Меню Закрити

Аеропорти Праги: повітряні гавані столиці

Щорічно чеську столицю відвідує велика кількість мандрівників, які хочуть побачити знамениті празькі собори та інші не менш відомі пам’ятники культури. Найбільш зручним і швидким способом, що дозволяє їм без зусиль дістатися до цього міста, є авіасполучення. Гостей столиці радо приймає кілька діючих аеровокзалів. Однак попри те, що у 2024 році до послуг туристів всі аеропорти Праги, більшість з них прибуває в аерокомплекс їм. Вацлава Гавела.

Аеропорти Праги

Коротко про чеську авіацію

Дістатися в Чеську Республіку літаком можна з багатьох країн світу – сім цивільних аеропортів країни мають статус міжнародних. При цьому внутрішні авіаперевезення в Чехії не особливо популярні.

Перевезення пасажирів по технічно можливим напрямкам здійснює національна авіакомпанія Czech Airlines.

У столиці Чехії є представництво «Аерофлоту», а також інших великих міжнародних авіакомпаній, зокрема, Air France, CSA, Delta Airlines, Lufthansa.

Головні повітряні ворота Чехії знаходяться в Празі — це аеропорт імені Вацлава Гавела. Крім цього, в столиці діє ще 3 аеропорту:

  • Прага-Кбели;
  • Летняни;
  • Точна.

Крім того, недалеко від Праги, на відстані буквально десятки кілометрів, розташовані аерокомплекси Бубовіце, Водоходи та Кладно.

Аеровокзал імені Вацлава Гавела

Празький повітряний вокзал ім. Вацлава Гавела, колишній Ружин або Рузіне (код IATA: PRG) – найбільший в Чехії. Це один з небагатьох аеропортів, де проводяться екскурсії, які знайомлять всіх бажаючих з роботою наземних служб з підготовки й обслуговування літаків і авіарейсів (її називають хендлінгом).

З аеропорту ім. Вацлава Гавела виконуються рейси по 130 напрямках, в тому числі в Україну.

Звідси здійснюють польоти відомі лоукостери Європи, що дозволяють здійснювати недорогі авіаподорожі.

В аерокомплексі чотири термінали. Більшість міжнародних рейсів обслуговується в північних терміналах (1 і 2), які знаходяться в крокової доступності один від одного. Третій термінал обслуговує приватні та чартерні рейси, а четвертий – офіційні державні візити та VIP-клієнтів.

На території аеровокзалу працюють магазини, банки, аптека, кімната матері й дитини, можна взяти напрокат дитячу коляску. Є бари, де дозволяється курити.

За розкладом рейсів легко слідкувати за допомогою онлайн-табло. Пасажирам надається безкоштовний Wi-Fi на 24 години.

Аеровокзал імені Вацлава Гавела

Власники Priority Pass можуть чекати на свій рейс в затишному бізнес-залі, де є все необхідне для комфортного відпочинку або роботи.

Аеропорт Кбели в Празі

Аеропорт Кбели в основному обслуговує внутрішні авіалінії Чехії й тільки деякі міжнародні напрямки. Згідно з класифікацією, Кбели є аеродромом військового призначення, тому регулярне сполучення на ньому відсутній.

Однак звідси можна зробити переліт за індивідуальним маршрутом на орендованому літаку. Для цих цілей аерокомплекс володіє власною базою льотної техніки.

Замовити приватний рейс можна онлайн: для цього необхідно зайти на офіційний сайт аеропорту zdl.army.cz.

На аеродромі Кбели функціонує дві злітно-посадочні смуги: основна – бетонна, шириною 49 і завдовжки 2080 метрів; а на південь від неї знаходиться резервна асфальтована, яка має ширину 60 і завдовжки 1200 метрів. Пасажирів обслуговує один термінал.

З північної сторони аеродрому розташована безкоштовна автостоянка, недалеко від неї – заправна станція та сервісний центр з обслуговування автомобілів. Поблизу є магазини та кафе, а також торгово-розважальний центр «Чорний міст». Зупинитися на нічліг можна в одному з десяти готелів, які розташовані в крокової доступності.

Дістатися до аеродрому можна на метро (станція Letňany), автобусом або на таксі. Вдень до зупинки Letňany ходять автобуси №№ 110, 136, 140, 158, 185, 195, 201, 209, 302, 352, 375, 376, 377 і 378.

Аеропорт Кбели в Празі

Повітряний порт «Прага-Летняни»

Аеропорт «Прага-Летняни» знаходиться недалеко від повітряного вокзалу Кбели. Це громадський аеровокзал, який обслуговує внутрішні рейси, крім того, звідси виконуються приватні міжнародні перельоти. Аеродром приймає літаки до 6 тонн, вертольоти до 15 тонн, мотопланери, планери, повітряні кулі та дирижаблі.

Крім зльоту-посадки тут надається ще цілий комплекс послуг:

  • заправка;
  • розміщення в ангарі;
  • парковка просто неба;
  • дрібні ремонтні роботи.

Крім того, в аеропорту Летняни є готель для пілотів, паркувальні місця для автомобілів, є можливість скористатися послугами таксі. У теплу пору року працює кафе «Letecká vyhlídka» з видом на льотне поле.

Оскільки з аеропорту виконуються приватні міжнародні рейси, пілоти та пасажири проходять на його території паспортний контроль, проте заявку на проходження необхідно подати за 28 годин.

Кас в аеропорту немає, оскільки обслуговуються тільки приватні літальні апарати, і купити квитки на літак тут не можна.

На території аеродрому часто проходять концерти та різні культурні заходи. Крім злітно-посадкових смуг і ангарів тут розташована траса для екстремального водіння. Поруч з аеропортом – національний заповідник, в якому живе ховрах європейський, занесений в Червону книгу.

Дістатися до аеродрому Летняни можна на метро до станції Letňany або автобусом до зупинки Výstaviště Letňany. Однак автобуси №№ 110, 136, 140, 158, 166, 195, 201, 209 ходять тільки в денний час.

Сайт: letnany-airport.cz.

Повітряний порт «Прага-Летняни»

Празький аеропорт Точна

Аеропорт Точна – негромадський внутрішній аеропорт, який розташований в південній частині Праги. Він має одну злітно-посадковою смугою шириною 30 і довжиною 870 метрів.

У 2010 році аеродром був закритий на реконструкцію – з часом тут має розміститися музей, в якому буде представлена колекція літальних апаратів в їх історичному розвитку. В даний час ремонтні роботи ще не завершені, тому аеровокзал не надає жодних послуг. Сайт аеропорту www.tocna.cz.

Празький аеропорт Точна

Повітряні порти, розташовані недалеко від Праги

У 7 км від північної околиці Праги знаходиться аеропорт Водоходи. Він обслуговує переважно міжнародні та чартерні вантажні рейси.

Не так давно була проведена його модернізація, і тепер аеродром Водоходи є найсучаснішим в Чехії.

На території аеропорту є основна злітно-посадкова смуга та аварійна, які мають спеціальну підсвітку для збільшення ступеня безпеки при здійсненні зльоту або посадки в темний час доби та в умовах обмеженої видимості. В будівлі повітряного вокзалу пасажирам надаються всі необхідні послуги, наприклад упаковка багажу, є довідкові стійки, є магазини та ресторани. Біля входу в будівлю аеровокзалу облаштовано невеличкий паркінг.

Дістатися до Праги можна приміським транспортом або замовити трансфер – поїздка буде коштувати близько 600 крон.

Громадський внутрішній аеропорт Кладно розташований в 4 км від однойменного чеського містечка. В основному аеродром використовується клубом Aeroklub Kladno, який проводить навчання пілотів і панорамні польоти на невеликих літаках і планерах. Аеропорт має одну злітно-посадкову смугу шириною 140 і довжиною 1000 метрів.

У 10 км на південний захід від Праги знаходиться громадський аерокомплекс Бубовіце, що обслуговує переважно внутрішні рейси. В основному він використовується клубом Aeroklub Beroun для навчальних та панорамних польотів на малих літальних апаратах, а також авіашколи OKAir. Аеропорт має дві злітно-посадочні смуги: одна шириною 23 і довжиною 730 метрів, інша – 30/720 метрів.

Підіб’ємо підсумки

У чеській столиці функціонує кілька повітряних портів. При цьому велика частина авіарейсів вчиняється з аеропорту ім. Вацлава Гавела. Тут надається повний спектр послуг, в тому числі й онлайн-реєстрація, яка займає всього кілька хвилин. На території терміналів працюють каси, в яких можна придбати авіаквитки.

Частину навантаження з обслуговування авіапасажирів взяв на себе нещодавно відремонтований аеродром Водоходи. Це сучасний термінал, який також приймає міжнародні рейси та надає наземні послуги з обслуговування повітряних суден.

Однак найбільш затребуваним у 2024 році залишається повітряний вокзал PRG. Саме звідси здійснюють рейси як лоукостери, так і літаки більш престижних міжнародних авіакомпаній, для пасажирів яких функціонує спеціальний бізнес-зал і надаються інші VIP-послуги.

Аеропорт в Празі: Відео

Статті по темі