Меню Закрити

Казковий фунікулер в Празі

Столиця Чехії входить в кілька десятків міст у світі, які використовують в якості громадського транспорту фунікулер. Казковий вагончик піднімає пасажирів на пагорб, звідки відкривається прекрасна панорама міста. Фунікулер у Празі долає півкілометрову відстань всього за 10 хвилин.

Фунікулер у Празі

Історична довідка

Оглядова вежа на пагорбі Петршин була зведена під враженням від Ейфелевої вежі. Звідти відкривався прекрасний вид на Прагу. Саме ця пам’ятка і бажання поділитися з усіма прекрасною панорамою міста стали головним приводом обладнати підйом на петршинський пагорб фунікулером.

Перша залізниця для празького фунікулера була прокладена в 1891 році. Творцями цього транспорту можна вважати архітектора Братислава Пасовскего і педагога Вілема Курця.

Перший фунікулер з-за невеликих розмірів вміщав 50 пасажирів. Спочатку вагони рухалися за рахунок води, з цієї причини в зимові місяці фунікулер не працював.

У 1921 році фунікулерні станції були закриті через те, що водопровідна організація відмовилася постачати вагони водою. Підйом на оглядову вежу був перекритий на цілих 10 років.

У 1932 році фунікулер електрифікували, подовжили шлях і побудували проміжну станцію. Однак Чехія та багато інших країн були втягнуті в Другу світову війну, з-за чого фунікулер знову припинив функціонувати.

Знову станція була відкрита 1985 року і працює донині.

Як працює фунікулер

Сучасні кабінки опускає і піднімає трос за допомогою електродвигуна. Підйом і спуск здійснюють 2 вагончики. Фунікулер рухається зі швидкістю 4 метри/секунду. На кінцеву станцію пасажири доїжджають всього за 4 хвилини. По шляху проходження вагончик проходить під Голодною стіною.

Фунікулер не є тільки розвагою для туристів та гостей міста, ним користуються і місцеві жителі.

Що можна побачити на пагорбі

Головна визначна пам’ятка – Петршинська вежа з оглядовим майданчиком, звідки відкривається чудовий краєвид на Прагу, як і з вежі Діани в Карлових Варах. Підйом на оглядовий майданчик коштує 100 крон. Якщо взяти з собою бінокль, то можна побачити не тільки казкову чеську столицю, але і всю Чехію.

Недалеко від кінцевої зупинки можна побачити незвичайний пам’ятник під назвою «Поцілунок». Він став популярним місцем зустрічі закоханих.

На пагорбі Петршин туристів чекають різноманітні пам’ятки:

 • Страговський монастир;
 • костел Святого архангела Михаїла;
 • костел Святого Луки;
 • літній палац Кінскі;
 • обсерваторія ім. Штефаника;
 • Петршинські сади;
 • Пам’ятник жертвам комунізму.

Весело провести час і зробити цікаві фото можна в кімнаті сміху. Подарує масу задоволення і доповнить подорож на Петршинський пагорб прогулянка по Дзеркального лабіринту.

Празький фунікулер

Режим роботи та вартість проїзного квитка

Спуститися можна двома маршрутами:

 • Петршин – Празький град,
 • Петршин – Сад Кінскі.

Перший маршрут ще називають романтичним, відправитися з нього рекомендують у вечірній час, щоб насолодитися нічним Прагою, коли включають штучне освітлення:

 • Від Петршинскої вежі потрібно звернути наліво, пройтися через парк.
 • Далі по сходах можна потрапити в Страговський сад. Тут вам відкриється панорама нічного чеської столиці.
 • Спустившись, ви опинитеся на вулиці, по якій проходив Королівський шлях.
 • Вам належить ще побачити Лоретанську площу, Чернінський палац, Празьку Лорету, Градчанську площу, Шварценберзький палац.
 • Закінчиться маршрут Празьким Градом резиденцією чеських королів.
 • Щоб потрапити на станцію метро і трамвайну зупинку, потрібно спуститися по старій замковій сходах. Довжина маршруту складає приблизно 2,5 км, час в дорозі – 1 год 30 хв.

Сад Кінських був відреставрований порівняно недавно. Сьогодні він користується популярністю у місцевих жителів і туристів. По дорозі можна побачити піщані скелі, водоспади, ставки й навіть сходи з проточною водою. Така прогулянка особливо сподобається шанувальникам природи.

Йти слід по тротуару, що веде до Саду квітів і до обсерваторії ім. Штефаника, потім спуститися по схилу через Розаріум. Прохід між садом Кінскі та садом Небожижек знаходиться недалеко від оборонної вежі, яка вбудована в Голодну стіну.

Час роботи фунікулера залежить від сезону:

 • з листопада по березень працює з 9 години ранку до 11 години вечора з інтервалом в 15 хвилин;
 • з квітня по жовтень з 9 годин ранку до половини 12 вечора з інтервалом в 10 хвилин.

З 8 по 26 жовтня на фунікулерної станції проводяться профілактичні роботи. Якщо ви потрапили в місто саме в цей час, то добратися до пагорба Петршин можна на автобусі 176 від зупинки Švandovo divadlo до станції Stadion Strahov, потім ще 1 км пішки.

Фунікулер входить в систему празького громадського транспорту, тому на нього діють звичайні квитки та проїзні.

Квитковий контроль здійснюється за допомогою контролерів, які стоять при виході з вагона. Якщо ви придбали одноразовий квиток, то його при вході необхідно закомпостувати.

Проїзний, який діє 24 години (розрахований на кілька поїздок), потрібно тільки пред’явити контролеру. Вартість квитка на фунікулер не перевищує плати за інший муніципальний транспорт.

Придбати квитки можна на станціях в спеціальних автоматах, що позбавляє від необхідності стояти в черзі в касу. Тільки, щоб відправитися за покупкою, потрібно запастися монетами, тому що великі купюри термінал не приймає.

На офіційному сайті можна переглянути розклад не тільки руху фунікулера, але й іншого муніципального транспорту.

Як можна дістатися до фунікулера

Фунікулерна станція знаходиться в невеликому районі під назвою Мала Страна. Щоб дістатися до неї, потрібно сісти на трамвай № 6, 9, 12, 20, 22, 57, 58, 59. Виходити потрібно на зупинці Ujezd. Фунікулерна станція також має назву «Повіт».

Дістатися до району Мала Страна можна також на автомобілі. Цей варіант підходить для мандрівників, які взяли авто в оренду.

До станції Malostranská йде підземний електротранспорт по лінії А. В останньому випадку безпосередньо до фунікулера можна прогулятися пішки, насолодившись пам’ятками району, який по праву вважається одним з найкрасивіших в Празі.

Адреса фунікулерної станції: U lanové dráhy, Praha 1.

Телефон: +420 257 320 814.

Офіційний інтернет-ресурс: www.dpp.cz.

Відзначимо, що в нічний час потрапити в район Мала Страна можна на трамваї № 97 і 98.

Транспортне сполучення між усіма районами міста налагоджено добре, тому довго чекати трамвай не доведеться. Щоб розрахувати свій час, можна заздалегідь ознайомитися з розкладом на сайті.

Підіб’ємо підсумок

Причиною споруди підйомника на петршинський пагорб стала оглядова вежа, хоча там є й інші цікаві місця. На майданчику не тільки Прага, але і вся Чехія видно як на долоні, головне – взяти з собою бінокль.

Дістатися безпосередньо до фунікулерної станції можна на трамваї. У район Мала Страна, де знаходиться станція, також можна доїхати на метро.

Спеціальних квитків для поїздки на фунікулері немає, тому можна користуватися звичайними транспортними проїзними. На кожній станції стоять спеціальні термінали, де можна швидко і без черги придбати квитки.

Фунікулер у Празі: Відео

Статті по темі