Меню Закрити

Важливі факти про життя в Каліфорнії

Сполучені Штати Америки завжди викликали непідробний інтерес з боку жителів пострадянського простору. Це стосується не тільки мандрівників, але і мігрантів, які прагнуть переїхати в США у 2024 році. Рівень життя в Америці заведено вважати зразково-показовим у всіх соціальних сферах. Особливу увагу мігранти приділяють штату Каліфорнія, який вважається одним з найпотужніших за економічними показниками. Скільки коштує життя в Каліфорнії та чим вона так гарна, розглянемо по пунктах.

Рівень життя та умови проживання в Каліфорнії

У складі штату знаходяться такі великі міста, як Лос-Анджелес і Сан-Франциско, в яких, у свою чергу, розташовані всесвітньо відомі пам’ятки: Голлівуд, міст Золоті ворота, Алькатрас, Діснейленд, Силіконова (Кремнієва) долина та інші цікаві місця.

У числі найбільш важливих економічних галузей Каліфорнії – сільське господарство, аерокосмічна індустрія, інформаційні технології, шоу-бізнес і т. д.

Штат відрізняється досить строкатим складом населення, в тому числі значною кількістю україномовного населення. У число переваг проживання тут можна додати близькість океану, теплий клімат круглий рік, а також великий ринок праці. Саме це зумовило популярність каліфорнійської території для переселенців з усього світу.

Однак мінусів теж чимало. Рівень життя в Каліфорнії відрізняється високими середніми заробітками, але і вартість проживання також велика. Високі податки, ціни на нерухомість і продуктову корзину спровокували відтік населення за останній десяток років.

Крім цього, за даними видання U. S. News and World Report’s, Каліфорнія посіла останнє місце серед інших американських штатів за рівнем природної та соціальній середовища. Цьому сприяли такі показники, як ступінь забруднення навколишнього середовища (тобто страждає екологія), ступінь соціальної активності населення, в тому числі й на виборах.

Щоб дізнатися, скільки коштує життя в Каліфорнії загалом, краще розглянути кожен показник, з якого вона складається. І почати слід з середнього заробітку у великих містах штату.

Зарплати в Каліфорнії

Оцінка середньої заробітної плати для своєї професії – це перше, що робить людина, яка вирішила емігрувати в Америку. Найбільш низькооплачуваними професіями тут є посади, що не вимагають особливої кваліфікації. До них відносяться няні, двірники, вантажники, садівники, кур’єр, прибиральники, мийники, офіціанти в закладах швидкого харчування і т. п. Їхній заробіток зазвичай становить 2 000-3 000 доларів щомісяця брутто (тобто до податкових чи інших вирахувань).

Такі професії, як дизайнер, сантехнік, вчитель молодшої категорії, агент з нерухомого майна, оплачуються трохи вище: 3500-4000 доларів в середньому в місяць.

Справжній рай в плані заробітку в Каліфорнії для співробітників у сфері IT. Такі працівники отримують від 80 до 150 тисяч доларів в рік.

На першому місці в списку високооплачуваних професій значаться медичні працівники. Їхній середній річний заробіток становить 149 тисяч доларів, але в залежності від спеціалізації може доходити до 500 тисяч.

Працівники освітньої сфери заробляють по 60-62 тисячі доларів в рік. Працівники великих торговельних підприємств, наприклад, mcdonald’s або гіпермаркету Walmart, отримують по 46-48 тисяч щорічно.

Середня зарплата в Каліфорнії з урахуванням найнижчих і найвищих ставок становить 25 доларів в годину, 200 доларів на день або ж 4000 доларів в місяць.

Найвищі зарплати в місті Сан-Хосе – центрі Кремнієвої долини. Тут середня зарплата за вирахуванням податків становить 5 290 $ в місяць.

На другому місці знаходиться Сан-Франциско – 4 580 $. Замикає трійку лідерів Сан-Дієго з цифрою 4 190$. У Лос-Анджелесі середня заробітна плата знаходиться становить близько 4 000 $ в місяць.

Медицина в Каліфорнії

Рівень життя в КаліфорніїКаліфорнійські лікувальні заклади можуть бути як комерційними, так і державними. За своєю структурою вони близькі до українських лікарень, однак по оснащеності й, саме головне, по вартості лікування, дуже відрізняються.

Витрати на охорону здоров’я в США в цілому вважаються найвищими у світі. У середньому витрати перевищують 7 тисяч доларів на людину в рік.

Найпростіші медичні процедури коштують серйозні суми, не кажучи вже про складні операції. Наприклад, плановий візит до педіатра обходиться в 150 $, пологи коштують не менше 10 тисяч доларів і приблизно в стільки ж обійдеться ведення вагітності.

За рентгенівський знімок доведеться заплатити 900 $, а за виклик швидкої допомоги – від 400 до 1 200 доларів.

З переваг слід відзначити високий рівень лікування в США, наявність кваліфікованих фахівців, оснащеність лікарень найсучаснішою технікою, а також надзвичайно низький відсоток лікарських помилок.

Щоб не розоритися на витратах на охорону здоров’я, слід купувати медичну страховку. Її може оплачувати й роботодавець.

Рівень освіти в Каліфорнії

У штаті працюють близько 300 навчальних закладів, що володіють правом присудження звань асоціату, магістра та бакалавра. У них навчаються понад 1 мільйона студентів, причому учнів з інших країн, серед них чимало. Найбільш популярний штат для студентів з Канади, Індії, Кореї, Японії та Китаю.

Освіта в Каліфорнії вважається однією з найуспішніших у світі. Багато в чому завдяки тому, що в основі освітньої системи лежить Генеральний план розвитку освіти в штаті. Він був прийнятий ще в 60-х роках XX століття і направлений на те, щоб доступ до вищої освіти для місцевих громадян було простіше: для резидентів у навчальних закладах передбачено чимало бюджетних місць і усіляких знижок на навчання.

Найпопулярнішим університетом є California State University. Щорічно він приймає у своїх стіни понад 450 тисяч учнів. Цей найбільший державний вищий навчальний заклад не тільки в штаті, але і на території всієї Америки.

Ще одним популярним освітнім напрямком штату є сфера кіноіндустрії, адже в Каліфорнії знаходиться відомий всім Голлівуд. Середня вартість навчання на факультеті кінематографії становить 40 тисяч доларів.

Злочинне середовище в Каліфорнії

Столиця штату Лос-Анджелес населений вихідцями з майже 150 країн зі всього світу. Мегаполіс розділений на більш ніж 80 районів, в яких проживають люди різного матеріального достатку, культури та виховання.

Все це зумовило наявність великої кількості вуличних банд – зараз їх понад 700 штук. Саме тому місто знаходиться на першому місці в Америці за кількістю вбивств. Висока злочинність в Каліфорнії – це не міф, а сувора реальність.

Весь минулий рік, за звітами ФБР, спостерігався помітний спад злочинності не тільки в Лос-Анджелесі, так і в цілому за штатом. Це сприяло тому, що кримінальна статистика на початок 2024 року суттєво змінилася в кращу сторону.

Зменшення кількості вбивств спостерігається у столиці Каліфорнії, а також в Сан-Франциско, Окленді. Менш небезпечною стала і життя в Сан-Дієго.

А от показники щодо крадіжок особистого майна, навпаки, зросли на 3 %. Причини назвати важко: ними вважають зростання зайнятості населення, більш суворе виконання закону про імміграцію.

Причому, згідно з оновленням статистичних відомостей, зниження злочинних інцидентів спостерігається по всій Америці.

Кліматичні умови в Каліфорнії

Клімат в Каліфорнії дивно м’який і дуже комфортний. Близькість Тихого океану зумовила формування середземноморського типу клімату. Сонце тут світить практично круглий рік, проте через те, що на території штату кілька кліматичних зон, погода може відрізнятися.

Біля узбережжя влітку загоряють цілими днями, а в зимові місяці без легкої куртки краще не виходити. У північних районах штату випадає сніг.

Якоюсь мірою каліфорнійський клімат нагадує погодні умови південного узбережжя Кримського півострова. Північна частина території знаходиться в помірному поясі, а південна розташована в субтропічному.

У Каліфорнії яскраво виражені спекотний літній і дощовий зимовий сезони, а от осінь і весна є як би продовженням літа/зими.

Вартість проживання в Каліфорнії

Перед переїздом в США мігранти цікавляться не тільки погодою і рівнем життя. Найбільший інтерес викликає вартість проживання, яка складається з витрат на квартиру, продукти харчування, пересування по місту. Щоб зрозуміти, скільки коштує життя в Каліфорнії, важливо приділити увагу кожній статті витрат окремо.

Витрати на житло

життя в Каліфорнії для українцівПопулярністю у мігрантів користується саме оренда житлових приміщень. Її вартість залежить від міста і від району в ньому.

Якщо брати для розгляду саме однокімнатну квартиру, то, наприклад, в Лос-Анджелесі таке житло в центрі обійдеться у 2 000 доларів, а за межами центральних районів – 1 500 $. У Сан-Франциско – 3 300 і 2 500 $ відповідно. Для Сан-Дієго ціни складуть 1 800 і 1 400 доларів.

Вартість проживання доповнюється платою за комунальні послуги. В середньому на оплату води, електроенергії та газопостачання в апартаментах з однією кімнатою йде 100 $ щомісяця. При використанні додаткових послуг, таких як інтернет і телебачення, вартість середньої оплати зростає майже вдвічі.

Якщо брати іпотеку на придбання нерухомості, то слід розраховувати в середньому на 4,05 % річних.

Житло в Каліфорнії для придбання вважається одним з найдорожчих в Америці. Один квадратний метр, наприклад, у Сан-Франциско варто 11 500 $, в Лос-Анджелесі – близько 7 000 $.

Ціни на продукти

Що стосується вартості харчування, ціни в Каліфорнії не можна назвати найвищими в країні. Навіть навпаки, багато хто, побувавши, наприклад, в Чикаго і Нью-Йорку, приємно дивуються вартості продуктового кошика. У штаті кілька великих мережевих гіпермаркетів, серед них Walmart, Trader joe’s, Safeway.

Середня вартість найбільш затребуваних продуктів (у доларах):

 • літр молока – 0,85;
 • булка білого хліба – 2,80;
 • кілограм помідорів – 3,30;
 • кілограм курячого філе – 9,00;
 • кілограм сиру – 11,00;
 • фарш з яловичини – 15,00-17,00;
 • кілограм бананів – 2,50;
 • яблука, апельсини – 3,50;
 • кілограм картоплі – 3,00;
 • пачка цигарок “Мальборо” – 8,00;
 • десяток яєць – 3,00;
 • кілограм рису – 4,50;
 • літр соку – 2,50;
 • пляшка місцевого пива – 2,50;
 • пляшка імпортного пива – 3,50;
 • кілограм макаронних виробів – 4,50.

Можна зробити висновок, що життя в Каліфорнії для українців сильно відрізняється від проживання на батьківщині не тільки в плані менталітету, але і сумою витрат на основні потреби.

Проїзд на громадському транспорті

Незважаючи на те, що Каліфорнія є одним з лідерів з видобутку нафти в США, вартість бензину в штаті вище середньої позначки по країні. Тому ціни на проїзд не можна назвати низькими.

Проїзний квиток на громадському транспорті на місяць обходиться в 40-120 $ в залежності від населеного пункту. Вартість пересування на таксі, наприклад, за 3 кілометри становить 9-10 $. Вартість одного літра бензину в Каліфорнії – 0,85 $.

Інші витрати

українці в КаліфорніїОдна з найбільш важливих витрат – оплата медичного страхування. У середньому щомісяця на оплату страховки сягає 120-200 $.

Мобільний зв’язок обійдеться в 50 доларів.

Оплата за дитячий садок при його відвідуванні однією дитиною становить 500-1 000 доларів, залежно від міста і району.

Щоб застрахувати машину, доведеться викласти від 40 до 120 доларів, в залежності від автомобіля і його екологічного класу.

Любителям спортивних занять абонемент у спортивний зал обійдеться в 45 $ в середньому.

Українці в Каліфорнії

Українці мігранти дуже активно проявляють себе в Америці. Можна сказати, що українці в Каліфорнії відчувають себе комфортно. Практично в кожному великому місті є українська громада, школа, церква.

Всі, хто переїздить з України, має можливість не втратити зв’язок з українською культурою, оскільки всередині громади можна отримати будь-яку необхідну інформацію.

Ставлення американців до мігрантів в принципі доброзичливе. До українських приїжджих ставляться так само, як і до вихідців з інших держав: приїхав, значить, працюй, сплачуй податки та дотримуйся місцевих законів.

Знайти роботу мігрантів в США великих труднощів не становить.

Українські райони в Лос-Анджелесі одні з найбільших не тільки в Каліфорнії, але і по країні в цілому. На західному узбережжі українська каліфорнійська громада точно найчисленніша. Тут приблизно проживає близько 300 тисяч представників україномовного населення.

Кращі міста Каліфорнії для проживання

Каліфорнійські міста завжди входять у сотню найкращих населених пунктів Сполучених Штатів для постійного проживання.

Для тих, хто є гуру в області програмування, ідеальним варіантом стає Сан-Франциско. Тут вдасться без праці знайти роботу кваліфікованим фахівцям. Однак слід пам’ятати, що там самі високі ціни, особливо на житло. Але та робота хорошого програміста оплачується дуже гідно.

У першу десятку кращих міст США входить і каліфорнійський місто Пало-Альто. Він завоював місце в лідерському списку завдяки високошвидкісного доступу в інтернет, паркам і унікальним ресторанам. Крім цього, Пало-Альто може похвалитися першокласними школами.

Інші кращі міста Каліфорнії для постійного проживання: Уолнат-Крік, Сан-Матео, Санта-Круз, Сан-Луїс-Обіспо, Санта-Клара. У Сан-Матео, наприклад, понад 15 паркових зон, в Санта-Кларі – прекрасний клімат, а також державний університет.

Варто зазначити, що при складанні рейтингу найкращих міст для постійного проживання перевага віддається саме невеликим населеним пунктам. Рівень злочинності у них помітно нижче в порівнянні з тим же Лос-Анджелесом. Нижче, і ціни на оренду житла, деякі продукти, дитячі садки та інші потреби.

Висновки

Перед тим як прийняти рішення про переїзд, потрібно оцінити всі плюси та мінуси життя в Каліфорнії. З позитивних моментів можна відзначити:

 1. Теплий клімат. Температура повітря протягом року рідко опускається нижче 10 градусів Цельсія. Літні температури досить високі – 30-40 градусів, але завдяки сухому повітрю переносяться добре.
 2. Сервіс у сфері обслуговування вважається одним з кращих у світі.
 3. Велика кількість паркових зон.
 4. Прийнятні ціни на одяг. Речі відомих світових марок тут обходяться дешевше, ніж в Україні.
 5. Доступність дешевих овочів і фруктів круглий рік.
 6. Великий вибір розваг.

Найбільш суттєві мінуси проживання на каліфорнійській території:

 1. Дороге медичне обслуговування, як і у всій Америці.
 2. Висока вартість житла, як для оренди, так і для придбання.
 3. Високий прибутковий податок у штаті та податок з продажів.
 4. Досить високий рівень злочинності, особливо у великих містах.

Огляд життя в Каліфорнії: Відео

Статті по темі