Меню Закрити

Список банків Іспанії: лідери та особливості обслуговування

Іспанія відома не тільки футбольними клубами, але і тим, що сильно постраждала від фінансової кризи 2008 року. Велика кількість об’єктів нерухомості, особливо в курортній зоні, які виступали предметами застави, перейшли у власність банків. Багато фінансові установи, щоб врятувати ситуацію, почали шукати на них покупців серед жителів інших країн. І у 2024 році інвестиції в нерухомість Країни Басків є дуже вигідними. Але перед тим, як купити тут будинок, рекомендується все-таки вивчити список банків Іспанії і вибрати кращі умови.

Список банків Іспанії

Особливості банківської системи Іспанії

Банківська система країни, як і в інших країнах ЄС, є дворівневою. Керівництво, контроль і нагляд над виконанням фінансових нормативів здійснює Центральний банк Іспанії (Banco de Espana).

На другому рівні банківської системи знаходяться:

 • фінансові установи (Entidad de crédito) – 205 банків;
 • грошові фонди (Fondo del mercado monetario) – 27 шт.;
 • інші фінансові установи (Otra institución) – 46 шт.

Велика кількість фінансових установ свідчить про високої концентрації банків у країні і, отже, серйозної конкуренції між ними.

В свою чергу всі фінансові установи поділяються на:

 • банки (Bancos);
 • ощадні каси (Cajas);
 • кредитні кооперативи (Cooperativas de crédito);
 • офіційні кредитні інститути (Instituto de crédito oficial).

Трійка лідерів банківської системи за величиною активів згідно з даними Центробанку Іспанії за результатом 2019 року виглядає наступним чином: на першому місці з великим відривом знаходиться Banco Santander, за ним слід BBVA і Banco Sabadelli. Характерною особливістю іспанських банків є розміщення на всіх сайтах інформації двома мовами: іспанською (spain) і каталонською (catala).

Функції Центрального банку Іспанії

Центральний банк ІспаніїЦентральний банк Іспанії був заснований ще в 1782 році і є одним з найстаріших в Європі. Знаходиться його штаб-квартира у Мадриді, на вул. Кальє Алкала, 48.

Оскільки фінансова система Іспанії входить до складу європейської, Центральний банк Іспанії підпорядковується Європейському Центробанку.

Очолює головний банк Іспанії губернатор, який призначається королем за пропозицією уряду країни. Займати цю високу посаду він може лише 6 років, потім проводяться перевибори. Губернатор виконує функції керівника банку, представляє його інтереси у судах та міжнародних інстанціях.

Заступник губернатора виконує всі функції губернатора в разі його хвороби або відсутності. Термін його повноважень також не перевищує 6 років.

Виконавчий комітет (La Comisión Ejecutiva) Центробанку є головним виконавчим органом і складається з:

 • губернатора, який виконує функції його президента;
 • заступника губернатора;
 • двох радників.

Також у Центробанку є Рада керуючих, яких складається з:

 • губернатора;
 • його заступника;
 • шести радників;
 • генерального секретаря казначейства;
 • віце-президента Національної комісії з цінних паперів.

Радники в Центробанку призначаються урядом за поданням міністра економіки. Два радники, які входять до складу Виконавчого комітету, обираються Радою керуючих.

Функції головного банку Іспанії такі ж, як і для центральних банків інших країн:

 • підтримка стабільності банківської системи країни та ЄС;
 • нагляд за всіма учасниками фінансової системи країни;
 • підготовка і публікація статистичних даних про фінансову ситуацію в країні;
 • контроль виконання банками економічних нормативів.

Перелік великих і надійних банків Іспанії

У фінансовому секторі Іспанії багато банків як національних, так і з іноземним капіталом. Як перші, так і другі надають повний спектр банківських послуг.

Самими великими і надійними банками Іспанії (за даними Центрального банку країни), а також найпопулярнішими в українців є Sabadell, La Caixa, BBVA, Santander.

Банк Sabadell

Sabadell bank – один з найстаріших банків Іспанії – був створений 31 грудня 1881 року. Його штаб-квартира знаходитися в р. Аліканте.

Банк входить в однойменну фінансову групу, яка знаходиться на 5-й позиції по величині активів (у країні).

Sabadell bank володіє широкою мережею філій і підрозділів, як в самій Іспанії (2 204 пікселів), так і в Італії, Мексиці, Португалії, США, Алжирі та інших країнах (669 точок). Офіційний сайт банку bancsabadell.com.

“Сабадель банк” спеціалізується на обслуговуванні підприємств малого і середнього бізнесу, а також великих корпорацій, які займаються міжнародною торгівлею. Його послугами користується 12,1 млн клієнтів.

Банк пишається тим, що є першим за якістю обслуговування представників малого і середнього бізнесу та корпорацій, і другим – в роздрібному сегменті.

У цьому банку можна відкрити рахунок, оформити платіжну карту, покласти гроші на вклад, скористатися різними страховими продуктами, взяти кредит на машину, навчання.

Банк La Caixa

Банк La CaixaІспанський банк La Caixa є одним з наймолодших банків у країні, але в той же час самим амбітним. Він був створений 1 липня 2011 року в Барселоні.

Банк у свій час поглинув кілька фінансових установ: Banca Civica, Banco de Valencia, Barclays España.

Банк “Кайши” (саме так вимовляється назва по-іспанськи) займає третю позицію за розміром активів в Іспанії і обслуговує близько 13 млн клієнтів. Позиціонує себе як інноваційний фінансова установа, приділяє багато уваги розвитку дистанційних банківських послуг, таких як інтернет-банкінг або мобільний банкінг.

Також La Caixa відомий тим, що володіє найбільшим благодійним фондом в Іспанії і третім за величиною у світі. Офіційний сайт банку caixabank.es.

Враховуючи напруженість, пов’язану з можливою незалежністю Каталонії, головний офіс La Caixa в жовтні 2017 року переїхав в місто Валенсія.

Банк надає повний спектр послуг, серед яких кредити на покупку нерухомості, платіжні картки, страхування, відкриття рахунків і, звичайно ж, інтернет-банкінг HolaBank.

Банк BBVA

BBVA банк (абревіатура від Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) входить в одну з найбільших банківських груп у світі, займає перше місце за активами у Мексиці, друге – Іспанії, Туреччини та Перу. Кількість його відділень – понад 8,2 тисячі, а кількість клієнтів фінансової групи становить близько 72 млн.

Сам банк був створений в 1857 році в Більбао, де зараз розташована його штаб-квартира. Офіційний сайт фінансової установи https://www.bbva.es.

BBVA обслуговує як великі міжнародні компанії, так і малий, середній та роздрібний бізнес. Тут можна відкрити рахунок, здійснити переказ, отримати споживчий кредит або оформити іпотеку.

Іншими словами, фінансова установа є універсальним і надає повний спектр банківських послуг.

Іспанський банк Santander

Santander bank – найбільший банк в Іспанії. Був створений в 1857 році в р. Сантандері, де на сьогодні і знаходиться його штаб-квартира.

Banco Santander входить в однойменну міжнародну фінансову групу, підрозділи якої є у всьому світі. Кількість його офісів перевищило 13,5 тисяч, і вони обслуговують понад 133 млн клієнтів.

Офіційний сайт банку bancosantander.es.

“Сантандер Консьюмер банк” спеціалізується на роздрібному сегменті, але також обслуговує великі міжнародні компанії та представників малого і середнього бізнесу. Надає повний спектр банківських послуг: можна відкрити рахунок або оформити пластикову картку, розмістити заощадження або інвестиції, укласти договір іпотеки, взяти споживчий кредит і т. д.

Інші банки Іспанії

банки ІспаніїКрім перерахованих, найбільш відомими фінансовими установами Іспанії є Inter Bank, BNP Paribas España, Citibank España, Credit Agricole. Вони також є універсальними і надають повний спектр банківських послуг.

 • Банк “Інтер” користується популярністю у населення завдяки досить високим, як для європейського ринку, ставок за ощадними вкладами: 5 % в рік, потім 2 %. Цей внесок діяв у 2017 році і лише для нових клієнтів. У свій час банк також вважався одним з кращих в Іспанії (2010).
 • La Banca March спеціалізується на фінансових інвестиціях і управлінні сімейним капіталом.
 • ING Bank відомий хорошим онлайн-банкінгом, а також невеликими комісіями за відкриття рахунку.
 • Evo Banco популярний в емігрантів, які вже отримали посвідку на проживання або карту резидента. Банк відомий скромними комісіями за іноземні переклади і відсутністю комісій за конвертацію валюти при знятті коштів через банкомати в іншій країні.

Банк BMN

BMN банк з’явився у 2010 році шляхом злиття Caja Murcia, Caixa Penedès, Caja Granada і Sa Nostra. Проіснував до січня 2019 року, коли був поглинений Bankia.

Спеціалізувався на здійсненні ощадних операцій серед населення і працював тільки на території Іспанії.

Банк Popular

Банк “Популяр” або Popular, як і попереднє фінансова установа, вже зник з банківського ринку Іспанії.

Свою діяльність банк розпочав у 1926 році. За станом на кінець 2017 року обсяг активів Banco Popular Espanol досяг 113,137 млн євро, а кількість клієнтів – 4,6 млн.

У 2017 році банк зіткнувся з різким падінням ліквідності, вартість його акцій на фондовій біржі впала на 50 %.

Щоб врятувати банк, з якого масово почали забирати гроші вкладники, уряд знайшов йому інвестора: Banco Popular Espanol був придбаний за символічні 1 євро банком Santander. 24 квітня 2019 року сторони офіційно оголосили про злиття активів.

Чи працюють українські банки в Іспанії

На жаль, українські банки в Іспанії відсутні. Але в країні присутні підрозділи міжнародних фінансових груп, які є і в Україні: наприклад, “Сітібанк”, “Креді Агріколь” та інші.

Тому, плануючи поїздку в Іспанію, рекомендується відвідати підрозділ міжнародного банку в Україні, щоб оформити платіжну картку для розрахунків або зняття готівки.

У самій Іспанії слід шукати банкомати із відповідними назвами. Використання карти і банкомату одного і того ж банку дозволить хоч трохи заощадити на комісіях.

Як відкрити рахунок в іспанському банку

BankinterЩоб відкрити рахунок в іспанському банку, нерезиденту знадобиться надати:

 • картку іноземного громадянина NIE ((Número de Identidad de Extranjero – ідентифікаційний номер іноземця);
 • закордонний паспорт;
 • довідку про доходи;
 • довідку з місця роботи.

Крім цього, банки можуть вимагати рекомендаційний лист з українського банку, довідку про несудимість, а також інші документи, що підтверджують мету відкриття рахунку (попередній договір на купівлю нерухомості, бізнес-план на відкриття підприємства тощо).

Всі документи необхідно перекласти на іспанську мову. Це можна зробити в іспанському консульстві або в офіційного перекладача на території Іспанії.

До речі, незважаючи на високий попит з боку українців на іспанську нерухомість, ніде в іспанських банків не вдасться знайти офіційний сайт, щоб самостійно розібратися, що потрібно для відкриття рахунку та оформлення іпотеки.

Дізнайтеся, які необхідні документи, щоб відкрити банківський рахунок в Іспанії.

Як оформити іпотеку в Іспанії

Для того щоб оформити іпотеку, нерезиденту необхідно отримати NIE. Тільки при наявності цього номера дозволяється проводити різні офіційні операції на території Іспанії.

Щоб отримати номер NIE, нерезиденту знадобляться:

 • копії всіх сторінок закордонного паспорта;
 • договір купівлі-продажу нерухомості;
 • копія квитанції про сплату початкового внеску;
 • 3 кольорових фотографії 3×4 см;
 • Nota Simple (офіційна виписка з Реєстру власності Іспанії, яка містить всю інформацію про нерухомість) – оформляється продавцем.

Банківська система ІспаніїПотім потрібно відкрити рахунок і замовити процедуру оцінки нерухомості, яку планується придбати. Остання займе близько 5-10 робочих днів.

Потім необхідно передати всі документи щодо нерухомості і про себе потенційному кредитору. До переліку входять:

 • довідка про доходи за минулий рік і за минулий період поточного року;
 • виписка з обслуговуючого банку за 12 останніх місяців;
 • довідка з місця роботи із зазначенням займаної посади;
 • виписка з Бюро кредитних історій;
 • закордонний паспорт;
 • номер NIE.

Дізнайтеся про те, що потрібно для оформлення та як видається іпотека в Іспанії.

Висновок

Банківська система Іспанії є дворівневою і висококонкурентною. Контроль над нею здійснює Центробанк Іспанії.

Слід зазначити, що в країні дуже багато банків з іноземним капіталом, але немає жодного представника України: той же Ощадбанк в Іспанії відсутній.

Іспанські банки надають повний спектр фінансових послуг як резидентам, так і нерезидентам. Останні можуть не тільки відкривати рахунки, але і оформляти іпотеку, причому на умовах набагато вигідніше українських: в Іспанії ставки за кредитами рідко перевищують 3 % річних.

Як відкрити рахунок в банку Іспанії: Відео

Статті по темі