Меню Закрити

Як вступити на мовні курси в США

Поїхати на мовні курси в США у 2024 році – це не тільки можливість досконально освоїти англійську мову та культуру, але й шанс залишитися в цій величезній і розвиненій країні надовго або назавжди. За вибором майбутнього студента програма курсів може бути більш або менш інтенсивною, мати різну тривалість і спрямованість. Інтенсивні або літні курси більше спрямовані на покращення рівня володіння англійською, річні допоможуть досконало вивчити мову, щоб згодом отримати гідну освіту і знайти роботу в будь-якій країні світу.

мовні курси в США

Мовні курси в Америці – великі можливості

Відвідування мовних курсів в Америці – унікальний шанс розширити кругозір, отримати нові знання і вийти на інший життєвий рівень. Приємно, що в країні є й окремі курси англійської для дорослих, для дітей або студентів.

Значимість проходження американської мовної програми важко переоцінити:

 • курси забезпечують повне занурення в мовне середовище і чудову мовну практику;
 • студент досконало опановує англійську мову, що відкриває нові горизонти для навчання і роботи;
 • можна вступити в обраний американський вуз чи коледж за результатами складання мовного іспиту.

Освітня система США дозволяє одночасно вивчати мову і підробляти, щоб покрити витрати на проживання та харчування. Жити можна в родині, гуртожитку або наймати квартиру.

Типи мовних курсів

У США можна вибрати курс англійської мови на свій смак. Різні організації пропонують широкий вибір освітніх програм, розрахованих на будь-який вік. По закінченню курсів студенту видається диплом або сертифікат.

Програми розроблені таким чином, що вивчення англійської мови в Америці можливе для слухачів усіх категорій:

 1. Загальний курс англійської.
 2. Інтенсивний курс – включає близько 28 уроків на тиждень для швидкого освоєння мови.
 3. Спеціалізована програма для вузькопрофільних фахівців.
 4. Підготовка до здачі міжнародних іспитів IELTS, TOEFL, PTE, FCE.
 5. Англійська для бізнесу в США.

Мовні курси для випускників шкіл, націлених на подальше отримання освіти в Штатах, часто проводять американські вузи.

Вивчення мовної програми при університеті США – прекрасна можливість отримати якісні знання, попрактикуватися у розмовній мові, знайти друзів, засвоїти принципи навчання в країні.

Викладачі вузів адаптивно підносять матеріал, що допомагає українцям швидше засвоювати знання.

Вступ та особливості навчання

Щоб вступити в мовну школу США, абітурієнту потрібно зібрати пакет документів, в який входять:

 • аплікаційна форма;
 • копія заповнених сторінок паспорта;
 • квитанції про оплату навчання та реєстраційного збору школи.

На самому початку студенти проходять спеціальний тест (письмовий і усний), який допомагає викладачеві визначити рівень знання англійської. За підсумками роботи потік розбивається на групи.

Існують онлайн-тестування, які можна пройти перед поїздкою. Мовна школа, яка пропонує такі тести, проводить їх кілька разів і стежить за прогресом кожного студента.

В ході занять учні школи постійно контактують з викладачем та між собою, розвиваючи розмовна англійська. Крім того, навчання передбачає:

 • постійне виконання завдань і вправ,
 • вивчення граматики,
 • ведення конспектів,
 • написання творів і есе,
 • прослуховування лекцій,
 • роботу в бібліотеці.

Підготовка документів для поїздки

англійська для бізнесу в СШАІноземні студенти можуть подати документи на візу F1, J1 або M1. Перші дві дають право працювати під час навчання, остання не передбачає такої можливості.

У більшості випадків для іноземних громадян оформлюється спеціальна студентська віза в США на мовні курси – F1. Вона видається спеціально для тих, хто хоче отримати освіту в Америці: дітям можна отримати її після зарахування в старшу школу (14-15 років), дорослим – до виповнення 40 років.

Для отримання візи F1 студент повинен мати академічну навантаження 20 годин в тиждень. Одне з переваг даного типу – дозвіл працювати в кампусі 20 годин в тиждень протягом семестру і повний день під час канікул (для учнів за програмами тривалістю від 6 місяців)

Підстави для отримання – проходження академічного навчання:

 • курси англійської мови;
 • підготовка для вступу у вищий навчальний заклад;
 • надходження в коледж, на бакалаврату або магістратури;
 • короткострокове професійне навчання;
 • літні мовні програми для школярів.

Для оформлення дозволу на виїзд будуть потрібні:

 • квитанція про оплату курсів;
 • запрошення від мовної школи – форма I-20 (Certificate of Eligibility);
 • квитанція про сплату SEVIS I-901 Fee – в інтернет-системі обов’язкової реєстрації всіх нерезидентів Америки на час їх перебування у США: вартість становить 200 $, а зареєструватися можна на сайті Student and Exchange Visitor Program;
 • заява про видачу не імміграційної візи (форма DS-160);
 • підтвердження оплати консульського збору, який становить 160 доларів США;
 • докази фінансової забезпеченості;
 • закордонний паспорт;
 • кольорова фотографія 5х5 см (більш детально вимоги можна подивитися на веб-ресурсі інформаційної служби за візами до США для українців).

Заздалегідь слід продумати, як підтвердити документально такі моменти, як:

 • тривалість перебування в США;
 • місце проживання;
 • оплата поїздки – самостійно або з підтримкою спонсора.

З додаткових документів часто потрібні ксерокопії паперів, що підтверджують зв’язок з батьківщиною (наявність майна, свідоцтво про шлюб, народження дитини), медичні довідки, виписки з місця навчання або роботи.

Для проходження програм тривалістю до 12 тижнів, достатньо оформити туристичну візу B2 (Visitor Visa), за умови, що вчитися студент буде менше ніж 18 годин на тиждень. Крім того, слід пам’ятати, що робота по візі такого типу заборонена.

При подачі документів на туристичну візу з метою відвідування курсів мови, краще заздалегідь подбати про підтвердження кількості годин з обраної школи.

Вибір міста для вивчення мови в США

Визначитися з містом, куди краще поступити на курси, досить складно. Якщо метою вступу на мовні курси в США є подальше навчання у вузі країни та/або стажування у місцевих компаніях, то ідеально підійдуть три міста:

 • Бостон,
 • Сан-Франциско,
 • Нью-Йорк.

Саме в цих містах розташовані кращі університети Америки, в яких можна записатися на мовні курси. До того ж в мегаполісах завжди можна знайти підробіток, а згодом – хорошу постійну роботу, що послужить приводом для переїзду в країну.

За відгуками, найдорожчі варіанти у Нью-Йорку – це школи:

Вибір міста для тих, хто збирається вчитися в Америці далі, більшою мірою залежить від наміченого для вступу внз. Логічно буде пройти курси мови в цьому університеті або хоча б в тому ж місті.

Тим, чия мета – поєднати приємне з корисним, тобто підтягнути мову і відпочити, або заняття хобі плюс англійська, слід звернути увагу на програми, які надають літні школи в США в курортних містах: Сан-Дієго, Маямі, Форт-Лодердейлі, на Гаваях.

Серед інших міст можна виділити: Чикаго, Вашингтон, Атланти, Портленд, Х’юстон, Філадельфії, Лос-Анджелес. Тут відкриті найсильніші мовні школи Америки.

Найпопулярніші для вступу мовні школи в США

Іноземцям рекомендують вступати в одну з запропонованих кращих мовних шкіл Америки, до яких відносяться:

Місто Назва школи Середня вартість навчання в тиждень, $
Нью-Йорк, Бостон, Лос-Анджелес Sprachcaffe 185
Бостон LAL 330
Маямі Open Hearts Language Academy 225
Маямі EC Miami School 225
Сан-Франциско, Нью-Йорк St. Giles 405-425
Маямі, Вашингтон, Лос-Анджелес, Чикаго, Нью-Йорк, Портленд, Сан-Дієго, Санта-Барбара, Сан-Франциско, Сіетл, Філадельфія, Kaplan International English 420-455
Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Сан Дієго, Сан-Франциско, Бостон European Centre of English Language Studies (EC) 370– 420
Бостон (школа з мережі Kaplan) Kaplan Boston Harvard Square 455
Чикаго, Бостон, Сан-Франциско Stafford House International 375
Сан-Дієго, Нью-Йорк, Сан-Франциско Embassy English 330-360

Як видно, вартість курсів англійської мови в США коливається в залежності від місця знаходження школи.

Це далеко не весь список кращих мовних шкіл США. Великі розвинені міста, сучасні висотні будівлі, прекрасні обладнані кабінети, досвідчені викладачі – все це пропонують провідні мовні школи Америки.

Особливо виділяється мовна школа Kaplan New York SoHo (офіційний сайт школи). Навчальний центр розташований поблизу всесвітньо відомих пам’яток – Вашингтон-сквер, Даунтауна, Мідтауна. Приїхати для вивчення мови сюди можна в будь-який час року, в школі є всі типи програм, включаючи річні мовні курси.

У приїжджого в США достатньо можливостей вивчати англійську без жодної оплати. Курси мови для вивчають англійську як другу мову називаються ESL – скорочення від English as a Second Language.

Знайти повністю безкоштовні курси англійської мови в США можна, наприклад, у:

 • бібліотеках;
 • спеціальних центрах або школах, наприклад, як Riverside Language Program в Нью-Йорку або школа Cope ESL з відділеннями в Брукліні та Манхеттені;
 • групах, що об’єднуються для покращення розмовних навичок.

Відмінний варіант на літо – дитячі табори в Штатах, де можна відпочивати та вчити мову. Вікові групи найрізноманітніші. Наприклад, Julian Krinsky Haverford у Філадельфії пропонує програми для дітей від 4 до 13 років. Більшість мовних курсів розраховані на підлітків приблизно від 15 років.

Працевлаштування на час відвідування курсів мови

літні школи в СШАБагатьох хвилює питання про можливість підробляти в період навчання на мовних курсах у США. В більшості випадків навантаження в школі така, що сил і часу на роботу практично не залишається.

Студенти, які відвідують мовні курси в США, можуть працювати на території своєї школи не більше 20 годин на тиждень.

Для того, щоб офіційно знайти роботу на час вивчення мови, необхідно звернутися в спеціальний департамент Designated School Official (DSO), який легко знайти в будь-якому великому вузі або освітньому закладі.

Без дозволу DSO працювати в період навчання на мовних курсах заборонено. Якщо з’ясується, що студент працює нелегально, форма I-20, видана навчальним закладом, буде анульовано, а порушника попросять як можна швидше покинути США.

Дорого жити в Сполучених Штатах

Приблизно порівняти ціни в різних містах Америки допоможе таблиця:

Нью-Йорк Лос-Анджелес Бостон Сан-Дієго Сан-Франциско
Відвідування ресторану середнього класу, на 2 осіб, 3 страви 85 70 64 50 80
Вартість проїзду в транспорті, 1 квиток 2.8 1.8 2.5 2.5 2.8
Вартість бензину 0.8 0.95 0.8 0.90 1.05
Щомісячні витрати на комунальні послуги 148.9 146.6 156.3 133.4 118.3
Оплата дитячого садка, в місяць 2300 1100 1800 1050 2150
Вартість пари джинсів 54.7 50.5 48.6 46.5 62.3
Вартість оренди 1-кімнатної квартири в місяць (у центрі, на окраїні) 3 200 / 2 100 2 200 / 1 700 2 400 / 1 800 1 900 / 1 600 3 400 / 2 800
Ціна 1 кв. м житла в центрі / на околиці 4 200 / 6 300 7 400 / 4 900 9 400 / 4 300 5 900 / 4 100 12 500 / 9 900
Заробітна плата (у середньому, після сплати податків) 4 800 4 200 4 300 4 300 6 600
Вартість деяких продуктів на ринку
Молоко, 1 л 1.19 1.05 0.85 0.93 1.14
Хліб, 500 г 3.83 3.06 2.76 3.25 3.75
Яйця, 12 шт. 3.56 3.25 2.85 3.05 3.35
Телятина 1 кг 14.75 12.95 14.3 12.05 17.80
Картоплю, 1 кг 3.55 2.85 3.95 2.25 3.55

Якщо планується поїздка в школу Сан-Дієго, варто розраховувати на 900 $ в місяць без оренди житла. З урахуванням вартості орендованої квартири сума може зрости до 3 500 $. Однак, у порівнянні, наприклад, з Сан-Франциско, де на ці ж цілі піде близько 5 500 $, це ще недорого.

Висновок

Ціна мовних курсів для українців, казахстанців та інших громадян пострадянського простору досить висока. Це один з головних недоліків навчання в Америці.

Також наші співвітчизники відзначають складності при отриманні та продовження візи, відмінності менталітетів і системи освіти взагалі. Однак рівень наявних знань і можливість імміграції з подальшим працевлаштуванням в країну перекривають ці недоліки з лишком.

Мовні програми не мають вікових обмежень, різноманітні за напрямками та цінами, аж до безкоштовних. До україномовних приїжджих тут ставляться дуже привітно, що також є великим плюсом.

Мовні курси в США: Відео

Статті по темі