Меню Закрити

Рівень життя в Лос-Анджелесі: ціни, особливості, райони

Ті, хто переїжджає до Каліфорнії обирають міста побільше. Найчастіше це виявляються San Francisco, San Diego або Los Angeles. Останній займає другу позицію за величиною в США і є адміністративним центром однойменної агломерації. У 2024 році життя в Лос-Анджелесі (далі ЛА/LA) не можна назвати однозначно хорошим або однозначно поганим. Переваги та недоліки розподілилися приблизно рівномірно. Ясно тільки одне – це місто можна або любити або ненавидіти, але залишатися до нього байдужим неможливо.

Життя в Лос-Анджелесі

Рівень і умови життя Лос-Анджелесі

Приступаючи до оцінки того, добре чи погано жити в Місті ангелів, слід враховувати, що погляд туриста та емігранта – дві абсолютно різні точки зору. Не можна скидати з рахунків той факт, що саме ЛА і Сан-Франциско лідирують у своєму штаті за кількістю бездомних людей (станом на кінець 2017 року – 7 499 осіб у San-Francisco і 53 тисячі в окрузі LA). На деяких вулицях можна побачити цілі наметові містечка, в яких влаштувалися люди без певного місця проживання.

Рівень життя в Лос-Анджелесі досить високий. При зарплаті в 15 доларів на годину, людині доведеться витрачати не менше 70 % доходу тільки на оплату житла.

Але навіть якщо гроші у тих, хто вирішив сюди перебратися, є, життя може виявитися не такою райдужною, як це бачиться з Мінська, Києва або будь-якого іншого міста СНД.

Рівень оплати праці

Щоб мати можливість влаштуватися за фахом, потрібно буде підтвердити освіту, а на це підуть час і гроші. Багато спеціальності зажадають додаткового навчання, що пов’язано з різницею в навчальних програмах. Це стосується як архітекторів, так і медиків, і працівників шоу-бізнесу. А ось знайти некваліфіковану роботу тим, хто її не боїться, буде простіше, ніж в інших американських містах.

Говорити про те, що в Лос-Анджелесі високий рівень оплати праці, буде правильним, якщо порівнювати з іншими штатами або з тим, що ви отримували на батьківщині. Але висока вартість життя в місті буде з’їдати більшу частину того, що вдасться заробити.

Мінімальна оплата в ЛА становить 13-15 $ за 1 годину (100-130 $ в день), середня зарплата сягає рівня 150-200 $ за 1 робочий день. Якщо говорити про місячний заробіток, то в середньому він становить 3 824 долари після сплати податків.

Найменше платять за миття посуду, стрижку галявин, чистку басейнів і участь у масовці. При наявності ліцензії на виконання будь-яких видів робіт (наприклад, перукар, таксист, водій вантажного автомобіля) можна не тільки винаймати нормальне житло, але і відкладати на чорний день.

Найпростіше живеться тим, у кого є прибутковий бізнес на батьківщині та він оплачує рахунки за рахунок доходу від нього. Найвищі зарплати у топ-менеджерів, бізнесменів, IT-фахівців, лікарів деяких спеціалізацій. Середній дохід у цих сферах становить 90 тисяч доларів на рік.

Соціальний захист жителів ЛА

Закон про соціальне забезпечення громадян був підписаний ще в 1935 році Франкліном Рузвельтом. Пенсійна програма, передбачена цим документом, і сьогодні вважається одним з найбільш успішних у світі.

Формується пенсійна система з внесків, які сплачують американці. Ставка становить 7,65 % (6,2 направляється у ПФ і 1,45% – у Фонд медичного страхування). Оплатити її зобов’язаний і працівник, і роботодавець. Разом виходить, що розмір відрахувань перевищує 15 %.

Вік виходу на пенсію становить 65 років для обох статей. Бажаючі можуть вийти достроково (62 роки), написавши заяву та обґрунтувавши причину. Розмір пенсії становить від 300 до 3000 доларів.

Пенсію менше отримують особи, які не мають освіти та досвіду роботи. Найвищі виплати у військових і ветеранів війн. Малозабезпечені пенсіонери отримують дотації від держави за різними програмами.

Влади надають підтримку бездомним жителям міста. Для них передбачені талони на харчування і кілька сотень доларів на щомісячні витрати. В місті працюють спеціальні соціальні центри, де надаються бездомним нічліг, харчування, послуги пральні та лазні.

Рівень медицини

Рівень життя в Лос-АнджелесіВитрати на обслуговування у медичних закладах міста покриває страховка. Відповідно до політики керівництва штату, застрахованим повинен бути кожен житель Каліфорнії. Тут існує кілька видів полісів, включаючи безкоштовні медичні для малозабезпечених осіб. Працююче населення в середньому витрачає на страхові виплати 7-10 тисяч доларів щорічно.

Вартість лікування в США дуже висока. Саме тому, купуючи поліс, слід дуже уважно вивчити умови та послуги, які він покриває. Оплачувати їх зі своєї кишені виллється в чималий бюджет.

Один візит до лікаря може коштувати близько 350 доларів, а один день перебування в клініці обійдеться в 1500-2000 доларів (без обліку процедур). Виклик швидкої без страхового поліса зажадає не менше 10-12 тисяч, а по страховці він буде коштувати 500-1000 $.

Держава вкладає у розвиток медицини значні кошти: на обслуговування медичної сфери сягає 16 % ВВП країни. Фінансові вливання в галузь дозволяють медичним установам наймати висококласних фахівців, закуповувати дороге обладнання і проводити наукові дослідження, застосовуючи результати на практиці.

Система освіти

Навчання дітей у Штатах багатоступінчасте. До не обов’язковим етапами відноситься дошкільна і вища освіта. Закінчити середню школу зобов’язаний кожна дитина.

Вищу освіту можна здобути в університетах і коледжах. У Лос-Анджелесі навчальних закладів такого типу близько 40.

Тим, хто планує переїхати й отримати диплом, знадобиться інформація про те, які університети Лос-Анджелеса користуються популярністю:

  • Каліфорнійський університет – державний виш, випускниками якого є 13 Нобелівських лауреатів. Тут пропонують близько 300 спеціальностей у сфері архітектури, мистецтва, літератури, іноземних мов, медицини, інженерії та прикладних наук.
  • Університет Південної Каліфорнії – один з найстаріших приватних вишів країни. Випускає фахівців у галузі права, технологій, мистецтва, міжнародного бізнесу. Гордість університету – велика кіностудія, в яку вкладають кошти відомі американські кінодіячі, наприклад Стівен Спілберг і Джордж Лукас.
  • Каліфорнійський Технологічний університет – один з провідних навчальних закладів країни, спеціалізується на точних науках, інженерії. На його базі працює лабораторія реактивного руху, яка запускає більшу частину апаратів НАСА.

Якісну освіту пропонують також Loyola Marymount University, California State University, Los Angeles і Occidental College, Otis College of Art and Design і багато інших.

Кліматичні та погодні умови

Лос-Анджелес знаходиться на березі Тихого океану в південній частині штату Каліфорнія. Місто оточене кількома гірськими ланцюгами: Санта-Ана, Санта-Моніка, Сан-Габріель. Клімат в Лос-Анджелесі субтропічний, літо жарке, зима суха і м’яка.

Цей регіон розташований на розлом тектонічних плит, а тому тут завжди є загроза землетрусів. Близькість океану постійно загрожує цунамі, ураганами та частою зміною циклонів.

Для літа характерний великий розбіг температур: удень +30° C, вночі +17° C.

Осінь і весна в Лос-Анджелесі виражені слабо. Зазвичай є продовженням літа і зими та дуже нагадують одна одну.

Тим, хто живе на узбережжі, потрібно бути особливо обережними: завдяки сильному пронизливому вітрі з океану при +40° C можна не помітити, як ви вже згоріли, а в тіні при +25° C вас зуб на зуб не потрапляє.

Літню спеку буває дуже складно пережити: повітря може за кілька днів стояти нерухомо, що сприяє утворенню смогу. Погіршують ситуацію асфальт, бетон і мармур, з яких викладені міські вулиці та будівлі.

Заморозків і снігу тут практично не буває.

Що стосується екології, то Місто ангелів входить в число найбільш забруднених міст в Сполучених Штатах. Внесок у загальну ситуацію привносять нафтові вежи, розташовані в океані у відносній близькості від міста, і всюдисуще бажання американців обробити всі хімікатами, починаючи від газонів і закінчуючи килимовими покриттями.

Рівень злочинності

злочинність в Лос-АнджелесіЯкщо мрієте виїхати з України на постійне проживання до Каліфорнії, не буде зайвим дізнатися, наскільки безпечно жити в цій частині країни. Колись в цьому місці жили індіанські племена. У XVIII столітті тут з’явилися перші місіонери з Європи. Селище, який вони організували, спочатку перебував під юрисдикцією Мексики, і тільки в 1848 році став частиною Америки.

Місто включає понад 80 районів, в яких проживають громадяни 140 країн світу різної віри, достатку, рівня виховання. На вулицях міста орудує близько 700 банд, кожна з яких володіє власною символікою, а підконтрольні їм території мітить особливими графіті.

Найпотужнішими є латиноамериканські угруповання. Під їх контролем перебуває постачання зброї, наркотиків, нелегальна міграція.

Все це призводить до постійних розборок між бандами та говорить про те, що злочинність в Лос-Анджелесі займає одне з перших місць в цілому по країні.

У скільки обходиться життя в Лос-Анджелесі

Імміграція в Місто ангелів не розчарує тих, хто буде чітко розуміти, що картинка, яку вони бачили в красивому голлівудському фільмі, і ту, яка виявиться насправді, будуть відрізнятися. Скільки коштує життя в Лос-Анджелесі, залежить від багатьох факторів.

Житлове питання

Багато які переїжджають у цю частину Америки мріють оселитися біля океану. Але, зіткнувшись з фінансовим питанням, розуміють, що виллється це задоволення в пристойну суму. Причин тому декілька:

  • берегова лінія не дуже багата на житлові будинки, в основному вона вкрита готелями;
  • внески на страхування надзвичайно високі, що пов’язано з ризиком руйнування нерухомості стихійними лихами;
  • більша частина будинків – індивідуально спроектовані будівлі, типових будівель тут немає;
  • престижність житла на узбережжі.

Ціни на нерухомість у Лос-Анджелесі сьогодні виглядають так:

Тип житла Ціна в $
Оренда квартири з 1 спальнею в центрі міста 1 600-2600 за 1 місяць
Оренда квартири з 1 спальнею на периферії 1 250-1 900 за 1 місяць
Оренда квартири з 3 спальнями в центрі міста 3 000-5 500 за 1 місяць
Оренда квартири з 3 спальнями на периферії 2 300-4 000
Покупка житла в центрі міста 5 381-9 687 за 1 кв. м.
Купівля житла у віддалених районах 3 659-6 458 за 1 кв. м.

Обслуговування нерухомості та комунальні платежі складуть окрему статтю витрат:

  • електрика, опалення, вода, вивезення сміття за квартиру в 85 кв. м – 75-240 $ в місяць;
  • 1 хвилина мобільного зв’язку по передоплаті – 0,07–0,23 $;
  • інтернет – 40-80 $.

Продуктовий кошик

Магазини продуктів в ЛА можуть задовольнити будь-який смак і будь-який гаманець. Американці не схильні ходити за покупками кожен день. «По дрібниці» завжди можна купити в крамниці, розташованої поряд з будинком. Виїзди в супермаркети з метою закупитися ґрунтовно відбуваються 2-3 рази на місяць. З бюджетних варіантів мереж перевагу можна віддати Vons і Walmart.

Ціни на продукти наведемо в таблиці:

Найменування Вартість в доларах за 1 кг або літр
Молоко 0,77–1,33
Булка білого хліба (500 г) 2,21–4,30
Рис 2,21–6,38
Яйця (12 шт.) 2,26–4,51
Місцевий сир 6,62–15,43
Куряча грудка 6,58–17,62
Яблука 2,21–6,62
Банани 1,31–4,38
Апельсини 2,19–6,58
Помідори 1,97–6,62
Картопля 1,31–5,52
Цибуля 1,11–4,42
Вода, 1,5 л 1,10–2,98
Місцеве пиво, 0,5 л 1,10–3,10
Сигарети Malboro, 1 пачка 7,10–10,10

Дуже часто жителям Лос-Анджелеса доводиться харчуватися не вдома. Цьому сприяють численні кафе і фаст-фуди. На це також доведеться відкласти окремий бюджет:

  • обід в дорогому ресторані на одну людину– 10-20 $;
  • обід з трьох страв в ресторані середнього класу на двох – 50-85 $;
  • MacMeal – 6,00-10,00 $;
  • капучино – 3,50-5,28 $;
  • банку Pepsi 0,33 л – 1,5-3,25 $.

В середньому на їжу для однієї людини в день знадобиться не менше 20-30 доларів.

Витрати на транспорт

Скільки коштує життя в Лос-АнджелесіНайбільш зручним засобом пересування по місту є автомобіль. Метро в Лос-Анджелесі розвинене недостатньо, але це компенсується великою кількістю автобусних маршрутів. Хоча і тут можна знайти недолік – багато з них не заїжджають вглиб районів, курсуючи тільки по центральних вулицях. Щоб дістатися з одного району в інший, потрібно витратити не менше 1,5–2 годин.

Багато сімей, які проживають в LA, містять по дві-три машини. Але кількість транспорту на вулицях міста не заважає вільному проїзду (якщо не вважати пробки в ранкові та вечірні години в деяких районах), а рух можна назвати інтенсивним.

Стаття витрат на транспортні послуги сьогодні виглядає так:

  • квиток на громадський транспорт в одну сторону – 1,76 $;
  • проїзний на 1 місяць – 99-123 $;
  • виклик таксі – 2,85–5 $;
  • 1 км шляху в таксі – 1,25–3,12 $;
  • 1 година очікування – 25-41 $;
  • бензин – 0,90–1,06 $ за 1 літр;
  • купівля автомобіля Folkswagen Golf – 21 000-27 700 $;
  • купівля автомобіля Toyota Corolla Comfort – 18 000-24 000 $.

Орендувати машину на один тиждень обійдеться у 250-300 доларів.

Інші витрати

Проживання в одному з найпопулярніших міст США обіцяє безліч варіантів проведення дозвілля. Крім того, гроші знадобляться на придбання одягу, взуття, оплату навчання для дітей.

У місті багато торгових центрів та фірмових магазинів. Але економні городяни воліють робити покупки в аутлетах, які розташовані за межами Лос-Анджелеса.

Вартість одягу варіюється в залежності від місця продажу, виробника і якості виробу. Купити футболку, наприклад, можна за 1 долар на розпродажі в аутлеті, а можна за 200 $ – в брендовому бутіку.

Приблизні ціни на основні товари наведені в таблиці:

Найменування Ціна за 1 одиницю в доларах
Джинси levi’s 40-75
Літнє плаття в мережевому магазині (Zara, H&M) 30-65
Кросівки Nike 50-150
Чоловічі шкіряні туфлі 55-170

До додаткових витрат можна зарахувати й оплату дитячого саду для дитини або шкільні внески. Так, за відвідування підготовчих до школи класу в приватному закладі доведеться віддати 860 -1 600 $ за 1 місяць (відвідування на повний день). А навчання в приватній міжнародної початковій школі обійдеться в 14-30 тисяч доларів.

Не варто забувати й про дозвілля, яке в Лос-Анджелесі, судячи з відгуків місцевих жителів, дуже різноманітний:

  • місячний абонемент в спортзал на 1 дорослого – 30 -80 $;
  • 1 година гри в теніс у вихідний день – до 30 $;
  • квиток у кінотеатр на світову прем’єру – 13 -18 $;
  • квиток на концерт – 55 -150 $.

Крім клубних тусовок тут проводиться дуже багато вечірок в приватних будинках. Але для цього потрібно обертатися в певних колах і знати людей, які допоможуть потрапити на такі заходи.

У Лос-Анджелесі працює “Російський будинок”, в якому часто проходять концерти та лекції. Оплата тут робиться у вигляді добровільного благодійного внеску. Зазвичай відвідувачі залишають 20-30 доларів.

До безкоштовних розваг можна віднести майстер-класи з йоги, танців. У певні дні міські музеї проводять дні відкритих дверей та не беруть плату за відвідування.

Бажаючі можуть проводити час на пляжі, ходити в походи, кататися на лижах поблизу від міста, займатися серфінгом в Малібу, відпочивати в парку Гріффіта.

Українська громада в Лос-Анджелесі

Українці в Лос-АнджелесіУкраїнці в Лос-Анджелесі – це все кількість переселенців, які перебралися сюди в різні часи, а також їх нащадки. Загальне число українців в агломерацію Лос-Анджелеса складає близько 600 тисяч осіб. Серед них багато євреїв, які мігрували сюди в 70-80-ті роки минулого століття, і вірмен (громада представників цієї національності є найбільш численною у порівнянні з іншими країнами). Сьогодні мегаполіс є одним з найбільших поселень вихідців з радянського і пострадянського минулого.

Українська громада веде активну діяльність, що проявляється у виданні газет та журналів, організації різних заходів, створення інтернет-ресурсів для українців.

У цьому місті можна часто зустріти українських зірок. Деякі з них приїжджають сюди з концертами, інші вже встигли обзавестися нерухомістю.

У великій кількості в Місті ангелів представлені українські ресторани, магазини. Тут же діє театр імені Чехова.

Велика частина наших співвітчизників проживає в Західному Голлівуді, а точніше, на бульварі Санта-Моніка. Як живуть українці в Лос-Анджелесі, залежить від того, як швидко вони зуміли адаптуватися і прийняти місцеві правила.

Найпростіше пройти шлях інтеграції в американське життя дітям. Чим у більш юному віці вони переїжджають, тим менше зустрічають труднощів.

Дорослим досвідчені мігранти рекомендують брати з собою побільше грошей і поменше спілкуватися зі співвітчизниками на новому місці проживання.

Де краще всього оселитися в ЛА

Місце, де краще жити в Лос-Анджелесі, потрібно вибирати виходячи з наявного бюджету. Краще уникати туристичних розкручених районів – Санта-Моніка, Малібу, Веніс-Біч, де за звичайну квартиру можна заплатити вдвічі більше. А в Беверлі-Хіллс вас чекає потрійний тариф.

Якщо бажання жити біля океану є непереборним, краще всього вибрати Хермоса Біч, Редондо. Хоча і в цих районах ціни вам не здадуться низькими, але це будуть кращі райони для проживання і з точки зору фінансів і з позиції впорядкованості. Бюджетні варіанти (1 500-2 000 $) можна знайти в долині Сан-Фернандо або у кварталах, які розташовані вздовж гірської гряди Сьєра-Мадре: Аркадія, Pasadena, Монровио.

Благополучним вважається район Глендейл. Але чим ближче до Голлівуду буде ваш будинок, тим дорожче буде житло.

Ще дешевше обійдеться квартира в найвіддаленіших районах: Нортріджі, Сілмаре, Канога-Парк. Але така економія позначиться на часу, що буде витрачатися на дорогу до центру.

Підсумки

Приймати рішення щодо переїзду потрібно тільки після того, як будуть узгоджені всі плюси і мінуси життя в Лос-Анджелесі:

Переваги Недоліки
місто ідеально підійде тим, хто любить велику кількість сонячних днів у році, м’які зими, відсутність снігу та близькість океану; високі ціни на житло і його зміст;
гарне місце для любителів серфінгу; складнощі з пошуком кваліфікованої роботи та необхідність підтвердження диплома;
Лос-Анджелес – місто легенда, добре відомий по серіалу «Беверлі-Хіллс» і «Рятувальники Малібу»; дуже спекотне літо і суховії, що дмуть з прилеглої до міста пустелі;
високий рівень оплати праці; велика кількість безпритульних і сміття на вулицях;
низький рівень безробіття; недостатній розвиток громадського транспорту;
бажаючі засвітитися в масовці або побудувати кінокар’єру тут мають для цього всі шанси, але розраховувати в основному доведеться на удачу; дорога медицина;
можливість навчатися у вузах, які входять в список рейтингових вищих навчальних закладів Сполучених Штатів; високі ціни на навчання;
якісне медичне обслуговування; не дуже благополучна екологічна ситуація.
високий рівень життя;
Лос-Анджелес культурний і економічний центр регіону. Можливостей реалізувати себе для фахівців високого класу тут пропонується дуже багато.
ідеальне місце для тих, хто має намір присвятити себе IT-сфері або вивчити професію в області кінематографа.
ціни на продукти харчування відносно невисокі.

Відео: Життя в Лос-Анджелесі

Статті по темі