Меню Закрити

Погода та клімат у Німеччині: коли краще приїхати

Німеччина знаходиться в західній частині Європи, тому її клімат вважається континентальним. Зима і літо тут теплі та сухі, а осінь і весна відрізняє велика кількість опадів, що відразу визначає високий і низький сезони. Зважаючи на те, що країна займає досить велику площу, погода та клімат у Німеччині по місяцях змінюються в залежності від пересування повітряних мас з континенту і близькості до Альп.

Погода і клімат у Німеччині

Клімат країни

Клімат країни визначають знаходяться на її території повітряні маси — північні та південні. Північні незмінно приносять похолодання і високу вологість, південні дарують сухість і тепло зимового та літнього сезонів.

На півночі Німеччини панує помірний морський клімат, оскільки лісів тут практично не залишилося, і ні теплі, ні холодні повітряні маси на рівнинах надовго не затримуються. Середньорічна температура становить +12 °C: зимова — +1 °C, літня — +22 °C.

Балтійське і Північне моря створюють необхідні умови для вираженого континентального клімату далі на південь. Повітряні маси переміщуються від них до Альп кожну осінь і весну, а це призводить до збільшення кількості опадів і зниження температур.

Характер погоди в будь-якому сезоні мінливий: сонячні дні раптово змінюються рясними дощами та похолоданнями. Посуха, спека, мороз, шторми бувають рідко.

Кліматичні зони країни

У Німеччині дві кліматичні зони: морська та континентальна. Лінія їх поділу проходить по містах Ахен-Бонн-Геттінген-Ієна-Дрезден. Це нульова ізотерма, від якої на північ зимові температури знижуються, а на південь — підвищуються.

Морський клімат превалює в Ганновері, Берліні, Бремені, Оснабрюці, Гамбурзі, Дюссельдорфі. Помірний континентальний клімат спостерігається в околицях Дортмунда, Магдебурга, Лейпцига, Котбуса. Прохолодний і сухий континентальний клімат характерний для Мюнхена, Штутгарта, Нюрнберга, Франкфурта, Карлсруе, Бадена, Касселя.

Кожній кліматичній зоні властиві свої особливості. Морська зона відрізняється середніми температурами в літній час і високою вологістю — в зимовий. Тут вітер дме зі швидкістю до 25 м/с, а опади випадають рідко.

Інакше йдуть справи з континентальної кліматичної зони: тут досить низька вологість, температура повітря взимку опускається до -20 °C нижче нуля. Влітку температура підвищується від узбережжя вглиб континенту, тому суворі зими змінюються жарким літом.

Погода навесні

У березні кількість сонячних днів складає не менше одинадцяти, денна температура тримається в межах +10 °C, а нічна опускається приблизно до +1 °C. Середня добова вологість становить від 60 до 70 %, тому навіть в сонячну погоду на вулиці досить неприємно.

З настанням квітня вологість підвищується на 10-15 %, а дощі припиняються. Встановлюється стабільна сонячна погода (до 13 сонячних днів), висока температура (до +13 градусів). Кількість опадів у ці місяці досягає 40 мм.

Травень — початок туристичного сезону в Німеччині. Вологість знижується до 50 %, кількість сонячних днів збільшується до 16. Опадів випадає не більше 55 мм, середня денна температура рідко перевищує +20 °C, а нічна не опускається нижче +13 °C.

Південні регіони Німеччини навесні відчувають різкі зміни погоди та перепад денних/нічних температур. У північних регіонах теплішає на 2-3 тижні пізніше. У цей період особливо гарна столиця Баварії — Мюнхен.

Погода в літні місяці

Німецький червень відкриває високий туристичний сезон в країні, середня денна температура в цей період становить +20 °C, нічна не опускається нижче +15 °C. рясні Опади (до 64 мм), але рідкісні, кількість сонячних днів досягає 17.

На липень припадає розпал літньої спеки та рясний туристичний потік. Середня температура становить +25 °C, а денні температури часто доходять до + 30 °C. Опадів стає значно менше — 45 мм.

Погода в літні місяці

Серпень — самий дощовий літній місяць (75 мм). Середня температура в цей період тримається на рівні +26 °C, йдуть температурні екстремуми. За прогнозом, стабільне тепло в цей час має поширитися по всій території країни.

Літо — найбільш сприятливий час для огляду історичних пам’яток, відвідування різноманітних фестивалів та автобусних турів по Німеччині.

У південних регіонах стає жарко в кінці літа, вологість стрімко зростає, тому в цей період краще оглядати приальпійську місцевість. У гористій північній частині країни опади нерідкі, але вони мають випадковий характер і тільки знижують високу річну температуру.

Осіння погода

Вересень традиційно відноситься до оксамитового сезону у всіх регіонах Німеччини. Встановлюється тепла і м’яка погода: температура тримається в межах +20 °C, вночі може похолодати приблизно на 2-3 °C. Кількість опадів знижується до 45 мм, сонячних днів все так само багато.

У жовтні температура опускається до +18 °C, вдень до +12 °C вночі. Туристів стає менше, оскільки збільшується кількість дощових днів — 17 в місяць, а опадів навпаки стає менше — 34 мм

Листопад в Німеччині сирий і холодний, часті різкі температурні перепади від +14 °C, вдень до 0 °C вночі. Кількість опадів і дощових днів зростає — 47 мм і 21 день відповідно. Туристів в цей період в Німеччині зовсім мало, оскільки гуляти стає некомфортно.

На початку осені проводиться всесвітньо відомий фестиваль Октоберфест, оскільки краща погода встановлюється в південних областях. Низька вологість, теплі ночі й дні створюють комфортні умови для відпочинку.

Осінь рекомендується проводити на території, яка знаходиться ближче до півночі країни, оскільки гірські масиви зупиняють наскрізні вітри та дощові маси.

Погода взимку

Грудень — невідповідний для візиту взимку місяць, оскільки він приносить сніг, сильні вітри та значні коливання температур від +8 до -7 °C. Кількість опадів, які в основному представлені снігом, знаходиться на рівні 51 мм.

У січні середня температура тримається в межах +1…-3 °C, а погода відрізняється мінливістю. Опади також нерідкі (до 42 мм).

У лютому зима стає дещо м’якшим, опадів випадає менше (до 34 мм), але можливі нічні заморозки до -15 °C і різкі вітри в денний час.

Для огляду визначних пам’яток в південних регіонах зимові місяці не підходять, зате в північній частині Німеччини в цей період починається гірськолижний сезон. Туристи з усього світу з’їжджаються на Новий Рік в альпійські села в кінці грудня. Високий сезон триває до перших серйозних потеплінь на початку березня.

Рівнинний морське узбережжя з високою вологістю і пронизливими вітрами має свої особливості. Воно страждає від нестачі сонячного світла, тоді як у континентальній частині країни сонячних днів буває не менше 12 в місяць.

Коли краще їхати в Німеччину

Високий туристичний сезон у ФРН буває два рази на рік. Він триває з травня по вересень включно, а потім стартує на початку грудня і триває до початку березня.

Перший сезон цікавить тих, хто планує оглянути міські визначні пам’ятки, побувати в автобусному або автомобільному турі, побувати на дегустації місцевого пива.

Коли краще їхати в Німеччину

Зимовий сезон вибирають туристи, які хочуть провести святкові дні на гірськолижному курорті (наприклад, Гарміш) або провести Новий рік, а разом з ним і католицьке Різдво в самому центрі Європи.

Найбільш руйнівні природні катастрофи в ФРН

Стихійні лиха рідко турбують жителів Німеччини, але іноді природні катаклізми на цій спокійній землі все ж трапляються.

Самим руйнівним катаклізмом був визнаний ураган “Кирило”, який пройшов над Баварією у 2007 році. Загальний збиток, який він завдав інфраструктурі країни та місцевим мешканцям, склав понад 2 млрд євро.

Друге місце розділили між собою літні шторми 2013 року “Андреас” і “Хохвассер”, втрати від яких оцінюються в 1,6 млрд євро.

На третьому місці знаходяться потужні циклони “Ельвіра”, “Гізела” і “Фредеріка”, які лютували у травні-червні 2016 року. Збитки від них склав приблизно 800 млн євро.

Таким же потужним був ураган “Лотар”, який торкнувся північні регіони в грудні 1999.

Висновок

Помірні кліматичні умови (нежарке літо, м’яка зима) створюють сприятливі умови для розвитку туристичного потенціалу Німеччини. Високий сезон у цій країні триває більш ніж половина року, а різноманітність природних ландшафтів та історичних пам’яток надають усі можливості для цікавого дозвілля.

Ознайомтеся з кліматом і помісячними погодними умовами в Німеччині заздалегідь, щоб ваше перебування в цій країні залишило тільки приємні враження.

Погода та клімат Німеччини: Відео

Статті по темі