З кожним роком польські проекти будинків і котеджів стають більш популярними на території Євросоюзу та країн СНД. Вони відрізняються естетичним зовнішнім виглядом, практичністю і доступною вартістю. До уваги клієнтів представлені будівлі різної конфігурації, серед яких кожен може підібрати для себе і своєї сім’ї ідеальний будинок у 2024 році.
Зовнішній вид польських будинків і котеджів
Старовинні польські кам’яні будівлі прикрашалися колонами, декорувалися деревом. Це надавало їм особливого колориту, властивий культурі народу. Нові будинки отримали сучасні європейські риси, що роблять їх не менш красивими. В останні роки поляки воліють лаконічний стриманий стиль.
Сьогодні типові польські будинки та котеджі відповідають таким вимогам:
- ділянка забудови не менше 120 квадратних метрів;
- великі вікна, що забезпечують прекрасне освітлення кімнат;
- один або два поверхи, найчастіше з мансардою;
- двосхилий або чотирисхилий дах;
- ганок, гармонійно вписуються в загальну композицію будівлі.
Великим попит мають проекти будинків і котеджів з декількома ванними кімнатами, трьома спальнями, великою вітальнею, кухнею і коридором. Важливими аспектами є раціональний розподіл ресурсів і зручність. Для будівництва приміщень в сучасному стилі використовуються європейські матеріали, що забезпечують відмінну теплоізоляцію. Це дозволяє завжди підтримувати комфортну температуру та економити на оплаті комунальних послуг.
Проект польського будинку може бути виконаний з будь-яких будівельних матеріалів за бажанням клієнта.
Вільне планування, високі експлуатаційні характеристики, оригінальний дизайн роблять їх конкурентоспроможними на світовому ринку. Зараз популярні невеликі будинки для сім’ї з декількох чоловік з гаражем, де всі приміщення розташовані компактно і не містять нічого зайвого.
Особливості будівництва
Сучасний будинок, виконаний за польським проектом, має 1 або 2 поверхи. На початковому етапі будівництва зазвичай використовуються пустотілі блоки, що мають керамічну основу, і класична каркасна методика.
У котеджах класу люкс в якості покрівлі виступає стандартна черепиця, володіє красивим зовнішнім виглядом і довгим терміном служби. У більш дешевих проектах приватних будинків використовуються недорогі компоненти, які дозволяють вписатися в обмежений бюджет, не погіршуючи якісних характеристик будівлі.
Одноповерхові будинки
Проекти одноповерхових будинків розраховані на представників середнього класу і повністю задовольняють потреби середньостатистичної сім’ї з декількох чоловік. Зазвичай це компактний будинок площею 120-150 квадратних метрів, побудований з доступних матеріалів. Найчастіше використовується каркас, що забезпечує низьке навантаження на фундамент і позбавляє від необхідності залучати до будівництва складне технологічне обладнання. Він дає можливість реалізувати всі побажання замовника, які не завжди можна виконати, використовуючи камінь.
Візитною карткою польського будинку є складний дах. Навіть в самій бюджетній споруді зберігаються традиційні риси, за якими легко дізнатися особливості національного будівництва. У будинках з низькою собівартістю проект архітектора не передбачає цокольний поверх, вбудований гараж, численні балкони. Другий поверх замінює світла затишна мансарда.
Найчастіше екстер’єр одноповерхового будинку прикрашає широка тераса з навісом і козирком, що входить у загальну композицію будівлі. За бажанням замовника її можна поєднати з центральним танком або розташувати ззаду будинку, зробивши там вихід з кухні або їдальні.
Двоповерхові будинки
Будівництво двоповерхового будинку вимагає значних грошових витрат і займає багато часу. Такий проект зазвичай включає в себе:
- мінімум 4 спальні;
- просторі ванні кімнати;
- робочий кабінет;
- вітальню;
- кухню;
- столову;
- інші приміщення за бажанням клієнта.
Двоповерхова будівля часто має цокольний поверх, де розташовані кімнати для відпочинку, наприклад, більярд, тренажерний зал, басейн або домашній кінотеатр. Будівля включає в себе вбудований гараж на 1 або 2 машини та широкий ганок з терасою. Двоповерхові проекти популярні у заможних людей і у тих, хто любить приймати гостей і мати багато вільного простору для втілення найсміливіших дизайнерських ідей.
У Польщі розвивається не тільки проектування приватних будинків і котеджів. Тут в пріоритеті і будівництво багатоквартирних будинків, що відповідають європейським стандартам.
Недалеко від центру Варшави розкинулося будівництво нового мікрорайону — Żoliborz Artystyczny. Всі будинки тут зведені за монолітно-каркасною технологією і складаються з 5-6 поверхів. Майбутній власник житлоплощі може внести зміни в план квартири, перенести стіни, включити в проект додатковий санвузол. Для цього потрібно лише отримати згоду інвестора.
Більшість квартир мають невелику площу. В країні не заведено проектувати дуже великі приміщення. Кожен квадратний метр тут використовується раціонально.
Чим відрізняються сучасні польські будинки від традиційних будівель
Традиційні польські будинки, побудовані кілька десятиліть тому, були зроблені з натуральної цегли, балкони та дах включали складні конструкції, наприклад, слухове вікно, здалеку нагадує бичачих очей. У сучасних приватних котеджах такі елементи відсутні.
Щоб зробити покрівлю, часто використовуються матеріали, що імітують черепицю. Для оформлення екстер’єру пластик, візуально нагадує дерево або камінь. Фасад оформляється під колір покрівлі. У проекті відсутні колони та інші складні конфігурації. Сучасні польські будинки мають багато варіантів планування і відповідають суворим вимогам протипожежної безпеки, що є додатковим плюсом, збільшує їхню популярність.
Проектування польських будинків і котеджів — прибутковий бізнес, який стрімко розвивається. За бажанням клієнта архітектор може внести зміни в початковий план забудови та адаптувати його до кліматичних умов регіону проживання.