Меню Закрити

Перевезення вантажу через польский кордон


Польща популярна серед туристів з СНД, але багато тих, хто приїжджає в країну не лише з метою побачити її краси і визначні пам’ятки, але і вигідно скупитися. Легальне перевезення вантажів через кордон Польщі у 2021 році має обмеження, знати про які потрібно і представникам бізнесу, і просто гостям країни. Це той самий випадок, коли незнання не звільняє від штрафу, а то й від депортації.

Митні правила Польщі

Митні правила Польщі

Польські правила провезення товарів для країн СНД жорсткіше, ніж для держав ЄС. Особисті речі туристів отримують статус «тимчасово ввезених» і не обкладаються митом, якщо їх загальна вартість:

 • не вище €150 – для дітей до 15 років;
 • не вище €300 – для всіх, хто старше;
 • не вище €430 – якщо ви летите літаком або переправляєтесь по воді.

За правилами ЄС не можна провозити:

 • М’ясо, ковбасу, сало – понад того, що вам знадобиться в дорозі.
 • Молоко, сир, сир – теж тільки на одне приймання їжі.
 • Консерви та рибну ікру. Дозволяється тільки дитяче харчування або медичні консерви вагою до 2 кг

Інші «проблемні» товари: зброя, наркотики, деякі медичні речовини, дикі тварини, рослини в горщиках і культурні об’єкти. На них вимагається дозвіл.

Можна провозити через кордон до 5 кг овочів або фруктів, а також риби в кількості 20 кг, якщо вона випотрошена. Можна перевозити телефон, планшет, фотоапарат і ноутбук – роздрукованими. Якщо куплений товар вивозиться з ЄС, то багато магазинів повертають гроші за ПДВ протягом 10 місяців – для цього потрібно з проштампованим митниками чеком з’явитися в той же магазин. Послуга називається TAX FREE.

Також серйозні обмеження встановлені на кількість сигарет і алкоголю, причому для тих, хто подорожує наземним транспортом вони суворіше.

Як ввозити товари з Польщі в Україну

Україна мало чим обмежує ввезення продукції та товарів з країн Євросоюзу. Заборонені наркотики, вибухонебезпечні або отруйні речовини, пропаганда війни, насильства, расизму (книги, брошури тощо) і продукти без сертифіката.

Дозволено не платити мито на ввезення товарів сумою до € 500, в аеропортах – до € 1000. Але почали діяти такі обмеження:

 • потрібно бути відсутнім в Україні протягом доби (24 години);
 • за три доби (72 години) в’їхати з Польщі в Україну можна лише раз.
Читайте також:  Оподаткування доходів фізичних осіб в Польщі

Якщо одна з цих умов не дотримано, то без обкладення податками можна провезти товар не важче 50 кг і на суму до 50 євро. Однак ці правила можна не виконувати, а просто платити податок на додану вартість (ПДВ). Також варто зберігати чеки з магазину, щоб уточнювати вартість провозяться товарів для Митної служби України.

До числа особистих речей можуть входити 2 ноутбуки, 2 телефону, 3 флешки, камери, але розпаковані.

Додатково обліковуються продукти: “зелений коридор” на пунктах пропуску дається їжі для особистого споживання, але на суму не більше € 200. Норма – 1 упаковка загальною масою до 2 кг, а неподільні продукти, зразок копченої курки, ковбаси, загорнених кришками банок – тільки в кількості 1 штуки. В інших випадках продукти теж підлягають декларуванню.

Правила ввезення товарів з Польщі в Росію

При в’їзді в Росію не встановлюються податки на:

 • особисті речі (одяг, електроніка, аксесуари, подарунки, навіть побутова техніка);
 • якщо загальна вага поклажі не більше 50 кг, а вартість – до €1500. Для авіаперельотів вартість зростає до €10 000.

Перевищивши обмеження, доведеться заплатити 30 % від вартості товару як ПДВ. Якщо ввозяться 3 і більше одиниць товару, Митна служба Росії визнає, що вони для продажу, та податок треба буде сплачувати.

Пільгові категорії пасажирів: біженці, вимушені і добровільні переселенці, громадяни РФ, які довго не були на батьківщині, – від півроку.

Сигарети і алкоголь на територію Росії можуть перевозити лише повнолітні, і то небагато, для особистого користування – до 3 літрів спиртного і 200 сигарет.

Крім наркотичних, вибухових речовин, бойової зброї, заборонених у багатьох країнах, в країну можна ввозити:

 • картопля;
 • насіння і саджанці;
 • м’ясні продукти без упаковки або з порушеною упаковкою, особливо сало та свинину;
 • продукти з країн, де були епідемії;
 • порнографічні або розпалюють міжнаціональні конфлікти матеріали.

Можуть бути претензії або питання до холодної зброї, коштовностей, упакованої електроніки або техніці – їх краще задекларувати. Вибирати “зелений коридор” можна, тільки якщо ваш багаж відповідає нормам.

Норми ввезення товарів з Польщі в Білорусь

Доставка вантажів з ПольщіЗмінилися правила про ввезення товарів через білоруський кордон. Тепер, як і в Росії, речей особистого користування можна провезти не більше 50 кг вартістю до €1500 – але тільки, якщо їздити 1 раз у квартал. Якщо за цей час ще здійснюються поїздки, то норми зменшуються до 30 кг і €300. Як і скрізь, якщо ввозите те ж, що і вивозили (дорогий ноутбук або фен), мито платити не потрібно.

Читайте також:  Вагітність і пологи в Польщі: важливі нюанси

Неподільні великогабаритні товари (плита, пральна машина) повинні важити не більше 35 кг. Перевищення ваги тягне за собою мито.

Спиртних напоїв можна провозити не більше 3 літрів при перетині кордону не частіше одного разу в 7 днів. Автомобільні товари – тільки при наявності документів на автомобіль.

Правила ввезення товарів з Польщі в Білорусь включають такі пункти:

 • не можна провозити будь-які вироби зі свинини – з-за торішнього спалаху епідемії свинячого грипу в Польщі;
 • корми для тварин теж не можна, крім рослинних;
 • продукти, особливо м’ясо, повинні бути в упаковці з обов’язковим зазначенням складу;
 • саджанці та насіння повинні пройти фітосанітарний контроль;
 • побутову і кухонну техніку можна ввозити раз в 3 роки по 1 одиниці товару.

Правила мало відрізняються від митних правил в інших країнах, однак їх варто знати, щоб не платити штраф і не витрачати гроші на те, що підлягає конфіскації.

Доставлення вантажів з Польщі в країни СНД

Якщо вантаж занадто великий для особистого перевезення або призначений для комерційних цілей, свої послуги пропонують фірми по пересилці товарів. Ціни на послуги вантажоперевізників вважаються по-різному: деякі фірми указують фіксовану ставку за 1 кг або 1 м³, а деякі вважають транспортні витрати + групу товару.

Практикуються і перевезення морем, залізницею – для великих партій чи літаком. Слідкуйте за страхуванням вантажів та наявністю всіх документів.

В середньому доставка в країни СНД коштує 300-600 євро – цифри залежать від митних витрат, відстані, кількості вантажу та його характеристик. На сайтах логістичних компаній зазвичай можна розрахувати вартість вантажоперевезення онлайн.

З Варшави до Москви або Брест посилка доставляється протягом 2 тижнів, якщо ви не скористалися літаком, що куди швидше. У віддалені країни СНД автоперевезення йде до 20 днів – з урахуванням переходу декількох кордонів.

Доставка приватних вантажів з Польщі в країни СНД здійснюється багатьма перевізниками:

 • VITALSPECSERVICE;
 • Simplextrans;
 • ALAVES;
 • Expeditor Co;
 • Вітта Транс;
 • GoodLogistics;
 • DELLA,
 • EuroEx.

Є також спеціальні сайти, на яких можна знайти перевізників за потрібними параметрами: інформаційний сервер Ларді-Транс, сайт YouDo та інші. З допомогою сайтів легко переправити збірні вантажі.

Читайте також:  Аптеки в Польщі: купівля ліків, інструкція, рекомендації

Покарання за порушення правил ввезення

Перевищення норм по вазі або сумі карається штрафом, а недозволені речі конфіскуються. Причому якщо за шматок м’яса під замовлення родичів можна відбутися штрафом, то наркотичні або вибухові речовини тягнуть за собою кримінальну відповідальність і/або депортацію з забороною на відвідування країни; якщо заборона отриманий від Польщі, він може поширюватися на весь Євросоюз.

Нелегальні перевезення мають серйозні наслідки, тому не варто забувати про митні правила відвідуваних країн. Додаткову інформацію надасть сайт митної служби будь-якої з них.

Висновок

Перевезення вантажів з Польщі в країни СНД – порівняно недорогий спосіб як шопінгу, так і ведення торгівлі. При цьому Польща як країна Євросоюзу має певні правила, порушувати які дуже невигідно.

Країни СНД, зокрема Росія, Білорусь і Україна прагнуть обмежити незаконну комерційну діяльність і убезпечити своїх громадян від різного роду епідемій – більшість митних обмежень викликані цими факторами.

Що можна перевозити в Польщу: Відео


Статті по темі