Меню Закрити

Рівень життя в Маямі

Маямі – один з найбільших ділових і культурних центрів США, розташований на атлантичному узбережжі в штаті Флорида. Щорічно тут проводиться безліч модних заходів. Якщо згадати ще й про м’який клімат, не дивно, що в місті безліч туристів, багато з яких не проти переїхати на постійне місце проживання. Але повсякденне життя в Маямі відрізняється від святкових шоу і з її особливостями у 2023 році варто познайомитися заздалегідь.

повсякденне життя в Майамі

Специфіка та рівень життя в Маямі

Маямі ділиться на дві частини: великий діловий центр і курортний передмістя Маямі Біч. Все життя тут орієнтована на приїжджих і розписана по сезонах:

 • З листопада по квітень у регіоні встановлюється гарна погода, зазначається наплив туристів і розквітає бізнес.
 • З травня по листопад погода псується: приходять вітри, зливи, шторми, спека. У цей період падають ціни на квитки, пляжі порожніють. Частина жителів переїжджає на час в Нью-Йорк і інші міста, закриваються багато закладу і стає важко знайти роботу.

Згідно з дослідженням, проведеним порталом TravelSupermarket.com, Маямі є одним із самих здорових міст США. У світовому рейтингу він посів 6-е місце. В якості критеріїв використовувалися такі параметри:

 • число парків – 11-е місце;
 • кількість сонячних годин – 9-е місце;
 • розвиненість сфери фітнесу та спорту – 16-е місце;
 • число магазинів здорової їжі – 1-е місце;
 • кількість закладів для веганів – 12-е місце.

Однак, за результатами іншого дослідження, проведеного U. S. News у 2017 році, серед найрозвиненіших міст США відомий курорт зайняв місце в кінці списку: 92 зі 100. При цьому рівень життя в Маямі оцінювався фахівцями в рамках 5 критеріїв за 10-бальною шкалою:

 • ринок праці – 6,3;
 • вартість життя – 2,9;
 • якість життя – 6,8;
 • престижність – 6,6;
 • міграція – 7,9.

Скільки можна заробити в Маямі

Згідно з даними журналу Forbes, в Маямі себе комфортно відчуває тільки 1 % населення. Решта – виживають, всіма силами заробляючи на життя.

Ситуацію погіршує і те, що в США дуже багато нелегалів, готових переїхати до теплого моря і працювати за будь-які гроші. Це дозволяє роботодавцям суттєво знижувати рівень зарплат.

В даний час середня зарплата в Маямі становить близько 52 708 доларів в рік. І це при тому, що, згідно з дослідженням Go Banking Rates, для комфортного життя в США необхідно заробляти не менше 77 057 дол. Такої суттєвої різниці немає більше ні в одному з міст США.

Серед найманих робітників у Маямі прийнята наступна класифікація щомісячної заробітної плати: висока – 9 500 доларів, середня – 4 500, низька – 1 400.

У таблиці наведені дані на середину минулого року:

Професія Середня заробітна плата в Маямі, в доларах/рік
Соціальний працівник 48000
Помічник медсестри/ліцензована медсестра 12 000/20 000
Офіс-менеджер/помічник керівника 48 000/49 000
HR-менеджер 66000
Бухгалтер 53000
Програміст 82 000 000-94
Вчитель початкової/середньої школи 51 000/54 000

У Маямі діє така ж система оподаткування, як і у всьому штаті Флорида, який ще називають самим низькоподаткових: тут відсутня прибутковий податок, а податок з продажів на рівні середнього по країні. Правда присутні інші види податків: на нерухомість та спеціальний (телефонний зв’язок, інтернет, телебачення).

Соціальний захист населення в Маямі

рівень життя в МайаміУ Маямі соціально вразливим верствам населення можна розраховувати на такі види підтримки:

 • Допомога непрацездатним. Їм визнається особа, не здатна отримувати достатні матеріальні блага зважаючи фізичних/психічних недоліків протягом мінімум 12 місяців. Приблизний розмір пенсії – 780 доларів.
 • Пенсія по старості або з-за втрати працездатності по досягненні 65 років. Можна претендувати починаючи з 62 років. Якщо продовжити працювати до 70 років, розмір виплат буде щорічно збільшуватися на 3-8 % в залежності від року народження претендента. Середній розмір пенсії в США з 2019 року становить 1 461 долар.
 • Допомога по безробіттю. Призначається повнолітнім громадянам, які не досягли пенсійного віку. Мінімальний розмір допомоги – 49 % від середньої заробітної плати претендента.
 • Виплати малозабезпеченим. На них можуть претендувати особи, дохід яких нижче мінімального. По штату Флорида діють наступні норми:
  • 8, 46 доларів в годину – робота з фіксованим окладом без чайових;
  • 5, 44 доларів в годину – робота з чайовими.

У Маямі, як і в цілому по країні, не передбачені спеціальні дитячі допомоги та виплати у зв’язку з вагітністю та доглядом за дитиною.

Медичне обслуговування

Безкоштовна медицина доступна тільки громадянам США, у яких оформлена страховка. Всім іншим потрібно буде оплачувати послуги лікарів і лікарень.

Найменування послуги/процедури Вартість лікування в США (Маямі), в доларах
Первинний огляд у лікаря загальної практики 200-300
Накладення гіпсу 160
Зашивання шкіри при травмах 210
Загальні аналізи 35-195
Процедура ЕКО 10 000-15 000
Пологи від 2 500

В регіоні є великі реабілітаційні центри, гінекологічні клініки та центри пластичної хірургії, онкологічні, кардіологічні та геронтологічні лікарні. Сприятливий клімат сприяє комфортному проходженню вагітності та пологів.

Якість освіти

На території Маямі розташовано понад 200 дошкільних установ для дітей 4-6 років і понад 600 шкіл для дітей 4-18 років.

Найавторитетнішим дитячим садом у місті вважається Montessori Learning Center. Кращою початковою школою називають Kingdom Academy.

З середніх шкіл найбільшим авторитетом користується Sunrise School of Miami, а зі старших шкіл – Miami Country Day Schools.

Маямі відрізняється великим числом навчальних закладів з релігійною спрямованістю. Приміром, дитячих садків з таким ухилом 49 %, а старших шкіл – 67 %.

Середня вартість навчання в школі складає 6 000 доларів в рік, а в приватних – 8 595. Це нижче, ніж в середньому по країні (7 300 доларів).

Що стосується вищої освіти, то на території міста діє більше десятка різноманітних коледжів і університетів. Серед них чотири державних: Miami Culinary Institute, Florida International University (FIU), Manchester Business School, Miami Dade College. Вартість навчання в них варіюється в межах 12 500-20 000 доларів на рік і вище.

Погодні умови та клімат

життя в Майамі для українцівУ Маямі літо триває цілий рік. Проте погода тут не завжди ідеальна.

 • Зима тепла і суха, вітряна, з рідкими дощами. Вечорами буває прохолодно, так що слід запасатися теплими речами. Середня денна температура – 22-25 °C, вночі – 5 °C.
 • Весна дуже тепла. І ввечері так само спекотно, як і вдень. Травень відрізняється від березня і квітня набагато більшою кількістю осадом. Середня температура навесні 28-30 °C.
 • Літо жарке і вологе. У червні вирують атлантичні урагани. У липні дуже багато дощів. У серпні дощів стає менше, але атмосфера залишається спекотною і вологою. Середня температура влітку + 30 °C.
 • Осінь – то пора року, коли клімат в Маямі стабілізується. У вересні проходять рідкісні освіжаючі дощі. Жовтень тішить падінням температури до 25 °C. Листопад – час ідеальної погоди, коли достатньо тепло, щоб купатися, але не виснажливо жарко, ні вітру і частих дощів.

Ціни на послуги та продукти

Згідно з підрахунками аналітиків, середньостатистичний житель Маямі витрачає на предмети першої необхідності близько 50-70 % заробітку. Сюди входить медична страховка та комунальні витрати. В середньому це близько 1 500– 1 800 доларів.

При цьому вартість проживання в Маямі зростає по мірі наближення до океану: чим ближче до курортної зони, тим вище ціни на житло, продукти та послуги.

Витрати на житло і комунальні послуги

Ви можете придбати нерухомість або орендувати її. У будь-якому випадку середня вартість квадратного метра на узбережжі буде залежати від розташування конкретного об’єкта:

 • квартира в центрі міста – 4 070 дол.;
 • квартира за межами центру міста – 2 210 дол.

Плануючи орендувати нерухомість, враховуйте не тільки її розташування, але і кількість спалень:

 • 1 спальня в центрі міста – 1 742 дол.;
 • 1 спальня за межами центру – 1 142 дол.;
 • 3 спальні в центрі міста – 2 161 дол.;
 • 3 спальні за межами центру – 1 701 дол.

Найвищі ціни на оренду в курортному районі Маямі Біч: чим ближче до моря, тим вище розцінки на оренду і купівлю нерухомості.

Друга суттєва стаття витрат у бюджеті жителів Маямі – щомісячні платежі за комунальні послуги:

 • Основні (електрика, опалення, охолодження, вода, вивезення сміття) з розрахунку на 85 м² – 179 дол.;
 • Хвилина передплаченого тарифу Local (без знижок або планів) – 0, 15 дол.;
 • Інтернет (60 Мбіт/с і більше, необмежену кількість даних, кабель / ADSL) – 59 дол.

Вартість продуктів харчування

Щоб визначити середню вартість продуктового кошика в Маямі, має сенс орієнтуватися на ціни у великих супермаркетах, де робить покупки більша частина населення міста.

Найменування Вага/кількість Середні ціни в Маямі на продукти, в доларах
Свинячий фарш 500 г 6,70
Свіже м’ясо (яловичина і свинина) 1 кг 11-16
Куряче м’ясо 1 кг 8-9,4
Свіжа риба (філе) 1 кг 8,8–14
Сир 1 кг 10-12
Пакетоване Молоко 1 л 0.98
Банани 1 кг 1-2
Картопля 1 кг 2.75
Яйця 1 упаковка (12 штук) 3-4
Макарони 1 кг 4-6,6
Сигарети “Мальборо” 1 пачка 5.98
Пляшка вина 0,7 л 14-15

Ціни на громадський транспорт у Маямі

кращі райони МайаміВ середньому по місту діють наступні розцінки на пасажирські перевезення, оренду транспорту і бензин, в доларах:

 • квиток в один кінець (місцевий громадський транспорт) – 2, 25;
 • абонемент на громадський транспорт (звичайна ціна) – 113;
 • таксі, оплата за 1 км (нормальний тариф) – 2;
 • таксі, очікування протягом години, (нормальний тариф) – 30;
 • оренда легкового автомобіля – 40-55;
 • оренда велосипеда на 1 годину – 8;
 • бензин (1 літр) – 0,73.

За відгуками місцевих жителів, автобуси по місту ходять рідко і їх не надто багато. Велика частина населення переміщається пішки, на орендованому транспорті або таксі.

У Маямі є лінія метро Metromover протяжністю 6, 5 км. Проїзд по ній безкоштовний.

Зате є платні дороги: податок за проїзд дорівнює 20 доларам.

Українська діаспора в Маямі: чисельність і спосіб життя

Потенційних емігрантів та туристів цікавить, скільки українців в Маямі проживає на постійній основі.

Все залежить від району. Переселенці з України та країн СНД живуть переважно в Sunny Isles Beach і Aventura. При цьому тільки в Sunny Isles Beach є два українських продуктових магазини, книжковий та сувенірна крамниця.

Українська імміграція в Маямі з’явилася в результаті двох потоків еміграції: у другій половині 90-х років минулого століття і на початку 2000-х. Зараз на території міста зареєстровано:

 • близько 2 000 осіб в районі Sunny Isles Beach, що становить 10 % від загальної чисельності населення;
 • близько 4 000-5 000 осіб в районі Aventurа, що становить приблизно 12,4 % від загального числа жителів.

Таким чином, українці в Маямі – це близько 6 000 постійних мешканців.

Серед власників нерухомості в місті багато знаменитостей, зірок спорту і шоу-бізнесу: Алла Пугачова, Наташа Корольова, Ігор Крутой, Павло Буре, Анна Курнікова і багато інших.

У Маямі ви можете побачити безліч українських салонів краси, барів, ресторанів і розважальних клубів.

Райони Маямі: де краще жити, працювати та відпочивати

як живуть україні в МайаміМаямі – це конгломерація різних національностей, культур і людей різного рівня достатку. І тому конкретні умови життя тут багато в чому визначаються вибраним районом.

Якщо вас цікавлять елітні райони Маямі, вибирайте в якості місця проживання одну з таких територій:

 1. Aventura – один з найпрестижніших районів на північному-заході міста. Відмінне місце, щоб зупинитися для шопінгу і спокійного відпочинку.
 2. Bal Harbour – ідеальне місце для відпочинку на узбережжі. Це сучасний шопінг-молл.
 3. Brickell – діловий центр, який підійде любителям сучасного житла в хмарочосах.
 4. Sunny Isles Beach – місце, де купують нерухомість українські знаменитості. Район хмарочосів, барів та розважальних закладів. Приїжджайте сюди, якщо хочете дізнатися, як живуть українці в Маямі.
 5. Coconut Grove – історичний район міста, де будували свої будинки багаті американці. Культурний оазис, привертає творчих людей і богему.
 6. Downtown Miami – квартал фінансистів і бізнесменів. Хмарочоси тут сусідять з музеями.
 7. Fisher Island – унікальний острів, де розташовані вілли зірок і мільйонерів. Фешенебельний і одне з найбезпечніших місць.
 8. Hallandale Beach – це унікальне поєднання розважальних закладів та ділових офісів. Саме тут розташовані торговий комплекс Gulfstream Park і казино Mardi Gras Casino.
 9. Pinecrest – район з дуже низьким рівнем злочинності та дуже високим рівнем доходу проживаючого населення.

Все це – кращі райони Маямі, де можна не хвилюватися про свою безпеку і спокійно відпочивати.

Підбиваючи підсумок

Маямі – перлина штату Флорида. Це розкішні готелі, дорогі магазини, розважальні заклади, пляжі та офіси корпорацій. Тут не тільки відпочивають, але і займаються бізнесом.

Місто не можна назвати ідеальним. Плануючи переїхати сюди на постійне проживання, враховуйте, що в Маямі дуже високий розрив між середнім рівнем доходу і мінімально необхідним для комфортного життя. І лише 1 % населення можна назвати заможними громадянами.

Незважаючи на це, життя в Маямі для українців здається привабливою через близькість океану, теплої погоди, великих можливостей для приватного бізнесу у туристичній сфері та значної кількості числа проживають поруч співвітчизників. Це відмінне місце для пляжного відпочинку, розваг і шопінгу. Відносно низькі ціни на нерухомість і освіта – ще один плюс.

Говорячи про особливості та рівень життя в місті, слід розглядати всі плюси та мінуси життя в Маямі. До останніх відносяться дуже різкі перепади погоди в літні місяці: висока вологість, урагани та шторми. Не варто забувати про велику кількість нелегальних мігрантів і високому рівні злочинності в неблагополучних районах.

Життя в Маямі: Відео

Статті по темі