Меню Закрити

Які марки та моделі автомобілів виробляють у Чехії

Марки німецьких, японських, англійських і американських автомобілів сьогодні у всіх на слуху. Рідше згадуються марки та моделі машин, що випускаються у Франції та Італії. Проте виробляють автомобілі не тільки в цих країнах. Багато не настільки помітні на світовій арені країни теж мають свої автомобільні виробництва з досить давньою історією. Про те, які існують марки та моделі чеських автомобілів, постараємося дізнатися більше.

Чеський автопром

Виробництво автомобілів в Чехії

У 1815 році Йозеф Божек представив чеської публіці свій паромобіль, був самохідним екіпажем. Власне, це був один з перших автомобілів у світі та перший на території Чехії. Саме з моменту його створення і слід вести відлік історії автомобільної промисловості країни.

Слід відзначити, що Чехія завжди славилася висококласними інженерами та механіками, тому зовсім не випадково автомобільна промисловість становила і становить основу її економіки.

Напередодні Другої світової війни чеські автовиробники налагодили масовий випуск автомобілів, проте із-за війни він сильно зменшився, хоча повністю не припинився. Згодом, у післявоєнний період, це дозволило помітно розширити виробництво.

В результаті незадовго до розпаду Чехословаччини випускалося близько 250 тисяч різних видів транспортних засобів на рік. Зокрема, тролейбуси та автомобілі випускала компанія “Шкода”, досить відомі були автобуси Karosa, вантажівки та трамваї “Татра”, а також невеликі вантажівки марки “Авіа”.

Величезною популярністю користувався чеський мотоцикл Ява. Не менший попит був і на мотоцикли марки CZ.

Після розпаду Чехословаччини велика частина автомобільного виробництва залишилася на території Чехії. Чеське держава одержала великі інвестиції від західних і далекосхідних інвесторів для розвитку саме цієї галузі.

Тому сьогодні в Чехії виробляються автомобілі не тільки місцевих брендів, але і всесвітньо відомих компаній, таких як Hyundai, Citroen, Peugeot, Toyota. А найбільш відомий чеський виробник Skoda з 2000 року входить до складу концерну “Фольксваген”.

В результаті чеські автовиробники одержали доступ до останніх інновацій і здатні виробляти машини, конкурентоспроможні на міжнародному ринку.

Автомобільна промисловість Чехії займає шосте місце в Європі й шістнадцяте місце у світовому рейтингу. Щорічно тут виробляється близько 1,2 – 1,4 млн автомобілів, які продаються практично по всьому світу.

Найбільш відомі автомобільні бренди Чехії

Безперечно, найвідомішим чеським брендом є Skoda. Автомобілі цієї марки, не поступаються за якістю машин материнської компанії “Фольксваген”, але мають більш низьку ціну, можна часто побачити на дорогах нашої країни. Однак є й інші марки чеських машин, які теж досить добре відомі у світі. У їх числі:

  • вантажні марки: Tatra та Avia.
  • легкові бренди: Praga і Kaipan.

Бренд Tatra

Історія компанії почалася з виготовлення кінних екіпажів. Слід зазначити, що майстерня процвітала і навіть мала філії за межами країни, зокрема, в Києві.

Перший самохідний екіпаж був зібраний в майстерні в 1897 році. А в 1921 році компанія стала називатися “Татра”. Спочатку модельний ряд компанії включав як вантажні, так і легкові машини, проте в 1971 році було прийнято рішення зосередитися тільки на вантажівках.

Машина Tatra

Чеський вантажівка з повним приводом Tatra був добре відомий у Радянському Союзі та інших країнах Східної Європи. Проте розпад соціалістичного табору і часта зміна власників компанії призвели до деякого падіння популярності цього бренду в Україні. Тим не менш Татри донині широко відомі у світі своєю невибагливістю, високу прохідність і здатність працювати навіть в складних кліматичних умовах.

Легкові моделі “Татри” теж зустрічаються, щоправда, тепер, в основному, в чеських музеях.

Бренд Avia

Невеликі середньотоннажні вантажівки Авіа теж були добре відомі в СРСР. На шасі цих вантажівок виготовлялися також і однойменні автобуси, які також поставлялися в нашу країну. Відмінною особливістю вантажівок цієї марки була форма їх кабіни, чимось нагадує про авіацію.

Бренд Avia авто

Зауважимо, що історія компанії дійсно починалася з авіації. У 1919 році в передмісті Праги була створена авіамайстерня, яку в 1931 році перенесли в Лентяни. Після Другої світової війни на базі майстерні почався збір вантажівки “Татра”.

З 1952 по 1959 рік компанія намагалася повернутися в авіацію і дійсно збирала літаки. Однак пізніше це виробництво згорнули та почали збирати вантажівки концерну “Прага”. Ну а перший Avia побачив світ у 1967 році.

В даний час компанія виробляє вантажівки, мають повну масу від 6 до 12 тонн.

Бренд Praga

Концерн “Прага” був заснований в 1907 році та понад сто років спеціалізувався на виробництві вантажних автомобілів, озброєння та військової техніки, тому його продукція була відома, в основному, фахівцям цієї вузькопрофесійному сфери. Проте у 2016 році автозавод різко змінив профіль своєї діяльності та почав випуск суперкарів.

Бренд авто Praga

Єдина пред’явлена публіці модель R1R за своїм зовнішнім виглядом нагадує справжній гоночний болід і має цілком гідні технічні показники для того, щоб вважатися суперкаром. Вуглепластиковий корпус авто важить 670 кг і забезпечує 575 кінських сил на одну тонну ваги машини. Вартість авто близько 170 тисяч євро.

Бренд Kaipan

Машини бренду “Кайпан” з’явилися на ринку порівняно недавно. Сама компанія була створена в 1991 році, але уявити перший автомобіль їй вдалося тільки в 1997-у.

Бренд авто Kaipan

Фірма спеціалізується на випуску родстерів – так називають двомісні автомобілі з відкритим верхом. Такі машини дуже популярні серед осіб, які мають дохід вище середнього.

Перша модель була створена на базі Lotus 7, що явно вказує на прагнення закріпитися у верхньому ціновому сегменті. Інші моделі також схожі на Lotus, але має свій фірмовий стиль, що виділяє бренд серед інших. Машини виготовляються на замовлення з передоплатою 66%. Базова ціна автомобіля – 49 367 євро.

Бренд Skoda

“Шкода”, безсумнівно, найвідоміший у світі чеський бренд. Компанія є національною гордістю Чехії, будучи найбільшим підприємством, створеним саме в цій країні у далекому 1895 році як дочірня компанія Laurin & Klement. Після цього компанія неодноразово змінювала імена, а в роки Другої світової війни навіть входила в оборонні структури Німеччини.

Бренд авто Skoda

Назва “Шкода” знову стало брендом компанії в 1990 році. З 2000 року фірма увійшла до складу “Фольксваген Груп” і тепер випускає високоякісні, але порівняно недорогі автомобілі, які користуються популярністю у світі.

Модельний ряд легкових автомобілів компанії, що продаються в Україні, в даний час представлений наступними авто:

  • SKODA RAPID;
  • SKODA OCTAVIA;
  • SKODA YETI;
  • SKODA KODIAQ – ця модель позиціонується як позашляховик і володіє всіма якостями, властивими кросоверу. Тобто вона здатна прекрасно пересуватися по дорогах, перебувають у різному стані, однак для переміщення по бездоріжжю цей автомобіль все ж не підходить. Втім, як і більшість інших, не чеських, кросоверів.
  • SKODA SUPERB.

Досить популярна серед українських автомобілістів модель Skoda Fabia в даний час не продається.

Ви зможете більше дізнатися про компанію та її автомобілі, відвідавши офіційний сайт Skoda в Україні, пройшовши за посиланням.

Як придбати чи взяти в оренду машину в Чехії

Чехія – одна з найбільш високорозвинених країн Східної Європи, тому тут представлені не тільки автомобілі, вироблені в цій країні, але і моделі провідних світових брендів. Офіційні дилери всіх відомих марок автомобілів широко представлені в Чехії – ви зможете знайти автосалон в Празі будь-якого цікавить вас бренду.

Причому, якщо власники автосалону визнають у вас справжнього покупця, можливий навіть тест-драйв зацікавив вас автомобіля.

Однак більшості наших співвітчизників більш цікаві машини з пробігом. Зрозуміло, в Чехії є всі можливості для покупки автомобілів на вторинному ринку: існують авторинки, є безліч сайтів з продажу машин.

Якщо ви прибули до Чехії та не хочете розлучитися зі звичкою пересуватися всюди на автомобілі, ніяких проблем з орендою машини в цій країні у вас не виникне. На чеському ринку працюють всі провідні світові оператори прокату авто. Діє і ряд місцевих компаній. Поступово розвивається порівняно нова послуга каршерингу – здачі авто в оренду на короткий термін з похвилинною оплатою.

Висновок

Автопромисловість в Чехії розвинена дуже добре. Країна виробляє власні бренди авто, так і здійснює збірку автомобілів інших відомих марок. Найвідомішим чеським автомобілем є Шкода – саме під цією маркою випускаються порівняно недорогі високоякісні легкові авто.

Однак з’явилися і нові компанії – “Прага” та “Кайпан”, які виробляють суперкари та родстери під однойменними марками. На жаль, незаслужено забуті чеські вантажівки “Татра” і “Авіа”. Однак обидві автомобільні компанії успішно проводять їх досі.

Авто з Чехії | Екскурсія на авторинок: Відео

Статті по темі