Меню Закрити

Розмір середньої зарплати в США

Зміна країни проживання нерозривно пов’язана з пошуком нового місця працевлаштування і стресом від усвідомлення близькості прийдешніх змін. В силу географічної віддаленості переїзд в Америку спокою не додає. Проте незалежно від рівня кваліфікації та освіти кожного кандидата цікавить насамперед середня зарплата в США у 2024 році. Крім того, майбутньому платнику податків знадобиться інформація про системи оподаткування доходів, а також про нюанси трудового законодавства.

Розмір середньої зарплати в США

Зайнятість населення США

США можуть похвалитися не тільки потужною економікою, але і непоганими показниками зайнятості по країні. У березні минулого року відсоток працездатного населення, яке безуспішно прагне влаштуватися на нове місце, знизився до 3,8 %.

Структура зайнятості неоднорідна і різниться виходячи з рівня освіти, віку і статі. Так, безробіття серед некваліфікованого персоналу (середня освіта та нижче) становить 6,9 %. А для власників дипломів бакалавра і вище робота в США знайдеться практично завжди, серед них безробітних всього 2 %.

Гендерна поділ у трудових колективах також присутня. Серед жителів країни старше 20 років:

 • чоловіки залучені на 68,9 %;
 • і тільки 56,9 % жінок ведуть активну трудову діяльність.

У порівнянні з цими показниками рівень молодіжного безробіття хвилює набагато більше, оскільки серед населення молодше 25 років майже 8,9 % не мають роботи, навіть якщо зайняті активним її пошуком.

Права працюючих в Америці

За даними The World Bank, у рейтингу простоти ведення бізнесу в державі (Ease of Doing Business Index) у США за останні 10 років не опускалися нижче 8-го місця. Цьому сприяє і те, що законодавство не прагне до високої зарегульованості бізнесу.

Однак у сфері трудових відносин на федеральному рівні все ж таки прийняті кілька норм, покликаних скасувати нерівність на переговорному етапі при укладенні договору про найм.

Зокрема, главою 29 Кодексу законів (Code of Federal Regulations) регулюються:

 • мінімальна оплата праці в США (влада штатів не мають права знижувати гарантії);
 • нормальна тривалість робочого тижня, способи та розмір доплати за позаурочну роботу;
 • забезпечення безпеки під час виконання робочих функцій;
 • обов’язкове виключення фактів дискримінації за ознаками раси, віросповідання, статі чи національності.

мінімальна оплата праці в СШАЗаконом закріплено обов’язок наймача інформувати працівників про мінімальних незнижуваних вимогах. Для цього на видних місцях необхідно розмістити плакати, рекомендовані Департаментом праці США.

Водночас, у трудящих в Америці немає звичного для українців гарантованого права:

 • на оплачувану відпустку та лікарняний зі збереженням заробітку;
 • декретну відпустку. Законодавці лише рекомендують надавати 12 тижнів неоплачуваної перепочинку для породіль (у цей період за жінкою зберігають місце, але не грошове утримання) – The Family and Medical Leave Act;
 • захисту від незаконного звільнення. Більшість штатів не прийняли такі закони навіть на регіональному рівні, а трудові контракти Employment At-Will, що передбачають звільнення у будь-який момент, зустрічаються на кожному кроці;
 • на пенсійне забезпечення по старості (крім обов’язкових 6,2 %, накопичення для майбутньої пенсії за рахунок підприємства перераховуються тільки згідно з локальними нормативами компанії).

Більшість положень і норм закріплюють в індивідуальних контрактах з роботодавцем: тривалість і оплату відпочинку, гарантії вагітним, графік роботи, прийому їжі, тривалість внутрішньо змінних перерв та інше.

В залежності від політики компанії в список соціальних гарантій можуть входити та оплачувану відпустку, і декрет, і пенсійні відрахування, та додаткові внески на медичне страхування.

Для іноземних громадян робота в Америці знайдеться за умови, що чоловік прибув в країну легально і отримав дозвіл на роботу. При цьому право на працевлаштування отримують тільки ті, хто має тимчасову робочу або учнівську візу, претендує на статус біженця, оформив грін-кард або має намір вступити в шлюб з американцем.

Українцям, які приїхали за океан по туристичній візі, потрібно знати, що влаштуватися на офіційну роботу з нею не вийде.

Правила нарахування заробітної плати

На відміну від України, в США стандартним періодом нарахування і виплати зарплати вважається тиждень. Згідно з законодавчим визначенням робоча семиденка не зобов’язана починатися у понеділок вранці. Для однозначності інтерпретації даних тиждень визначають як безперервний відрізок з 168 годин протягом 7 діб, починаючи з будь-якого дня і години.

Всередині цього періоду всі відпрацьовані години обліковуються як основні (40 годин) і оплачуються за ставкою не нижче мінімальної (якщо працівник не виведений з-під дії федерального акту про справедливих трудових стандартах).

Всі години, відпрацьовані понад покладених сорока, повинні оплачуватися як понаднормові – з доплатою не менше 50 % від договірної ставки. У США немає можливості вести підсумований облік робочого часу, тому закон забороняє відносити переробки в рахунок майбутніх періодів або минулих недоробок.

У роботодавця є можливість заощадити на доплату, якщо в компанії є фахівці, яких не передбачені додаткові гроші за надмірну тривалість перебування на робочому місці. Відповідно до вимог Закону України “Про справедливих трудових стандартах” (Fair Labor Standards Act, FLSA) понаднормові не отримують:

 • співробітники, які не підпадають під захист нормативного акта;
 • співробітники торгових і сервісних установ, які продають транспортні засоби, сільгоспобладнання і запчастини до них;
 • працівники транспорту та сфери доставки з твердими розцінками на послуги;
 • працівники ЗМІ, не зареєстрованих у столиці;
 • фермери;
 • домашній персонал, який проживає на одній житловій площі з наймачем;
 • працівники, які не одержали атестат про середню освіту і продовжують навчання протягом робочого часу.

Практично не отримують доплати пожежники та правоохоронці, оскільки саме для них встановлена можливість підсумувати відпрацьований час на протязі 28 днів. У зв’язку з цим нарахована зарплата американського поліцейського в місяць може залишатися на середньостатистичному рівні, навіть якщо за тиждень він кілька днів працював цілодобово.

Мінімальна оплата в США

зарплата американського поліцейського в місяцьФедеральне законодавство закріплює загальну мінімальну планку погодинної оплати по країні на рівні 7,25 долара. Останній раз мінімальна зарплата в Америці в годину переглядалася у 2009 році в Законі “Про справедливих трудових стандартах” (Fair Labor Standards Act, FLSA). Проте під дію даного акту підпадають не всі роботодавці та не всі категорії працівників.

Так, під захистом FLSA знаходиться персонал організацій:

 • річний оборот яких не перевищує 500 000 доларів;
 • підпадали під дію Акта до 31 березня 1990 року (до зміни критеріїв відповідності);
 • провідних міждержавну торгівлю або залучених у процес створення товарів для неї;
 • пов’язаних з обслуговуванням лікарень і їх пацієнтів, шкіл, вузів і садків;
 • належать до держсектору.

Водночас, з-під дії закону виведено:

 • виконавчі та адміністративні фахівці, затверджені Департаментом праці, в тому числі адміністративні працівники, викладачі та вчителі та інші високооплачувані професії в США;
 • сезонні працівники, співробітники розважальної сфери, моряки на іноземних суднах та персонал риболовних виробництв, співробітники невеликих газет і постачальники преси;
 • персонал сільгоспвиробника, який використовує найману працю не довше 500 людино-днів на рік;
 • домашній персонал з нерегулярною зайнятістю, наприклад, няні (якщо заробіток такого працівника перевищує 1900 доларів/рік або людина працює 8 годин на день у декількох наймачів, то він підпадає під захист FLSA);
 • дистанційні працівники, а також ті, хто проживає на території або за рахунок підприємства, отримує харчування або інші блага;
 • люди з частковою втратою працездатності (інваліди);
 • студенти.

За нормами FLSA мінімальна зарплата не однакова для всіх працівників. Градація ставок представлена в наступній таблиці.

Категорія працівника Розмір мінімальної оплати, дол/год
Загальна ставка для працівників, які відпрацювали 40 годин на тиждень 7.25
Члени колективу, регулярно отримують чайові понад 30 доларів за місяць 2,13 (за умови, що зарплата за місяць не буде нижче мінімальної)
Працівники молодше 20 років (протягом перших 90 днів працевлаштування) 4.25

Встановлювати свій мінімум уповноважені законодавчі збори кожного штату. Наприклад, в Маямі за годину заплатять 8,46 долара, в Лос-Анджелесі – 11 доларів, а в Нью-Йорк Сіті великі роботодавці з початку 2024 року повинні платити своєму персоналу 15 доларів за 60 хвилин роботи.

Ті штати, де власне обмеження не було затверджено, повинні дотримуватися федеральних норм (не менше 7,25 дол/година). Для простоти орієнтування Департамент праці надає інтерактивну карту, на якій позначено мінімальна зарплата по штатах США.

Середні доходи працюючих в Америці

Загальний показник середньої годинної зарплати по країні в березні 2019 року досяг 23,24 дол. Оскільки в США заведено нараховувати доходи щотижня, то усереднений заробіток представлений як оплата за 160 відпрацьованих години – 3 718,40 доларів за місяць.

За підсумкової статистики за минулий рік щомісячний дохід висококваліфікованих працівників склав 4 520 доларів, показавши зростання в порівнянні з 4 330 дол/міс у позаминулому році. Некваліфікована праця оплачується скромніше: у середньому 1 960 дол/міс проти 1760 дол/міс.

Середня погодинна оплата по галузях

Погодинна зарплата по галузях дещо відрізняється від узагальненого показника.

Галузь Доларів/год
Гірництво 33.06
Будівництво 30.45
Виробництво продукції тривалого і короткострокового користування 27.43
Оптова торгівля 31.26
Роздріб 19.4
Транспорт і зберігання цінностей 24.67
Комунальні послуги 41.74
Інформаційна сфера 41.71
Фінансова діяльність 35.54
Освіта та охорона здоров’я 27.45
Тимчасове розміщення іногородніх та організація дозвілля 16.39

Рейтинг зарплат за професіями

Так вже склалося, що зарплата лікаря в США сприймається мігрантами як недосяжна мрія. Навіть якщо в себе на батьківщині людина по праву вважався хорошим фахівцем, по приїзді до Америки все треба починати заново, оскільки без підтвердженого диплома і знання мови ліцензію доктора просто не видадуть. В інших галузях проблеми можуть виявитися тими ж.

У таблиці нижче наведені середні показники для молодих фахівців різних професій (зі стажем 2-3 роки).

Професія Діапазон значень (мінімум-максимум за місяць) Середня зарплата, доларів/місяць
Лікар широкого профілю 8 886-10 740 9742
Медсестра у лікарні 4 055-4 984 4506
Адвокат, юрист у компанії 5 234-6 433 5868
Перекладач 4 055-4 902 4478
Архітектор 4 438-5 417 4952
Будівельник 2 305-3 387 2839
IT – спеціаліст, програміст 5 027-6 212 5663
Моряк 2 258-3 338 2846
Поліцейський 2 863-4 442 3598
Пожежний 2 458-3 617 3003
Бухгалтер 3 577-4 449 3992
Далекобійник, водій вантажівки 2 338-3 628 2938
Таксист 2 232-3 278 2731
Бармен 2542-3 944 3197
Різноробочий (на будівництві, заводі, видобувному підприємстві) 2 149-3 158 2628

заробітна плата водія в АмериціЩоб скласти приблизне уявлення про те, які зарплати в США за спеціальностями можуть запропонувати більш досвідченим працівникам, можна скористатися сервісом Paywizard.org.

На прикладі тих же лікарів можна побачити, що спеціаліст з 10-річним стажем буде отримувати вже 11 561 дол/міс в середньому, а анестезіолог з тим же досвідом роботи – 12 429 дол/міс.

Як варіант, для іноземця куди простіше знайти гарне місце, якщо в нову країну він поїхав, маючи категорію висококласного водія вантажних машин. Середня заробітна плата водія в Америці, якщо він довів високу кваліфікацію та отримав дозвіл на роботу, може досягати 4 500 дол/міс.

Приклади нерівності в країні рівних можливостей

Кодекс федеральних законів США, в частині, що стосується рівних можливостей зайнятості, і Закон “Про рівну оплату” від 1963 року забороняють будь-які форми дискримінації за ознакою:

 • статі;
 • релігії;
 • національності.

У кожному штаті є право доповнювати список новими категоріями, наприклад, за принципом сексуальної орієнтації або політичних поглядів. Однак на практиці нерівність все ж зберігається:

 • жінки в Америці отримують на 25 % менше чоловіків. Щорічно 8 квітня в країні навіть відзначають День рівних зарплат, що знаменує той факт, що пані запрацюють річну оплату чоловіків тільки за 15 місяців і 8 днів;
 • у деяких галузях випускники рядових вузів отримують менше тих, хто отримав диплом престижного коледжу чи університету, – різниця може досягати 20 %;
 • доходи латиноамериканців і афроамериканців нижче майже на третину.

Не можна сказати, що таке положення є залізним правилом для всіх сфер життя. Наприклад, зарплата інженера в США не залежить від його престижністю диплома, оскільки у всіх вузах вивчають один і той же набір технічних дисциплін.

Є зворотні ситуації й щодо національних відмінностей. Статистика показує, що азіати заробляють навіть більше, ніж працівники європейської раси, майже на 12 %, причому така динаміка зберігається і серед чоловіків, і серед жінок.

Залежність доходів від місця проживання

Середньостатистичні дані показують ситуацію в цілому по країні, проте економічне благополуччя поширене по території США нерівномірно. Географічно найбільш заможними можна вважати штати Тихоокеанського узбережжя. Наступними за величиною доходів йдуть федеральні суб’єкти на березі Атлантики. Замикаючу роль відводять центральним штатам.

Якщо не концентрувати увагу тільки на мегаполісах кшталт Нью-Йорка, а проаналізувати показники в середньому по кожному штату, то найбільш високі доходи декларують мешканці Аляски. До числа заможних зараховують також Аризони, Вашингтон, Каліфорнію, округу Колумбія і Массачусетс.

На іншому кінці шкали прибутковості найманої праці знаходяться Айдахо, Канзас, Луїзіана, Оклахома, Юта, Вісконсин і Вайомінг.

Податкові відрахування з зарплати

За ініціативою президента Трампа в грудні 2017 року була остаточно схвалена нова податкова реформа (Tax Cuts and Jobs Act, TCJA, Public Law No: 115-97 (12/22/2017), визначила, в тому числі, які податки в США з зарплати будуть платити працівники у федеральний бюджет.

Зокрема, в меншу сторону змінили процентні відрахування з ПДФО (Federal Income Tax) і збільшили податкові відрахування. Розміри платежів в кожному штаті стверджують на рівні місцевого законодавчого зібрання.

Найменування утримання Законодавчий рівень Ставка
Прибутковий податок (Federal Income Tax) Федеральний Сім рівнів прогресивного податку звітного року (у розрахунку на одного платника):
до 9 700 дол/рік – 10 %;
до 39 475 дол/рік – 12 %;
до 84 200 дол/рік – 22 %;
до 160 725 дол/рік – 24 %;
до 204 100 дол/рік – 32 %;
до 510 300 дол/рік – 35 %;
все, що понад 510 300 дол/рік – 37 %.
Прибутковий податок штату (State Income Tax) Рівень штату 0-13,3 % (прогресивна шкала і
фіксовані ставки по кожному суб’єкту представлені тут)
Внески на соціальне страхування (Social Security Tax) – для виплати різних допомог Федеральний платіж 6,2 % утримання з працівника + 6,2 % доплата від наймача = 12,4 %. Ця ставка не максимальна, додаткові внески може гарантувати сама компанія або перераховувати від свого імені працюючий
Внески на страхування здоров’я (Medicare Tax) Федеральний платіж 1,45 % за рахунок працівника + 1,45 % з коштів роботодавця = 2,9 % (максимальний поріг для нарахування у 2024 році – 132 900 доларів в рік).

Додатковий місцевий ПДФО стягують не скрізь. Наприклад, у Вайомінгу, Вашингтоні, Техасі, Південній Дакоті, Неваді, Флориді та на Алясці працюють звільнено від відрахувань у бюджет штату, а у восьми регіонах встановлена фіксована ставка. Але самі високі відрахування за 2024 рік заплатять мешканці Каліфорнії.

Працюючі за наймом в одного роботодавця фахівці можуть розраховувати на те, що сама компанія перерахує за них прибутковий податок і соціальні внески. Однак чинності набрали податкові зміни, що торкнулися не тільки розмір ставок, але і принципи обчислення відрахувань.

Щоб розуміти, наскільки реформа президента Трампа торкнулася кожної людини, можна вдатися до професійної допомоги бухгалтера, а можна отримати загальне уявлення, використовуючи калькулятор нової податкової системи.

Є також ряд безкоштовних сервісів, які допомагають визначити суми податкових зобов’язань, відрахувань, а також подати звітність:

 • всі отримувачі доходів в США можуть використовувати для подання декларацій сервіс turbo tax або онлайн-калькулятори для різних ситуацій (для підприємців, сімей з утриманцями, фрілансерів та студентів);
 • оцінити потенційну суму податкового повернення можна з допомогою TaxCaster;
 • калькулятор для розрахунку федерального прибуткового податку і відрахувань представлений і на офіційному сайті IRS.

Прожитковий мінімум і склад типових витрат

Згідно з зібраною на кінець минулого року інформації, доходи та витрати в США для різних категорій споживачів виглядають приблизно так.

Тип витрат Середньостатистична сім’я з 4 осіб, дол/міс Самостійно проживає дорослий, дол/міс
Харчування 536-861 136-225
Проживання 951-1 425 596-859
Транспорт 125-175 61-89
Витрати на медицину і підтримку здоров’я 165-255 42-66
Освіта та виховання дітей 55-105 0
Інші витрати 92-142 45-65

доходи і витрати в СШАЗа даними сайту Wageindicator, «чистий» прожитковий мінімум для сім’ї (двоє батьків + двоє дітей) становить 1 191-1 838 дол/міс.

Оскільки в Америці зарплата вказується без розрахунку та утримання податків, валовий показник достатнього щомісячного доходу повинен бути в межах 1 540-2 370 дол/міс. Самотнього мешканця США було достатньо заробляти 1 130-1 660 доларів в місяць.

Інформація збирається за допомогою онлайн-опитувань і враховує усереднені ціни в США на послуги, харчування та проживання.

Порівняння принципів трудового та податкового права США та України

Всіх тих, хто вважає українську систему нарахування податкових зобов’язань та формування утримання із зарплати складною, чекає неприємний сюрприз при працевлаштуванні в США. Все тому, що в Україні діють єдині правила стосовно оподаткування доходів юридичних осіб і надання вирахування з ПДФО. У ведення регіональних законодавців передали право доповнювати список загальноукраїнських пільг і фіскальних відрахувань.

Податкова система та принципи формування заробітку в США в цьому сенсі набагато складніше:

 • незалежні види податків і зборів можуть встановлюватися не тільки на федеральному, але і на місцевому, і на муніципальному рівнях;
 • в Америці добре розвинена культура особистого страхування (на медобслуговування, від безробіття і від нещасного випадку на підприємстві), яка ніяк не приживеться в Україні;
 • діє й аналог МРОП в США, проте його суть у тому, щоб встановити для окремих категорій працівників мінімальну планку погодинної оплати;
 • із зарплати можуть утримуватися не тільки обов’язкові внески на медстрахування, але і за добровільно укладеними договорами, тому у двох рівних фахівців сума «чистого» заробітку не буде однаковою.

Не порадує вихідців з колишнього СРСР і правила побудови відносин між роботодавцем та найманими особами. Ступінь законодавчої захищеності працівника в Україні в рази вище, ніж у капіталістичній Америці.

Незвично для української сприйняття також те, що традиційно низькооплачувані професії в Україні виявляються досить прибутковими за океаном. Вітчизняні бюджетники дуже дивуються, коли дізнаються, що зарплата вчителів в США перевищує середньостатистичний рівень. Наприклад, зарплата викладача початкової школи з 25-річним стажем становить близько 6 000 доларів/місяць.

Висновок

Америку заведено називати країною великих можливостей. Однак це не означає, що кожному іммігрантові уготовано блискуче і безхмарне майбутнє. Нераціонально будувати плани переїзду, ґрунтуючись на даних з серіалів.

Навіть якщо у мігрантів є достовірна інформація про те, скільки заробляють в Нью-Йорку, це не означає, що всі ці вакантні місця. Розраховувати на отримання хорошої посади з гідною платою можуть тільки люди з освітою (підтвердженим іноземним дипломом) і знанням мови.

Однак значна частина перспективних вакансій в комерційному і державному секторах підходить винятково для громадян США.

Середня зарплата в США: Відео

Статті по темі