Меню Закрити

Як правильно зробити фото для участі в лотереї Green Card

Щороку кілька сотень тисяч громадян України подають заявки для участі в розіграші грін-кард. Для того щоб пройти формальний відбір і стати учасником лотереї, варто розглянути, які вимоги пред’являються до фото на грін-карту у 2024 році, чи можна зробити та оформити цей знімок самостійно.

фото на грін-карту

Способи отримання грін-кард

Як відомо, Green Card – це тимчасова посвідка на проживання в США, який дозволяє своєму власникові працювати та вчитися в країні, вести бізнес, брати кредити на пільгових умовах і отримувати у разі необхідності соціальні виплати.

Один з найвідоміших і поширених способів отримання цього документа – участь в лотереї Diversity Immigrant Visa, яку з 1995 р. проводить Державний департамент восени кожного року. Щорічно її переможцями стають близько 100 000 чоловік зі всього світу, з яких близько 50 000 в підсумку стають володарями в’їзної візи та посвідки на проживання.

У 2024 році у США завдяки цій програмі мігрували 4 500 громадян України. Переможці обираються з-поміж допущених до участі заявок за допомогою програми на основі генератора випадкових чисел. Перед розіграшем заявки проходять строгий відбір і відсіваються за кількома критеріями, один з яких – відповідність фотографії в анкеті офіційним вимогам.

Існують і інші способи отримання грін-кард, серед яких:

А от покупка нерухомості, всупереч поширеній думці, не є достатньою умовою для отримання Green Card.

Загальні вимоги до знімка для участі у лотереї

Розглянемо основні вимоги до фотографії на лотерею грін-кард, що діють у 2024 році. Оскільки з 2010 року подача заявок здійснюється виключно онлайн, прикладене до анкети фото повинно бути цифровим або оцифрованим.

Знімок повинен бути зроблений не раніше ніж за 6 місяців до дати подання заявки. Також до нього висуваються такі вимоги:

  • він повинен бути кольоровим;
  • на ньому повинен бути тільки один чоловік (природно, заявник);
  • висота кадру повинна бути строго дорівнює його ширині;
  • фон повинен бути білим або білим з легкими відтінками інших кольорів, наявність візерунків і малюнків, а також сторонніх предметів у кадрі не допускається;
  • обидва очі фотографованого повинні бути відкриті (повинні чітко проглядатися зіниці та райдужна оболонка) і направлені прямо в камеру;
  • вираз обличчя має бути нейтральним (допускається легка посмішка з повністю закритим ротом);
  • заборонено фотографуватися в окулярах (це правило відносно нове і діє до 2016 р.);
  • одяг має бути повсякденним, не допускається наявність уніформи (крім тієї, яка носиться з релігійних міркувань);
  • заборонено наявність будь-яких головних уборів, що приховують волосся і лінію росту волосся (за винятком тих, носіння яких необхідно згідно з релігійними переконаннями);
  • на знімку не повинно бути навушників або телефонних гарнітур, при цьому якщо заявник носить слуховий апарат, той повинен бути в кадрі.

Офіційний зразок фотографії для Green Card:

зразок фотографії для Green Card

Ще один приклад відповідного кадру:

приклад відповідного кадру

Приклад підходящої фотографії дитини:

Приклад підходящої фотографії дитини

Ознайомитися з іншими прикладами правильно оформлених знімків, а також з найбільш частими помилками заявників можна на сайті візового відділу Держдепартаменту. Там же містяться рекомендації при оформленні заявки користуватися послугами професійних фотостудій.

У середньому, ціни на фотографії на Green Card становлять від 60 до 100 гривень залежно від терміновості, складності редагування фото і розташування фотосалону.

Вимоги до освітлення і тіні. Освітлення повинно бути монотонним і білим, не давати ніяких відблисків. Також воно повинно бути досить яскравим, щоб забезпечувати правильний рівень експозиції: засвічені та занадто темні знімки дискваліфікуються.

Не допускається наявність виразних і яскраво виражених тіней як на обличчі, так і на тлі. Бажано відсутність явних тіней від носа і підборіддя.

Зверніть увагу, що навіть якщо в кадрі присутній головний убір, що носиться з релігійних міркувань (наприклад хіджаб), тіні від нього не повинні падати на обличчя.

Вимоги до стану і відносним розмірам голови. Голова повинна бути повністю видно на знімку (від вершини волосся до підборіддя), жодна з її частин не повинна бути закрита сторонніми предметами – одягом, окулярами, головними уборами.

Особа повинна перебувати в центрі кадру. Висота голови в кадрі повинна становити від 50 до 69 % загальної висоти композиції (від 25 до 35 мм).

Положення – суворо анфас, без будь-якого повороту в бік. Очі повинні знаходитися на висоті від 28 до 35 мм від нижнього краю. Правильно здійснити кадрування допоможе офіційний шаблон:

Як правильно здійснити кадрування

Той же шаблон для цифрових фото виглядає так:

Як правильно здійснити кадрування 2

Технічні нюанси. Вимога «фото має бути кольоровим» на практиці трактується як «передача кольору повинна відповідати реальності». Тому перед тим як робити знімок, потрібно ретельно відбудувати на фотоапараті баланс білого – інакше знімок буде дискваліфікований.

Правило «обидва очі повинні бути відкриті», крім усього іншого, означає, що «ефект червоних очей» на знімку не повинен бути присутнім.

Не допускається наявність дефектів знімка – поганий різкості, крупного зерна.

Нарешті, офіційні вимоги свідчать, що не допускається використання фото з журналів, сканкопій знімків з інших документів (паспортів, водійських прав), а також знімків, виконаних низькоякісними телефонами та фотоавтоматами. До того ж забороняється зніматися в повний зріст.

Вимоги до цифрових і оцифрованих знімків

Розглянемо технічні вимоги, які пред’являються до формату і характеристиками прикладеного до анкети фотофайла:

  • формат – тільки JPEG (*.jpg), інші стандарти програма не зчитує;
  • розмір (вага) файлу не більше 240 Кб;
  • максимальна ступінь стиснення – 20:1;
  • дозвіл – 600×600 пікселів;
  • глибина кольору – 24 біт на піксель;
  • колірна схема sRGB.

Якщо ви збираєтеся оцифрувати аналогове фото, то його початкові розміри повинні становити 51×51 мм, а дозвіл сканування повинно бути рівно 12 пікселів/мм (300 пікселів/дюйм).

Важливо строго дотримуватися всі наведені параметри, інакше програма не зможе обробити ваш файл і просто дискваліфікує заявку.

Фото дітей

У зв’язку з жорсткими вимогами до композиції і якістю знімків у багатьох учасників лотереї виникає питання, як сфотографувати дитину. На жаль, навіть для немовляти більшість правил і рекомендацій залишаються в силі, і їх невиконання може спричинити дискваліфікацію анкети.

Особливо складно при цьому виконати два пункти вимог:

  • дитина має бути в кадрі один, без батьків;
  • дитина має дивитися прямо в камеру.

Щоб виконати ці умови для немовляти, рекомендовані два варіанти:

  • можна посадити дитину на сидіння автомобіля, накрите білим покривалом. Це забезпечить підтримку для його голови та правильну композицію кадру;
  • можна покласти малюка на біле простирадло і сфотографувати його зверху. При цьому важливо правильно підібрати освітлення, щоб на знімку було тіней. Простирадло бажано розправити, щоб вона не утворювала складок.

Для того щоб дитина дивилася прямо в об’єктив камери, спробуйте якось привернути його увагу. Якщо ви плануєте скористатися послугами фотосалону, уточніть у них заздалегідь, чи вміють вони робити фотографії дітей, що відповідають вимогам розіграшу грін-кард.

Самостійна підготовка фотознімку

Самостійна підготовка фотознімкуЯкщо ви хочете заощадити час і гроші або не довіряєте фотографам і не хочете довіряти свою долю чужим людям, можна зробити фото на грін-карту самостійно. При цьому для початку варто ще раз уважно ознайомитися з усіма вимогами до знімка.

Потім потрібно організувати «фотостудію» – зробити це можна і вдома, тільки доведеться завісити вікна та організувати рівномірне освітлення з допомогою потужних джерел білого світла. Після цього необхідно забезпечити фон – ідеальним буде великий аркуш ватману або екран для проектора, але можна обійтися і білим простирадлом, заштукатуреною білою стіною і навіть світлими монотонними шпалерами без малюнка.

Попросіть того, хто буде робити фотографію, сісти на ваше місце, і налаштуйте фотоапарат на ньому. Не завадить використання штатива – так ви зможете чітко скадрувати знімок і не переживати, що він може «розмазаними».

Сядьте на стілець і попросіть, щоб фотограф давав чіткий сигнал перед тим, як буде знімати. Не буде зайвим відразу зробити кілька кадрів, щоб потім вибрати найбільш вдалий.

Після цього залишається правильно підготувати фото для участі в лотереї. Для цього можна скористатися одним з графічних редакторів. При цьому зовсім необов’язкові якісь захмарні навички володіння «Фотошопом» або GIMP – ніяких складних операцій з файлом робити не доведеться. Більше того, вони навіть небажані, оскільки надмірне редагування знімка може стати причиною її відхилення.

Тому краще всього для обробки використовувати офіційний cropper (fig cropper) лотереї Green Card. Запускається він з сайту Візового департаменту. Щоб почати роботу з програмою, потрібно знайти та натиснути кнопку Start Photo Tool.

підготувати фото для участі у лотереї

У вікні потрібно натиснути Choose Photo і вибрати файл зі знімком з вашого комп’ютера.

підготувати фото для участі у лотереї 2

Тепер можна безпосередньо приступити до редагування зображення. Завдання – зробити так, щоб обличчя на знімку було вписано між двома зеленими овалами. При цьому верхівка повинна стосуватися зовнішнього овалу, а підборіддя перебувати на внутрішньому.

Домогтися цього можна, перетягнувши зображення з затиснутою лівою кнопкою мишки, а також змінювати його розміри за допомогою знаходиться під ним повзунка або розташованих на ній кнопок «+» (яка збільшує картинку) або «–» (що її, відповідно, зменшує).

Коли вам вдасться кадрувати фото – натисніть кнопку Crop Photo.

кадрувати фото

Тепер натискаємо Save Photo, що дозволить завантажити оброблений файл на свій комп’ютер.

програма для редагування фото на "Зелену карту"

Ще одна популярна програма для редагування фото на “Зелену карту” – це, звичайно ж, Photoshop. Роботу з ним помітно полегшить готовий шаблон для обробки знімків. Скачавши та відкривши його, ви побачите таку картину:

редагування фото на "Зелену карту"

Напрямна вертикальна тут відповідає осі знімка і бажано, щоб вона проходила рівно між очима. На нижню горизонтальну лінійку мав «спиратися» підборіддя.

Верхня напрямна повинна бути як можна ближче до верхівки (при цьому верхівка не повинна виходити за неї). Нарешті, середня горизонталь повинна проходити через обидва ока.

Розглянемо питання, які найчастіше виникають при самостійній підготовці та редагуванні знімка. Основний з них – можна ретушувати фото на грін-карту. Так ось, згідно з офіційними правилами DV Lottery, будь ретуш може стати причиною для дискваліфікації анкети. Це стосується навіть таких простих на перший погляд речей, як видалення фону.

З урахуванням того, що перевірка проводиться в автоматичному режимі та жодних повідомлень про дискваліфікацію учасника не передбачено (відповідно, можливість поміняти фото також не надається), краще не гратися з долею та робити над знімками тільки дозволені маніпуляції.

Дуже часто зустрічаються скарги на те, що на сайті візового департаменту не запускається photo tool. Найчастіше причиною такої його поведінки стає використання заявником сучасних браузерів як Opera і Google Chrome, які погано працюють із застарілою Flash-технологією й ігнорують додаток, або намагаються завантажити його у вигляді окремого файлу.

Щоб вирішити цю проблему, досить скористатися браузером Internet Explorer 8.0. Правильно відкривати «кроппер» вміють і сучасні версії Mozilla, але для цього доведеться завантажити Adobe Flash Player.

Одна з найчастіших проблем, з якою стикаються навіть професіонали, – як зменшити розмір фото для грін-карти. Адже навіть обрізаний до потрібних розмірів і дозволу файл все одно може важити більше 240 Кб.

Тут допоможе “Фотошоп” і зміна рівня стиснення, адже офіційні правила допускають стиск до співвідношення 1:20. З урахуванням того, що цей діапазон відповідає найвищому рівню стиснення jpeg-файлів у програмі, ви можете підібрати стиснення так, щоб файл вже мав відповідні розміри, але при цьому був без артефактів і дефектів зображення.

Як перевірити готовність знімку

Перед тим як завантажувати файл в анкету, варто перевірити його відповідність перерахованим вище вимогам. Зокрема, для цього можна використовувати приклади правильних фото на грін-карту і порівняти їх з вашим знімком.

Однак більш надійним і перевіреним способом є використання фотовалідаторів, які автоматично перевіряють файл на відповідність усім критеріям відсіву. Один з них доступний безпосередньо на сайті DV Lottery. Як тільки відкривається прийом заявок, він стає доступний за посиланням з написом Photo Validator.

Як перевірити, чи готовий знімок на грін-карту

У вікні, спочатку натискаємо «Виберіть файл» (позиція 1) і завантажуємо перевіряється файл зі свого комп’ютера. Після цього натискаємо кнопку Check Photo (позиція 2).

Як перевірити, чи готовий знімок на грін-карту 2

У разі відповідності файлу технічним вимоги з’явиться напис Your photo is valid.

Як перевірити, чи готовий знімок на грін-карту 3

У разі невідповідності формату, розмірів, дозволу або колірної схеми валідатор видасть одне або кілька відповідних повідомлень про помилку.

Як перевірити, чи готовий знімок на грін-карту 4

На жаль, інші параметри зображення не перевіряються. Тому серед учасників програми DV Lottery все більш популярними стають сторонні засоби, які здійснюють перевірку по більшій кількості критеріїв.

Один з них – програма «ASTAR Фотовалідатор», яка хоч і належить до платних (вартість становить 125 гривень), але дозволяє безкоштовно завантажити себе і виконати перші 3 перевірки.

Також популярний безкоштовний сайт для перевірки фото на грін-карту. На його стартовій сторінці вибираємо «Завантажити фотографію».

сайт для перевірки фото на грін-карту

Відразу ж відбувається перевірка всіх технічних критеріїв. Якщо з ними усе гаразд – натискаємо «Перехід…»

сайт для перевірки фото на грін-карту 2

Далі перевіряємо, чи очі на знімку в червоній зоні. Якщо хоча б краєчок одного з них виходить за межі, знімок доведеться обрізати заново. Якщо все в порядку, тиснемо «Так».

сайт для перевірки фото на грін-карту 3

На наступному кроці перевіряємо пропорції. Для цього потрібно поєднати верхню зелену пряму з крайньою точкою вашої зачіски та перевірити, чи потрапляє підборіддя на нижню зелену смугу. Якщо він знаходиться вище або нижче, доведеться кадрувати знімок заново. Якщо все нормально, тиснемо «Так» і переходимо до останнього кроку.

сайт для перевірки фото на грін-карту 4

Відповідаємо на питання і натискаємо «Готово».

сайт для перевірки фото на грін-карту 5

Якщо все в порядку, отримаємо повідомлення про відповідність правилам лотереї.

Якщо після останнього кроку бачите напис «Вибачте, ця фотографія не підійде», значить, ви допустили якусь помилку в фото (і тоді її треба виправити) або у відповідях на тест (і тоді потрібно пройти його заново)

Яке фото знадобиться в разі виграшу

Якщо ваша заявка увійде в число переможців, ви отримаєте запрошення на співбесіду в дипломатичну місію Сполучених Штатів Америки. Також вам запропонують заповнити заяву на отримання імміграційної візи за формою DS-230, до якого необхідно додати дві роздруковані фотографії.

Більшість вимог до цих фотографій відповідають вимогам до тієї, що була прикладена до анкети на участь лотереї.

До того ж знімок повинен бути надруковані на фотопапері (підійде і матова і глянсова), а його розміри повинні становити рівно 2 на 2 дюйми (51×51 мм).

Зверніть увагу, що якщо між моментом подачі заявки на участь в розиграші та виграшем у вашій зовнішності відбулися суттєві зміни, то доведеться зробити нове фото.

До істотних з точки зору законодавства США змін відносяться:

  • травма особи або операція на ньому;
  • поява нового пірсингу/татуювань або видалення старих;
  • значний набір або втрата ваги;
  • зміна статі.

Зміна кольору волосся або зачіски, відрощування або збривання бороди/вусів при цьому не вважаються істотним зміною зовнішності, тому необхідності робити новий знімок в таких випадках немає.

Висновок

До фотографії, що додається до анкети на участь у розіграші грін-карт, висувається велика кількість вимог, і порушення будь-якої з них призведе до автоматичного відхилення заявки. Тому до питання вибору і підготовки знімка потрібно підійти ретельно, довірившись професіоналам або самостійно вивчивши всі нюанси.

Правильно підготувати знімок допоможе офіційна програма для обробки фото, що знаходиться на сайті візового департаменту Держдепартаменту США. Після редагування варто порівняти отриманий результат з офіційними прикладами, а також скористатися одним з валідаторів.

Не забувайте, що в разі перемоги в розіграші до вимог до фото додаються вимоги до розміру його роздрукованої версії.

Як зробити фото для анкети на Грін Кард: Відео

Статті по темі