Меню Закрити

Берлінська державна опера: вистави та прем’єри

На бульварі Унтер-ден-Лінден в столиці Німеччини розташовується Берлінська державна опера. Заснована в 1742 році, вона вже майже три століття радує відвідувачів музичними театральними виставами. В ній відбулися багато гучні прем’єри, відвідав оперу з гастролями й Російський балет Дягілєва. У 2010 році величну будівлю реконструювали. Опера продовжує працювати, залучаючи у свої стіни поціновувачів мистецтва з усього світу.

Берлінська державна опера

Історія будівництва

Історія сучасної Берлінської опери почалася в часи правління Фрідріха II. Вона виконувала роль Придворної опери. Перша будівля, в якому виступали виконавці, на жаль, не збереглося. На початку XVIII століття будівлю було пошкоджено в ході масштабної пожежі. Повторно опера відкрилася лише в 1843 році в заново зведеному будинку.

Будівництво берлінської державної опери

Головним архітектором став Георг Венцеслаус фон Кнобельсдорф. Він жив у часи розквіту стилю бароко, однак сучасники відзначили в його роботах наявність мотивів раннього класицизму. Кнобельсдорф відомий реконструкцією парку Тіргартен, роботою над палацом Сан-Сусі в Потсдамі. Його називають одним із засновників так званого фрідеріцианського рококо, що поширилося на території Пруссії в часи правління Фрідріха.

Зараз оперу очолює Ронні Унганц, обов’язки головного режисера виконує Юрген Флимм, основним диригентом є Даніель Баренбойм, головним балетмейстером – Начо Дуат, а хормейстером – Мартін Райт.

Опера розташована на бульварі Унтер-ден-Лінден в Берліні. Сам бульвар являє собою довгу вулицю, що йде від Бранденбурзьких воріт до річки Шпрее.

Постанои та прем’єри Берлінської опери

Багато діячів мистецтва обрали головну німецьку оперу для своїх прем’єр. За час свого існування Staatsoper стала першим домом для робіт, які прославилися потім на весь світ. Варто відзначити прем’єру опери Карла Вебера «Вільний стрілець» в 1821 році, що відбулася ще в старому приміщенні опери до пожежі. На сцені музичного театру прозвучала робота Даріюса Мійо «Христофор Колумб».

Останніми перед закриттям театру в часи Другої світової війни стало виконання «Одруження Фігаро» Моцарта, а після відкриття публіці показали «Дон Жуана» того ж композитора.

Значними музичними подіями післявоєнній історії Берлінської опери можна назвати прем’єри опер Роджера Сешенса «Монтесума» (була показана в 1964 р.), Ханс Вернер Хенце «Молодий лорд» (1965), Луїджі Даллапікколи «Улісс» (1968), Вольфганга Фортнера «Єлизавета Тюдор» (1972), Маурісіо Кагеля «З Німеччини» (1981).

Відомі люди опери

У 1842 році деякими концертами диригував Фелікс Мендельсон. В кінці XIX – початку XX століття в Королівській опері працювало багато видатних людей, наприклад, Фелікс Вейнгартнер, який входив до «післевагнеровську п’ятірку». Саме він першим записав всі дев’ять симфоній Бетховена, а також всі роботи Йоганнеса Брамса.

Карл Мук, також ставив опери в Берлінському музичному театрі, відомий передовсім високоякісним виконанням робіт Вагнера, особливо його «Парсифаля».

Отто Клемперера, працював диригентом в Берлінській опері до приходу до влади Адольфа Гітлера, деякі критики називають одним з найвидатніших музикантів XX століття.

Його роботи відрізнялися величавістю і урочистістю. Сучасники відзначали, що далеко не всі слухачі могли відразу осягнути його виконавську манеру, але, коли це траплялося, залишалися його шанувальниками назавжди.

Стиль пізнього романтизму представляв Ріхард Штраус, а Лео Блех знаменитий поставленої понад шість сотень разів оперою «Кармен» Жоржа Бізе.

Ціни на квитки та екскурсії

Відвідування найбільш відомого і старого бульвару Берліна – Унтер-ден-Лінден – включають в собі практично всі піші та автобусні прогулянки.

Крім опери, тут знаходяться університет Гумбольдта, Державна бібліотека і Німецький історичний музей, художня галерея. Deutsche Oper Berlin особливо казково виглядає в темний час доби, коли весь бульвар висвітлює романтична підсвічування.

У середньому гіди пропонують двох-трьох годинні прогулянки по місту, вартість для однієї людини варіюється від 20 до 130 євро в залежності від насиченості програми.

Зал берлінського державного оперного театру

Безкоштовних концертів, які дає, наприклад, Берлінська філармонія, у Державній опері не буває. Всім, хто хоче потрапити на виставу, слід придбати квиток. Повна афіша з зазначенням всіх прем’єр регулярно оновлюється на офіційному сайті. Програма стартує о 16:00 за місцевим часом, найбільш пізні вистави починаються о 19:30.

В наші дні репертуар опери включає в собі як сучасні новинки, так і різноманітні інтерпретації відомих творів.

Квитки на будь уявлення можна замовити дистанційно: після оплати банківською картою на електронну пошту одержувачу буде надіслано електронний квиток.

Відзначимо, що вартість квитка може збільшуватися за рахунок театральних та сервісних зборів. Деякі онлайн-сервіси не вказують ці статті витрат, інші відразу додають їх до ціни.

Для визначення вартості квитка оперні театри Берліна використовують чотириступінчасту структуру. Найдорожчі квитки продаються на далекі ряди першого і третього ярусів, позначені зеленим кольором. Пропуск на подання в такому випадку обійдеться в 33-35 євро.

По 59 євро продаються квитки для бажаючих зайняти місця в секторах, розфарбованих у блакитний колір: це ряди з 16 по 22 в основному залі, деякі місця в бічних ложах, далекі ряди другого сектора і 2-3 ряди третього сектору.

Рожевим кольором представлена друга цінова категорія, квитки коштують 84-89 євро. Купивши такий квиток, можна вибрати бічні місця в перших рядах, ложі, центральні сидіння на другому ярусі. Нарешті, найбільш дорогі квитки (жовті сектори) продаються на центральні місця в перших рядах в основному залі та на другому ярусі.

Місця в берлінській опері

Як дістатися до Державної опери

Весь Берлін пронизаний лініями підземного метро, тому дістатися підземкою можна куди завгодно. Наприклад, щоб потрапити в Берлінську оперу за адресою 7 Unter den Linden, слід доїхати по лінії U6 до станції Französische Straße або встати на однойменній зупинці Unter den Linden (лінія S1, S25).

Вибравши перший варіант, турист зможе своїми очима побачити Берлін Комише Опер, розташовану за Берренштрассе.

Інші відомі театри Німеччини

Берлін стане відмінним місцем для туриста, люблячого театри – їх у місті дуже і дуже багато. У кожного неповторний репертуар і своя родзинка. Чого вартий один тільки «Концертхаус», берлінський драматичний театр на площі Жандарменмаркт. Раніше ми згадували про Komische Oper Berlin, проте вона заслуговує більш детального розповіді.

Саме Комічна опера першою впровадила у свою роботу автоматичну систему перекладу текстів, що звучать на сцені. З метою реалізації даної опції всі сидіння в залі обладнали дисплеями, на них з’являється супровідний текст. Німці й іноземці, які знають мову, можуть просто вимкнути показ субтитрів.

У 2007 році Комічну оперу визнали «Театром року» в Німеччині. Донині вона несе в маси не тільки художні, але й соціальні цінності, ставлячи життєво важливі, сучасні та злободенні твори. Не слід забувати й про велич Мюнхенської опери.

Висновок

Берлінська державна опера знаходиться в самому центрі Берліна. Staatsoper Berlin, як називають її місцеві, відома великою кількістю прем’єр і відомими диригентами. Це місце є обов’язковим для відвідування людьми, які люблять мистецтво. Ціни на квитки в оперу стартують від 30 євро, купити їх можна онлайн.

Також в Берліні можна подивитися кафедральний собор, німецький собор, музей Пергамон, музей мадам Тюссо, замок Шарлоттенбург і багато іншого.

Берлінська опера: Відео

Статті по темі