Пологи в США у 2024 році користуються популярністю не тільки у знаменитостей, але й у звичайних пар. Приваблює високий рівень медицини, можливість отримати для новонародженого американське громадянство. Якщо прийнято рішення народжувати в Америці, необхідно зібрати інформацію щодо організації пологів.
Вагітність і пологи в Америці
Відповідно до законодавства дитина, що народилася в Америці, отримує громадянство країни. Дане право надається XIV поправкою до Конституції США. Оформити громадянство можна після досягнення повноліття.
Дитина-громадянин має право:
- легально навчатись і працювати в країні;
- отримувати державну соціальну допомогу;
- відвідувати багато країн без візи;
- подавати заявку на возз’єднання сім’ї (по досягненні 21 року).
Поряд з правами з’являється обов’язок дотримуватися законів США.
Послідовність організації поїздки
Організувати поїздку можуть компанії-посередники, які знають, як проходять вагітність і пологи у США. У мінімальний пакет послуг входять переліт, узгодження організаційних питань з клінікою, лікарем. Такий варіант підійде особам, які бували в Америці.
При замовленні пакету «все включено» клієнт може розраховувати на цілодобовий супровід, допомога в пошуку житла, оформлення документів на візу, громадянство.
Процес організації самостійної поїздки включає такі етапи:
- Оформлення візи категорії B.
Ця категорія поділяється на три типи: В1 (для ділових поїздок), В2 (для туристичних поїздок, отримання медичної допомоги), B-1/B-2 (комбінований). Жінкам, які їдуть народжувати в Америку, найчастіше видається віза B-1/B-2. Для її отримання необхідно підготувати документи:
- візову анкету (форма DS-160);
- закордонний паспорт;
- 1 фото розміром 5х5 см;
- документ, що підтверджує мету поїздки (запрошення від лікаря на пологи);
- квитанцію про сплату консульського збору;
- документи на доказ того, що заявник планує перебувати у США протягом певного часу (договір оренди квартири, авіаквиток в обидві сторони);
- докази наявності фінансових можливостей.
- Співбесіда в Посольстві США й переліт.
Запис здійснюється на веб-сторінці «Звернення за візою США». У призначений день потрібно з’явитися в американське диппредставництво з пакетом паперів. На питання візового офіцера про мету поїздки необхідно говорити правду.
Народжувати в США пускають охоче, але за умови наявності достатніх коштів для оплати медичних послуг і доказів наміри повернутися в рідну країну (знадобляться виписки з банківського рахунку, документи на власність, свідоцтво про шлюб). На кордоні найчастіше виникають проблеми в осіб, яких підозрюють у фінансовій неспроможності.
- Оренда житла.
Способи оренди:
- подобово (через системи онлайн-бронювання);
- короткострокова оренда (від 1 до 6 місяців);
- довгострокова оренда (на термін понад 6 місяців).
Найняти квартиру на тривалий період допоможе рієлтор, у якого є доступ до запитуваної інформації про нерухомість. Вартість залежить від міста, району, інфраструктури. Наприклад, в Маямі 1-кімнатну квартиру в престижному районі біля океану можна зняти за 2 500 доларів в місяць, в недорогому районі – за 1 800 доларів.
- Вибір лікаря і медичного закладу.
Вибрати акушера-гінеколога можна дистанційно, наприклад, на сайті компанії Healthgrades. З лікарем укладається договір, в якому визначаються питання, що стосуються допологового і післяпологового спостереження, УЗД, аналізів, проведення пологів. Прийом пацієнтів проходить в офісі, а пологи – у лікарні або пологовому центрі.
Пологові центри підійдуть прихильникам природних пологів, у яких вагітність протікає без ускладнень. В установах відсутні операційні, реанімаційне відділення, після пологів можна перебувати не більше 12 годин.
У шпиталі є все, що може знадобитися для пологів і екстрених випадків: пологові палати, реанімація, дитяче відділення. Породіллю та дитину виписують через 48 годин після пологів.
При плануванні поїздки потрібно знати, скільки коштує народити в США. Основні статті медичних витрат:
- послуги лікаря – 3 000-5 000 $;
- перебування в шпиталі – в середньому 1 200 $ (1 день);
- догляд за дитиною – від 2 200 $ за 2 дні;
- прийом педіатра – 150-200 $.
Після пологів у шпиталі заповнюється анкета на отримання свідоцтва про народження дитини та соціального номери SNN. Важливо знати правильну транслітерацію імені новонародженого. У графі Middle name потрібно вказати по батькові.
Виписавшись з клініки, необхідно в Департаменті охорони здоров’я штату отримати свідоцтво про народження, сплативши держмито (приблизно 15 $). Картку SNN надсилають протягом 3-4 тижнів на адресу, вказану в анкеті.
Щоб свідоцтво про народження діяло за межами США, його потрібно апостилювати в секретаріаті штату. Можна звернутися особисто до секретаря або відправити запит поштою разом з оригіналом свідоцтва і квитанцією про сплату державного мита (орієнтовно 10 $).
Плюси та мінуси пологів в Америці
Для тих, хто надихнувся ідеєю провести вагітність і пологи в Америці, плюси та мінуси такого рішення представлені в таблиці:
Переваги | Недоліки |
---|---|
1. Сучасне обладнання. | 1. Висока вартість медпослуг, оренди квартири, машини, харчування (у середньому 35 000 $). |
2. Комфортні умови в палаті (зручне ліжко, бокс для новонародженого, диван для чоловіка). | 2. Лікар консультує тільки в робочий час. |
3. Професіоналізм лікарів. | 3. Лягти в клініку заздалегідь не можна, їхати в медустанову потрібно, коли відійшли води та почалися перейми. |
4. Якщо дитина народилася на території США та отримала громадянство, стати американськими громадянами згодом мають право його батьки. | 4. Виписка з клініки при відсутності ускладнень відбувається на другий-третій день. |
Зваживши за і проти, оцінивши фінансові можливості, можна приступати до планування пологів в Америці.