Меню Закрити

Імміграція в США: способи та правила

Імміграція в США у 2024 році відкриває переселенцям широкі перспективи кардинальних життєвих змін. Головним стимулом виступають висока якість життя, наявність демократичних свобод і громадянського суспільства. Щорічно в США в’їжджає до мільйона осіб, а кожен п’ятий житель країни — мігрант. Якщо протягом багатьох років імміграція вважалася тут одним з важливих стимулів розвитку, то останнім часом в країні зміцніла точка зору щодо необхідності стримувати імміграційні потоки.

Імміграція в США: способи і правила

США та міграції: історичний екскурс

Сполучені Штати Америки на протязі всієї своєї історії вели протекціоністську політику щодо імміграції, адже, по суті, сама країна і всі її велич були створені іммігрантами та їх нащадками.

Історія переїздів до Америки почалася у XV столітті – з моменту відкриття для європейців Христофором Колумбом Нового світу. Протягом століть територію майбутнього північноамериканського держави освоювали вихідці з Іспанії (Каліфорнія, Техас, Флорида), Франції (Луїзіана, райони Великих Озер), Голландії (Нью-Йорк), Росії (Аляска) і, звичайно ж, Великобританії.

З XVI ст. починається планомірний завезення в Америку рабів з Африки. До проголошення незалежності та в перші роки існування молодої держави всіх прибувають сюди європейців називали колоністами або поселенцями.

  • Облік іммігрантів, які в’їхали в США, почали вести лише з 1820 р., коли капітанам суден наказали подавати списки всіх прибулих пасажирів.
  • У ХІХ столітті потік іммігрантів у країну різко збільшився — передусім з Німеччини, Австрії, Ірландії, Франції, Італії. Тоді ж почалася і масова єврейська імміграція в США — серед вихідців з Німеччини та Східної Європи був великий відсоток євреїв-ашкеназі.
  • Всього на територію Штатів протягом ХІХ століття переїхало понад 20 млн осіб.
  • Великий наплив іммігрантів змусив уряд більш вибірково ставитися до контингенту. Так, в 1875 р. заборонили в’їзд засудженим і повіям, в 1882 р. обмежили переселення з Китаю.
  • У 1891 р. була створена імміграційна служба США, а через рік — відкрито перший імміграційний пункт на о. Елліс (Нью-Йорк). Протягом наступних 30 років в країну прибуло ще 23 млн іммігрантів.
  • У 1921 р. Конгрес вперше встановив річну квоту на в’їзд — 357 тис. осіб; у 1924 р. — 165 тис., 1929 р. — 157 тис. протягом 1930-х рр. в країну переїхало всього 500 тис. осіб (далася взнаки Велика депресія).
  • Після закінчення Другої світової війни імміграційна політика стала більш м’якою, і число іммігрантів у США різко зросла. 27 червня 1952 р. для стимулювання приїзду висококваліфікованих працівників був прийнятий закон Уолтера-Маккарена “Про імміграцію і громадянство”.
  • У 1965 р. в законі Харта-Селлера були сформульовані можливості імміграції в США: возз’єднання сімей, трудова міграція, біженство. У цьому ж році Конгрес затвердив Акт про імміграційну реформу і встановив квоти на в’їзд в країну: 70 тис. осіб для Східного півкулі, 120 тис. – для Західного.
  • У 1986 р. Законом Сімпсона-Маццоли (про реформу і контроль над імміграцією) були легалізовані всі нелегальні іммігранти, які прибули в країну до 1 січня 1982 р. і вирішили залишитися в ній.
  • 29 листопада 1990 р. Законом “Про імміграцію та натуралізацію” був доповнений закон від 1965 р. (підтримка імміграції висококваліфікованих фахівців, возз’єднання сімей, введення диверсифікаційної лотереї).
  • У 1996 р. Законом «Про реформу в галузі боротьби з незаконною міграцією і про відповідальність іммігрантів» були посилені покарання за порушення візових правил.
  • У 2002 р. було реформовано держапарат США, включаючи й орган імміграційного контролю — Бюро громадянства та імміграційних служб, ускладнений порядок в’їзду та перебування в країні іноземних громадян.

Імміграція в США через призму статистики

кількість іммігрантів в СШАСучасна міграційна ситуація в США має ряд особливостей. Серед них:

  • Зміна напрями міграційних потоків. На перше місце за кількістю іммігрантів вийшли латиноамериканські сусіди (Мексика, Куба), а також азійські країни (Індія, Філіппіни, Китай).
  • Збільшення чисельності неангломовного населення. Внаслідок імміграційних процесів носії інших мов (іспанської, китайської, французької), не говорять англійською, склали понад 20 % населення.
  • Зміна расового та етнокультурного обличчя Лос-Анджелеса, Нью-Йорка, Маямі та інших мегаполісів у бік відтоку європеоїдного населення.
  • Зростання незаконних проникнень та нелегальної трудової імміграції в країну (понад 20 млн осіб). Більшість нелегалів зосереджені в Каліфорнії, Техасі, Флориді та Нью-Йорку.

В період з 1971 по 1980 рр. в країну легально в’їхало близько 4,5 млн осіб, з 2000 по 2010 рр. — понад 14 млн мігрантів. Кількість іммігрантів в США з 2010 по 2017 рр. зросла на більш ніж 8 млн.

Серед лідируючих країн-донорів легальних мігрантів переважають американські та азійські, причому абсолютним лідером залишається Мексика.

Країна Прибуло на постійне проживання у 2018 р. Прибуло на постійне проживання протягом 2010-2017 рр .. Кількість вихідців, що легально проживають в США у 2015 р.
Мексика 120937 1100000 34725000
Куба 59717 166940 2020000
Домініканська республіка 40576 206135 1420000
Сальвадор 20355 172974 1630000
Китай 52850 550025 3997800
Індія 47470 654205 2544500
Філіппіни 35850 164070 2878000
В’єтнам 24152 112210 1352760

За даними статистики, у 2017 році чисельність іммігрантів першого покоління в США склала 43,7 млн (13,5 % населення країни).

Наскільки приваблива імміграція в США

Приймаючи рішення, чи варто іммігрувати в США, необхідно володіти достовірною інформацією про те, що очікує переселенця, з якими труднощами та випробуваннями доведеться зустрітися, які негативні та позитивні сторони відкриються у зв’язку з переїздом.

Візит в США, нехай навіть короткочасний, дасть шанси поспілкуватися з місцевими жителями, познайомить з американської повсякденної життям. Після цього можна більш виважено і тверезо оцінити ситуацію, а в разі позитивного рішення — краще підготуватися до переїзду.

Причини імміграції в США, як показує практика, можуть відрізнятися, але завжди присутнє прагнення знайти тут свободу і впевненість у майбутньому. Переважна більшість іммігрантів — кваліфікованих фахівців, студентської молоді, спортсменів, підприємців, представників протестантських конфесій та багатьох інших — всі вони, хоча і змушені нести певні незручності, знаходять тут щось своє. В цьому полягає відповідь, чому мігранти їдуть в США.

Переваги та недоліки імміграції в Америку:

Плюси Мінуси
Доброзичливість і готовність прийти на допомогу з боку місцевих жителів. Туга по дому, відірваність від рідних, близьких, друзів.
Високий рівень життя і доходів. Можливості для перекваліфікації. Проблеми з пошуком роботи (бажаної). Відсутність досвіду роботи в США
Розширення кругозору, знайомство з новими людьми та культурами. Наявність мовного бар’єру (особливо в перший рік). Необхідність починати все з нуля.
Наявність великої кількості нових можливостей для самореалізації та всебічного розвитку особистості. Велика кількість приписів, законів, правил, яких необхідно суворо дотримуватися.
Висока якість медичних послуг Дорожнеча медицини та медичної страховки
Культ здорового способу життя. Сприятлива екологічна обстановка Небезпека набрати зайву вагу і наявність спокус — достаток калорійного фастфуду, величезні порції, неосяжний асортимент.
Можливості для отримання сучасної освіти Високі ціни за навчання.
Подолання негативних стереотипів та переосмислення цінностей. Високі податки.
Відсутність дискримінації — расовою, етнічною, релігійною, статевою, віковою та ін. Диспропорції оплати жіночого і чоловічого праці на користь чоловіків (на 10-12 %).
Краса природи та можливості для подорожей по країні й світу. Дорожнеча зв’язку та послуг інтернету.
Прекрасний стан доріг і комунікацій Бюрократичні зволікання при оформленні страховок,
Мирне життя, відсутність військових конфліктів. Наявність районів з високою криміногенністю.
Рівність перед законом усіх без винятку. Захищеність від свавілля і злочинності. Необхідність постійно вчитися. Більшість навичок, пов’язаних, наприклад, з української повсякденністю, втрачають свою актуальність (наймати квартиру, оплатити послуги й т. д.)
Реальна доступність продуктів і речей на будь-який смак. Необхідність наявності грошової суми з розрахунку 3 тис. доларів США на місяць на людину.

Багато із зазначених мінусів мають тимчасовий характер і в разі успішної адаптації втрачають свою актуальність (наприклад, проблеми з мовою або відсутність досвіду роботи).

Сучасна імміграційна політика США

міграційна ситуація в СШАСучасна імміграційна ситуація в державі відрізняється неоднозначністю. Міграційне законодавство має адміністративний характер. Після прийняття «Патріотичного акту США» у зв’язку з подіями 11.09.2001 р. почалося переформатування імміграційної політики.

У 2004 р. Конгрес схвалив закон «Про реформу візового режиму та посилення безпеки кордонів та введення обмежень в отриманні віз громадянами з країн-спонсорів тероризму (за версією Держдепартаменту США).

У існуючі законодавчі акти урядовими відомствами постійно вносяться правки, які часто йдуть врозріз з правами мігрантів і неоднозначно оцінюються навіть усередині країни. Так, розпорядження № 13780 «Про захист нації від проникнення терористів у США», не вносячи зміни в закон США про імміграцію та громадянство 1952 р., обмежив в’їзд в країну громадянам Ірану, Лівії та ряду інших країн, зменшив квоту для біженців до 45 замість 110 тис. осіб.
Серед інших подібних заходів:

  • право імміграційної служби без судових слухань затримувати мігрантів на невизначений термін незалежно від їх статусу;
  • проведення арештів іммігрантів (у тому числі жертв злочинів, свідків, членів їх сімей) агентами по депортації безпосередньо в залах суду;
  • позбавлення паспорта або відмову в його видачі іммігранту з-за невиплати їм податків (від 50 тис. доларів);
  • конфіскація при проходженні паспортного контролю девайсів, що в’їжджають в країну в разі відмови надати пароль для ознайомлення з інформацією в пристроях;
  • скорочення числа близьких родичів до подружжя та неповнолітніх дітей (до 21 року) при виграші лотереї грін-карт, при возз’єднанні сім’ї;
  • вимога спонсорів компенсувати витрати державі, якщо буде виплачуватися допомога мігрантам в США;
  • припис для отримання візи в США вказувати в анкеті свої акаунти в соцмережах за останні 5 років;
  • обмеження квоти на прийом біженців у 2024 році 30 тисячами (найнижчий показник з 1980 р.).

Імунітетом проти депортації користуються лише ті мігранти, які служать або вже відслужили в армії США, складаються в резерві (за умови відсутності у них кримінальних проступків).

Адміністрація президента США Д. Трампа веде активну діяльність по прийняттю термінових заходів щодо реформування імміграційної системи. Серед них:

  • перегляд законодавчих норм, що дозволяють іммігранту, отримав паспорт США, перевозити в країну всю свою рідню;
  • припинення проведення лотереї Green Card, оскільки виїхати в Америку по грін-карті можуть абсолютно випадкові та потенційно небезпечні люди;
  • скасування видачі Green Card за інвестування;
  • продовження зведення стіни на кордоні з Мексикою;
  • перехід до нової бальною системою прийому кваліфікованих іммігрантів;
  • зупинення програм DACA (захист від депортації дітей нелегальних іммігрантів), TPS (тимчасовий захист мігрантів із зон лиха), з надання політичного притулку та інших.

Імміграційну політику США за кордоном здійснює Держдепартамент через посольства та консульства. Імміграційні візи видаються строго за місцем проживання заявника.

Усім, хто планує здійснити турпоїздку або іммігрувати в США, доведеться мати справу зі Службами Департаменту внутрішньої безпеки (DHS):

  • громадянства та імміграції (USCIS);
  • імміграційного і митного правопорядку (ICE);
  • митного та прикордонного контролю (СЗР).

Відповідальність за імміграційний сервіс несе USCIS. Сайт імміграційної служби США — www.uscis.gov — містить найактуальнішу інформацію. Тут можна скачати форми, анкети, інструкції та іншу необхідну документацію.

Залежність переїзду в США від громадянства іммігранта

варто іммігрувати в СШАУ США існує великий перелік підстав, за яких в’їзд в країну може бути обмежений або заборонений. Більшість з них традиційні та не залежать від громадянства: спроба обману, матеріальна неспроможність та інші. Проте в окремих випадках батьківщина іммігранта дійсно може мати значення.

  1. При розіграші щорічної лотереї Green Card. Якщо за попередні п’ять років число емігрантів з країни перевищила 50 тис., вона не допускається до наступного розіграшу. Серед таких країн — Бразилія, Канада, КНР, В’єтнам, Філіппіни, Індія.
  2. Можуть накладатися тимчасові обмеження під приводом забезпечення безпеки американського народу. Наприклад, у 2017 р. така заборона була накладена на в’їзд громадян ряду мусульманських країн – Сирії, Ірану, Лівії, Ємену, Сомалі, а також КНДР, Чада, Венесуели.

Посилення міграційних правил торкнулося і громадян інших держав, у тому числі що виникли на пострадянському просторі. До громадян Грузії, Молдови, України, а також до громадян СНД — Білорусі, Казахстану, Киргизії та висуваються стандартні вимоги (правила оформлення паперів детальніше будуть розглянуті нижче).

Громадяни Республіки Білорусь можуть отримати візу в Мінську або в Києві, Варшаві, Ризі, Таллінні, Вільнюсі, але не в Росії.

Якщо говорити про Україну, то виїзд в Америку з України для іммігрантів став проблематичним. Так, якщо раніше повторна віза в США видавалася автоматично на три роки, то сьогодні потрібно обов’язкове проходження співбесіди в консульстві (якщо пройшло понад 11 місяців з моменту завершення дії візи).

Імміграція в США: алгоритм дій

Найбільш поширені способи імміграції в Америку — трудова імміграція, возз’єднання з сім’єю, виграш у лотереї Green Card, шлюб з громадянином США, отримання Green Card через інвестиції, бізнес-імміграція в Америку. У будь-якому разі належить виконати певні імміграційні дії, що включають легальний в’їзд в країну, процес адаптації та натуралізації.

Посвідка на проживання в США

варто іммігрувати в СШАПрийнявши рішення про імміграцію, необхідно продумати питання легалізації в’їзду та перебування у країні: тобто яку візу відкрити у паспорті. Американська віза може бути неімміграційною та імміграційною.

У першому випадку, коли власник візи повинен повернутися додому та апріорі розглядається імміграційними службами в якості кандидата в нелегали, процес легалізації буде сильно утруднений. Серед таких віз:

  • короткострокова туристична/бізнес (В);
  • студентська (F, М) – видається на час навчання в США;
  • робочі візи — для висококваліфікованих спеціалістів (H1B), спортсменів (L), релігійних діячів (R) та ін. Такі дозволи дозволяють тимчасово (від року до трьох років) перебувати в країні для виконання визначених робіт;
  • нареченого/нареченої (До). Дає право перебувати в країні до 90 днів, протягом яких необхідно зареєструвати шлюб і подати документи на отримання статусу постійного резидента (LPR). До візи До пред’являються підвищені вимоги, аналогічні імміграційних віз. В офіс USCIS необхідно попередньо надіслати петицію форми I-129F від майбутнього чоловіка – громадянина США.

Порядок отримання неімміграційних віз:

  1. Сплатити консульський збір. 160 (B, F, M), 190 (H, L, O, P, R), 205 (E), 265 (K);
  2. Заповнити онлайн анкету-заяву DS-160, зразок заповнення;
  3. Записатися на співбесіду. Повідомити номери закордонного паспорта, квитанції про сплату збору, код підтвердження подачі DS-160;
  4. Пройти співбесіду в посольстві або консульстві.

Якщо метою поставлено як переїзд в Америку назавжди, варто зупинитися на другому варіанті — оформити імміграційну візу.

Ініціація імміграційного процесу відбувається після подачі в USCIS петиції щодо претендента з боку американських громадян або резидентів — близьких родичів та членів сім’ї (форма I-130), потенційних роботодавців після отримання дозволу в Міністерстві праці (I-140).

Слід враховувати той факт, що кількість трудових імміграційних віз кожної категорії лімітовано. Дата подачі петиції — це дата пріоритету заявника. Іноді потрібно чекати кілька років, поки не настане дата пріоритету. Після схвалення петиції можна переходити до подальших дій.

Порядок отримання імміграційних віз:

1 крок Вибрати агента (адвоката, члена родини, друга, співробітника міграційної служби та ін). Очікування відповіді — до 3 тижнів. Заповнити форму DS-261 (доступ), вказати прізвище та адресу
2 крок Сплатити консульські збори Час обробки платежів — до 7 днів За подання заяви I-130 — 535 доларів. Збір за обробку візи, доларів: 325 (I-130)345 (I-140)205 (інші візи)330 (лотерея DV)
3 крок Заповнити онлайн анкету DS-260 і видрукувати підтвердження отримання.
Для входу потрібні номер рахунку-фактури з NVC, ідентифікаційний номер бенефіціара.
Зразок заповнення
4 крок Підготовка фінансових гарантій на перебування в США — надати форму I-864 і докази доходів. Інструкції по заповненню
5 крок Збір документів, відправка їх сканів у NVC
Крок 6 Відправити фінансові папери та ксерокопії офіційних паперів в одному пакеті NVC.
Час розгляду — до 3 тижнів.
Крок 7 Дочекатися листа з датою співбесіди в консульстві. Якщо дата не влаштовує з поважних причин, слід звернутися в посольство з клопотанням про її перенесення.
Крок 8 Підготуватися до співбесіди та пройти медобстеження і необхідну вакцинацію. Підготовка включає реєстрацію за місцем співбесіди, збір пакету паперів.
Крок 9 Пройти інтерв’ю всім претендентам на імміграцію в посольстві або консульстві. В кінці інтерв’ю співробітник консульства повідомить результат. У разі позитивної відповіді до від’їзду в США необхідно сплатити 220 доларів (USCIS Immigrant Fee). Оплата повинна бути здійснена в США.

Для переможців лотереї DV процедура дещо спрощено:

  • заповнити онлайн анкету DS-260;
  • отримати лист з датою інтерв’ю з міграційним офіцером;
  • підготувати необхідні папери;
  • пройти медкомісію;
  • за 10 днів до інтерв’ю відправити скани документів на перевірку;
  • сплатити візовий збір і пройти співбесіду.

Як отримати Green Card

безкоштовно поїхати в АмерикуКарта постійного резидента США – Green Card – видається на 10 років і надає своєму власникові можливість проживати, працювати та вільно виїжджати за межі держави та повертатися назад.

Існує кілька варіантів того, як отримати дозвіл на постійне проживання (ПМП) в Америці:

  • взяти участь у лотереї DV і виграти Green Card;
  • інвестувати в економіку США від 500 тис. доларів (програма EB5);
  • відповідати встановленим критеріям (возз’єднання сім’ї, на основі працевлаштування, укладання шлюбу або інші) і, вже перебуваючи в США, змінити свій статус — подати заявку на отримання Green Card (форма I-485).

Для того щоб іммігрант міг змінити свій статус, у нього повинна бути легітимна віза в США на ПМП. Процедура коригування статусу на основі працевлаштування досить складна:

  • Роботодавцю потрібно подати форму ETA 9089.
  • Працівнику:
    • отримати трудову атестацію в Міністерстві праці (PERM-сертифікація);
    • подати петицію I-140;
    • пройти медкомісію;
    • подати форму I-485;
    • сплатити збори (від 1000 доларів), оплатити послуги адвоката.

Процес може зайняти кілька місяців, і пройти його з першого разу часто не вдається.

Отримання американського громадянства

Проживання протягом 5 років з Green Card відкриває дорогу для набуття американського паспорта. Процедура нескладна і складається з декількох етапів:

  • Подача заявки на натуралізацію. Для цього слід зайти на сайт USCIS, заповнити форму N-400 і видрукувати. Далі зібрати пакет паперів:
    • форма N 400;
    • кольорова копія грін-карт;
    • 2 підписані фотографії;
    • Alien Number;
    • чек про оплату держпослуги — 640 доларів за аплікацію з натуралізації та 85 – за біометрію.
  • Відправити документи поштою. Адресу можна дізнатися на сайті www.uscis.gov/n-400. У разі відбування військової служби або перебування за межами США, можна надсилати документи електронною поштою.
  • Отримати лист-підтвердження та направлення на здачу біометрії. Здати біометричні дані та отримати запитальник для здачі іспиту.
  • Пройти інтерв’ю.
  • Прийняти присягу (необхідно дотримуватися дрес-код) і отримати сертифікат громадянства.

Після цього слід надіслати заявку на паспорт і отримати його на пошту.

Імміграція в США: оформлення офіційних паперів

міста для переїзду в СШАКожен етап імміграційного процесу потребує документального підтвердження. Крім заповнення спеціальних форм в залежності від обраної програми імміграції також необхідно надати обов’язкові документи для переїзду в США:

  • закордонний паспорт та його ксерокопія;
  • водійські права (при їх наявності);
  • свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про шлюб/розлучення;
  • військовий квиток (для чоловіків);
  • карту щеплень;
  • довідку про несудимість (дійсна протягом 3 місяців);
  • підтвердження освіти, кваліфікації;
  • результати медогляду;
  • 2 кольорових матових фото (50х50 мм);
  • підтвердження сплати консульських зборів.

Серед додаткових паперів:

  • інформація про нагороди, підтвердження професійних досягнень;
  • контактні дані осіб, які можуть дати рекомендації;
  • рецепти лікарських препаратів (при їх регулярному застосуванні);
  • заповіт (при наявності в країні проживання нерухомого та іншого майна);
  • лист від роботодавця в США (при оформленні робочої візи);
  • документи, здатні довести родинні/близькі стосунки з громадянином/резидентом США (при возз’єднанні сім’ї або шлюбі);
  • копії податкових декларацій;
  • фінансові підтвердження від подавця петиції;
  • цивільний паспорт (для переможців диверсифікаційній лотереї);
  • виписки з банківських рахунків.

Вирішуючи питання, як поїхати в Америку самостійно, слід відповідально підійти до формування пакету документів і заповнення форм. Зробити це цілком під силу кожному заявнику.

У разі потреби на допомогу готові прийти сотні фірм і компаній. Однак потрібно пам’ятати, що участь недобросовісних помічників (особливо в розіграші лотереї Green Card) може тільки нашкодити.

Оформлення документів для неповнолітніх дітей іммігрантів

Переїзд в США з дітьми припускає, що на кожного заявленого дитини подається пакет паперів:

  • закордонний паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • підтвердження родинних відносин з громадянином/резидентом США (при возз’єднанні сім’ї або шлюбі);
  • довідка про несудимість (при досягненні 16-річного віку);
  • 2 фотографії;
  • дані про медогляд та щеплення.

У дітей, народжених у США, є можливість скористатися правом землі, згідно з яким людина, що народилася на території держави, має право стати її громадянином.

Тому багато заможних українців розглядають можливість поїздки в Америку для народження дитини. На 7-8 день після народження в офісі Health Department можна придбати свідоцтво про народження та апостильовані його в секретаріаті штату.

Після 2-4 тижнів дитина отримує особистий номер соціального страхування — Social Security Number, або SSN.

Оформити дитячий паспорт можна в Acceptance Facility (це може бути відділення пошти, бібліотека).

Адресу найближчого пункту прийому заяв на паспорт можна знайти на сайті.

Для подачі знадобляться:

  • свідоцтво про народження;
  • SSN;
  • батьківські ID та їх копії (можна обійтися водійськими правами);
  • заповнену заяву на паспорт (DS11) без підпису;
  • 1 кольорове фото дитини 50х50 мм;
  • чеки про оплату за виготовлення і доставку паспорта (105 доларів).

Кожні п’ять років (до досягнення дитиною 16 років) слід міняти дитячий паспорт на новий. Для цього батькам необхідно:

  1. Записатися на прийом до консульства США.
  2. При візиті представити оригінал і скан паспорта дитини, оригінал та копію свідоцтва про народження, документи батьків, фото дитини (50х50 мм).
  3. Заповнити форму DS-11.
  4. Сплатити збір за виготовлення та доставку нового закордонного паспорта.

Терміни оформлення документів і вартість переїзду

як поїхати в Америку самостійноПитання, як довго доведеться чекати моменту, коли всі бюрократичні процедури залишаться позаду і документи будуть готові, і скільки потрібно грошей, щоб переїхати в США, хвилюють багатьох. Імміграційна процедура — справа неспішне, і до цього потрібно бути готовим.

Відлік часу починається з моменту подачі петиції. Багато чого буде залежати також від величини квот. Саме тому американські консульства настійно рекомендують бажаючим іммігрувати не поспішати з продажем нерухомості або купівлею авіаквитків. Час очікування краще присвятити підготовці до переїзду — підучити англійську та заробити грошей.

Говорячи про терміни, слід зауважити, що багато чого буде залежати від обраної програми імміграції. Найшвидший варіант — імміграція в результаті шлюбу та шляхом інвестицій. Довше доведеться чекати в разі виграшу грін-кард або імміграції з працевлаштування — від декількох місяців до декількох років.

Безкоштовно поїхати в Америку не вийде (навіть у випадку з лотереєю), а імміграційні офіцери ретельно відсівають можливих претендентів на соціальні виплати в Америці.

Життя в Штатах дорога (передусім житло і медицина). Основні витрати припадають на перший місяць перебування в країні, коли потрібно знайти роботу, визначитися з місцем проживання. Тому перед тим, як переїхати в США з сім’єю, потрібно обзавестися сумою приблизно в 3-5 тис. доларів на людину.

Багато чого буде залежати також від штату: Каліфорнія — дорогий штат, Небраска або Айова подешевше. У будь-якому випадку на перші 6 місяців потрібно мати запас в 10-20 тис. доларів.

Чому можуть відмовити

Звернення за імміграційною візою не гарантує її надання. Серед причин відмови найчастіше фігурують:

  • медичні показання (захворювання, що представляють загрозу для оточуючих);
  • кримінальна діяльність;
  • спроба фальсифікації або обману при отриманні візи;
  • діяльність проти інтересів нацбезпеки США (тероризм, шпигунство);
  • моральна розбещеність;
  • порушення міграційних правил або нелегальний в’їзд;
  • наявність у минулому рішення про депортацію;
  • матеріальна неспроможність і прагнення стати тягарем для суспільства — отримувати соцдопомогу в США;
  • наявність інформації, що ганьбить заявника (у тому числі з неофіційних джерел).
  • Грін-карт можуть також анулювати з-за тривалої відсутності в країні (понад рік) або за судимість, пов’язану з криміналом, з-за невиконання бізнес-плану (при інвестиції в американську економіку).

Кращі штати США для імміграції

Кращі штати США для імміграціїСудити про те, які кращі штати для імміграції, а які гірші, досить складно. Якість життя в країні висока незалежно від штату.

Вирішуючи, з чого почати переїзд в США, бажано відразу визначитися з майбутнім місцем проживання.

Для високопрофесійного айтішника кращим вибором може стати Кремнієва долина в Каліфорнії, для емігранта-мільйонера — Флорида, для переможця лотереї Green Card — Оклахома з низькими цінами, для сибіряка — Аляска з суворим кліматом.

П’ятдесят штатів США сильно відрізняються. Найдорожчі райони — на північному сході країни (штат Пенсільванія, Нью-Джерсі, Нью-Йорк), Каліфорнія, Гаваї, Флорида. Південні штати (Техас, Нью-Мексико) також користуються популярністю в іммігрантів, хоча тут багато іспаномовного населення. Штати Середнього Заходу і Півночі (штат Юта, Вашингтон, Монтана, Північна Дакота) відрізняються спокійним розміреним життям, красивою природою і доступними цінами.

Вибираючи ті або інші міста для переїзду в США, слід ретельно ознайомитися з їх географічними та кліматичними умовами, вивчити особливості та умови для проживання, наявність роботи, рівень цін, розвиненість комунікацій.

Наявність або відсутність української діаспори також часто впливає на вибір. Іммігранти, які прагнуть швидше адаптуватися до життя в Америці, намагаються триматися якомога далі від земляків, вважаючи за краще заводити нових друзів серед корінних американців.

У будь-якому випадку можна сказати, що кожен зможе знайти в Америці куточок по душі та по кишені.

Що зробити в першу чергу

Отже, всі бюрократичні перешкоди подолані, документи готові, квитки куплені. Пора вирішувати, що взяти з собою при переїзді в США. Завдання спрощується тим, що багато речей везти дорого.

Правильніше за все з собою взяти:

  • трохи одягу по сезону (речі в США дешеві та якісні);
  • мінімум гаджетів;
  • книги для дітей, фото, сувеніри;
  • документи;
  • мінімум ліків (при регулярному використанні);
  • гроші.

Все інше має сенс продати/роздати/залишити.

Після переїзду в Америку потрібно вирішити такі завдання:

  • Знайти житло (якщо немає рідних/друзів/знайомих). Спочатку підшукати хороший варіант буде важко — кредитної історії поки немає; тому необхідно відразу відкрити рахунок в місцевому банку. В якості тимчасового варіанту можна поселитися в готелі, готелі, кімнаті AirBnb. Як правило, максимум протягом місяця житло можна знайти.
  • Оформити стільниковий зв’язок (T-Mobile, AT&T). Для оформлення знадобиться паспорт. Стільниковий зв’язок в США дорога. Заощадити можна, підключивши на свій аккаунт кілька ліній на кожного члена сім’ї. Оплата раз в місяць, вартість підключення та збори входять в оплату за перший місяць.
  • Отримати водійське посвідчення. Права водія в США — головний документ, який дозволить не тільки керувати автомобілем, але і використовувати його в якості документа, що посвідчує особу (завжди носити з собою закордонний паспорт не завжди зручно.
  • Вступити на безкоштовні курси англійської мови.
  • Оформити медстраховку, спочатку безкоштовну, з появою доходів – перейти на платну.
  • Познайомитися з життям і правилами «ком’юніті» – свого нового оточення, сусідами: як ставити машину, куди прибирати сміття, де палити.

Деякі питання, які хвилюють іммігрантів

виїзд в Америку з УкраїниУ бажаючих виїхати в Америку і вже виїхали виникає велика кількість питань, пов’язаних з підготовкою та участю в імміграційному процесі. Спробуємо відповісти на деякі з них:

  • Наскільки доступне житло в США для іммігрантів і як уникнути обману при оренді? Питання з житлом — один з найбільш нагальних. Якщо гроші є, то ніяких проблем не виникає: вибрати потрібний варіант і орендувати. Коли трохи грошей, буде потрібно час, щоб знайти підходящу житлоплощу: власники побоюються нових іммігрантів, а недороге житло може мати свої мінуси — галасливі сусіди, несприятливий район, наявність гризунів. Щоб не бути обманутим, варто запам’ятати головне правило при оренді — завжди укладати з власником житла письмовий договір. Це обов’язкова умова, без дотримання якого можна потрапити в неприємну ситуацію. Наявність договору убезпечить від виселення в будь-який момент, а господар житла не зможе увійти у квартиру без вашої присутності.
  • Скільки можна жити в США по туристичній візі? Формально такий дозвіл дає можливість перебувати в країні 180 днів протягом року. Коли власник візи в’їжджає в США, імміграційний офіцер приймає рішення про термін перебування, який може не збігатися з терміном дії візи. Коли закінчується термін статусу, необхідно, не зволікаючи покинути країну, інакше це буде розцінено як нелегальне перебування. Перевірити свій статус можна на сайті. Існує кілька легальних можливостей затриматися після закінчення терміну візи від пів року до декількох років: можна купити додатковий тур по Штатах і подати прохання про продовження терміну перебування, навчатися і змінити статус туриста на навчальний.
  • Закінчується термін дії Green Card. Що робити далі — продовжувати ПМП або подавати прохання на американське громадянство? Говорячи про те, як жити в США без громадянства, але маючи Green Card, слід зауважити, що постійні резиденти користуються практично всіма правами, що і громадяни. Проте зміна статусу з резидента на громадянина принесе ще ряд плюсів: можливість обіймати державні посади, балотуватися на виборах.

Замість висновку

Імміграція в США продовжує зберігати привабливість. Існує кілька легальних способів отримати право на проживання в цій країні. Найбільш популярні — трудова імміграція, шлюб, возз’єднання сім’ї, виграш грін-карт, інвестування.

Терористичні загрози та великий наплив мігрантів в останні роки з країн Латинської Америки та Азії змусив США розпочати реформування міграційної політики в бік її посилення.

Імміграційна процедура детально описана на офіційних сайтах: travel.state.gov, www.uscis.gov. Нездоланних перешкод для імміграції українців немає. Однак слід бути готовим до тривалого процесу, ретельним перевіркам, бюрократичних процедур. Нагородою за терпіння і цілеспрямованість стане Green Card, а потім і американське громадянство.

Як іммігрувати в США: Відео

Статті по темі