Меню Закрити

Особливості таксі в Чехії

Чеська Республіка порівняно не велика за розмірами, але є одним з великих туристичних, ділових і транзитних центрів, які зв’язують Західну і Східну Європу. А столиця держави ─ Прага вважається одним з найкрасивіших міст світу. Тисячам бізнесменів і туристів з усіх куточків планети доводиться користуватися таксі в Чехії у 2024 році. А як інакше все встигнути і скрізь побувати? Адже вони приїжджають не тільки попрацювати, але і помилуватися місцевими красотами, мостами і замками, насолодитися кращим у світі пивом чи відпочити на унікальних курортах.

Особливості таксі в Чехії

Чеський громадський транспорт

Транспорт в Чехії представлений наступними видами:

Країна компактна, тому система громадського транспорту розвинена добре і пасажирські перевезення налагоджені між усіма населеними пунктами. У Празі є метрополітен.

По протяжності автомобільних доріг і швидкісних магістралей Чехія займає 38-е місце у світі.

У великих містах в арсеналі потенційного пасажира декількох засобів пересування: автобус, поїзд, електричка, трамвай, фунікулер і, звичайно, таксі.

В цілому потенціал транспортної системи перевищує поточні потреби навіть з урахуванням величезного туристичного трафіку. Вона сучасна, комфортна і безпечна.

Прочитайте більш докладно про те, що являє собою сьогодні транспорт в Чехії.

Як розпізнати таксі

Як розпізнати таксі в ЧехіїРозрізнити в транспортному потоці і замовити чеське таксі не становить праці. Приватникам тут видають ліцензії, але правила, в тому числі, маркування та обладнання машин єдині.

Зовнішні атрибути таксі офіційного перевізника наступні:

 • кузов жовтого кольору;
 • «шашечки» на бортах;
 • ліхтар з написом Taxi на даху;
 • назва компанії, номер ліцензії та тарифи на передніх дверцятах.

Лічильник і касовий апарат входять в перелік обов’язкового обладнання.

В салоні повинна бути табличка з інформацією про водія, порядковим номером в автопарку і номерами телефонів компанії, в якій він працює. У деяких машинах частину даних наноситься прямо на пасажирські дверцята.

Користування послугою

Викликати авто можна за телефоном або за допомогою мобільних додатків. Таксі можна зловити на вулиці помахом руки, знайти на численних стоянках біля розважальних і торгових центрів, а також вокзалів і аеропортів.

Операторів в країні працює безліч, як міжнародних, так і місцевих. Найпопулярнішими вважаються:

 1. AAA Taxi. Сервіс міжнародний, в основному надає послуги в столиці та околицях. Має шість тарифів (різних по місту та за його межами) з часом під’їзду до клієнта від 6 до 12 хвилин. Має власний сайт www.aaataxi.cz і мобільний додаток, що завантажується на гаджет безкоштовно з Google Play і AppStore. Телефони для зв’язку: +420 222 333 222 або 14 – Замовлення машини можливий прямо з сайту.
 2. Modry Andel. Викликати машину можна з сайту www.modryandel.cz, зателефонувавши на телефон +420 737 222 333 або за допомогою СМС на цей номер, а також через додаток, доступне для установки на Android і iOS.
 3. Чеський сервіс, який також має свій портал www.sedop.cz з формою для віддаленого замовлення. Контактні номери: +420 227 227 227, 281 000 040, 777 666 333 доступні 24 години на добу. Тут три тарифних плани, що пропонуються в оренду автомобілі бізнес-класу з водіями.
 4. City Taxi. Компанія надає свої послуги цілодобово. Виклик можливий через телефон, за допомогою СМС, онлайн, з мобільного додатку, по email. Номери телефонів: диспетчер: + 420 257 257 257; замовлення по SMS: 777 257 257. Сайт має російськомовну версію – citytaxi.cz/ru.

Крім перерахованих вище, чехи і приїжджі часто користуються послугами:

 • Speed Cars. Тел. диспетчера: + 420 224 234 234.
 • Profi Taxi. Тел.: + 420 844 700 800.
 • Тел.: + 420 244 11 4411, 2 2213 5111.
 • Taxi Praha: + 420 844 700 800.

Великих відмінностей між ними немає. Сервіс скрізь європейський, якісний, працює цілодобово і швидко.

Ціна послуги

Ціна послуги таксіВартість поїздки залежить від відстані і розмірів міста, в якому робиться замовлення. Система тарифів включає окремі розцінки на поїздки вдень і вночі, у тому числі заміські.

Найдорожчі послуги, звичайно, в Празі. Варто врахувати, що найдорожчі таксі в країні працюють в центральному районі Вацлавське-Наместі й у Карлова моста. Особливо на маршрутах в аеропорт з центру і віддалених районів міста (поїздка коштує в районі 500 крон або близько 20 євро).

Середній чек у столиці включає:

 • посадка: 30-40 крон;
 • проїзд (за 1 км): 20-28 крон вдень, якщо замовлення оформлене через телефон, за допомогою SMS або мобільного додатка, або 30 крон, якщо таксі взято на вулиці. Заміський тариф стартує від 15 крон.
 • очікування понад норми (5 хвилин): 6-7 крон за хвилину.

Ціни в провінції істотно демократичніше:

 • посадка – від 25 крон;
 • проїзд 17-20 крон за кілометр;
 • хвилина простою – 5 крон.

Нічні тарифи приблизно в півтора-два рази вище.

Мобільне замовлення

Як уже неважко здогадатися, віддалений замовлення входить в список можливостей більшості операторів. Цим потрібно користуватися, адже вигоди від такої пропозиції маса.

Мобільний додаток дозволяє:

 • у будь-який час отримати сервіс за фіксованими розцінками;
 • відмовитися від необхідності повідомляти адресу точки відправлення (завдяки GPS-датчиків на гаджетах), що скорочує час подачі автомобіля під посадку;
 • легко і швидко замовляти транспортний засіб необхідної категорії;
 • першим дізнаватися про акції, бонуси і знижки.

Це прекрасна альтернатива традиційним способам виклику таксі та прокату автомобілів.

Приміром, Uber в Чехії дуже популярний, функціонує оперативно, а його послуги помітно дешевше. Щоб ними користуватися, необхідна чеська SIM-карта або українська з роумінгом. В офіційних магазинах Google, AppStore і на сайтах операторів можна скачати таку програму безкоштовно.

Uber в ЧехіїДо речі, такі програми є в багатьох європейських фірм:

 1. Hopin ─ аналог вищеназваної компанії, що працює у Східній Європі. Клієнтам обіцяні невисокі тарифи, є можливість вибору мови та способів оплати.
 2. WunderCar – підрозділ німецької SW, гарантує вартість послуг нижче ринкової у два рази. Після реєстрації клієнт отримує промокод на 150 крон, розрахований на необмежену кількість поїздок.
 3. У таксопарку сервісу переважно гібридні машини з бортовими комп’ютерами. Співпрацює з великими торговельними центрами чеської столиці.
 4. Машин лише близько півсотні, але є можливість самостійного вибору водія.

Є ще Taxify (охоплює Прагу, Оломоуц, Пльзень, Острави та Чеське-Будейовіце) і taxi.eu (працює в столиці). До речі, розцінки останньої до аеропорту найнижчі на ринку.

З нових можна відзначити компанію Profitaxi (сайт www.profitaxi.cz, тел. 261 314151, 14015).

Сервіси спільних поїздок

Тим, хто подорожує автостопом, доступний добре відомий сервіс BlaBlaCar, який придбав і розвиває подібний чеський сервіс Jizdomat. Сайт www.blablacar.cz використовує тільки чеську мову, а послуги надаються виключно на території країни.

Наприклад, зі столичного аеропорту Рузіне в Карлови Вари можна дістатися всього за 100 крон.

Користування сервісом не представляє особливої складності. Як і скрізь, потрібна реєстрація, але комісії, яка є в багатьох країнах, у Чехії немає зовсім.

Наше таксі в Чехії

Спеціально для українських туристів у столиці працюють російськомовні компанії:

 1. «Таксі в Празі», тел.: +420 776-251-618, taxi-v-prage.com.
 2. «Веселе таксі», тел.: +420 212-290-290, + 420 773-183-161, veselytaxi.com.
 3. Premier, тел.: + 420 777-092-045, taxipremier.com.

Водії в таких компаніях ─ місцеві, але знають російську мову, або українці, які мають тривалу візу і отримали ліцензію.

Правила роботи підпорядковані європейським вимогам та нормам. До пакету послуг входять трансфери і прокат. Розцінки будуть трохи вище або на рівні середніх чеських.

Таке чисто російське таксі з чеським акцентом зручно для клієнтів з України, адже більшість місцевих порталів мають максимум англомовну версію.

Поради туристам

Як викликати таксі в ЧехіїХоч сервіси та цивілізовані, але все ж рекомендується скористатися деякими заходами обережності:

 1. Відразу дати зрозуміти водієві, що з маршрутом і розцінками ви добре знайомі. Купіть карту, поставте мобільний додаток і користуйтеся навігатором.
 2. Замовляйте таксі через телефон або через інтернет. І дешевше, і безпечніше.
 3. Узгодьте вартість, нюанси поїздки й варіант оплати до посадки.
 4. Перевіряйте, чи включений і за яким тарифом працює лічильник. Вдень в межах міста повинен бути № 1. Тариф № 2 використовується за містом, № 3 – за межами Чехії, а № 4 – нічний.
 5. Завжди вимагайте чек і не соромтеся при необхідності телефонувати на гарячу лінію служби або в поліцію. Місцевий таксист зобов’язаний прийняти кредитну картку.
 6. Просіть вислати україномовної водія або користуйтеся «нашим» таксі.
 7. Не ловіть машини без розпізнавальних знаків.

Якщо ви тільки збираєтеся в поїздку, замовте трансфер, наприклад, через KiwiTaxi або FlyTaxi.

Висновок

В принципі, з пошуком таксі в Чехії проблем немає. Завдання полягає в правильному і своєчасному виборі компанії, водія і конкретної послуги. Нічого нового або незвичайного, але якість і надійність – європейські.

Найбільш зручний транспорт у Празі: Відео

Статті по темі