Меню Закрити

Ціни та вартість життя в Сполучених Штатах

За розтиражованої картинкою зовнішнього благополуччя і завидних стандартів життя в Сполучених Штатах не видно витрати населення і держави для її забезпечення. Кваліфіковані американські працівники можуть претендувати на високі зарплати, але при цьому у 2024 році ціни в США також не низькі. Це слід враховувати при плануванні подорожі або переїзду за океан.

Ціни та вартість життя в Сполучених Штатах

Структура витрат населення

В останні роки в Америці спостерігається зростання споживчої активності, однак залишається все менше людей, які регулярно роблять заощадження. В основному зароблені гроші американці витрачають на харчування, оренду, утримання основного житла і значно менше – на відпочинок та інші послуги.

У загальній структурі витрати в США на життя розподіляються приблизно так:

 • харчування – 13,2 % (причому на їжу поза домом витрачають до 6 % від суми річних витрат);
 • паливо та енергопостачання житла – 7,8 % (зокрема, на заправку автомобіля – до 4,3 %);
 • товари для домашнього вжитку – 3,3 % (у тому числі й на побутову техніку);
 • одяг і взуття – 3,7 %;
 • ліки – 1,7 %;
 • проживання (у тому числі оренда) – 32,8 %;
 • комунальні послуги (водопостачання, каналізація, вивіз сміття) – 1,09 %;
 • професійне медичне обслуговування – 6,95 %;
 • пересування по країні (оренда ТЗ та його страхування, а також витрати на громадський транспорт міський та міжміський) – 5,9 %;
 • зв’язок – 3 % (інтернет – 0,8 % і телефон – 2,2 %);
 • освіта (послуги навчальних закладів і витрати на підручники) – 3,9 %;
 • відпочинок, краса і розваги – 4,6 %;
 • інші товари та послуги – 16 %.

В даній схемі не враховуються податкові відрахування з заробітної плати: прогресивний прибутковий податок, внески на соціальне страхування та збори з продажів зазвичай не включають у вартість товарів у США. Утримання з доходів можуть досягати 40 % зароблених грошей, з урахуванням федеральних ставок і зборів за кожним штатом окремо.

Співвідношення дохідної та видаткової частини

Законодавчо закріпленого поняття прожиткового мінімуму в США не існує, однак для збору статистичної інформації цей термін застосовується (в розрізі складу сім’ї та наявності дітей). На підставі даних за минулий рік «вилка» середніх місячних зарплат склала: 4 520 доларів – для кваліфікованих фахівців і 1 960 доларів – за роботу низької кваліфікації.

Прожитковий мінімум для різних категорій склав:

Тип домогосподарства Витрати на сім’ю, дол./міс. Середній дохід після оподаткування, дол./міс. Співвідношення до доходів, %
Холостий людина, без дітей 900-1 300 Мінімум 1 350 67-96
Повна сім’я з 2 дітьми 1 950-2 950 Максимум 3 050 72-97

Дослідження щодо прожиткового мінімуму для різних типів сімей постійно проводить портал Wageindicator. Вони показують, що середні зарплати та ціни в США дозволяють підтримувати середньостатистичний рівень життя для неодруженого американця чи домогосподарства з двома дітьми, але за умови, що обоє батьків будуть працювати.

Витрати американців на харчування

ціни на продукти харчування у СШАЕкономіка США демонструє не тільки стійке зростання ВВП, але і стабільно невисокі темпи інфляції. У минулому році ВВП до травня виріс вже на 3,1 %, а інфляційні очікування не перевищують 2,45 %.

Такі показники сприятливо впливають на купівельну спроможність населення і рівень життя в країні. І при всьому цьому істотна частина американців вважає за потрібне планувати витрати, розумно економити та змінювати звички в організації харчування. Останнє, щоправда, часто продиктовано не стільки утрудненням в засобах, скільки бажанням вести здоровий спосіб життя.

У мережевих магазинах середні ціни на продукти харчування у США практично не відрізняються за територіальним принципом. Вартість може коливатися тільки на сезонну продукцію (фрукти й овочі).

Інша справа фермерські ринки, на них продають виключно те, що було вирощено самими фермерами. На відміну від невеликих українських базарів, в Америці заощадити на місцевих продуктах не можна.

Фермерська продукція, здебільшого відрізняється більш високою якістю, а якщо вона ще й органічна (тобто вирощена без хімікатів та пестицидів), то може коштувати у два-три рази дорожче.

Американці використовують інший спосіб зниження витрат – купони на продукти харчування (флаєри, які дають право на отримання товару безкоштовно або з великою знижкою). Їх надсилають поштою або видають при вчиненні інших покупок. Така система стимулювання споживачів є не тільки в магазинах великих торгових мереж, але і в невеликих локальних закладах.

Ідея здорового харчування не змогла витіснити з життя населення США звичку харчуватися в громадських місцях і фастфудах. Причому це може відбуватися на постійній основі.

Щоденний сніданок в улюбленому кафе або обід в буфеті офісного будинку – цілком звичайна картина для Америки. Заготовлені з дому сендвічі з ланч-боксу їдять в основному школярі. Студенти та працююче населення також воліє снідати на бігу, і людини з великою склянкою кави або чизбургером на вулиці можна зустріти в будь-який момент.

Для іноземця, який бажає скласти собі більш повне уявлення про ціни за океаном, недостатньо дізнатися, скільки коштує чашка кави де-небудь в Маямі. Правильніше буде ознайомитися з більш широким спектром показників.

Для простоти сприйняття і порівняння вартості життя в Україні та США краще використовувати поточний курс долара.

Їжа поза домом

поїсти в СШАУсталена думка, що домашня їжа дешевше і корисніше, не завжди відповідає реальності в Америці. Щільно і щодо корисно поїсти в США можна і в якій-небудь закусочної за кілька доларів, а можна відвідати один зі столичних ресторанів з органічною їжею, витративши 100 і більше доларів.

Поїсти поза домом можна смачно і недорого, відвідавши одне з численних кафе або мобільних закусочних:

 • Вуличні лотки та пересувні лавки: за 3-5 доларів можна отримати великий бургер, хот-доги, порцію рису з м’ясом або коробочку з бобовими кульками (фалафель), а також пару шматочків порізаної піци. Незважаючи на постійні переїзди, кожен фуд-трак або вагончик закріплені за стаціонарним закладом, де є всі умови для нормального приготування їжі та жорсткий контроль якості.
 • «Щасливі години» у звичайному закладі: найчастіше з 17.00 до 19.00 власники ресторанів пропонують відвідувачам широкий асортимент страв зі знижкою майже в 50 %. Поспілкуватися пару годин і випити пива цілком можна всього за 3-5 доларів.
 • All inclusive по-американськи: вхідний квиток за 10-15 доларів дозволить щільно пообідати в буфеті, де пропонують будь-яке частування на вибір. Асортимент настільки широкий, що багато хто не може навіть спробувати все, що є в наявності.
 • Традиційний фастфуд. Крім всесвітньо відомого МакДональдс, у США з успіхом працюють Burger King, In-N-Out, KFC, SUBWAY і Pizza Hut, ситний комбо-перекус в них обійдеться 6-9 доларів.
 • Заклади зі спеціалізацією: повсюдно можна зустріти кафе або окреме меню для вегетаріанців і веганів або для людей з непереносимістю, наприклад, лактози або глютену. Або заклади, де готують страви, приготовані виключно з органічних продуктів.

Середні ціни в кафе США виглядають приблизно так.

Тип закладу або формат обіду Середня вартість, доларів «Вилка» цін, доларів
Недороге кафе «для місцевих» 14 10-20
Вечеря з 3 страв у ресторані «середньої руки» 50 35-70
Комбо-меню у ресторані фастфуд 7 6-9
Чашка капучіно 4 3-5
Порція еспресо 2.5 1,8–3

Розкид цін пояснюється тим, що статистика вартості залежить від місця розташування. Наприклад, туристу, який хоче знати, скільки коштує поїсти в Нью-Йорку, краще орієнтуватися на верхні межі цінового спектру, оскільки вартість обіду в ресторані в Сіті вище середніх показників приблизно на 25 %.

Харчування по-домашньому

ціни у супермаркетах СШАУ зв’язку з тим, що в Америці залишається проблема з ожирінням, жителі США стали більше уваги приділяти здоровому способу життя. Особливе місце займає харчування дітей, тому сім’ї, де є дитина, намагаються готувати їжу самостійно.

Якщо в Україні домашнє готування – це спосіб економити, то в Америці так трапляється не завжди. Все тому, що ціни в супермаркетах США на масові продукти можуть бути значно нижче, ніж на ті, які вирощені під маркою Organic і вважаються більш корисними та безпечними.

Звання органічної їжі продукт рослинництва чи тваринництва отримує не просто за ознакою вирощування у приватних фермерських господарствах. Дозволити собі таку приписку на вивісці можуть тільки виробники, які пройшли жорсткий відбір і державну сертифікацію.

У цілому американці дуже прагматично підходять до здійснення закупівель для сім’ї. Тут не заведено ходити по магазинах щодня: так відбувається, тільки якщо щось було забуто або знадобилося терміново і позапланово. Покупки на тиждень робляться один, максимум два рази через 7 днів.

Це обумовлено ще і тим, що великі продуктові магазини США розташовані на пристойній відстані від житлових кварталів, та пішки до них дійти.

М’ясо та риба

Ціни в м’ясному ряду практично не залежать від часу року або географічного положення торгової точки. Вартість залежить лише від якості самого м’яса та умов вирощування худоби або птиці.

Найменування продукту Ціна, доларів за одиницю
Яловичина (м’якоть), 1 кг 114–19
Яловичий фарш, 1 кг 4,4–6,2
Свинина (м’якоть), 1 кг 7-8,9
Свинина на кістці, 1 кг 8.6
Бекон, 1 кг 10.4
Курка (тушка), 1 кг 3
Куряча грудка (філе), 1 кг 7,3–8,6
Стегно курки, 1 кг 3.4
Філе лосося 1 кг 19
Креветки заморожені, 1 кг 14
Тілапія, 1 кг замороженого філе 10
Тунець консервований, 1 кг 7

Риба і морепродукти в Америці не в честі (їх споживання не перевищує 6 кг в рік на душу населення), але асортимент зовсім не схожий на український.

Перші строчки в списку найпопулярніших сортів морепродуктів займають креветки, лосось, тунець і тілапія. На прилавках торгівельних мереж можна знайти виключно штучно вирощених лосося і тілапію. Тому ціни на них не змінюються в залежності від того, проживають покупці на узбережжі або в глибині континенту.

А ось такий делікатес, як лобстер, можна знайти й за демократичними цінами, якщо в період активного вилову відвідати північ Східного узбережжя (наприклад, Бостон в Новій Англії). Тут купити його можна від 14 доларів за кілограм живої особини.

Ще один спосіб спробувати дорогий делікатес – купити рол з лобстером за 9 доларів: у сезон вилову у своє меню включає McDonalds.

Вартість фруктів, ягід і меду

Традиційні види фруктів і ягід цілком доступні за ціною, а ось більш специфічні лохина, малина та ожина коштують у 2-3 рази дорожче звичної полуниці. Все тому, що їх вирощують як органічний продукт і в невеликих кількостях.

Найменування продукту Ціна, доларів за 1 кг
Яблука 2,2–6,6
Банани 1.5
Апельсини 4
Грейпфрути 2.2
Лимони 3.5
Виноград 5
Персик 3.5
Полуниця 2-3,5
Вишня 7.5
Груша 3.1
Малина 12.5
Лохина 12.5
Ананаси 4.4
Ожина 12.5

Американці намагаються замінювати шкідливий цукор медом, тому нарощують його імпорт з інших країн. В середньому вартість 1 кг бджолиного продукту становить 7-9 доларів.

Ціна овочевого кошика

Американці стали все частіше відмовлятися від придбання овочів і фруктів у відділах супермаркетів. Вже 37 % жителів США закуповують їх на фермерських ринках. Причина навіть не в економії – просто в таких місцях продукти свіже і якісніше.

Найменування продукту Ціна, доларів за 1 кг
Картопля 2.5
Помідори 4
Огірки 2.2
Цибуля 2.5
Салат 1.6
Капуста 1.6
Броколі 3.5
Селера 2
Перець солодкий 5.3
Квасоля 3.1

Крупи та макаронні вироби

витрати в США на життяЗнайти улюблену багатьма українцями гречку в США не просто. Найчастіше звичну крупу можна придбати в «російських» магазинах. Однак від цього прилавки американських магазинів не здаються порожніми, оскільки асортимент представлений безліччю сортів рису, вівсянкою і більш екзотичними назвами, наприклад квіноа.

Орієнтовні ціни на макаронні вироби та крупи знаходяться в наступному діапазоні.

Найменування продукту Ціна, доларів за 1 кг
Борошно 1.1
Рис 2,2–6,6
Спагеті 2.85
Гречка 5.5
Вівсянка 4.5

Інші продукти

В продуктову корзину американців, крім м’яса, овочів і круп, входить досить великий перелік інших продуктів.

Найменування продукту Ціна в доларах
Хліб без добавок, буханець 0,5 кг 2.6
Яйця курячі, 12 шт 2.3
Сир місцевих виробників, 1 кг 10.5
Молоко, 1 літр 0.8
Цукор, 1 кг 1.6
Йогурт, 1 баночка 1
Сіль, 1 кг 1.5
Пластівці, 1 кг 7-9
Олія рослинна, 1 літр 1.6
Вершкове масло, 1 кг 11-14
Сир, 1 кг 6
Ковбаса, 1 кг 10-32

Вартість напоїв

Багато іммігрантів, приїжджаючи в США, не можуть звикнути до, здавалося б, знайомих продуктів. Так, багато хто відзначає, що американські соки більш солодкі та сильніше розведені водою, а місцеве «легке» пиво взагалі не має смаку.

Натомість у США, в сонячному штаті Каліфорнія, виробляють власне вино, прийнятне за ціною і якістю. Ціна на напої в середньому такі.

Найменування продукту Ціна в доларах за 1 літр
Вода питна 1.2
Місцеве Пиво 8
Імпортне Пиво 18
Кава заварна, 1 кг 14
Чай пакетований, 15-20 шт. 3
Вино сухе 9-17
“Кока-кола” 3.3

Шукати в США заварний чай непросто – американці воліють випускати та споживати разові порції в індивідуальній упаковці.

Ціни на міцний алкоголь і сигарети

Слід пам’ятати, що купити алкоголь можна не в кожному магазині та навіть великому супермаркеті. Найчастіше ним торгують в спеціалізованому магазині (liquor stores), оформив ліцензію на роздрібну продаж.

Крім того, у всякому кафе є дозвіл на продаж алкоголю. Такі заклади пропонують відвідувачам принести пляшку вина або чогось міцнішого з собою. Про цю можливість сповіщає напис при вході: Bring Your Own Bottle, або BYOB.

Найменування продукту Ціна в доларах за пляшку 0,75 л
Віскі 19
Ром «Бакарді» 8
Інші напої з фортецею 25-35 обертів 15
Текіла витримана до 30
Сигарети, в пачці 20 шт 6-9,5

У Сполучених Штатах будь-який алкогольний напій не зможе купити клієнт молодше 21 року. До того ж спеціалізовані магазини працюють до 22.00, максимум до 24.00.

Ціни на непродуктовий набір

Ціни на непродуктовый набір в СШАКрім продуктів харчування, рано чи пізно доведеться витрачатися на нову одяг, взуття та інші предмети побуту. Якщо не брати в облік товари модних світових брендів, вартість нового гардеробу цілком прийнятна навіть для людей з невисоким доходом.

Крім того, постійні жителі США знають, де і коли бувають розпродажі. Покупки, можливо, не будуть останнім писком моди, зате участь у таких заходах дозволяє економити від 10 до 70 % первісної вартості.

Традиційне зниження цін відбувається перед Різдвом, Днем Святого Валентина, Святого Патріка, на великодні свята, перед Днем праці та Хеллоуїном, а також на День Подяки.

Крім святкових приводів, є ще «чорна» п’ятниця (в один з днів з 23 по 29 листопада), Кіберпонеділок (слід відразу за п’ятницею і влаштовується, в основному, інтернет-магазинами), а також піврічні розпродажі в середині літа.

Оновлення гардеробу

Похід по магазинах жіночого одягу, якщо це не брендові бутіки, не розорить жінку і не змусить голодувати її сім’ю. Для орієнтира можна використовувати усереднені показники, скільки коштує одяг у США.

Найменування продукту Ціна в доларах за одиницю
Літнє плаття 20-50
Блуза для офісу 30
Жакет 30-70
Туфлі на підборах 75
Фірмові джинси (Levis і аналогічні) 30-60
Трикотажна футболка 12
Пайта 45
Легке взуття без каблука 18

Трохи дорожче обійдеться одягти чоловіка або хлопця.

Найменування продукту Ціна в доларах за одиницю
Класичні брюки 50
Піджак 150
Сорочка 35
Футболка 18
Легкий светр 60
Куртка демісезонна 100
Туфлі шкіряні 60-150
Кросівки (Nike та аналогічні з середньої за ціною модельного ряду) 50-100

Предмети гардеробу дитини коштують істотно дешевше. Однак носити обновки роками діти не можуть з об’єктивних причин (швидко ростуть), тому стаття витрат на одяг для малюків в сімейному бюджеті збільшується з неминучою регулярністю.

Найменування продукту Ціна в доларах за одиницю
Бавовняний одяг для новонароджених (боді, сліпи та інше) 2-10
Літній костюм для дошкільника 10
Нарядне плаття на дівчинку 2-4 років 16-30
Взуття на дитину до 7 років 20-30

Одяг на школярів, а тим більше підлітків 13-15 років, з вартості може наближатися до дорослих речей. В цьому випадку все буде залежати від статури та росту дитини.

Меблі та інші побутові дрібниці

В Америці не часто здається мебльоване житло. Трапляється, що в новій квартирі не буде навіть холодильника, не кажучи вже про пральну машину та мікрохвильову піч.

Але для тих, хто не став перевозити в США рідну обстановку, придбання меблів не стане проблемою. Бюджетні рішення від IKEA давно освоїли заокеанські території: 51 магазин працює в Нью-Йорку, Маямі, Лос-Анджелесі та інших містах.

Популярність цієї мережі магазинів забезпечується не тільки прийнятними цінами (вартість невеликого комода стартує з 200 доларів) і послугами зі збирання та доставки (від 10 доларів). Готову обстановку кімнати, колишню у вживанні, досить легко перепродати її іншому власнику через спеціалізовані сайти приватних оголошень або оголошення в газетах.

Крім меблів, в нову квартиру потрібні інші побутові дрібниці. З точки зору ціни середньостатистичному покупцеві підійдуть найближчі до нього точки однієї з торгових мереж: Target, Walmart, Bed Bath and Beyond.

Важливі статті витрат

Мінімальна вартість проживання в США відрізняється для одиноко проживаючих громадян та сімей з дітьми. Перелік основних статей витрат для подружжя з 2 малюками виглядає приблизно так.

Стаття видатків Сума в доларах
Харчування 1000
Плата за житло (орендні платежі) від 1 000-1 200
Комунальні платежі 152
Витрати на транспорт 120
Медобслуговування 250
Витрати на освіту та утримання дітей 880
Зв’язок та інтернет 120

Утримання із зарплат у вигляді податків

вартість проживання в СШАНеприємною новиною для нових жителів США стане багаторівнева система оподаткування доходів (федеральний рівень, у межах штату і муніципалітету). Це виражається в тому, що із заробітку стануть утримувати мінімум два види ПДФО.

Шкала ставок прибуткового податку прогресивна, тому сума зобов’язань буде залежати від розміру річного доходу.

В узагальненому вигляді перелік платежів у бюджет країни буде виглядати так:

 • ПДФО – від 10 до 37 % у федеральну скарбницю плюс внески на користь штату (до 13,3 %);
 • пенсійні збори – 6,2 %;
 • медична страховка – 1,45 %.

Непрямим способом зменшують дохідну частину населення податки з продажів. Ставки різняться в залежності від штату (до 7,25 % від суми, заявленої на ціннику) плюс відсоток, встановлений кожним містом (до 5,14 %).

Сюди ж можна віднести й збори з власників майна: в середньому американці, які мають власність, платять 1 556 доларів за рік.

Витрати на житло та покупку нерухомості

Проживання в Америці не буде коштувати дешево ні для туристів, ні для тих, хто приїхав на ПМП. Від того, де буде жити потенційний американець, залежить і те, скільки коштує найняти житло в Америці.

Середні ціни на оренду спального місця чи окремих апартаментів виглядають так.

Тип житла Сума в доларах
Ліжко в 8-місній кімнаті 41
Двомісний номер в хостелі 80
Стандартний номер в готелі 3*-4* 150
Подобова оренда квартири 95
Довготривала оренда квартири у 85 кв. см (місяць і більше) 1200-2100 за місяць

Навіть якщо іммігрант морально готовий до того, щоб стати власником власної нерухомості, ціни на житло в США здатні охолодити необґрунтований оптимізм і змусити працювати ще більше. Трохи допомагає те, що ставка по іпотеці тут не так висока, як в Україні: в середньому 4,36 % річних для позики на 20 років.

 • Квартира в центрі міста – 2500 $ за 1 кв. м;
 • Квартира на околиці – 1850 $ за 1 кв. м.

Наведені ціни є середніми. У мегаполісі типу Нью-Йорка квадратний метр може коштувати 6000 доларів і більше.

Комунальні послуги в Америці

Комунальні послуги в Америці

Вартість комунальних послуг в Америці в середньому становить 152 долари за місяць (коливається в межах від 86 до 250 доларів) без обліку послуг зв’язку та інтернету, і для українського споживача здається високою. Однак за статистикою це не перевищує 7 % від доходу.

В Америці немає фіксованих ставок на послуги електропостачання та постачання газу. Наприклад, у кожному штаті встановлений свій тариф на електрику: від 9,72 до 23,35 цента за кВт/годину. Середній показник для житлового сектора по країні – 13,26 цента за кВт/годину.

Зокрема, ціни на комунальні послуги в США розподіляються наступним чином.

Тип послуги Ціна за місяць в доларах
Водопостачання 50
Електрика 50-100
Газ та опалення (в холодні місяці) 40-100
Вивіз сміття 10-40

Сумарна витрата електрики вище, ніж в Україні, за рахунок використання великої кількості побутових приладів (пральні, сушильні та посудомийні машини, мікрохвильові печі, кондиціонери та зовнішнє освітлення будинків).

Плата практично за всі послуги нараховується за даними індивідуальних лічильників, що, при бажанні, дозволяє серйозно зекономити. Прилади обліку електроенергії здатні, наприклад, передавати показання в режимі онлайн, а споживач може відстежувати витрати кВт на сайті компанії щохвилини.

Витрати на зв’язок і пересування

Витрати на транспорт і зв’язок вважаються істотними статтями сімейного бюджету. Зокрема, пересування по місту і країні можна здійснювати на власному автомобілі або громадському транспорті.

Стаття видатків Сума в доларах
Одноразовий проїзд в громадському транспорті 2.5
Проїзний на місяць 70
Проїзд у таксі, 1 км 1.7
Купівля автомобіля бюджетного класу 20 000
Бензин, 1 літр 0.79

Зазначена ціна на паливо може відрізнятися від штату до штату. Наприклад, вартість бензину в Нью-Йорку поступово знижувалася з січня, але все ж залишилася набагато вище середніх показників по країні. За літр бензину доведеться заплатити приблизно 0,83 долара, тоді як в Далласі можна заправитися за 0,71 дол./літр. І все ж самими високими залишаються ціни в Сан-Франциско: тут цінники на заправній станції «пробили» позначку в один долар і показують 1,08 дол./літр.

Для тих, хто не любить подорожувати, є інший спосіб підтримувати активне спілкування – мобільний зв’язок та інтернет. В Америці це задоволення теж не з дешевих.

Тип послуги Ціна за місяць, в доларах
Інтернет високошвидкісний, безлімітний доступ (до 60 Мбіт/с) 60
Стаціонарний телефон 10
Мобільний зв’язок (з доступом в інтернет/ без доступу) 50/25
Кабельне телебачення (без додаткових каналів) 30

Невід’ємним аксесуаром для сучасного чоловіка став смартфон, особливо якщо спосіб життя змушує бути постійно в мережі. В останні роки стали культовими товари від Apple. Але, незважаючи на те, що США є батьківщиною цих гаджетів, ціни на них «кусаються» і тут: модель iPhone X коштує від 750 до 1 100 доларів за штуку.

Вартість інших послуг

Витрати на зв'язок в СШАВитрати на житло та харчування забирають левову частку зароблених грошей, проте при певних обставинах чималі кошти можуть піти на лікування (якщо немає страховки) і навчання когось із членів сім’ї.

Якщо страховка не покриває всієї вартості наданих медичних послуг або її, з якоїсь причини, немає зовсім, лікарям доведеться віддати ціле стан:

 • прийом у терапевта – 450 доларів (по страховці – 30 дол.);
 • надання екстреної (не оперативної) допомоги – 3 500-6 500 доларів за кілька годин в стаціонарі (по страховці – 150 дол.);
 • неускладнені пологи – 10 000 доларів (по страховці – 250 дол.);
 • профогляд у педіатра – 150 доларів (по страховці – 30 дол.);
 • операція може коштувати кілька десятків тисяч доларів.

У країні немає єдиного підходу до ціноутворення на послуги лікарів і медустанов, тому пояснити настільки високі цінники прості пацієнти не в змозі.

Інша справа, що, навіть якщо у хворого немає страховки, відмовити йому у лікарській допомозі не мають права. Допомогти зобов’язані незалежно від його матеріального становища, а питання відшкодування вартості пізніше буде вирішуватися в суді.

Не краще йдуть справи й з цінами на освіту. У залежності від репутації навчального закладу та рівня його акредитації вартість одного року навчання може скласти:

Висновок

Порівнювати ціни в Україні та США без урахування різниці у рівні доходів у цих країнах неінформативно. Більше скаже процентне співвідношення цих показників. Але навіть з такої точки зору структура витрат і можливості нагромадження заощаджень в американців економічно більш привабливими. Хоча варто відзначити, що деякі послуги (наприклад, стільниковий зв’язок або доступ в інтернет) набагато дешевше, ніж в Америці.

Ціни на продукти в Америці: Відео

Статті по темі