Меню Закрити

Велосипеди і велосипедисти Німеччини

Німеччина – високорозвинена країна, відома високою якістю своєї продукції. Німецькі автомобілі “Мерседес”, “Фольксваген”, “Опель”, “Ауді” відомі в усьому світі й дуже популярні в країнах Європи та на американському континенті. Однак перелік товарів хороших, в тому числі й транспортних засобів, автомобілями не обмежується. Німці піклуються про своє здоров’я: займаються спортом, здійснюють дальні прогулянки й не тільки пішки. Тому велосипеди в Німеччині користуються великим попитом і популярністю.

Велосипеди у Німеччині

Ставлення німців до велосипедів і велосипедистам

Велосипеди у Німеччині люблять: хтось таким способом намагається їздити на роботу, хтось просто отримує задоволення від їзди. Велика кількість велосипедистів з’являється на дорогах країни з настанням весни, проте особливо пристрасні шанувальники цього виду транспорту продовжують користуватися ним навіть взимку.

У вихідні багато німців відправляються на велосипедні прогулянки цілими сім’ями, у складі яких представники трьох, а то й чотирьох поколінь. Люди похилого віку досить часто використовують триколісні велосипеди, а ось діти такими практично не користуються – вони катаються в основному на двоколісних велосипедах без педалей, відштовхуючись при цьому ногами від землі. Вважається, що таким чином дитина швидше навчиться тримати рівновага.

Велосипедистів на дорогах Німеччини дійсно багато. Часто вони об’єднуються у команди – фрайни. Такі однаково одягнені велосипедисти розвивають хорошу швидкість і можуть створювати певні перешкоди автомобілістам, оскільки, попри безліч велосипедних доріжок, воліють їхати безпосередньо по дорозі. Однак більшість велосипедистів дотримується правил, та між ними та автомобілістами антагонізму не виникає.

Велосипедист у Німеччині – повноправний учасник дорожнього руху зі своїми правами та обов’язками. Це знають всі курсанти, які готуються отримати водійські права для керування автомобілем. Західний світ взагалі прагне жити та діяти за встановленими правилами, що у поєднанні з німецьким порядком забезпечує мінімум травматизму на дорогах.

Правила дорожнього руху для велосипедистів у Німеччині

Всупереч тому, що в цілому німецька нація схильна до дотримання правил, статистика показує, що близько 34 % велосипедистів, особливо молодих, все ж схильні їх порушувати. Однак штрафи у сумі від 5 до 350 євро досить добре охолоджують не в міру гарячі голови.

Ось якими основними правилами керуються німецькі велосипедисти:

  • якщо велосипедна доріжка позначена спеціальним синім знаком, їхати можна тільки по ній. Якщо знак відсутній – дозволено рух по основній частині дороги з дотриманням ПДР. Якщо доріжка засипана снігом або дорогу ремонтують, у цьому місці можна рухатися по тротуарах. За порушення напрямки руху або їзду в місцях, де це заборонено, передбачений штраф від 25 до 35 євро;
  • перетинати пішохідний перехід, сидячи на велосипеді, можна. Однак у цьому випадку ви вважаєтеся водієм транспортного засобу і ніяких переваг перед автомобілістами не маєте. Якщо ж ви встали з велосипеда – ви пішохід з усіма відповідними правами та привілеями;
  • діти до 10 років можуть їздити на велосипеді тротуарами. Дорослим же, навіть якщо вони супроводжують юного спортсмена, це заборонено під загрозою штрафу в 15 євро. Зрозуміти це складно, проте необхідно запам’ятати. На велосипедних доріжках правила, загальні для всіх;
  • обмеження швидкості руху повинні дотримуватися всіма. Якщо максимальну швидкість 50 км/год в містах і 100 км/год на магістралях велосипедистам розвинути складно, зони з обмеженням швидкості в цьому відношенні представляють для них небезпеку. У цьому випадку при перевищенні максимальної швидкості доведеться заплатити штраф від 30 до 35 євро;
  • відволікатися самому від керування транспортом і відволікати від цього інших заборонено. Не можна також створювати небезпечні ситуації: за їзду без рук передбачений штраф 5 євро, за потужну аудіосистему байка – 15 євро, за розмову мобільним телефоном без використання системи hands free – 25 євро, за розмову з рухомим поруч велосипедистом – від 20 до 30 євро;
  • колоні з більш ніж 15 велосипедистів дозволяється їхати за основним полотна дороги навіть при наявності велодоріжки. Крім того, стосовно таких колон діє правило правої руки – автомобілісти за цю руку повинні пропускати колону. Якщо перший в колоні велосипедист проїхав світлофор до включення червоного світла, потрібно пропустити всіх;
  • вживати спиртне перед поїздкою на велосипеді не варто: якщо у вас виявлять до 0,3 проміле, є шанс звільнитися навіюванням, в інших випадках чекає штраф, розмір якого може дорівнювати середній місячній зарплаті по країні. Крім того, дорожнє відомство занесе у свою картотеку 3 штрафних бали, також вас можуть позбавити права керування велосипедом на півроку і відправити на медико-психологічний огляд. Німці називають це обстеження тестом для ідіотів. За його результатами можна позбутися прав на автомобіль або отримати заборону керувати велосипедом довічно. Так що це дуже серйозно;
  • рама і багажник в Німеччині призначені виключно для перевезення речей. Дітей до семи років можна перевозити на рамі, але тільки в спеціальному кріслі та тільки якщо водієві виповнилося 16 років. В інших випадках пересування на байці слід здійснювати в самоті, якщо, звичайно, це не тандем;
  • частина німецьких велосипедів оснащена електромоторами. Права категорії М потрібні лише на ті з них, які відносяться до швидкісних, що розвиває швидкість до 45 км/год. Крім прав на них необхідно оформити та страхування цивільної відповідальності. Їздити на таких байках велодоріжками не можна, якщо це не дозволено дорожнім знаком.

Велодоріжки та парковки в Німеччині

Велодоріжки та парковки в Німеччині

Велосипедна доріжка позначається круглим дорожнім знаком із зображенням контуру байка білого кольору на синьому фоні. Такий же знак та напрям руху і набивають на дорожнє покриття.

Дорожнє покриття велодоріжок у Німеччині зазвичай пофарбовано у бордовий колір. Від основної проїзної частини доріжки для байків відокремлюють розділювальною смугою, газонами або бордюрами.

Існує безліч видів велодоріжок: вони можуть бути з одностороннім або двостороннім рухом, розташовуватися по обидва боки дороги або проходити вздовж дороги, виділятися без прив’язки до якоїсь дорозі, а також можуть бути суміщеними – велопішоходними. В останньому випадку перевагу має пішохід, при цьому велосипедист повинен рухатися по крайній правій смузі.

За неправильну парковку байків штраф не встановлено. Тим не менш паркуватися можна тільки там, де відсутня заборонний знак. Велосипед не повинен заважати руху і повинен бути добре видно в темний час доби.

Перевезення велосипедів в транспорті

В Німеччині дуже сильні позиції партії зелених, тому використання велосипеда як виду транспорту, не забруднює навколишнє середовище, всіляко підтримується. В країні навіть діє Національний план розвитку велосипедного транспорту, а поїзди та автобуси обладнуються спеціальними пристроями для перевезення велосипедів.

Тим не менше, якщо ви бажаєте зайти з велосипедом, перш переконайтеся, що даний вид транспорту його приймає. Зокрема, в автобусі повинна бути простора задній майданчик. Майте на увазі, що безкоштовно дозволяється перевозити багаж невеликого розміру, тому за велосипед доведеться доплатити.

У поїздах повинні бути спеціальні вагони для проїзду з велосипедом – зазвичай вони знаходяться у голові та у хвості складу. У будь-якому випадку на кожен байк знадобиться окремий велосипедний квиток. У швидкісних поїздах такий квиток коштує вдвічі дорожче, ніж у звичайних.

Придбання велосипеда в Німеччині

Купити в Німеччині велосипед не проблема – країна багата, і магазини пропонують якісну продукцію зі всього світу. При цьому найбільшою популярністю користуються німецькі та американські виробники.

Часто буває так, що головні компанії розташовані в провідних країнах, а виробництво компонентів та збірка винесені в азіатський регіон. Безумовно, фірми контролюють якість виробництва і там, але якщо у вас є можливість вибору, ліпше взяти байк, повністю вироблений у Німеччині або США. Потрібно сказати, що якісні велосипеди дешевими не назвеш, тому якщо ви хочете отримати хороший байк за доступною ціною, цією рекомендацією можна знехтувати.

Прийнявши рішення про придбання “двоколісного коня”, можна скористатися оголошеннями про продаж вживаних велосипедів – в інтернеті та німецьких газетах таких досить багато, при цьому коштують вживані машини досить недорого.

Вартість покупки велосипеда в Німеччині

Зрозуміло, вартість будь-якої машини залежить від її функціональних можливостей, якості та бренду виробника. Слід зазначити, що ціни на нові велосипеди в магазинах Німеччини можуть стартувати від 300 євро, при цьому ніяким стелею вони фактично не обмежені. Середня ціна на якісні німецькі гірські велосипеди коливається в межах 800-1000 євро.

Багато заощаджують німці, замовляючи байки в інтернет-магазинах. Ціни там нижчі, крім того, досить часто проводяться різноманітні акції та розпродажі. Пересилання обійдеться у 8 євро, а повернути товар продавцю без пояснення причин за законом можна протягом двох тижнів. Один з найвідоміших таких магазинів – Віке discount: посилання на сайт в інтернеті.

Прокат байків в Німеччині

Якщо з якихось причин придбати велосипед ви не можете, двоколісну машину без проблем можна взяти напрокат. Поблизу вокзалів часто можна бачити майданчики, заставлені фарбують в один колір велосипедами. Це велопрокат. Байки на майданчиках пристебнуті спеціальним кодовим замком. Зателефонувавши за вказаним номером, ви отримаєте код (вартість оренди включено у вартість дзвінка).

Крім того, безліч пропозицій про оренду велосипеда можна знайти в інтернеті.

Прокат велосипедів в Кельні пропонують наступні компанії:

  • Radius Fahrradladen. Адреса: Breslauer Platz, D-50667 Cologne, Germany. Телефон: + (49 221) 139-71-90;
  • Ehrenrad. Адреса: Vogelsanger Str. 173, 50823 Cologne, Germany. Телефон: + (49 221) 562-64-82.

Оренда велосипедів в Мюнхені можлива через фірми:

Це не єдині прокатники, у цих та інших містах Німеччини ви зможете знайти чимало пунктів прокату велосипедів.

Німецькі велосипедисти

Як виглядають німецькі велосипедисти

Стандартна форма німецького велосипедиста – штани з тонкого трикотажу, що обтягують, куртка в обтяжку і шолом. Правда, ця форма ніким не встановлена й одяг може бути іншою, але шолом на голові велосипедиста ви побачите практично завжди, хоча носити його ніхто не зобов’язаний.

Річ у тім, що німці бережуть своє здоров’я і гроші: якщо в результаті падіння велосипедист отримує пошкодження голови, а шолома на ньому не було, страховики відмовляються оплачувати лікування.

Популярні німецькі виробники байків

У всіх фанатів велоспорту є свої улюблені моделі, конструкції та марки. Всі вони готові годинами докладно пояснювати переваги вибраної ними бренду. При цьому кожен з них вибирає для себе велосипедні розваги до душі: хтось віддає перевагу BMX, хтось швидкісним перегонам, хтось просто любить кататися всією родиною.

Назвемо найбільш популярні компанії, які займаються виробництвом велосипедів, і дамо їм короткі характеристики, а ви зробите вибір самостійно:

  • Cube – компанія виробляє широкий спектр велосипедів для різноманітного використання. Тут і гірські, шосейні машини, крос-кантрі й інші варіанти. Ціновий сегмент продукції найвищий.
  • Biria – одна з самих молодих компаній. У 2001 році під одним дахом об’єдналися 10 виробників, і вже до 2005 року нова фірма увійшла в трійку лідерів цього бізнесу в Німеччині.
  • Patria – спеціалізується на гірських моделях. Швидке впровадження інновацій закріпило за компанією імідж прогресивної та принесла заслужену популярність у світі.
  • Kalkhoff – одна з найстаріших фірм. Минулий рік – сотий рік її існування. Серед конкурентів виділяється порівняно невисокою ціною на чудові гірські моделі.

Але цим список фірм-виробників не вичерпується. Наприклад, в країнах СНД давно популярні німецькі велосипеди “Тріумф”. Не поступаються їм за популярністю, а іноді й перевершують моделі Pegasus.

Безпека велосипедів в Німеччині

Якісний байк – досить дороге задоволення, і крадіжки велосипедів не є рідкістю. Тому слід подбати про двоколісного друга та пристібати його спеціальним замком, якщо залишаєте його без нагляду. Німці в основному так і роблять.

А ось наші колишні співгромадяни не настільки відповідальні. На одному з форумів розповідалося про те, як наш співвітчизник їздив без спеціального замка і навіть протримався так півроку, але потім велосипед все-таки вкрали. Так що краще не робіть таких помилок.

Висновок

Велосипед – досить популярний в Німеччині транспортний засіб, який активно використовується як для переміщення, так і розваг, занять спортом і відпочинку. Машини досить дорогі, але якщо купувати їх через інтернет або уживаними, можна заощадити. Для велосипедистів у ФРН встановлені досить жорсткі правила, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути штрафів і інших малоприємних наслідків. Їзда на велосипеді – одна з корисних звичок німців. Якщо вам цікаво, що таке здоровий спосіб життя по-німецьки, читайте нашу публікацію.

Як роблять велосипеди на заводі CUBE Bikes у Німеччині: Відео

Статті по темі