Меню Закрити

Як отримати посвідку на проживання в США

Як і сто років тому, Америка притягує мисливців за кращою долею зі всього світу. Підприємливі представники інших народів прагнуть отримати посвідку на проживання в США у 2024 році. Тим більше, що ні американське законодавство, ні уряд цього не перешкоджають і навіть стимулюють процес видачі Green Card.

Як отримати ВНЖ в Штатах

Законодавче регулювання

Імміграційна політика Штатів виникла одночасно із зародженням держави. Економічний розвиток вимагало припливу робочих рук і розуму, тому з самого початку велося регулювання якісних і кількісних характеристик імміграційного процесу.

В 1952 році з прийняттям “Акта про імміграцію і національності” (Immigration and Nationality Act – INA) була введена система преференцій для в’їзду іноземців окремих категорій:

 • фахівці високої кваліфікації;
 • батьки американських громадян;
 • дружини та діти постійних жителів;
 • одружені діти, діти старше 21 року, брати й сестри американських громадян.

Чверть віз призначалося особам, які не потрапили ні в одну з категорій. Приблизно таке ж квотування дотримується і сьогодні, хоча американська влада заявляє про його скасування офіційно.

Регулюванням імміграційних процесів займаються всі три гілки влади. Визначальну роль при цьому відіграє Конгрес. Поряд повноважень має президент.

Посвідку на проживання в Америці видають федеральні органи:

 1. Державний департамент (Department of State).
 2. Міністерство юстиції, в яке входять Служба громадянства та імміграції (Citizenship and Immigration Services) і Виконавче управління з нагляду за імміграцією (Executive Office of Immigration Review).
 3. Міністерство праці (Department of Labor).

Спеціальні функції виконує Національний візовий центр (National Visa Center), за контрактом з Державним департаментом керований приватною компанією. Окремі питання вирішують ФБР і МОЗ. Основні положення імміграційного права закріплені в Immigration and Nationality Act.

Щоб в’їхати в США, потрібно в’їзну дозвіл ─ віза. Не плутайте її з грін-карт ─ документом, що засвідчує особу іноземного громадянина з правом на постійне проживання.

Американські візи поділяються на не імміграційні та імміграційні. Перші дозволяють тимчасове перебування на території Штатів. Другі дозволяють перебувати в країні тривалий час без виїзду з перспективою повної легалізації аж до отримання громадянства.

Список типів віз представлений в таблиці нижче.

Non Immigrant Immigrant
А – дипломатична К1/К2 – віза нареченої/нареченого
B1/B2 – для ділових/туристичних поїздок IR, IH, CR, IW, IB і V15 – для близьких родичів, усиновлених дітей і батьків громадян США
З – транзитна F і B – для возз’єднання сім’ї
D – для членів екіпажів морських і повітряних судів E та H – для цінних працівників і рідкісних професіоналів;
EB-5 – інвестиційна віза
F і M – студентські
L, O, P та Q – робочі
I – для журналістів
C 51,52,53 (T, R, I) – для тих, хто створює робочі місця, подружжя та дітей
J – для учасників програм обміну DV1, 2, 3 – для іммігрантів різноманітності, подружжя та дітей
R – для релігійних діячів

Умови отримання

Отримання виду на проживання в СШАОтримання посвідки на проживання (ПНП) в США пов’язано з наступними видами візових дозволів:

 • Віза нареченої/нареченого K1. В’їзд в США для укладення шлюбу з громадянином. Обидва повинні бути вільними та мати намір одружитися протягом 90 днів з моменту прибуття на територію Сполучених Штатів. Відносини з громадянином США повинні тривати не менше 2 років. Потрібні докази тривалих відносин (листування, фотографії). Потрібно, щоб протягом останніх двох років пара бачилася один з одним, хоча б один раз. Необхідно пройти співбесіду у відділі імміграційних віз Посольства США.
 • Робоча / бізнес-віза L-1. Передбачає відкриття філії або дочірнього підприємства, надають 10 робочих місць американцям. Рід діяльності материнської та дочірньої компаній повинен збігатися. Потрібно надати бізнес-план і показати в офіційній звітності, що материнська компанія прибуткова. Після року роботи є можливість надати в міграційну службу результати роботи, отримати продовження візи на 2 роки та право подати документи на грін-карт. Обмежень на кількість щорічно затверджуваних віз L-1 немає. Заявник повинен працювати в компанії за межами США безперервно протягом 1 року з трьох попередніх років, бути керівником, менеджером або працівником, що володіє спеціальними знаннями про діяльність компанії, підтвердити рівень володіння англійською та одержувати заробітну плату не нижче встановленого мінімуму в США.
 • Інвестиційна віза EB5 видається за великі вкладення в американську економіку ─ фактично це ПНП в США за інвестиції від 1 млн доларів (500 тисяч доларів, якщо проєкт реалізується регіональним центром, включеним в список на сайті Служби імміграції).
 • Робоча віза для фахівців H-1B: для її отримання необхідна як мінімум ступінь бакалавра за спеціальністю, за якою претендент на отримання має намір влаштуватися в Штатах. Потрібні досвід роботи за професією ─ 3 роки стажу після завершення навчання, та визнання диплома.

Отримання ПНП в США при купівлі нерухомості не гарантовано. Цей факт лише підтверджує наявність коштів, що дає певні переваги при розгляді петиції. Те ж стосується лотереї. Вимоги до претендентів на ПНП мінімальні:

 • відсутність судимостей і небезпечних інфекційних захворювань;
 • фінансова стабільність.

При цьому, якщо переможець не підходить під вимоги законодавства, видачу грін-карт буде відмовлено.

Щодо особи, яка бажає іммігрувати в США, до подання заяви на запитувану імміграційну візу USCIS повинна затверджуватися петиція, яка зазвичай подається родичем або роботодавцем.

Імміграційний збір становить 220 доларів і сплачується до поїздки в США. Винятком є майбутні прийомні батьки дітей, які в’їжджають за програмою сиріт, та власники віз категорії K.

Повна вартість візи в кожному випадку індивідуальна. Варто врахувати, що інвесторам і бізнесменам доведеться платити податки.

Заявники зобов’язані пройти медогляд комісією, склад якої затверджено американським посольством або консульством. Порядок запису на огляд визначає Національний візовий центр або посольство (консульство) США.

На співбесіду в посольство або консульство США необхідно з’явитися за 15 хвилин до призначеного часу. З собою необхідно взяти лист із запрошенням і документи, необхідні для розгляду заяви на візу.

Перелік документів для отримання посвідки

Перелік документів для отримання ВНЖ в СШАЩоб отримати ПНП в Америці, доведеться приготувати та надати ряд документів:

 • анкету заявника;
 • закордонний і внутрішній паспорт;
 • свідоцтво про народження;
 • медичну картку з результатами аналізів;
 • довідку про несудимість;
 • фотографії;
 • інформацію про сімейний стан і дітей;
 • дані про фінансове становище та роботу;
 • обгрунтування права на ПНП.

В окремих випадках також знадобляться:

 • адреса в США;
 • документи, що засвідчують шлюб;
 • докази загрози життю, здоров’ю та сегрегації на батьківщині;
 • документи, що підтверджують капіталовкладення і створення робочих місць в США.

Подати пакет документів в Україні можна у посольство за адресою: Київ, вул. Сікорського, 4 (колишня вул. Танкова), тел: (044) 521-5000.

У разі відмови необхідно визначити причину, щоб не повторювати помилок. Потрібно запит справи в місці, куди подавалася заява, і подача апеляції для оскарження рішення. Без професійних юристів така задача не вирішується.

Після ВНП: продовження, ПМП, громадянство

Через п’ять років легального проживання (без виїздів довше року, для підтримки статусу потрібно жити в країні не менше 6 місяців на рік) можна одержати громадянство.

Постійна посвідка на проживання в США для українців видається на 10 років і передбачає можливість продовження. Подавати заяву на продовження можна за пів року до закінчення терміну дії Green Card – через інтернет або звичайною поштою. Для подачі заяви за межами Штатів можна звернутися в найближче консульство. У разі відмови можна скористатися правом на апеляцію.

Як отримати посвідку на проживання в США: Відео

Статті по темі