Меню Закрити

Берлінська картинна галерея – скарбниця європейського живопису

Берлінська картинна галерея може бути згадано серед самих знаменитих і популярних пам’яток столиці Німеччини. Багато справжні цінителі мистецтва рекомендують відвідати цей музей, оскільки тут зібрана одна з кращих колекцій робіт європейських художників XIII-XVIII століть.

Берлінська картинна галерея

Історія створення Берлінської галереї

Художня галерея вперше відкрила свої двері для відвідувачів майже 2 століття тому. У 1830 році вона була розміщена при Королівському музеї, а основою експозиції стала колекція картин, початок якому поклав король Пруссії Фрідріх І Вільгельм. Далі колекціонування продовжив його спадкоємець Фрідріх Великий.

Першим директором музею став новатор Густав Фрідріх Вааген. Завдяки йому колекція живопису була значно розширена і систематизована відповідно науковим критеріям.

З 1890 по 1929 рік обіймав посаду директора Вільгельм фон Боде. Будучи істориком мистецтва і володіючи тонким відчуттям смаку, він упорядкував роботи й поповнив збори знаковими полотнами. Головна його заслуга – це підстава меценатського суспільства, існуючого з 1897 року аж до теперішнього моменту.

Берлінська картинна галерея

У 1904 році галерею перемістили у новозведений Музей Боде. Але внаслідок воєнних дій під час Другої світової війни, спорудження було частково зруйновано, а сотні робіт втрачені. Розмежування Берліна стіною розділило і колекцію на дві частини. Лише в 1998 році відбулася грандіозна подія – збори відновили та розмістили в центрі Культфорум.

Твори мистецтва Берлінської картинної галереї

У Берлінській картинній галереї зібрані твори, що належать до різних епох і течій мистецтва. Тут зберігаються картини власних фондів, так і тимчасового користування. Музей розділений на 10 основних відділів, де виставляються картини німецької, нідерландської, фламандською, італійською, іспанською, французькою та англійською живопису.

Експозиція полотен німецьких майстрів вважається найкращою і повної не тільки в масштабах Європи, але і світу.

Особливої уваги заслуговують роботи Альбрехта Дюрера, Ганса Гольбейна, Конрада Віца, які представляють епоху Готики та Ренесансу.

Твори мистецтва берлінської картинної галереї

Друге місце за чисельністю і значущістю займають роботи нідерландських художників XIV-XVII століть і італійських XIII–XVI століть. Предметами особливої гордості музею є зал Рембрандта октагональної форми, що вміщає понад 16 робіт майстра, і зал Рафаеля, в якому представлені п’ять Мадонн.

Твори мистецтва берлінської картинної галереї

У галереї можна побачити шедеври образотворчого мистецтва живописців-італійців епохи Пізнього Середньовіччя і Відродження: Джотто ді Бондоне, Тиціана і Фра Анджеліко.

Особливо вражають картини всесвітньо відомого нідерландського художника Пітера Брейгеля, який надавав значення промальовуванні деталей.

Твори мистецтва берлінської картинної галереї

Представлені роботи різноманітні та захоплюючі, бо, відвідавши музей, ви отримаєте масу приємних вражень і насолоджуйтеся культурною спадщиною минулого. Берлінська галерея відрізняється особливою атмосферою, яка не тільки принесе естетичне задоволення, але і посприяє близькому знайомству з мистецтвом живопису.

Графік роботи та вартість екскурсійного квитка

Берлінська картинна галерея приймає відвідувачів з вівторка по неділю, понеділок – вихідний. Графік роботи відрізняється в залежності від дня тижня:

  • У вівторок, середу і п’ятницю вона відкрита з 10.00 до 18.00.
  • У четвер години роботи більш тривалі – з 10.00 до 20.00.
  • В суботу та неділю, робочий день галереї починається 11.00 і закінчується о 18.00.

Вартість квитка для відвідування картинної галереї 10 €, ціна пільгового квитка у два рази менше – 5 €. Туристи, які мають намір відвідати всі виставки в Культфорумі, можуть значно заощадити та придбати загальний квиток 12 €, не купуючи квитки для кожної експозиції культурного центру окремо.

Твори мистецтва берлінської картинної галереї

Офіційний сайт, присвячений державних музеїв Берліна, має англомовний і спрощений німецькомовний інтерфейс надає жителям і відвідувачам міста детальну інформацію про всіх виставках, які проходять у місті та вартості вхідних квитків на них.

Як дістатися до Берлінської картинної галереї

Залежно від того, в якій частині Берліна ви знаходитесь, до музею можна дістатися на метро, автобусі або електричці. Картинна галерея розташувалася в культурному центрі Культфорум, розташованому на захід від Потсдамської площі. Точна адреса: Matthäikirchplatz 8, Berlin.

Якщо ви їдете на метро, то необхідно знайти лінію U2 і їхати до станції Potsdamer Platz. До галереї можна доїхати автобусами:

  • M29 до зупинки Potsdamer Brücke;
  • M41 до зупинки Potsdamer Platz Bahnhof / Voßstraße;
  • M48 або M85 до зупинки Kulturforum;

Також до пам’ятки їдуть міські електрички S1, S2, S25, вийти треба на тій же зупинці Potsdamer Platz.

Відомі галереї Німеччини

Художні галереї Берліна дають можливість стати більш натхненним, піднесеним і доторкнутися до прекрасного.

У столиці знаходиться Національна галерея, яка являє собою зібрання творів мистецтва і будівель. Ці художні музеї, історичні та архітектурні ансамблі демонструють стильові течії та напрями XIX–XXI століть.

Відомі галереї

Національна галерея Берліна має в собі: Стару і Нову національні галереї, Фрідріхсвердерську церкву, зібрання Берггрюна, bahnhof і збори Шарфа-Герстенберга.

Німецької галереєю, яку прирівнюють за значимістю до Лувру і Московським образотворчого музею, є славнозвісна Дрезденська галерея, відома під назвою Галерея старих майстрів.

Вона прославилася тим, що тут зберігаються шедеври «Сікстинська Мадонна» Рафаеля і полотно «Шоколадниця» Жана-Етьєна Ліотара.

У Дрезденської галереї варто відвідати збройову виставку та експозицію порцеляни.

Висновок

Відвідування Берлінської картинної галереї – відмінний спосіб поєднати приємне і корисне проведення часу. Це дозволяє розширити свої пізнання про культурні цінності минулих епох, художніх стилях і хід історичних подій.

Берлінська картинна галерея: Відео

Статті по темі