Меню Закрити

Зелена карта для іноземних водіїв в Іспанії


Плануючи подорож за кордон на власному автомобілі, слід відповідально підходити до питань страхування. При відсутності обов’язкових документів недбайливого мандрівника можуть не пропустити через кордон. До їх числа відноситься “Зелена карта” в Іспанії, оформлення якої слід здійснювати заздалегідь – в країні реєстрації транспортного засобу. Фальсифікація або втрата документа обертаються серйозними штрафами та псуванням репутації фізичної або юридичної особи. У майбутньому таке правопорушення може позначитися на можливості отримання візи.

Зелена карта в Іспанію

Навіщо потрібна “Зелена карта” в Іспанії

Угода про введення системи “Зелених карт” було прийнято 1 січня 1953 року. Приводом для цього стали рекомендації Економічної та соціальної ради ООН. Після Лондонської міжнародної конференції автостраховиків було скликано спеціальне міжнародне Бюро, розроблені єдині стандарти оформлення/видачі/дії “Зелених карт” і організовані національні Бюро в кожній країні-учасниці Угоди.

Суть нововведення в тому, що тепер для страхування цивільної відповідальності водія на території відразу кількох іноземних держав стало достатня оформити всього один документ. При цьому страхові ліміти на постраждалих встановлювалися в кожній країні свої.

Приєднання окремих страховиків до національного Бюро «Зелена карта» здійснюється на добровільній основі.

В даний час Угода об’єднання єднає кілька десятків країн і безліч страхових компаній. Якщо говорити про українські реалії, то даний вид страхування аналогічний ОСЦПВ, але діє, на відміну від нього, не в Україні, а за кордоном.

Як оформити “Зелену карту” в Іспанію

Придбана при в їзді в країну прикордонна страховка має функціональні обмеження: як правило, діє тільки на території країни в’їзду або в обмеженому списку країн.

Щоб отримати на руки документ, необхідно надати список необхідних паперів та укласти договір зі страховиком. Після заповнення всіх даних картка вноситися страхувальником у міжнародний реєстр.

Пакет документів на Green Card в Іспанію

Готуючись до візиту в офіс страхової компанії завчасно підготуйте такі документи:

 • національний паспорт фізичної особи / свідоцтво про реєстрацію юридичної особи, довіреність від керівника компанії на страхування її майна, що належить компанії, а також паспорт представника юридичної особи, на якого оформлена пред’явлення явлена довіреність;
 • технічний паспорт, свідоцтво про реєстрацію та паспорт транспортного засобу;
 • заповнену заяву на послуги страхування (можливе внесення даних в електронну форму з наступною роздруківкою).
Читайте також:  Водійські права для іноземних громадян в Іспанії

Після цього заявник отримує на руки:

 • перші три сторінки бланка сертифіката Green Card (четверта сторінка залишається в офісі страхової компанії, одного пред’явлення являється представникам влади при настанні страхового випадку);
 • правила програми Green Card;
 • пам’ятку дій при настанні ДТП (дорожньо-транспортної пригоди);
 • підтвердження оплати послуг страховика (квитанція/чек).

Скільки діє страховка в Іспанії і яка її вартість

Загальні правила єдині для всіх країн учасниць угоди «Зелена картка». Саме тому рядка дії документа єдині на території будь-якої з них.

При цьому ви не можете вибрати довільну кількість днів: терміни, на які оформляється автострахування, розбиті по тарифній сітці та варіюються від 15 днів до 12 місяців.

Вартість “Зеленої карти” для всіх страхових компаній є фіксованою і залежить від:

 • бажаного рядок страхування;
 • типу транспортного засобу;
 • регіону дії страхового поліса (всі країни-учасниці угоди, тільки країна в’їзду або спеціальна карта для Молдови, Білорусі, України та Азербайджану).

Це умови зберігається і для ресейлерів, які є офіційними представниками страхових компаній.

Слід мати на увазі, що ціна поліса не може бути вище встановленого угодою ліміту, але не може бути нижче. Зокрема, на кордоні можуть пропонуватися варіанти страхування зі знижкою. Але діяти вони будуть тільки в країні в’їзду.

Зразок Зеленої карти

Для громадян України актуальну вартість страховки «Зелена карта» можна подивитись на сайті МТСБУ.

Де можна придбати “Зелену карту” в Іспанію

Оформлювати поліси міжнародного ОСЦПВ мають право тільки ті страхові компанії, які отримали статус повного члена МТСБУ. Перевірити цей статус можна на сайті МТСБУ.

Існує кілька варіантів оформлення міжнародного поліса страхування цивільної відповідальності водія:

 • в офісі страхової компанії;
 • через офіційного представника за місцем проживання або на кордоні.
 • онлайн, з наданням сканів необхідних документів.

Ви можете заздалегідь розрахувати вартість полісу за допомогою калькулятора на сайті страховика. Заяву також можна заповнити в режимі онлайн і надати в роздрукованому вигляді.

На що звернути увагу при оформленні Green Card в Іспанію

Користуючись неуважністю і поспішністю громадян, шахраї часто видають підроблені документи за справжні. Саме тому рекомендується приділити перевірці одержаного на руки поліса:

 1. Ціна. Першою слід перевірити відповідність вартості поліса встановленими тарифами. Однак викликати підозри повинні не лише завищені, але і занадто низькі розцінки.
 2. Організація. Переконайтеся, входити фірма в список організацій, акредитованих для оформлення даного виду страховок на території конкретної країни. У випадку з реселерами зверніться в головну компанію для підтвердження факту співпраці.
 3. Бланк. На сайті страховика ви можете перевірити виданий документ за його реєстраційним номером, серії та кодом. В результаті ви отримаєте один з трьох відповідей:
  • документ загублено / не числиться в базі;
  • переданий страхової компанії та може бути придбаний (підтверджує факт співпраці з посередником);
  • проданий компанією на зазначений термін (підтверджує факт покупки).
Читайте також:  Що пропонує іспанський автопром

Під час оформлення зеленої карти інформація про договір страхування вноситься в базу даних МТСБУ. Підтвердження цього факту є код, нанесений у нижньому правому куті бланку сертифіката. Перевірити дійсність сертифікату можна через сервіс ЦБД МТСБУ.

Наслідки керування автомобілем в Іспанії без Green Card

Якщо ви загубили поліс або отримали на руки фальшивий документ, з яким вдалося перетнути кордон, при виявленні цього факту буде негайне покарання. При цьому поліс визнається недійсним і відповідальність з водія не знімається.

Зелена карта в Іспанію

В Іспанії передбачені такі види покарання за відсутність міжнародної страховки цивільної відповідальності водія:

 • штраф до 1 500 €;
 • примусове оформлення місцевої автостраховки;
 • вилучення транспортного засобу та відправлення його на штрафстоянку;
 • відшкодування збитку постраждалій стороні у разі ДТП з власних коштів.

Підсумок

Якщо вам необхідна Green Card в Іспанію, то слід оформляти варіант поліса «Зелена картка». При цьому мінімальний термін дії документа не може становити менше ніж 15 діб.

Придбані на кордоні карті, як правило, мають обмеження по території дії, чим і обумовлена можливість їх експрес-видачі. Тарифи на поліс фіксовані, і вибір страхової компанії залежить тільки від ваших уподобань.

Придбання поліса на кордоні – найдешевший, але ризикований варіант. Ретельно перевіряйте дані виданого документа, щоб не стати жертвою шахраїв.

Як заповнити поліс Зелена карта: Відео


Статті по темі