bell і Telus.Фактично все три компанії пропонують аналогічний сервіс. Кожен з трьох телекомунікаційних гігантів має дочірні компанії, які пропонують бюджетний сервіс і дешевші плани. Rogers контролює компанію Fido, Telus – компанію Koodo, Bell – компанію Virgin.

Крім цих трьох операторів, з 2009 року на канадському ринку працює також компанія Globalive з брендом Wind, проте вона помітно поступається трьом гігантам і по покриттю, і за якістю зв’язку. Мобільний зв’язок також пропонує ряд великих компаній, які самі не працюють у сфері телекомунікацій, але які перепродують послуги Rogers, Bell і Telus, упаковуючи їх у зручні передплачені пакети.

Зокрема, можна назвати такі сервіси, як PC Mobile або Petro-Canada Mobility. Рекламні SIM-cards цих сервісів можна купити в мережах магазинів або на автозаправках зазначених компаній.

У тому випадку, якщо ви купуєте план у тій чи іншій компанії, і підписуєтеся на 2 роки, ви можете отримати найсучасніші телефони з дуже великою знижкою — наприклад, телефон, який коштує близько $750- $950 доларів, вам дістанеться за $200- $250 доларів, або взагалі безкоштовно. Всі телефонні апарати, які вам продає компанія, хоча і прив’язані до сервісів даної компанії, однак всі вони разлочити, тобто їх можна використовувати з будь-якою іншою компанією.

Крім кіосків телекомунікаційних компаній, ви можете купити телефонні апарати практично всіх доступних моделей, які будуть працювати в Канаді з місцевими операторами, в невеликих спеціалізованих магазинах, особливо в китайських торгових центрах. Зокрема, найкраще місце для цього торговий центр Pacific Mall. Також варто згадати, що при переході від однієї компанії до іншої телефонний номер залишається з вами, тобто він закріплений за вами, поки ви самі від нього не відмовитеся.

Номери мобільних телефонів в зоні Великого Торонто мають такі ж коди зон, як і звичайні телефони. Це також є причиною того, чому жителі Торонто воліють мобільні телефони традиційним — навіть проживаючи в передмісті, ви можете мати номер з кодом зони 416, і мати можливість дзвонити в будь-який з передмість по внутріміським розцінками.

Телебачення

Телебачення в Канаді працює в цифровому форматі, причому основна частина програм транслюються в форматі “високої чіткості”. Для прийому телевізійних програм вам потрібно або мати окремий цифровий приймач (HD приймач для можливості дивитися програми в форматі High Definition), або телевізор з уже вбудованим приймачем. Зокрема, як мінімум останні 15 років все телевізори мають вбудований приймач HDTV.

Основні канадські програми можна приймати в межах міста на виносну антену. Причому мова йде про програми, що передаються в форматі HD.

Іншими способами отримання телевізійного сигналу є кабельне телебачення та супутникове телебачення. У межах Великого Торонто сигнал по кабелю надають телекомунікаційні гіганти Rogers і Bell, проте основним гравцем на цьому ринку продовжує залишатися Rogers. Супутникове телебачення, яке довгий час було альтернативою кабельному телебаченню, зараз втрачає популярність, і єдина компанія, яка продовжує надавати такий сервіс, це Bell, що працює в цьому сегменті під брендом Bell TV.

І кабельне телебачення, і супутникове телебачення пропонують набір російських і українських каналів. Також діє кілька російськомовних програм, які готуються місцевими компаніями. Програми виходять раз на тиждень з тривалістю від пів години до години.

Найголовніше, і кабельне, і тим більше супутникове телебачення стрімко втрачають свою аудиторію, оскільки серйозну альтернативу їм становлять канали інтернет-стрімінга. Тому кабельні мережі втрачають передплатників і самі переходять на інтернет-стрімінг. Для тих, кому потрібно українське телебачення, стрімінг україномовних каналів пропонують кілька компаній. Тому великого сенсу підписуватися на кабельне і тим більше супутникове телебачення немає, досить мати доступ до інтернету і підписатися під Вас стрімінг.

Міжміські та міжнародні дзвінки

У Торонто, крім власне семизначного номера телефону, потрібно завжди спочатку набирати код регіону, в якому знаходиться абонент, якому ви телефонуєте. Наприклад, ви телефонуєте абоненту, який має номер 666-7777, який живе в межах Торонто в зоні 416. у цьому випадку вам потрібно набрати номер 416-666-7777.

Вся Північна Америка має єдине телефонне простір. Дзвінок в будь-яке місто Північної Америки з Торонто (і в Торонто з іншого міста) вважається міжміським. Для того, щоб зателефонувати в будь-яке місто Північної Америки, слід:

  • набрати 1 код Північної Америки
  • набрати код регіону
  • набрати телефон абонента

Наприклад, щоб зателефонувати з Нью-Йорка в Торонто за номером 666-7777, слід набрати 1-416-666-7777.

Для того, щоб зателефонувати в іншу країну, слід зробити наступне:

  • набрати код 011 (код виходу за межі Північної Америки)
  • набрати код країни, в яку телефонуйте (наприклад, 380 для України)
  • набрати код міста, в який телефонуйте (наприклад, 44 для Києва)
  • набрати номер абонента

Наприклад, якщо ви телефонуєте до Києва за номером 666-8888, то вам слід набрати 011-380-44-666-8888.

У разі, якщо вам потрібна термінова допомога (медична, допомога поліції або пожежної служби), слід телефонувати 911. Дзвінок за номером 911 з публічного телефону безкоштовний. Ви також можете в разі, коли вам потрібна термінова допомога, зателефонувати безкоштовно з публічного телефону за номером 0. У цьому випадку з вами буде говорити оператор, якому ви можете пояснити свою ситуацію.

Ряд компаній і служб в Північній Америці має toll-free телефонні номери. Це означає, що з будь-якого міста ви не дзвонили, дзвінок для вас буде безкоштовним. Toll-free телефони починаються з коду 8XX. Перед кодом регіону слід набирати 1 (приклад: 1-888-666-8888).

Деякі toll-free номера діють тільки на території Канади або тільки території США — тобто ви можете дзвонити за вказаним номером, якщо перебуваєте на території США, але не можете дзвонити з території Канади. Ряд компаній має платні комерційні номера, за дзвінок по яким ви повинні платити за спеціальними тарифами (наприклад, 10 доларів за хвилину, або разова оплата в розмірі 50 доларів). Будьте обережні з такими телефонними номерами. Дуже часто такі номери використовуються для шахрайського збору грошей.

Нарешті, міжнародні тарифи, тим більше по мобільному зв’язку, в Канаді досить дорогі. Тому має сенс користуватися послугами компаній, які продають час для міжміських переговорів за низькими цінами, у них вартість хвилини може коштувати всього кілька центів. Ну і звичайно найкраще це користуватися інтернет-месенджерами, в цьому випадку вам не доведеться платити за міжнародні переговори.

Статті по темі