Меню Закрити

Як отримати допомогу по безробіттю в США

Багатьом українцям умови життя за кордоном здаються більш привабливими, ніж на батьківщині. Економічна ситуація в США у 2024 році дійсно значно надійніше і краще у порівнянні з вітчизняними реаліями. Тільки ось заходи соцпідтримки з боку держави помітно поступаються українським. Доказом може служити не тільки те, як виплачується допомога з безробіття в США. Проявляється це у наданні субсидій, спрямованих на підтримку сімей при народженні дітей, а також у виплаті інших допомог.

допомога по безробіттю в США

Ситуація на ринку праці в США

Потужна економіка США досить швидко відновилася після світової фінансової кризи та зміцнила свої лідируючі позиції. Головним показником для проведення аналізу соціального стану країни є рівень безробіття. Зараз він коливається в районі позначки 4 %. Нагадаємо, що з 2008 року кількість людей у США, не мають роботу, сягала 8 % від усього працездатного населення.

В абсолютних цифрах така позитивна тенденція виглядає наступним чином: з 10 млн офіційно зареєстрованих безробітних у 2014 році до закінчення 2018-го це число знизилося до 6,5 млн осіб. Але статистику псують дві категорії:

 • трохи більше 7 млн жителів США працевлаштовані лише на півставки та не припинили пошук роботи;
 • близько 2 млн громадян країни так і не вдалося знайти робоче місце, з-за чого вони знаходяться за межею бідності

Крім того, середньостатистичний роботодавець зазвичай не бажає брати людей старше 45 років. Пояснюється такий підхід відсутністю у претендента мотивації досягнення мети та навичок роботи з комп’ютерами.

Величина середньої та мінімальної зарплати

Мінімальна зарплата нараховується у США з урахуванням мінімальної погодинної ставки, розмір якої згідно з чинним законодавством дорівнює 7,25 $. Таким чином, при 40-годинному тижневому зайнятості розмір річної зарплати не повинен бути менше ніж 15 тис. доларів.

Кожен штат наділений правом збільшувати значення цього показника. У таблиці наведені дані для деяких територіальних одиниць.

Штат МРОП, $/год
Каліфорнія 12,0 – у компаніях з числом
співробітників понад 25 чоловік;
11,0 – якщо на фірмі працює
менше ніж 25 співробітників
Коннектикут 10.1
Массачусетс 12
Колумбія 13.25

Бюро трудової статистики опублікувало величину середньої зарплати за підсумками 2024 року. Вона становить 900 $/тиждень. Таким чином, до сплати податків штатний службовець і працівник отримує в середньому в місяць 3 818 $.

Вимоги для отримання допомоги по безробіттю

Вимоги для отримання допомоги по безробіттю Розраховувати на мінімальну допомогу по безробіттю може людина, що одержувала у своє час зарплату не менше мінімальної. В кожній територіальній одиниці встановлені свої рамки. Наприклад, в штаті Мен – від 3,5 тис. доларів, а в Коннектикуті – від 600. У Вірджинії та Делавері обмеження не застосовуються.

До безробітного претендента на отримання допомоги пред’являються певні вимоги. Він повинен:

 • до набуття статусу безробітного відпрацювати на конкретному місці не менше 6, а в деяких регіонах – 12 місяців;
 • бути працевлаштованим у свій час повністю, а не частково;
 • значитися в штаті підприємства, а не виконувати обов’язки за договором підряду або за контрактом;
 • бути звільненим не за власним бажанням, а за наказом керівництва компанії. Причому не у зв’язку з порушенням правил і режиму роботи, а з причини скорочення штатів.

У разі невідповідності цим вимогам навіть мінімальна сума допомоги з безробіття в США людині виплачуватися не буде.

Як можна отримати допомогу

Щоб дізнатися, чи повинна допомога і якщо так, то як її отримати, краще всього використовувати офіційний веб-портал американського уряду: www.usa.gov. У розділі Government Benefits, Grants, and Loans можна відшукати відомості про всіх програмах держдопомоги, на які безробітний може розраховувати.

Для подачі заявки на оформлення допомоги потрібно:

 1. Перейти до підрозділу Government Benefits і вибрати вкладку Apply for Unemployment Benefits.
 2. Зупинивши свій вибір на одному з пунктів, вивчити різні види допомог.
 3. Вибрати штат, кліком на кнопку Select your state.
 4. У вікні, перейдіть на вкладку File a Claim Now.
 5. Після цього буде доступний варіант подачі заявки через Services For Individuals в режимі онлайн.

З допомогою цього сайту можна отримати відомості про інших виплатах, претендувати на отримання яких можливе, маючи статус безробітного. Мова про них піде нижче.

Розмір допомоги з безробіття в Сполучених Штатах

Відповідь на питання, яку допомогу по безробіттю в Америці виплачується непрацевлаштованому людині, звучить так: не більш ніж половина його останнього окладу – від 46 до 49 %. І тут є один цікавий момент: представниці прекрасної статі мають певну перевагу перед чоловіками. Як правило, заробіток жінок менша, тому допомога покриває в середньому 49 % від втраченого ними доходу, а у чоловіків – 46 %.

На федеральному рівні розглянута сфера законодавства прописана лише у загальних рисах. Уточнення порядку виплат і його виконання є прерогативою муніципалітетів. Тому в різних штатах сума держдопомоги відрізняється.

Щоб з’ясувати порядок цифр, ознайомтеся з таблицею. У ній представлені тижневі значення даного показника для деяких штатів.

Штат Сума в тиждень, $
Массачусетс 335
Вашингтон 311
Міннесота 307
Арізона 173
Пуерто-Ріко 94

На думку експертів, розмір допомоги по безробіттю в США в цьому році не буде значно відрізнятися від минулого. Тобто люди, які втратили місце постійної роботи, в середньому отримувати приблизно $ 1050/міс.

У цілому в лютому минулого року американським безробітним було виплачено допомог на загальну суму $ 2,69 млрд. Для порівняння: у тому ж місяці попереднього року сума таких виплат склала $ 2,79 млрд.

Які права та обов’язки в отримувача допомоги

права і обов'язки у отримувача допомогиОтримувач допомоги зобов’язаний не рідше одного разу в тиждень відзначатися в підрозділі Мінпраці США та надавати звіт про спроби працевлаштуватися. Держоргани надають посильну допомогу безробітному, пропонуючи списки доступних вакансій.

Причому запропоновані варіанти працевлаштування передбачають обов’язкове відвідування та проходження співбесіди. Відмова допускається, якщо кандидатура шукача не влаштовує роботодавця.

Крім обов’язків, офіційно зареєстрованого безробітного є і права. Зокрема, протягом приблизно 18 місяців він може використовувати медстраховку. Але тільки, якщо до звільнення вів трудову діяльність на підприємстві, де страхові внески проводилися самим роботодавцем. Як правило, це досить великі організації, у штаті яких значиться одночасно не менше 20 співробітників.

Крім того, при певних умовах безробітний може оформити страховку по інвалідності (Disability Insurance), компенсацію робітникам (Workers’ Compensation) та інші види допомоги.

Інші допомоги безробітним та заходів їх соціальної підтримки

Невелика кількість інших варіантів соціальної підтримки підтверджує тезу про те, що Америка досить-таки мізерна на допомогу безробітним. Навіть допомога на дитину у США особам даної категорії не передбачено. Єдиний варіант – коли рівень доходів громадянина нижче прожиткового мінімуму. Тоді його визнають малозабезпеченим і почнуть нараховувати держдопомогу по догляду за малюком.

Тоді, крім грошових виплат, безробітні батьки можуть розраховувати на соціальні пільги:

 • продуктові талони або картки. Видаються на всю сім’ю, а не тільки на дитину;
 • спеціальні чеки на дитячі молочні продукти та інші товари першої необхідності;
 • безкоштовне або більш дешеве шкільне харчування, включаючи й час канікул;
 • медобслуговування дітей, які не досягли 19 років, на безоплатній основі;
 • податкові відрахування $ 1000/рік на кожного малюка.

Крім того, існує один цікавий підхід до підтримки безробітних. Полягає він у видачі застрахованим особам даної категорії одноразової допомоги в обсязі, достатньому для відкриття бізнесу. Така держдопомога передбачає також перекваліфікацію та надання консультацій.

Допомога по безробіттю для емігрантів

Порівняння соцдопомоги в США з ЄвропоюПільги для іноземців в США мають в основному негрошовий характер. Наприклад, для емігрантів, які отримують держдопомогу по хворобі або по програмі для незаможних, діє 50-відсоткова знижка на проїзд у громадському транспорті.

Варто знати про так звану восьмий програмою, відповідно до якої виділяються спеціальні будинки з квартирами, спонсорованими з міського бюджету

Питання, яка допомога по безробіттю виплачується в США, є актуальним також для іммігранта, що не планує повернутися на батьківщину, і бажає отримати в цій країні статус пенсіонера.

На цифрах ми зупинимося нижче, а зараз скажемо, що громадяни іншої держави, що перебувають в Америці на законних підставах, можуть стати учасниками соціальної програми SSI – Supplemental Security Income або “Додаткова допомога соцзабезпечення”.

Правом на SSI наділені іммігранти:

 • власники грін-кард;
 • ті, хто в’їхали в США на підставі статусу біженця і по завершенні відповідної процедури отримали політичний притулок. Отримати SSI вони можуть протягом 7 років. Якщо по закінченні цього терміну громадянами країни вони не стануть, з SSI їх знімуть, після чого ці особи автоматично отримають інший вид матеріальної допомоги – велфер.
 • дитина чи жінка, які зазнали жорстокого поводження чи насильства;
 • особи, що стали безробітними внаслідок втрати працездатності або зору.

Нараховується така федеральна допомога-пенсія відповідно до наступних принципів:

 • претендент на SSI повинен пропрацювати в США не менше 40 кварталів (10 років). При цьому його щомісячний заробіток повинен бути дорівнює приблизно $ 2 800;
 • на отримання максимальної допомоги-пенсії в $ 1 600 може розраховувати людина з 35-річним трудовим стажем, який досяг 70-річного віку та одержував під час роботи зарплату не більше $ 33,6 тис. в рік.

І ще кілька слів про велфер. На дану програму для осіб, які прийняли рішення про імміграцію в США, уряду територіальних одиниць щорічно витрачають чималі гроші – від 11 до 22 млрд доларів. Орієнтовані її умови переважно на самотніх матерів з малолітніми дітьми.

Висновок

Можна зробити висновок про те, що метою державної соціальної допомоги в США є зовсім не збільшення армії «професійних безробітних», що можна спостерігати в деяких європейських країнах. Щоб отримати допомогу, здобувач повинен написати та подати в один з підрозділів американського Міністерства праці заяву.

Безробітного, який отримав позитивне рішення, влада ретельно контролюють на предмет вживаються спроб знайти роботу, пропонують йому на вибір вакансії. Відвідувати співбесіди з потенційними роботодавцями потрібно в обов’язковому порядку. Інакше безробітний може залишитись без допомоги.

Допомога по безробіттю в США: Відео

Статті по темі