Меню Закрити

Оренда автомобіля в Празі

Прага – серце Чехії. Побувавши тут одного разу, ви неодмінно захочете повернутися ще раз. Тут проживають гостинні й доброзичливі люди, а кожен куточок дихає історією. До того ж варто оглядати не тільки столицю, але і приміські райони, інші міста країни. Для організації подорожі найкраще взяти машину напрокат. Дізнаємося, які має особливості та чим так приваблива оренда авто в Празі.

Оренда авто в Празі

Чим приваблива оренда автомобіля в Чехії

Велика кількість туристів, які відвідують Чехію кожен рік, змушують бізнес по прокату автомобілів розвиватися і пропонувати кращі умови для клієнтів. Послуги оренди надають великі та місцеві гравці ринку, якість сервісу яких тримається на найвищому рівні.

Дрібні гравці ринку програють, оскільки мають невеликий автопарк, але такі контори компенсують це добрим ставленням до кожного туриста.

Часом на дорогах виникають непередбачувані ситуації, тому працівники сервісів надають цілодобову допомогу клієнтам і дозволяють всі негаразди після отримання звернення в службу підтримки.

Умови оренди та необхідні документи

Процедура оформлення займе не більше півгодини. В ціну закладаються податкові платежі, в тому числі дозвіл на проїзд по платним трасах, повний поліс страхування, система навігації. Працівники прокатних компаній забезпечують технічну підтримку клієнта.

Для оформлення договору клієнту потрібно пред’явити водійське посвідчення. Міжнародний зразок не потрібно: у Європі та Чехії підійде українське посвідчення, оскільки Україна підписала і ратифікувала Віденську конвенцію.

Права старого зразка діють при наявності міжнародних прав. Для виїзду в країни-учасники конвенції необхідний також закордонний паспорт з відкритою візою.

Виїхати з Чехії вийде тільки в країни, що ратифікували конвенцію, тому, наприклад, в Іспанії тільки з українським посвідченням заїхати не вдасться. У країнах, де ратифікована Женевська конвенція, при наявності українського посвідчення міжнародні права знадобляться в обов’язковому порядку.

До оплати приймають чеські крони або євро.Також можна розплатитися банківською карткою.

Варто враховувати, що потрібні кошти для забезпечення франшизи. Міжнародні компанії блокують певну суму на кредитці, а місцеві контори можуть взяти готівкою або зовсім видати авто без застави та франшизи.

У чеських прокатних фірм є одна особливість: водії віком до 23 років зобов’язані заплатити додатковий платіж. Для компанії це гарантія повернення машини цілою і неушкодженою.

Пункти прокату

Прага – велике місто, тому тут чимало фірм з прокату автомобілів. Серед популярних національних компаній:

На території Праги працюють і такі міжнародні гравці ринку:

Фізичні особи — підприємці практично не висувають вимог і встановлюють менші тарифи за оренду автомобіля. Однак, звертаючись в такі офіси, клієнту слід розуміти, що він може недоотримати гарантії.

Оренда в аеропорту – зручна опція, але підходить тим, хто прилітає на короткий термін, не потребує відпочинку після прильоту і відразу їде подорожувати. Є кілька причин, по яких не варто бронювати машину в аеропорту:

  1. Оглядати Праги на автомобілі досить незручно: в місті вузькі дороги, пробки, дорогі стоянки, де часто не вистачає вільних паркувальних місць, і багато обмежуючих знаків.
  2. Якщо по прильоті в аеропорту ви взяли машину і поїхали в готель, то авто буде простоювати. Плата за оренду на добу, недешева паркування в центрі столиці (мінімум 20 євро) зробить прокат невигідним.
  3. Агентства прокату з низьким рівнем цін запросять додаткові 10 євро за подачу машини в аеропорт, а компанії з офісами в аеропорту не зможуть запропонувати доступний ціновий варіант. Наприклад, фірма Savraska не включає у вартість оренди подачу і повернення авто поза робочого часу. Мінімальна вартість у компанії Hertz при бронюванні на добу складе 109 євро. Компанія CarLove доставить машину в аеропорт безкоштовно, а вартість оренди досягне 42 євро. Різниця в 67 євро підтверджує, що вибирати ту чи іншу контору потрібно після уважного вивчення умов прокату.

Процес оренди авто в аеропорту залежить від агентства. Якщо обрана міжнародна контора, то в аеропорту потрібно підійти до спеціальної стійці. Якщо бронь робилася в місцевій компанії, на пошту прийде ваучер з інформацією про те, де і як забрати машину.

Алгоритм оренди машини на прикладі фірми CarLove

Насамперед відкриваємо сайт CarLove. CarLove – національне агентство, тому вибирати конкретний регіон і місто не потрібно, адже філії базуються в Празі. На сторінці видно параметри для підбору авто:

Початкова сторінка

Щоб вибрати бажаний автомобіль, необхідно уточнити критерії пошуку: автомат/механіка, бензин/дизель, кількість місць і клас авто. Як приклад вибираємо машину з коробкою “автомат”, на дизельному паливі, класу “комфорт”. Кількість посадочних місць: 5.

Вказуємо дати та натискаємо на кнопку «Показати вартість».
Опції
Система видає можливі варіанти, з яких потрібно зробити остаточний вибір і забронювати машину. За вказаними параметрами сайт запропонував три автомобілі.

Варіанти

Система також видає нагадування про додаткові платні послуги.

Додаткові послуги

Із запропонованих варіантів вибираємо, наприклад, Opel Insignia і натискаємо на кнопку «Резервувати».

Вибір машини

Веб-сайт перенаправляє на наступну сторінку, де доступна детальна інформація про автомобіль.

Види машин

На фото під автомобілем є кнопка «Забронювати авто». Після натискання система перемикає сторінку вниз.

Забронювати авто

Далі з’являється обов’язкова до заповнення форма. Для страховки вибирається опція “КАСКО” (+60 євро до вартості), якщо потрібен навігатор, відзначаємо “GPS” (+16 євро до вартості). Опція дитячого крісла безкоштовна.

Отримуємо підсумкову вартість 316 євро на 4 дні. Уточнюємо місце видачі та повернення, наприклад, центр міста і час – 8.00. Вносимо особисті дані в три поля “Ваше ім’я”, “E-mail” і “Телефон”. Наступний крок – натиснути на кнопку «Забронювати!».

Бронювання машини

На сайті клієнт також може побачити таку опцію, як «Розрахувати витрати на паливо». Це дає можливість порівняти витрати різних автомобілів і вже потім бронювати конкретну модель.

Бронювати конкретну модель

Натискання на посилання «Розрахувати витрати на паливо» призводить до спрямування на наступну сторінку.

Розрахувати витрати на паливо

Обмежень пробігу немає, тому можна вільно планувати маршрут. Рекомендується орендувати машину з дизельним двигуном — тоді поїздка вийде дешевше. Загальну вартість на паливо система розрахує за вас.

Вартість і терміни прокату: де вигідніше

Ціна обумовлюється класом авто і періодом оренди. Чим довший термін, тим дешевше обійдеться прокат. Турист повинен пам’ятати, що миття, заправка, штрафи на дорогах та механічні пошкодження кузова і деталей у вартість оренди не входять.

Середній розмір застави становить близько 300-400 євро.

За користування машиною бізнес або люкс класу доведеться закласти від 500 євро. Найчастіше сума блокується на кредитній картці.

Прокат машини на день часто невигідний, оскільки таким чином нараховується подвійний тариф.

Економ Стандарт Комфорт Люкс
CarLove (ціни) 42-58 євро 56-63 євро 64-79 євро 171-543 євро
Royal Rent Немає фільтра по класах, є загальний перелік машин від економ до комфорт класу. Ціни варіюються від 42 до 118 євро.
Економ Стандарт Мікроавтобус Бізнес/Люкс
Broadway (ціни) 62-79 євро Від 62-79 євро Від 124 євро
Компакт Середній клас Мікроавтобус Люкс
Savraska (ціни) 16-20 євро 22-48 євро 70-160 євро 80-260 євро

Машини економ-класу: Skoda Fabia, Fiat 500, Opel Corsa, Suzuki SX4 та інші.

Машини класу “стандарт”: Skoda Rapid, Opel Astra MT, VW Golf.

Машини класу “комфорт”: Toyota Corolla, Skoda Yeti, Toyota C-HR.

Люкс-авто: Mercedes E-class, BMV X5, Audi A7, Infiniti QX 56, Ford Mustang Cabrio.

Особливості правил дорожнього руху в Чехії

Правила дорожнього руху Чехії схожі на ПДР в Європі, але мають особливості:

  1. ближнє світло фар повинно горіти цілодобово;
  2. шипована гума заборонена;
  3. кожен пасажир зобов’язаний пристібатися ременями безпеки;
  4. дітям віком до 12 років і зростом менше ніж 150 см слід сидіти тільки на задньому сидінні;
  5. ліва смуга призначена виключно для обгону.

Швидкісний режим передбачає обмеження до 50 км/год у населених пунктах, до 80 км/год – на автошляхах, до 90 км/год – за межами автодоріг, до 130 км/год – на трасах.

Водіння автомобіля в стані алкогольного сп’яніння суворо заборонено. При можливій перевірці тест повинен показувати 0 проміле.

Часті питання

Можна взяти напрокат авто в Празі з виїздом у Німеччину?

Так, така можливість є. На орендованому автомобілі дозволяється виїжджати в країни Євросоюзу.

Є прокатні фірми в Празі, які не вимагають заставу?

Всі великі міжнародні та національні фірми в Празі беруть заставу, оскільки це дає гарантію повернення автомобіля в цілості й схоронності. Застава часто не вимагає фізична особа, яка працює сама на себе, або нова фірма – для залучення клієнтів.

Чи можна орендувати електроскутер для інвалідів в Празі?

Прага стоїть на горбистій місцевості, тому інвалідам пересуватися складно. Електроскутер для інвалідів пропонують туристичні агентства разом з екскурсоводом. Для людей з обмеженими можливостями підбираються індивідуальні маршрути.

Які є прокатні сервіси, де можна порівняти ціни на оренду в Празі?

Rental – агрегатор великих міжнародних агентств. Тут можна знайти вільну машину практично в будь-якій точці планети. Система підбере сама, вивчати різні сайти не потрібно.

Myrentcar – агрегатор національних чеських агентств, де представлені послуги виключно перевірених сервісів.

Висновок

Сервіс оренди автомобілів в Чехії досить популярний, тому на ринку працює багато міжнародних компаній і національних агентств. Звернувшись в прокатну контору, клієнт отримає консультацію і старий автомобіль в оренду за встановленими тарифами. Бажає орендувати машину в Празі також може зайти на сайт-агрегатор прокатних сервісів, де зібрані всі пропозиції по оренді автомобілів від різних фірм.

Оренда автомобіля в Празі : Відео

Статті по темі