Меню Закрити

Як організований каршерінг у Німеччині


Транспортна мобільність, тобто можливість у будь-який час скористатися транспортом і зробити поїздку в потрібне вам місце, реалізується різними способами. Найбільш поширений – купівля автомобіля і використання його за власним розсудом. Існують варіанти оренди та послуги таксі. Однак таксі досить дорого, а оренда стає дорогою, якщо вам потрібно зробити короткострокову поїздку. З цієї причини у світі розвиваються сервіси спільного використання машин – так працює каршерінг у Німеччині у 2020 році.

Каршерінг в Німеччині

Що являє собою каршерінг

Sharing Economy або просто шерінг – це прагнення витрачати менше грошей, а також менше ресурсів планети, не відмовляючись при цьому від звичних досягнень прогресу. Carsharing – приватне прояв цього популярного у світі тренда.

Значна частина дорогої власності використовується її власниками від випадку до випадку. Зокрема, особистий автомобіль більшу частину часу перебуває на стоянці або в гаражі, не використовуючись за прямим призначенням. При цьому машина продовжує старіти та втрачати вартість.

Необхідно також враховувати витрати на зберігання автомобіля. Реальні витрати автовласника найчастіше істотно перевищують користь від використання машини.

Ще один варіант вирішення проблеми переміщення – оренда машин. Зокрема, послугу часто використовують люди, що подорожують за кордон. Цей варіант дозволяє прибути в місце призначення і відразу забезпечити собі транспортну мобільність.

Він досить популярний у громадян СНД, які приїжджають до Німеччини. Однак з точки зору економії не є найкращим. Мінімальний термін оренди зазвичай не менше ніж добу. Машину потрібно ставити на стоянки, заправляти її пальним, залишати за неї заставу. Якщо вам потрібно зробити короткострокову поїздку, то цей варіант невигідний.

Каршерінг або спільне використання авто покликаний вирішити проблему дорожнечу оренди та неефективного використання власного автомобіля.

З точки зору звичних понять, каршерінг це короткострокова оренда автомобіля строго на той період, коли він вам необхідний. Оплата нараховується не за добу, а за години чи навіть хвилини прокату. Всі служби каршерінгу стежать за тим, щоб чинена вами поїздка обходилася дешевше, ніж поїздка на таксі.

Під цю стратегію змінюється й організація прокату. На відміну від звичайних прокатних контор, пункти каршерінгу працюють цілодобово і щодня. Бронювання вільних машин зазвичай проводиться через інтернет, зокрема, за допомогою мобільних додатків.

Читайте також:  Правила проходження митниці в Німеччині

Поряд з сайтами самих компаній, існують сайти та програми сторонніх розробників. Ряд компаній використовує карти фізичного доступу, тобто, підписавши з ними договір, ви отримуєте ключ від будь-якої вільної її машини.

Каршерінг в Німеччині

Велика частина сервісів, що пропонують послугу каршерінгу, вимагають залишати машину на спеціальних стоянках. Слід зазначити, що таких стоянок багато і розташовані вони в найбільш людних і відвідуваних місцях. З’явилась можливість залишати машини сервісу там, де вам зручно.

Тобто ви, наприклад, приїжджаєте до улюбленого кафе, паркуєтеся і припиняєте оренду. На автомобілі виїде звідти інша людина. Безсумнівно, ця система надає ще більше зручності для споживачів.

Вартість каршерінгу коливається в районі 2 євро за годину оренди автомобіля. Ще від 18 до 22 євроцентів доведеться доплатити за кожен кілометр пробігу. Вартість пального в переважній більшості випадків включена у вартість прокату. Заправляти машину не потрібно.

Найбільш затребуваний каршерінг у великих містах. Однак не варто думати, що скористатися цією послугою ви зможете тільки в Берліні, Гамбурзі чи в Мюнхені.

Послуги каршерінгу в Німеччині доступні в 600 містах і комунах. На ринку країни ці послуги надає понад 130 операторів. Коротко розповімо вам про найбільш відомих з них.

Компанія DriveNow

Компанія була створена як спільний проект BMW і великого міжнародного оператора прокату машин Sixt та повністю належить BMW. Вам пропонуються автомобілі брендів BMW і Mini. Сервіс компанії доступний в наступних німецьких містах: Мюнхен, Берлін, Гамбург, Дюссельдорф, Кельн.

Для отримання послуг, необхідно один раз зареєструватися, зробити це можна прямо на сайті компанії. Вартість реєстрації 29 євро. У вартість короткострокової оренди включено все: страховка, стоянка, дорожні податки та паливо. Парк використовуваних автомобілів нараховує понад 6 тис. машин, в тому числі й електромобілі.

Компанія Car2go

Дочірня фірма відомого автовиробника Daimler AG. Надає до прокату машини Smart Fortwo і Mercedes-Benz. Є щохвилинний, погодинної та добовий тарифи прокату машин.

Каршерінг в Німеччині

Компанія є найбільшою і має в експлуатації 14 тис. автомобілів по всьому світу. У Німеччині її послуги доступні в Берліні, Дюссельдорфі, Франкфурті, Гамбурзі, Мюнхені, Штутгарті.

Читайте також:  Як придбати мерседес у Німеччині

Автомобіль можна взяти та залишити в будь-якій точці в межах встановлених зон. Приєднавшись до компанії на її сайті, за 4 євро ви отримаєте кредит на 8 євро.

Компанія Green Wheels

Сама велика та успішна компанія автопрокату з Нідерландів. У Німеччині працює у 21 місті. В їх число входять: Дюссельдорф, Франкфурт, Гамбург, Дрезден, Берлін, Росток, Брауншвейг, Ганновер, Аренсбург, Бохум, Дортмунд, Дуйсбург, Эльмсхорн, Ессен, Фюрт, Гельзенкірхен, Потсдам, Регенсбург.

У Німеччині компанія пропонує в оренду автомобілі виробництва концерну Volkswagen. Існує три тарифних плани з щомісячними внесками 0, 10 і 25 євро. Дізнайтеся більше подробиць на сайті компанії.

Програма Multicity

Програма компанії “Сітроен” пропонує безкоштовний сервіс – агрегатор пропозицій провідних компаній каршеринга. Безкоштовні послуги агрегатора, за прокат машин доведеться заплатити обраного оператора. Сайт-агрегатор знаходиться тут.

Компанія Flinkster

Автомобільний підрозділ залізничної компанії Deutsche Bahn. Фірма має у розпорядженні 750 власних машин і пропонує автомобілі своїх регіональних партнерів. Загальний парк автомобілів близько 4 тис. машин.

Каршерінг в Німеччині

Існують два тарифу: один без абонплати, але відносно дорогий, другий дешевше, але щомісячна абонплата становить 10 євро. Клієнти Deutsche Bahn користуються особливими привілеями. Дізнайтеся більше на сайті компанії.

Висновок

Каршерінг – найбільш динамічно розвивається в Німеччині та світі метод автомобільного прокату. По загальній величині витрат він набагато економніший, ніж використання таксі, класична оренда і навіть ніж власний автомобіль. В останньому випадку вартість перевищує витрати на каршерінг внаслідок заміни витратних матеріалів і витрат на зберігання авто.

Дешевизна каршерінгу пояснюється тим, що платити потрібно тільки за реальне використання машини. З точки зору витрат альтернативою каршерінгу є тільки користування громадським транспортом.

Каршерінг по-німецьки: Відео


Статті по темі