Меню Закрити

Величні традиції Баварської державної опери

Баварська державна опера – одна з найбільш великих і знаменитих оперних майданчиків у світі. Її представники протягом п’яти століть задають тон розвитку оперного мистецтва, зберігаючи при цьому театральні традиції. Велична будівля, де проходять вистави, стало символом Мюнхена і культурною Меккою для туристів.

Баварська державна опера

Історія театру

Історія Баварської опери починається у 1653 році, коли завершилося будівництво Мюнхенського національного театру опери та балету, який згодом став головною сценою Баварії. Значний вплив на розвиток опери надав правитель Баварії Максиміліан ІІІ Йозеф. За його наказом у 1753 році побудували розкішний театр-резиденцію, в якому також стали проводиться подання.

Завдяки такому заступництву монархів Мюнхен швидко став одним з головних культурних центрів Німеччини, що приваблювало в місто видатних театральних діячів.

На сцені Мюнхенського театру були вперше представлені світу знамениті «Золотий Рейн» та «Валькірія» Вагнера.

У 1875 році Ріхард Вагнер стояв біля витоків Мюнхенського оперного фестивалю. Захід проводився в приміщенні Театру принца-регента і згодом стала однією з найважливіших подій театрального світу, залишаючись таким і сьогодні. Під час Другої світової війни театр сильно постраждав, однак був повністю відновлений у 1963 році.

Знамениті постановки та диригенти

В Bayerische Staatsoper (автентична назва Баварської опери) завжди ставилися вишукані опери. Відвідувачі могли насолоджуватися постановками від провідних світових композиторів: «Уявною садівницею» Моцарта, поруч творів Вагнера, «день Миру» Штрауса, «Місяцем» Карла Орфа, «Гармонією» Пауля Хіндеміта.

Музичним керівником Баварської державної опери з 2013 року є талановитий диригент Кирило Петренко – австрієць російського походження.

Гармонійному сприйняттю творів сприяли кращі диригенти. На сцені Мюнхенського театру опери та балету виступали Клеменс Краусс, Вольфганг Заваллиш, Ганс Кнаппертсбуш, Бруно Вальтер, Георг Шолто, Зубін Мета, Кент Нагано та інші.

Знамениті постановки й диригенти Баварської державної опери

Мюнхенський оперний оркестр

Оркестр з’явився в 1523 році – задовго до спорудження будівлі оперного театру. У той час він функціонував при дворі правителів, а виступи проходили в резиденції монархів. З 1653 року, коли в оркестру з’явилася власна будівля, він бурхливо розвивався, залучаючи оперну еліти з усього світу.

Завдяки ініціативі американського диригента Кента Нагано (2006-2013) безліч виступів були записані на відео. З приходом на посаду у 2013 році Кирила Петренка репертуар оркестру, повернувшись до традиції, став більш «вагнерівським».

Головний учасник щорічного Мюнхенського оперного фестивалю — Мюнхенський оперний оркестр.

Баварський державний оркестр – один з найбільш успішних і знаменитих оркестрів у світі. Основне завдання артистів — музичний супровід вистав Баварської державної опери.

Щорічно оркестр дає кілька десятків симфонічних та оперних концертів як в Мюнхенському театрі опери та балету, так і на сценах Австрії, Чехії, Угорщини та інших країн.

Баварська державна опера всередині

Мюнхенський оперний фестиваль

Мюнхенський оперний фестиваль, чия історія почалася в 1875 році, є найбільшою театральною подією світу. Щорічно тисячі аматорів опери, заздалегідь забронювавши номери в готелях, які дуже швидко займають на період проведення фестивалю, з’їжджаються в кінці червня в столиці Баварії, щоб протягом п’яти тижнів слухати кращі здобутки діячів оперної культури.

На сценах Мюнхенського театру опери та балету і Принц-регент театру артисти зі світовим ім’ям: Ніна Стеммі, Габріеле Шнаут, Марія Гулегіна, Рамон Варгас, Анатолій Кочерга, Едіта Губерова та інші — виконують роль в гучних постановках минулих сезонів, в прем’єрах провідних сучасних режисерів, а також у класичних творах Моцарта, Вагнера, Штрауса, Глюка та інших великих композиторів. Глядачі можуть насолодитися традиційною театральною атмосферою, яку створюють особливі правила етикету і дрес-код.

Однак не залишаються осторонь і ті, кому не пощастило дістати квитки на виступи. Для жителів і гостей Мюнхена по всьому місту встановлені величезні екрани, на яких транслюється програма фестивалю. Завдяки цьому свято опери стає доступним для всіх бажаючих.

Щорічна кількість відвідувачів Мюнхенського оперного фестивалю сягає 80 тисяч осіб.

Крім виступів, програма фестивалю також насичена різними лекціями, гала-концертами, майстер-класами та показами документальних фільмів. Так організатори хочуть залучити до оперної культури тисячі нових людей.

Фестиваль відкрився 24 червня традиційної церковною службою в церкві Святого Михайла за участю ансамблю «Munich Opera Horns», оркестру і хору Баварської національної опери. Гучною прем’єрою цього року стала перша постановка «Покажи мені диво» за мотивами «Снігуроньки» Миколи Римського-Корсакова під керівництвом Юлії Львівськи та Франциска Конфорта.

Ще одна визначна подія літа — концерт просто неба «Опера для усіх». Музиканти Баварського державного оркестру разом з солісткою Сонею Йончевою (сопрано) виконають під диригентурою Мікеле Маріотті твори Верді й Дворжака.

Фестиваль триватиме до 31 липня. Закривати програму буде вагнерівська опера «Парсіфаль» під диригентурою Кирила Петренка. Режисером виступить П’єр Оді, а ролі виконають Рене Татові, Йонас Кауфман, Вольфганг Кох, Ніна Штемме та інші.

Як купити квиток на виставу

Офіційний сайт Баварської національної опери надає можливість купити квитки. Такий спосіб допоможе уникнути переплат при придбанні у посередників.

Покрокова інструкція:

  1. Зайдіть на офіційний сайт опери.
  2. Перейдіть на сторінку «Schedule» з посиланням в лівому верхньому кутку.

Розклад Баварської опери

3. Виберіть у списку цікаве уявлення і натисніть на кнопку «Buy tickets» праворуч від назви.

Купівля квитка в Баварську оперу

4. У новому вікні уточніть дату подання і категорію квитка, потім натискайте внизу на кнопку «To the best seat booking».

Вибираємо місце в Баварську оперу

5. Виберіть кількість необхідних квитків і натисніть «Into the shopping cart».

Оплата квитків в Баварську оперу

6. Далі вкажіть метод доставки «Ticket direct» та підтвердіть, що згодні з умовами.

Завершення покупки квитків на Баварську оперу

7. Вам запропонують увійти в особистий кабінет або пройти реєстрацію – вибираємо «Register».

Реєстрація в особистому кабінеті сайту Баварської опери

8. Введіть ПІБ, платіжні реквізити та іншу інформацію.

9. Після цього вас переадресує в стандартну форму інтернет-оплати за допомогою банківської карти.

10. Після успішної транзакції квиток буде висланий електронною поштою. Також на сайті Баварської національної опери квиток буде доступний при заході в особистий кабінет. Залишається роздрукувати та пред’явити при вході на захід.

Альтернативний варіант покупки квитків — замовлення з допомогою посередницьких сайтів. Досить ввести в пошукову систему запит «баварська опера купити квитки» – і ви знайдете сотні пропозицій. Як правило, можна або залишити онлайн-заявку, або замовити квитки за телефоном. Наприклад, покупку квитка ви можете здійснити на сайті tritickets.

Найбільш простим способом залишається придбання квитків безпосередньо в касі театру.

Де розташований театр і як до нього дістатися

Баварський оперний театр знаходиться на площі Max-Joseph-Platz 2.

Дістатися туди досить легко. На метро потрібно доїхати до станції Marienplatz, від якої по вулиці Перузаштрас ви дійдете до театру. Також можна скористатися трамваєм 19 або N19 і вийти на зупинці Nationaltheater.

Висновок

Баварську державну оперу варто відвідати кожному цінителю театрального мистецтва. Втім, велич багатовікових традицій не залишить байдужим жодного туриста: світ чудової музики й потужних голосів здатний зачарувати будь-кого.

При можливості обов’язково включіть відвідування театру в Мюнхені в план подорожі по Німеччині. Всього за 10 євро можна відчути себе благородним курфюрстом або витонченої фройляйн і насолодитися одними з найкращих оперних вистав у світі.

Bayerische Staatsoper – Баварська державна опера Мюнхен: Відео

Статті по темі