Меню Закрити

Шлюб і діти в Канаді

Сімейні питання в Канаді є складною темою з урахуванням того, що справи сімейні стосуються не тільки членів цієї родини, особливо коли мова заходить про дітей. Боротьба за права жінок і дітей призвела до того, що в Канаді вибудувана система законів і регуляцій, які досить сильно впливають на взаємовідносини між членами сім’ї, в тому числі на взаємини між батьками та дітьми. Розглянемо основні аспекти при укладенні шлюбу в Канаді у 2024 році.

Шлюб в Канаді

Сім’я та діти

Основний підхід до сімейних питань в Канаді тримається на тому, що кожен член сім’ї в першу чергу є особистістю, права якого стоять вище інтересів сім’ї, і захист прав цієї особи є пріоритетом. Дитина, щойно народившись, відразу ж виявляється під охороною держави, і це часто створює проблеми для його батьків. Те ж саме стосується відносин чоловіка з дружиною — шлюбні відносини в Канаді є союзом двох рівноправних партнерів, права кожного з яких захищені законами.

Варто сказати, що в Канаді діє велика кількість державних та громадських організацій, які стежать за захистом прав жінок і дітей в сім’ї, і які надають всебічну допомогу тим, хто піддається насильству будинку або хто опинився в умовах, коли потрібна термінова допомога.

При цьому потрібно враховувати, що багато питань, що стосуються сім’ї, регулюються не на федеральному рівні, а на провінційному. Нижче піде розмова про те, як справа поставлена в провінції Онтаріо.

Укладення шлюбу

Для того, щоб вступити в шлюб в провінції Онтаріо, вам повинно бути як мінімум 18 років. Ви можете вступити в шлюб і раніше, проте в цьому випадку потрібна письмова згода обох батьків. Мінімальний вік вступу в шлюб в провінції Онтаріо становить 16 років. Для укладення шлюбу вам спочатку потрібно отримати дозвіл на шлюб – Marriage Licence. Для цього ви повинні заповнити форму заяви на отримання дозволу (Marriage Licence Application Form), яку можна отримати в місцевому муніципалітеті або скачати з інтернету.

Після цього із заповненою формою і документами, які підтверджують вашу особу, ви та ваш партнер повинні з’явитися в муніципалітет, заплатити збори та отримати дозвіл на шлюб. Цей документ буде дійсний тільки 3 місяці з дати його видачі. Після закінчення цього терміну він втрачає свою силу, і вам потрібно буде отримати новий дозвіл.

Саме одруження може бути двох видів — релігійне одруження (Religious Marriage) або цивільне одруження (Civil Marriage).

У першому випадку обряд одруження проводять представники релігійних організацій, які мають дозвіл від Office of the Registrar General проводити дані обряди в провінції Онтаріо. У другому випадку обряд одруження проводить або суддя, або працівник муніципалітету, який має відповідні повноваження. Більш точну інформацію про те, хто і коли може провести церемонію одруження, ви можете отримати в місцевому муніципалітеті.

Обряд одруження в кожному з перерахованих вище випадків може бути проведений тільки за наявності у вас дозволу на шлюб. Після того, як авторизоване особа вчинить обряд одруження, він може тут же оформити вам довідку про укладення шлюбу – Record of Solemnization of Marriage. Він також повинен заповнити всі необхідні поля в дозволі на шлюб і відіслати його на реєстрацію в Office of the Registrar General.

Після цього молодята можуть отримати свідоцтво про шлюб. Дане свідоцтво можна отримати в будь-який час в декількох примірниках. Крім нареченого і нареченої, дане свідоцтво можуть отримати їх батьки й діти від цього шлюбу.

Розірвання шлюбу

Варто сказати, що сімейне право в Канаді та провінції Онтаріо досить складне, тому що регулює безліч аспектів сімейного життя, особливо коли мова заходить про розлучення. Це стосується в першу чергу таких питань, як розділ майна та оформлення опікунства на дітей. Зазвичай, якщо в розлучення залучені згадані чинники, участь в шлюборозлучному процесі адвоката є неминучим.

Першим кроком до розлучення є укладення договору про роздільне проживання Separation Agreement. У цьому договорі ви визначаєте основні принципи, на яких буде здійснено ваш розлучення, тобто як буде здійснюватися розділ майна, хто буде мати права на дітей і які, і т.д. Це досить складний процес, тому що ви фактично вирішуєте, що ви отримуєте після розлучення, і найчастіше висновок Separation Agreement не проходить без серйозних переговорів і з’ясування відносин.

Однак висновок Separation Agreement і повне вирішення всіх супутніх питань при обопільній згоді сторін розлучитися не є достатнім для того, щоб сімейне життя було завершено. Розлучення оформляється тільки в суді, і ви повинні надати судді свідоцтва того, що далі жити разом ви не можете і не хочете.

Таким свідченням може бути факт того, що ви вже більше року живете окремо, або ваш партнер має сексуальні стосунки з іншою особою, або ви піддаєтеся насильству з боку свого партнера. Справа значно ускладнюється в тому випадку, якщо розлучення бажає тільки одна сторона, в той час, як друга сторона проти цього. Лише після того, як суд прийме рішення про ваше розлучення, ви стаєте вільні від шлюбних відносин і можете вступати в повторний шлюб.

Народження дитини

Після того, як у вас народилася дитина на території провінції Онтаріо, ви повинні провести його реєстрацію. Кожен новонароджений на території провінції Онтаріо повинен бути зареєстрований протягом 30 днів після народження в державному органі реєстрації Office of the Registrar General. Однак безпосередньо там можуть реєструватися тільки діти, яким більше одного року. Для новонароджених існує кілька інших шляхів їх реєстрації, на вибір батьків.

Процес реєстрації починається з заповнення форми Statement of Live Birth, яка видається при народженні дитини або працівниками пологового будинку, або акушеркою, якщо вона приймала пологи у вас вдома. Далі, у вас на вибір є три можливості реєстрації дитини.

Перший, і найпростіший — зробити це через інтернет-сервіс Newborn Registration Service, де реєструються діти, які не досягли віку 1 року. Там же відразу ви можете оформити заяву на отримання свідоцтва про народження Birth Certificate на новонародженого і заяву на оформлення йому SIN (Social Insurance Number).

У тому випадку, якщо ви з якихось причин не можете або не хочете проводити реєстрацію через Newborn Registration Service, ви можете надіслати заповнену форму Statement of Live Birth поштою в ваш муніципалітет. Після того, як дитина буде там зареєстрований, ви можете подавати заяву на отримання для нього свідоцтва про народження Birth Certificate. Якщо з якихось причин ви не отримали форму Statement of Live Birth від працівників пологового будинку або акушерки, ви можете заповнити її на інтернеті, і потім роздрукувати її.

Нарешті, ви можете особисто з’явитися в муніципалітет і передати їм форму Statement of Live Birth, Щоб вони зареєстрували народження вашої дитини в Office of the Registrar General.

Після того, як ваша дитина буде зареєстрований, ви можете зробити запит на отримання свідоцтва про народження Birth Certificate. У тому випадку, якщо ви реєструєте дитини через сервіс Newborn Registration Service на інтернеті, ви відразу ж робите запит і на отримання Birth Certificate. Після того, як свідоцтво про народження буде оформлено, воно буде доставлено вам кур’єрською службою і видано під розпис.

Вартість пологів

Оплата медичних послуг, пов’язаних з прийомом пологів, повністю покривається провінційної медичною страховкою OHIP. Тобто якщо ви маєте статус громадянина або постійного жителя Канади, є резидентом провінції Онтаріо і маєте оформлений OHIP, то за медичні послуги, пов’язані з пологами, вам нічого платити не потрібно.

Однак якщо ви тільки приїхали та прожили на території Канади менше ніж 3 місяців (тобто на вас поки не поширюється провінційна медична страховка OHIP), то вам доведеться платити за медичні послуги в повному обсязі, що може скласти кілька тисяч доларів. Найголовніше, практично жодна страхова компанія не оформляє медичну страховку вагітним на випадок пологів.

Статус новонародженого

Дитина, народжена на території Канади, автоматично стає громадянином Канади, незалежно від того, який статус мають його батьки. Наприклад, якщо пологи пройшли у жінки, яка перебувала в Канаді тимчасово і не має в Канаді ніякого постійного статусу, то її дитина, проте стає громадянином Канади.

При цьому канадське громадянство дитини не дає його батькам ніяких прав на перебування в Канаді або на одержання будь-якого постійного статусу тут. Вони повинні будуть жити з дитиною там, де мають для цього можливість. Дитина буде вирішувати, чи залишати канадське громадянство і переїжджати жити в Канаду тільки після досягнення свого повноліття.

Якщо батьки захочуть також жити в Канаді та отримати статус постійного жителя, то дитина повинна буде надати їм сімейне спонсорство відповідно до чинних імміграційних правил.

У тому випадку, якщо дитина народжується за межами Канади в осіб зі статусом постійного жителя Канади, то новонароджений не отримує ніякого статусу в Канаді.То є для Канади він є абсолютно чужим. Для того, щоб дитина отримала статус постійного жителя Канади, його батьки повинні провести для нього процес сімейного спонсорства відповідно до чинних імміграційними правилами.

Якщо дитина народжується за межами Канади у батьків, як мінімум один з яких є громадянином Канади, то дитина також відразу ж стає громадянином Канади.

Допомога при народженні та догляду за дитиною

Батьки новонародженого можуть розраховувати на кілька посібників, які виплачуються з фонду Employment Insurance. При цьому розмір кожного допомоги становить 55% від середньої зарплати за останні 52 тижні, і воно видається, якщо в одержувача набралося 600 годин роботи за вказаний термін.

Допомога може бути такою:

  • Maternity benefits : вагітним жінкам оплачується 15 тижнів післяпологового періоду. При цьому жінка може почати отримувати цю оплату вже за 8 тижнів до очікуваної дати пологів.
  • Parental benefits : дається одному з батьків для догляду за новонародженим. Оплачується до 35 тижнів. При цьому відпустка по догляду за дитиною можуть отримати обоє батьків, головне, щоб сукупне час відпустки у них не перевищувало 35 тижнів.

Є також ще кілька видів допомог, однак вони належать до спеціальних випадків.

Дитячі садки та групи продовженого дня

В Канаді діти до 12 років завжди повинні залишатися під наглядом дорослих, навіть вдома. Порушення цього закону може мати далекосяжні наслідки. Тому дітей або потрібно віддавати в дитячі садки (day care), або запрошувати того, хто зможе за ним доглянути (babysitter).

Дитячі садки та групи продовженого дня

У провінції Онтаріо дитячі сади діляться на ті, що мають ліцензію, і ті, що ліцензії не мають. Згідно з регулюючими актами провінції, дитячий сад, в якому вихователь доглядає не більше ніж за 5 дітьми у віці до 10 років, ліцензуванню не підлягає.

Взаємини між вихователями та батьками дітей регулюються тільки взаємними домовленостями. Зазвичай такі дитячі сади стоять дешевше, однак вихователі в них можуть бути недостатньо підготовлені і немає ніяких гарантій, що вони відповідально ставляться до своєї справи. Тому при виборі неліцензійного дитячого садка важливим фактором є рекомендації тих, хто вже відвідував цей дитячий сад.

Серед ліцензованих дитсадків виділяються три типи:

  • Home-based child care: дитячий садок, який влаштований в будинку вихователя. Зазвичай компанії, які надають послуги з нагляду за дітьми і які отримують ліцензію на такий вид діяльності, наймають вихователів, які влаштовують дитячий сад у себе вдома. Ці вихователі проходять необхідну підготовку, їх будинок інспектується на предмет повної відповідності всім нормам, і заняття з дітьми проводяться за певним планом. Діяльність агентств і окремих будинків, в яких влаштовано дитячий сад, регулярно інспектують представниками Ministry of Children and Youth Services.
  • Centre-based child care: це дитячі садки, які влаштовані не в житлових будинках, а в спеціально обладнаних приміщеннях (наприклад, в приміщеннях при церквах і школах).
  • School-aged child care: це групи продовженого дня, які оперують в початковій школі (elementary school), і в які віддають дітей у віці від 6 до 12 років.

Допомога на дитину

Жителі провінції Онтаріо можуть розраховувати на кілька видів матеріальної допомоги для часткового покриття вартості оплати дитячих садків і виховання дітей.

Child care subsidy. Для сімей з невисоким доходом уряд провінції Онтаріо і муніципальні органи виділяють грошові субсидії на часткову оплату дитячих садків (child care subsidy). Для того, щоб отримувати субсидії, вам слід звернутися до місцевого муніципалітет. При цьому варто мати на увазі, що на отримання субсидій зазвичай велика черга, тому варто звертатися за неї заздалегідь.

The Ontario Child Care Supplement for Working Families. Дана допомога виплачується сім’ям з малим доходом, де один з подружжя змушений сидіти вдома з дітьми або він проходить навчання. При цьому діти повинні бути молодше 7 років.

Universal Child Care Benefit. Дана допомога виплачується на всіх дітей до 6 років, шляхом щомісячних платежів в розмірі $ 160 доларів на дитину, і $ 60 доларів на дітей до 17 років.

Canada Child Tax Benefit. За цією програмою посібник за змістом виплачується щомісяця на кожну дитину віком до 18 років. Розмір виплат залежить від кількості дітей в сім’ї, провінції, в якій ви проживаєте, і розміру доходу вашої сім’ї. Сім’я може отримувати в рік до $ 6,500 доларів на кожну дитину віком до 6 років, і до $ 5,500 доларів на дитину віком від 6 до 17 років. Максимальний розмір допомоги отримують сім’ї, у яких річний дохід на сім’ю не перевищує $ 30,000 доларів.

Статті по темі