Меню Закрити

Як іммігрантам з України отримати громадянство США

Сьогодні наявність паспорта громадянина Сполучених Штатів Америки відкриває перед колишнім емігрантом великі можливості в реалізації його життєвих планів, так і планів членів його сім’ї. Такий паспорт наділяє правами громадянина наймогутнішої держави у світі та дає гарантію, що держава не залишить і захистить його інтереси в будь-якій країні. Тому питання, як отримати громадянство США у 2024 році, викликає величезний інтерес у всіх, хто ще тільки збирається переїхати на американський континент або вже зробив перші кроки в складному імміграційному процесі.

як отримати громадянство США

У чому переваги громадянства США

Багато українців, які переїхали жити в Америку, спочатку вважали, що американське громадянство для них не обов’язково і без нього можна обійтися. Дійсно, особи, які мають статус постійного резидента країни в Штатах (власники United States Permanent Resident Card або грін-кард), користуються практично всіма правами:

Натомість держава вимагає від них, як і від громадян, справно платити податки, вести добропорядну життя і не порушувати закони, а від чоловіків у віці 18-25 років — реєструватися в Службі призову в армію (військовий резерв).

Однак згодом, зваживши всі плюси та мінуси громадянства США, багато хто з іммігрантів поміняли точку зору. Причина в тому, що ставши громадянином, резидент отримує можливість:

  • мати право голосу і брати участь у виборах органів влади всіх рівнів. Після 9 років громадянства і досягненні 30 років — балотуватися в сенатори;
  • бути членом журі присяжних;
  • розраховувати на сприяння і заступництво державних органів Сполучених Штатів при форс-мажорних обставинах у закордонних поїздках;
  • ввозити членів своєї сім’ї на ПМП;
  • обиратися на виборні посади та працювати в держустановах і федеральних органах влади;
  • зберігати право на проживання в країні незалежно від місця проживання;
  • користуватися в повному обсязі правом на отримання федеральних грантів і стипендій, державних допомог;
  • автоматичного набуття американського індигенату його дітьми, що народилися за кордоном.

Таким чином, набуття паспорта США надає мігрантові права громадянина Америки в повному обсязі та дозволяє стати повноцінним правомочним членом товариства з можливістю участі не лише в економічному та культурному, але й політичному житті країни.

Законодавчі акти США, що регулюють питання громадянства

плюси і мінуси громадянства СШАКонституція США з моменту її вступу в силу в 1788 р. не приділяла особливої уваги питанням набуття американського індигенату.

Лише через три роки після завершення Громадянської війни, 9 липня 1868 р. в текст документа була внесена так звана 14-а поправка, яка дозволяє ставати американськими громадянами особам, які народилися або натуралізувавшися у Сполучених Штатах.

Інститут громадянства в США отримав більш детальний розгляд у Законі Уолтера-Маккарена “Про імміграцію та громадянство (INA — Immigration and Nationality Act) 1952 р.

Закон INA з подальшими поправками (закон Харта-Селлера 1965 р., закон Сімпсона-Маццоли 1986 р. та ін.) на сьогодні продовжує залишатися основним законодавчим актом, що регулює питання громадянства та міграції.

Слід зауважити, що в американських законодавчих актах щодо громадянства використовуються два поняття:

  • Nationality — широке поняття, що означає правовий зв’язок особи як з США, так і їх володіннями «за морями» (Американське Самоа, о. Суейн). Так, особи володіють Nationality, можуть не володіти американським громадянством (citizenship), але мати право на вільний безвізовий в’їзд і виїзд, на спрощену процедуру набуття індигенату.
  • Citizenship — більш вузьке, говорить про громадянство США у власному сенсі цього слова, з усіма наслідками, що випливають зі статусу правами та обов’язками.

Закон про громадянство (INA) встановлює, що індигенат (citizenship) набувається за народженням (правила землі та крові) і через натуралізацію.

Громадянство (citizenship) за народженням набувають особи, які народилися:

  • у США (правило землі);
  • за межами США в родині, в якій обидва або один з подружжя має американський індигенат;
  • у невідомому місці від невідомих батьків, але були знайдені в США у віці до 5 років.

Набути громадянство після отримання грін-карти (citizenship) по натуралізації можуть незалежно від раси, статі або сімейного стану повнолітні особи:

  • постійні резиденти, фізично перебували в країні протягом встановленого законодавством періоду в одному і тому ж штаті або окрузі;
  • володіють високими моральними якостями та не порушують американські закони;
  • володіють на належному рівні англійською мовою, знаннями історії та державного устрою Сполучених Штатів;
  • знають і визнають норми Конституції США.

Виключна юрисдикція надання індигенату з натуралізації належить районних судів штатів, округу Колумбія, Пуерто-Ріко, Віргінських та Північних Маріанських островів, Гуаму, а також судам загальної юрисдикції за місцем постійного проживання заявника.

Як отримати американське громадянство

Тим, хто цікавиться питанням, як стати громадянином США, слід запам’ятати, що існує два основних шляхи: набуття індигенату по народженню і через натуралізацію (при возз’єднанні сім’ї, укладення шлюбу, інвестиційні вклади в економіку країни, працевлаштування, проходження армійської служби).

У кожному конкретному випадку американське законодавство пред’являє особливі вимоги до претендентів та умови, які слід знати та враховувати. Тому має сенс розглянути найпоширеніші способи отримання громадянства США більш докладно.

Громадянство через народження

Даний спосіб базується на двох принципах — праві землі (домінує) і право крові.

Відповідно до статті 301 (а) INA будь-яка дитина, народжена на території країни (включаючи Пуерто-Ріко, Віргінські острови Гуам, з 04.11.1986 і Північні Маріанські острови), набуває громадянство за правом народження в США з моменту своєї появи на світ, незалежно від того, яким статусом мають його батьки.

свідоцтво про народження в США

Доказом служить апостильоване свідоцтво про народження, видане владою штату або заморської території.

апостиль свідоцтва про народження в США

Через 2-4 тижні після народження дитина отримує особистий номер соціального страхування — Social security number або SSN.

Social security number або SSN

Якщо дитина народилася на території США, оформити дитячий паспорт можна в найближчому відділенні Acceptance Facility (https://iafdb.travel.state.gov/).

Для цього знадобляться:

  • свідоцтво про народження;
  • SSN і кольорове фото дитини (50х50 мм);
  • батьківські ID / закордонного паспорта / водійські права та їх копії;
  • заповнену заяву на паспорт (DS11) без підпису;
  • чек про сплату виготовлення та доставки паспорта (105 доларів).

В останні роки в США завдяки старанням президента Д. Трампа посилилася компанія з закликом скасувати 14-ту поправку до Конституції США та припинити практику, коли тисячі вагітних іноземок правдами та неправдами пробираються в США, щоб народити тут дитини.

Якщо розглядати питання на громадянство США по праву крові, то ситуація тут набагато заплутаніше, особливо коли дитина народжується за межами Сполучених Штатів. Найменше проблем, якщо він народжений в сім’ї громадян Америки, з яких хоча б один проживав до народження дитини в межах США (INA ст. 301 (с)).

Індигенат по народженню можливий також у випадках, коли дитина народилася:

  • за межами США та їх заморських володінь, якщо один з батьків американський громадянин, який постійно проживав в Штатах або в їх заморських володіннях протягом року до народження дитини, а другий — американець-негромадянин США (nationality) (INA ст. 301 (d));
  • в заморських володіннях від батька-громадянина США, який проживає безперервно протягом року в будь-який період часу в США або їх заморських володіннях (INA ст. 301 (e));
  • після 13.11.1986 за межами США від іноземних батьків та батьків-громадянина США, який прожив не менше 5 років по сукупності в США або на їх територіях (2 з них — після досягнення 14-річчя), включаючи військову або держслужбу за межами країни (ст. 301 (g) INA);
  • поза шлюбом, від матері-громадянки США, що не вийшла заміж за іноземця, що прожила не менше ніж рік до народження дитини на території держави або заморських володіннях США (ст. 309 (с) INA);
  • поза шлюбом, від батька-громадянина США, який не зміг з якої-небудь причини одружитися з іноземкою, за умови письмового визнання під присягою його батьківства і згоди матеріально підтримувати дитину до досягнення нею 18 років або надання доказів кровного споріднення з дитиною на основі відповідного судового рішення (ст. 309 (а) INA);
  • в результаті використання допоміжних репродуктивних технологій за умови дотримання однієї з умов — генетичним батьком або матір’ю є громадяни США, сурогатною матір’ю дитини є американська громадянка.

При відповідності всім умовам набуття громадянства за народженням за кордоном батьки повинні звернутися за свідоцтвом про народження американського громадянина за кордоном посольство/консульство США, подати заяву FS-240 і отримати свідоцтво про народження за кордоном громадянина США. Якщо такої можливості немає, батькам слід подати форму N-600 на отримання сертифіката про громадянство в офіс USCIS.

Громадянство через возз’єднання сім’ї

питання на громадянство СШААмериканські громадяни, в тому числі й ті, хто отримав індигенат через натуралізацію, не обмежуються в кількості родичів, які проживають за межами країни, з якими вони бажають возз’єднатися. Основні вимоги:

  • Наявність достатніх коштів, щоб усіх забезпечити. На кожного члена сім’ї — мінімум 125 % від рівня бідності (актуальні дані на сайті https://www.uscis.gov/i-864p).
  • Достатня кількість часу, необхідного для очікування своєї черги (за наявності квот імміграційний процес може розтягтися від 1 до 15 років). Перевагу мають близькі родичі — чоловік, дружина, малолітні діти й батьки. Ці категорії не залежать від квот і отримують можливість іммігрувати після затвердження USCIS петиції I-130 про возз’єднання.

Діти, народжені за межами США і не досягли 18-річного віку, отримують громадянство автоматично в разі наявності американського паспорта хоча б в одного з їх батьків/усиновителів, легальному постійному проживанні в країні під батьківською опікою (ст. 320 (а, b) INA).

Батько-громадянин США, який прожив не менше 5 років в країні (з них 2 роки після досягнення 14-річчя), може звернутися з клопотанням про натуралізацію своєї неповнолітньої дитини, яка народжена і постійно проживає за межами країни й тимчасово законно перебуває на американській території під юридичним і фізичним піклуванням батьків (ст. 322 INA).

Громадянство через шлюб

Громадянство США через шлюб — один з найпростіших і приємних способів набуття американського паспорта. Претендувати на такий спосіб натуралізації можуть повнолітні особи, які перебувають в офіційному шлюбі з громадянином і перебувають у статусі постійного резидента країни не менше трьох років. З них не менше 18 місяців вони повинні бути фізично присутніми на території США і не менше 3 місяців перед зверненням про натуралізацію проживати в одному штаті.

Разом з тим, даний спосіб набуття американського індигенату знаходиться під суворим контролем імміграційних властей. Це пов’язано з тим, що багато, вирішуючи питання, як купити громадянство США, намагаються добитися цього за допомогою укладення фіктивного шлюбу (за суму 35-40 тис. дол.).

Подібне діяння розглядається в Сполучених Штатах як кримінальний злочин.

Американському громадянину доведеться заплатити штраф (до 250 тис. дол.) і відсидіти до 5 років в’язниці, а його спільника чекає тюремне ув’язнення до року з подальшою депортацією і без всяких перспектив повернутися в країну. Якщо навіть спочатку все зійшло вдало, але протягом 5 років після набуття громадянства шлюбна афера буде розкрита, доведеться за це відповісти.

Серед заходів щодо запобігання фіктивних шлюбів — видача тимчасових дворічних грін-кард. Відповідно до законодавства (Public Law 99-639 (Act of 11/10/86)), протягом 90 днів до завершення строку її дії пара повинна подати клопотання в USCIS (форма I-751) про заміну тимчасової грін-кард та довести спроможність шлюбу.

Також часто використовується ловля на живця» на шлюбних інтернет-сайтах, де в якості нареченого або нареченої виступає міграційний офіцер.

Громадянство за інвестиції

Протягом кількох останніх років збільшилася кількість громадян СНД — України, Казахстану, Білорусі та інших країн, які набули громадянство США за інвестиції.

Імміграційна віза інвестора ЕВ-5 дозволяє претендувати на отримання тимчасової Green Card строком на два роки інвестору і членам його сім’ї. Протягом 90 днів до завершення строку її дії необхідно подати клопотання в USCIS (форма I-829) для зміни статусу Green Card на безстрокову.

Якщо бізнесмен зуміє довести, що його діяльність корисна місцевій економіці, йому та членам його сім’ї видаються постійні Green Card. Потім потрібно буде прожити ще не менше трьох років, щоб почати процес натуралізації та подати клопотання на придбання американського індигенату.

Отримати громадянство США, купивши нерухомість, не вийде: повинні створюватися робочі місця (не менше 10), запускатися виробничі процеси або виконувати певні роботи.

Згідно з вимогами законодавства, інвестиції можуть бути:

  • прямі – вкладення не менше 1 млн дол. в нове підприємство або купівлю чинного;
  • пасивними — вкладення не менше 500 тис. дол. в область, яку вкаже один зі спеціальних регіональних центрів розвитку (як правило, в депресивний регіон).

Громадянства з натуралізації: інші варіанти

закон про громадянство СШАПроцес натуралізації США стає доступним для іноземців, які постійно проживали на території країни не менше 5 років і фізично присутні в ній не менше тридцяти місяців в статусі володаря постійної Green Card. Термін відліку ведеться з дати видачі карти.

До таких понять можна віднести:

  • осіб, працевлаштованих у Сполучених Штатах в американських роботодавців;
  • переможців щорічної диверсифікаційній лотереї Green Card (DV). Ця лотерея користується великою популярністю у світі, оскільки виграти в ній право на ПМП в Америці може будь-який повнолітній учасник, і вона передбачає більш просту міграційну процедуру;
  • обдарованих людей (в’їхали по візі Про-1);
  • біженців зі статусом постійного резидента та ін. Відлік терміну безперервного проживання в країні у таких осіб починається з моменту прибуття в Штати;
  • осіб, що отримали політичний притулок (відлік ведеться за рік до отримання постійної Green Card).

Вимоги щодо натуралізації для всіх зазначених осіб однакові.

Громадянство через службу в армії

Існує ще один популярний спосіб набуття американського паспорта, на якому слід зупинитися окремо. Громадянство США через службу в армії вже отримали тисячі молодих чоловіків і жінок зі всього світу.

Умова прийому на службу — наявність ПМП в Сполучених Штатах, середньої освіти, доброго здоров’я і відсутність судимості. Знайти найближчого рекрутера можна на сайті www.goarmy.com/locate-a-recruiter.html.

Одна з переваг цього способу — прискорена процедура: після закінчення контракту громадянство можна отримати протягом шести-восьми місяців. Подавати документи потрібно за місцем служби: форма N-400 і свідоцтво про проходження військової служби N-426.

Мінуси — тривалість контракту від 2 до 6 років, більш високі вимоги до професійним навичкам, освіту, знання мови.

Тимчасове громадянство в США

Багато розуміють тимчасове громадянство в США як посвідку на проживання, що дає право проживати та працювати на території країни. З юридичної точки зору такий підхід не зовсім вірний.

Так, «тимчасове громадянство» не надає політичних прав, навіть тимчасово. Найчастіше, коли говорять про тимчасове громадянство, його плутають з умовною і безумовною Green Card.

У першому випадку ПМП дається тимчасово — повинно пройти два роки. Це робиться у випадках, коли існує імміграційний ризик. Наприклад, інвестор не виконає своїх зобов’язань або шлюб виявиться фіктивним.

Після закінчення двох років і перевірки відповідності статус іммігранта змінюється на постійний, і умовну Green Card обмінюють на безумовну.

Отримання громадянства через натуралізацію

Процедура отримання громадянства СШАПроцедура отримання громадянства США не відрізняється особливою складністю. Насамперед необхідно перевірити свою відповідність вимогам законодавства, які дозволять ініціювати процедуру натуралізації.

Це:

  • досягнення повноліття;
  • виконання термінів постійного (5 років і 3 роки в разі браку) і фізичного (30 міс. і 18 міс. у разі браку) перебування у статусі постійного резидента країни;
  • проживання не менше 3 місяців перед подачею документів в одному штаті та окрузі;
  • наявність високих моральних якостей. Про це може свідчити відсутність судимості, правопорушень і проступків (в тому числі несплачених штрафів за порушення ДТП, кредитних заборгованостей і т. д.);
  • знання історії США і державного устрою країни в необхідному обсязі;
  • володіння англійською мовою (читати, писати, говорити);
  • визнання конституційних норм.

Відповідність останніх трьох пунктів буде перевірено в ході іспиту-тесту, тому до нього потрібно заздалегідь готуватися. Для цього знадобляться спеціальні посібники з питаннями та відповідями з історії та особливостями Сполучених Штатів Америки, а також з англійської мови.

З вимогами та критеріями оцінювання, а також навчальними матеріалами можна ознайомитися на сайтах www.uscis.gov/citizenship і www.uscis.gov/teststudymaterials.

Від мовного тесту звільняються особи у віці від 50 років і старше, які прожили в США 20 років. Тест з основ громадянства таким особам дозволено проходити рідною мовою з допомогою перекладача (його потрібно привести з собою на іспит).

Підготовка необхідних паперів

Для ініціювання процедури натуралізації потрібно підготувати такі документи на громадянство США:

  1. Звернення за громадянством — форма N 400 (доступна на сайті https://www.uscis.gov/n-400). Форму можна заповнити на комп’ютері, а потім роздрукувати. Другий варіант – роздрукувати форму і заповнити від руки чорним чорнилом друкованими літерами.
  2. Два паспортних фото (50х50 мм). На звороті фотографій простим олівцем потрібно вказати ім’я та Alien Number з Green Card.
  3. Чеки про сплати державного мита та за біометрію, також підписані на звороті.
  4. Кольорова копія обох сторін Green Card.

В залежності від способу набуття громадянства потрібно додатково подати на громадянство США копії паперів:

    • У випадку шлюбу:
      • при зміні прізвища — документ, що це підтверджує;
      • доказ, що чоловік протягом 3 останніх років є американським громадянином, — один з документів (свідоцтва про народження, громадянство, громадянство, розворот діючого паспорта);
      • шлюбний сертифікат;
      • докази відсутності минулих шлюбів — свідоцтва про розлучення, про смерть чоловіка;
      • підтвердження реальності шлюбних уз протягом трьох років — банківські та комунальні рахунки, свідоцтва про народження дітей;
    • У разі служби в армії Сполучених Штатів — заповнена форма N 426.
    • У разі арешту або затримання поліцією незалежно від причин без пред’явлення звинувачень — оригінал офіційного заяви поліції або судді про те, що обвинувачення не висувалися.
    • Те ж, але з пред’явленням звинувачень — оригінал повних записів щодо арешту, звинуваченнями та винесеним рішенням.
  • За наявності прострочених податків — підтвердження їх сплати та поточного стану справ.
  • При наявності закордонних поїздок — документи про те, куди й коли вони були здійснені.

Пакет паперів слід відправити поштою. Потрібну адресу можна визначити на сайті https://www.uscis.gov/n-400.

У разі відбування військової служби або перебування за межами держави можна надіслати документи електронною поштою. Приблизно через 10 днів має прийти підтвердження їх отримання.

Порядок процедури натуралізації

як стати громадянином СШАПісля отримання підтвердження про отримання документів від USCIS слід зробити такі дії:

  • Здати біометричні дані. У листі від USCIS буде вказана адреса, дата і час проходження процедури. Запрошення приходить через 1-2 місяці після відправки листа. З собою необхідно взяти напрям і Green Card. Процедура триває півтори-дві години.
  • Дочекатися запрошення на інтерв’ю (термін очікування від 3 до 9 міс.). У призначений час з’явитися на тестування. Після тесту — його можна пройти за 15-20 хв, проводиться перевірка поданої раніше заяви. Разом з очікуванням своєї черги процедура займе 2-2,5 години.
  • Отримати запрошення на церемонію присяги (через 1-2 міс. після інтерв’ю). Присяга при отриманні громадянства США проводиться в урочистій обстановці. На церемонію потрібно з’явитися в належному вигляді (в джинсах і футболці не пропустять). Перед церемонією вручають привітання від президента, пам’ятки про подальших діях, форму на заповнення паспорта, текст присяги. По завершенні процедури (через півтора-дві години) видається сертифікат громадянства.

Після цього слід надіслати заявку на паспорт і отримати його на пошту.

Вартість процедури й терміни очікування

У питанні, скільки коштує громадянство США, крім державного мита та оплати держпослуг, ніяких додаткових витрат не передбачено.

Мито на аплікацію про натуралізацію становить 640 доларів, оплата послуг біометричної служби – 85, вартість поштових послуг щодо відправлення пріоритетним листом паперів – 7 доларів. Разом всі витрати складають 732 долара.

Перед тим як оплатити мито за громадянство Америки, слід знати, що гроші у разі відмови поверненню не підлягають. Військовослужбовці звільнені від сплати державного мита, а особи старше 75 років — від оплати за здачу біометричних даних. Оплата за біометрію проводиться окремо.

Тривалість процесу натуралізації може складати від 3 до 12 місяців. В середньому — до пів року.

В цілому ж, говорячи про те, через скільки років можна отримати громадянство США за натуралізації, можна сказати, що при сприятливих умовах цей процес займе трохи менше ніж 6 років (4 роки – при шлюбі).

Як виглядає американський паспорт

водійські права США з кольоровою фотографієюУ США відсутня список документів для підтвердження особи, а про паспорті американці згадують лише тоді, коли необхідно виїхати за межі держави.

Справжній внутрішній паспорт громадянина США сьогодні — це водійські права з кольоровою фотографією, із зазначенням імені власника та інших даних.

Мінусом такого популярного засобу підтвердження особи є, по-перше, те, що їх може отримати іноземець, по-друге, те, що не всі в Америці керують автомобілем. Особистість тих, у кого немає прав, засвідчує ID-карта.

Цей документ містить, крім номера і назви штату, в якому одержано документ, кольорове фото власника, зазначення статі, імені, адреси, росту, ваги, групи крові.

На третьому місці за популярністю стоїть американський біометричний закордонний паспорт. Американський паспорт в розгорнутому вигляді (фото) становить книжку в обкладинці синього кольору із зображенням Великої печатки країни, написами англійською, іспанською та французькою мовами.

З 2008 р. в країні випускається і паспорт-картка, який не містить біометричних даних і з яким можна перетнути сухопутні кордони Штатів з Мексикою та Канадою. Але більшість американців про нього навіть не чули.

Подвійне громадянство в США: дозволено чи ні

Багатьох українців, охочих здобути американський індигенат, але не готові поки розлучитися з паспортом України, хвилює питання, чи можливо в США подвійне громадянство. Слід зазначити, що закони Сполучених Штатів не визначають таке поняття як «подвійне громадянство», не забороняє (але й не дозволяють) мати два індигенату одночасно.

Судові прецеденти (наприклад, Мандели проти Ачесона, 344 U. S. 133) дозволяють американцям мати кілька паспортів, а прийняття одного громадянства не означає відмови від інших.

Порівнюючи плюси та мінуси громадянства США і будь-якого іншого індигенату, кожен повинен приймати рішення з цього питання самостійно. З негативних наслідків множинного громадянства можна назвати колізії з оподаткуванням, службою у збройних силах.

Новий американський громадянин дає обіцянку зберігати вірність цій державі та відмовляється від попереднього громадянства.

На практиці тисячі американських громадян є носіями множинного громадянства. Так, якщо дитина народилася на території США, ставши американцем по праву землі, він може паралельно зберігати громадянство країни його батьків. Хтось при шлюбі зберігає колишній паспорт і т. д.

Чи можуть відмовити в американському громадянстві або позбавити його

Законодавство Сполучених Штатів передбачає обставини, при яких натуралізація неможлива (ст. 349 INA). Причиною для відмови можуть послужити невідповідності претендента вимогам, прописаним у законодавстві.

Про американське громадянство можуть забути особи, які:

  • вчинили тяжкі злочини (вбивства, зґвалтування, наркоторгівля та ін);
  • є членами терористичних організацій;
  • дезертирували зі збройних сил Сполучених Штатів;
  • помічені в антиморальних діях (проституція, зловживання алкоголем, вживання наркотиків і ін);
  • переслідували інших людей за расовими, гендерних, релігійних, національних та інших ознак;
  • дезінформували імміграційні влади з метою потрапити в країну або отримати обманом соціальні виплати та ін.

У разі відмови заявнику буде відправлено лист. Якщо претендент вважає, що рішення прийнято помилково, то він може протягом місяця подати апеляцію (форма N 336).

Позбавлення громадянства США можливо двома способами:

  • з власної ініціативи громадянина, який повинен написати офіційну заяву про відмову;
  • у примусовому порядку. Це відбувається при надходженні (без спеціального дозволу держави) американського громадянина на військову службу ворожого іноземної держави, при вчиненні державної зради, спроби державного перевороту насильницьким шляхом.

Також можливе скасовування натуралізації при виявленні фальсифікацій, за участю іммігранта протягом 5 років після отримання громадянства в діяльності терористичних організацій, його переїзді на постійне місце проживання в іншу країну.

Замість висновку

Прийняття американського громадянства — логічне завершення імміграційного процесу, після якого колишній іммігрант стає повноправним членом суспільства і може користуватися всіма перевагами свого статусу. Вимоги до претендентів на індигенат США встановлені законодавством і однакові для всіх.

Набути громадянство Сполучених Штатів Америки можна двома шляхами — по народженню і через натуралізацію. Процедура натуралізації тривала і передбачає перевірку зазначених кандидатом даних, складання іспиту на знання мови, історії та пристрої американського держави.

Поняття подвійного громадянства в американському законодавстві не існує. Друге громадянство США цілком припустимо, що дозволяє бажаючим зберегти попередній паспорт.

Як отримати паспорт США: Відео

Статті по темі