Меню Закрити

Як отримати національну візу в Німеччину: інструкція

Світле майбутнє і перспективи влаштуватися в житті, на думку багатьох, відкриває тільки переїзд в іншу країну. Досить часто цільовим державою вибирається стає німецька територія, вже давно заслужила репутацію регіону з самою стійкою економікою і рівнем захищеності громадян. Але яким би не була підстава затриматися тут довше у 2024 році, визначальним фактором подорожі буде національна віза в Німеччину.

Віза в Німеччину

Що собою являє віза національного зразка

Приналежність ФРН до зони Шенгенської угоди зобов’язує всіх прибувають з візових держав іноземців оформляти візовий штамп категорії С, призначений для короткотермінових візитів. Даний дозвіл допускає знаходження в ЄС не більше 90 днів протягом кожних 6 місяців. Особам, які мають намір провести в країні понад відведеного для візиту часу, доведеться подбати про відповідне стикері в паспорті.

Національна німецька віза видається на термін від трьох місяців з чітким зазначенням, коли вони починаються і закінчуються. Це означає, що вона не передбачає ніякого коридору, як це буває у випадку з візою С. Максимальний термін дії – півроку. Після цього іноземний громадянин в уповноваженому органі країни, вже бувши на її території, зможе отримати дозвіл на довгострокове проживання згідно з наявними у нього підстав.

Таким чином, можна сказати, що дана різновид штампа має на увазі намір заявника претендувати на статус резидента. Зробити запит на посвідку на проживання, маючи в паспорті звичайну туристичну візу, неможливо. Зверніть увагу, що для отримання тимчасового, обмеженого терміном посвідки на проживання, необхідно, щоб ваш закордонний паспорт містив мінімум 2 чистих аркуші та володів строком дії на 3 місяці більше, ніж триватиме перебування у ФРН.

Національна віза діє виключно всередині країни. На її підставі іноземець зможе проводити 90 днів кожні півроку в інших країнах Шенгену з обмеженням, однак, права на роботу. Починаючи з 2012 року, в’їзд за візою D став багаторазовим. До цього передбачалося лише одноразова.

Отримання національної візи в Німеччину можливе при наявності наступних підстав:

Процедура оформлення

Віза категорії D для українців відрізняється від шенгенської не тільки по суті, але і процедурою оформлення. Стати володарем такого дозволу на в’їзд можна тільки після особистого відвідання консульства. Подача документів через візовий центр неможлива з причини того, що заявнику неодмінно доведеться пройти співбесіду.

Весь процес складається з кількох етапів:

  1. Підготувати необхідний пакет документів.
  2. Записатися на приймання в консульський відділ.
  3. Подати папери та пройти інтерв’ю.
  4. Чекати відповіді візового офіцера. Зазвичай рішення повідомляється в СМС.
  5. Відвідати відомство повторно, щоб надати додаткові документи, якщо в них виникне необхідність, затвердити дату постановки візового штампа.
  6. Забрати паспорт з готовою візою.

Призначити день візиту в консульську службу можна телефоном. Для цього вам знадобиться номер вашого закордонного паспорта.

Потрапивши на приймання, не нехтуйте правилами, яких слід дотримуватися вже в самому будинку. Дочекавшись своєї черги, ви потрапите до потрібного віконця, де вас буде чекати офіцер. Йому ви повинні надати заяву на національну візу в Німеччину та інші документи, вичерпно, відповівши при цьому на його питання.

Найчастіше запитують про фінансове забезпечення поїздки, житло, мета запиту візи.

Будьте готові, що у вас поцікавляться, де ви вчили німецьку, адже володіння ним є обов’язковою вимогою до багатьох категорій мігрантів.

Якщо рівень володіння мовою видасться представникові держави недостатнім, він попросить вас скласти мотиваційний лист чи автобіографію.

Даний етап можна вважати завершеним після того, як у вас знімуть відбитки пальців і зроблять цифрове фото. Сплативши мито, можете вирушати додому і чекати на відповідь.

Від зняття біометричних даних звільнені тільки діти молодше 12 років і громадяни, у яких фізично неможливо відсканувати пальці.

Не забувайте, що завдання офіцера візової служби в тому, щоб відсіяти тих, чия присутність в країні не є бажаним. Щоб все пройшло успішно, дотримуйтесь наступних правил:

  • відповідайте коротко і по суті;
  • не розповідайте про те, про що вас не питали;
  • виявляйте ввічливість та доброзичливість, спокійно реагуйте на будь-які питання;
  • не приписуйте собі того, чого не було, будьте щирі.

Оформлення візи

Що брати з собою з документів

Список документів для походу в консульство досить великий. Для початку позначимо базовий набір, який знадобиться всім категоріям заявників:

  1. Закордонний паспорт та копія його першого розвороту у двох примірниках.
  2. Цивільний паспорт і його копія.
  3. Медична страховка для Шенгенської зони з покриттям в 30 тисяч євро.
  4. Візову заяву. Заповнити його потрібно німецькою мовою.
  5. Два фото розміром 35 на 45 мм. Одне потрібно прикріпити в анкеті, друге просто взяти з собою.
  6. Сертифікат про проходження іспиту на знання німецької мови (рівень В1).
  7. Фінансові гарантії. Це може бути довідка з банку або з роботи, спонсорський лист, трудовий контракт з зазначенням заробітної плати.
  8. Згода на обробку персональних даних.

Заявник також повинен підписати Belehrung – роз’яснення про відповідальність, яка лягає на нього за надання неправдивої інформації.

Далі слід підготувати документи, необхідні для отримання національної візи в Німеччину виходячи з мети в’їзду.

Мета візиту Необхідні папери
Навчання ● свідоцтво про народження;
● згоду батьків на виїзд;
● запрошення на курси або з вишу;
● виписка з банку про відкриття рахунку з розрахунку 659 євро на один місяць (для мовних курсів), 7 908 євро (перший рік навчання у виші);
● мотиваційний лист;
● резюме (якщо мова йде про підвищення кваліфікації);
● гарантія надання стипендії (для тих, хто вступив до ВНЗ);
● шкільний атестат.
Робота ● запрошення від німецької компанії;
● диплом про освіту;
● трудова книжка;
● резюме;
● біографія;
● опис бізнес-ідеї (для самозайнятих громадян);
● виписка зі спеціального реєстру (для підприємців) та установчі документи.
Blue Card ● договір з роботодавцем;
● диплом вишу;
● біографія;
● трудова книжка.
Волонтерська діяльність ● договір щодо волонтерської служби, завірений Відомством з питань сім’ї та суспільства;
● лист з мотивацією;
● біографія;
● підтвердження наявної кваліфікації.

Якщо до призначеної дати ви не встигли сформувати потрібний пакет паперів, можна зробити відповідну відмітку в заяві на візу і записатися відразу на повторне відвідування консульства. Важливо враховувати наступне:

  • Якщо ви не повідомили в анкеті, що набір документів не повний, у розгляді вашого запиту може бути відмовлено.
  • Всі папери, видані РАГСом, повинні містити апостиль. Ставити його потрібно на оригінали, а не копії.
  • Документи українською мовою потрібно перевести на німецьку, включаючи апостиль.
  • Переводити закордонний і цивільний паспорта не потрібно.
  • Всі переклади супроводжуються двома копіями.

Перевірка готовності візи

Отримання візового дозволу національного зразка – процес більш тривалий, ніж запит зазвичай шенгенської візи. Але і ті, хто знає про це, і ті, хто не був готовий до тривалого очікування, з кожним днем приходять все більше нетерпіння. Щоб задовольнити свою цікавість, можна скористатися спеціальним сервісом, який допоможе перевірити готовність національної візи в Німеччину онлайн.

Алгоритм дій дуже простий:

  1. Впишіть номер вашого заяви (присвоюється в момент подачі пакету паперів).
  2. Вкажіть своє прізвище.

Після введення капчі, відправте запит на обробку і система видасть вам статус вашого звернення. Зверніть увагу, що перевірка готовності візи D в телефонному режимі не здійснюється.

Вартість і термін оформлення

Громадяни України звільнені від сплати сбору за національну візу у зв´язку з двосторонніми державними домовленостями.

Плануючи бюджет, який буде витрачений на всі організаційні питання, в першу чергу враховуйте, скільки коштує національна віза в Німеччину:

Категорія заявників Ціна (євро)
Повнолітні іноземці 75
Неповнолітні 37,5
Волонтери Безкоштовно

Не варто забувати й про такі витрати, як послуги перекладача і нотаріуса, плата за апостилювання документів, відправлення документів поштою або через кур’єра.

Терміни розгляду заявки консульством не обмовляються. Залежить тривалість від підстави для поїздки. Крайні часові рамки – від кількох тижнів до півроку. Пов’язано це з тим, що в більшості випадків пакет документів розглядається не тільки консульським відділом, але й уповноваженими відомствами в самій Німеччині. Найчастіше процес займає 2-6 тижнів.

Так, скажімо, працевлаштування передбачає перевірку вакантної посади на біржі праці, отримання підтвердження, що диплом повністю відповідає німецьким стандартам.

Якщо віза D запитується вперше, тоді в паспорт поставлять штамп на 3 місяці. Після цього можна буде отримати довгострокову візу в Німеччину.

Куди подавати заяву

Враховуючи тривалість винесення рішення за запитом на візу, планувати відвідування консульства або посольства потрібно заздалегідь. Але для початку слід визначитися, куди саме ви будете направляти заяву.

Зверніть увагу, що питаннями національних віз займаються посольство та візовий центр VisaMetric, який приймає заяви виключно на візи Au-Pair, навчання, для відвідування мовних курсів, працевлаштування для моряків та проходження студенської практики.

Наскільки ймовірна відмова

Уникнути негативної відповіді дозволить тільки неухильне дотримання вказівок і виконання всіх вимог дипломатичного представництва.

Отримання візи

Причин для негативного рішення може бути кілька:

  • помилки в паперах, неправдива інформація;
  • недостатнє фінансове забезпечення поїздки;
  • порушення в підготовці необхідних документів приймальною стороною.

Самим простим рішенням у такій ситуації буде ще раз записатися в консульство на приймання, підготувавши до свого візиту відсутні документи та виправивши всі помилки. При повторному зверненні шанси отримати позитивну відповідь збільшуються.

Гірше йдуть справи, якщо заявник був зареєстрований у реєстрі осіб, в’їзд яких на територію Німеччини не є бажаним. Цілком може бути й так, що ця інформація помилкова або втратила вагомість. В цьому випадку має сенс звернутися в Федеральний адміністративний офіс. Для апеляції в іноземного громадянина є рік, а от розгляд звернення займе кілька місяців.

Якщо буде отримано чергову відмову, останній шанс – це звернення в Адміністративний суд, розташований в Берліні. Прийняте ним рішення вже буде остаточним.

Висновки

Неможливо передбачити, скільки часу буде розглядатися запит на національну візу в Німеччину. А тому починати потрібно все завчасно. У процесі підготовки не забувайте про такі нюанси:

  • відкриттям національних віз займаються тільки консульські відділи та ВЦ VisaMetric (по деяким видам дозволів);
  • термін дії візи D може бути від трьох місяців до півроку;
  • тільки національна віза дає право на подальше отримання посвідки на проживання;
  • щоб стати володарем візи, необхідно мати підставу для тривалого перебування в країні, підтверджену документально.

Всі витрати на підготовчих етапах лягають на плечі заявника. Консульський збір не компенсується, навіть якщо відповідь буде негативною.

Відео: Відмова у візі в Німеччину

Статті по темі