Меню Закрити

Церква Святого Петра в Мюнхені: знайомство з архітектурою Німеччини

Мюнхен — столиця Баварії, яка славиться не тільки розгульним Октоберфестом і національною кухнею, але ще й мальовничим видом на Альпи, штаб-квартирою BMW, набережної річки Ізар, а також багатою архітектурною спадщиною. Прогулюватися по старовинних вуличках Баварії можна годинами та рівно стільки ж захоплюватися величними соборами, високими дзвіницями, старовинними будинками, святковими парадними. Перлиною міського ансамблю є церква Святого Петра в Мюнхені.

Церква Святого Петра

Коротка історія собору Святого Петра

Собор Петерськірхе (Peterskirche) або, як його ще називають місцеві, Старий Петер — знаходиться в Мюнхені та є найстарішим пам’ятником архітектури у цьому місті.

В XI столітті на пагорбі була побудована дерев’яна чернеча церква, а до 1181 році на її місці звели перший кам’яний храм в типовому для того часу романському стилі.

Через століття діючу церкву розширили за вказівкою баварського монарха Оттона I Виттельсбаха. Століттям пізніше храм знесли до підстави та звели нову церкву. З 1278 за 1294 рік велися роботи з будівництва нового храму в готичному стилі. У цей період собор Святого Петра став таким, яким ми бачимо його сьогодні.

За свою багатовікову історію будівлю було двічі на межі руйнування: у 1327 — після сильної пожежі, і під час Першої світової війни. Відновлювальні зовнішні роботи храму закінчилися лише в 1954 році, а внутрішня реставрація стін завершилося 2000.

Відвідування Храму Святого Петра

Церква Святого Петра — одна з головних туристичних визначних пам’яток в Мюнхені, яка знаходиться в районі центральної площі Марієнлац. З оглядового майданчика церкви відкривається мальовнича панорама на весь архітектурний ансамбль міста. Щоб насолодитися всією красою пейзажу, вам належить піднятися на висоту 56 метрів, подолавши 306 сходинок, що ведуть на дзвіницю.

Внутрішнє оздоблення церкви — це справжня енциклопедія архітектурних стилів XII-XVIII століть: готики та бароко. Особливо в храмі привертає увагу вівтар Діви Марії. Він прикрашений фігурами святих, коринфськими колонами та задником з оксамиту і позолоти. Центр вівтаря — фігура Святого Петра з тіарою.

Церква Святого Петра у Мюнхені

Склепіння храму Петерськірхе прикрашають фрески автора Циммермана, виконані в 1753-1756 роках. На них зображено життя апостола Петра.

Щонеділі о 18:00 з вежі розливається бій дзвона, який чутно по всьому Мюнхену. Звук 7-тонного дзвона найнижчий у всій Баварії.

Літні години роботи:

  • понеділок — п’ятниця: 9:00 – 18:30;
  • субота, неділя та святкові дні: 10:00 – 18:00.

Зимові години роботи:

  • понеділок — п’ятниця: 9:00 – 17.30;
  • субота, неділя та святкові дні: 10:00 – 17:30.

Відвідування храму: безкоштовно.
Відвідування дзвіниці: 1,5 євро (діти до 6 років — безкоштовно). Деталі на офіційному сайті.

Як дістатися до храму

Собор Святого Петра в Мюнхені знаходиться за адресою Rindermarkt, 1. Ви зможете дістатися сюди на автобусі № 52 або на метро, доїхавши до зупинки Марієнплац.

Проїзд в Мюнхені коштує від 1,5 до 5 євро, ціна залежить від кількості пересадок. Проїзний на день обійдеться вам від 6,5 євро на одного, а на групу туристів до 5 осіб — 12 євро.

Ціна на таксі у цьому місті починається від 3,5 євро, оплата багажу – 1,2 євро за валізу.

Місто Мюнхен

Відомі храми в Мюнхені

Серед різноманіття мюнхенської архітектури є храми та собори, які популярні у туристів і жителів Німеччини:

  • Собор Фрауенкірхе (не плутати з церквою Фрауенкірхе в Дрездені) — символ Мюнхена. Величезна цегляна базиліка, яка має довжину 109 метрів і ширину 33 м. Храм зведений за рекордно короткий термін – всього за 20 років з 1468 по 1688 роки. Вежі на соборі висотою 99 метрів видно з будь-якої точки міста.
  • Храм Святого Сальватора зведений у 1493 р. Цікаво, що ця церква ніколи не перебудовувалася і в Другу світову війну отримала лише незначні ушкодження.
  • Церква Святого Михайла, побудована у 1583-1597 роки. При бомбардуванні міста звалилися всі склепіння будівлі. Повністю церква була відновлена лише до 1980 року. Внутрішня ліпнина в стилі південнонімецького бароко була відтворена за фотографіями.

Підіб’ємо підсумки

Приїхавши в Мюнхен у 2025 році, обов’язково потрібно побачити самобутню архітектуру старої частини міста. Ці собори та храми визначають обличчя не тільки баварського міста, але і всієї Німеччини. Ви зустрінете будівлі в стилі бароко, класицизму та модерну. Протягом багатьох століть місто піддавався ворожим нападам, було зруйновано безліч будинків, країна зазнала впливу різних стилів і релігійних напрямків.

Всі ці метаморфози яскраво простежуються і в архітектурі релігійних будівель. Влада ФРН і єпископ підтримують храми, церкви та собори в Мюнхені, в тому числі й церква Святого Петра, щоб ті продовжували радувати туристів і жителів Німеччини.

Серед найвідоміших храмів в Німеччині можна виділити також Аахенський собор, Німецький собор в Берліні, імператорський собор у Франкфурті.

Мюнхен з висоти 91 м: Відео

Статті по темі