Меню Закрити

Берлінська філармонія – пам’ятка Німеччини

Берлінська філармонія вважається одним з найвідоміших концертних залів світу. У рік тільки в більшому з двох залів проходить близько 270 концертів. Відвідувати захід можуть одночасно 2440 слухачів. Розташована прекрасна будівля недалеко від Потсдамської площі.

Філармонія у Берліні

Коротка історія

Філармонія була побудована за проектом архітектора Ганса Бернхарда Шаруна. Урочисте відкриття відбулося 15 жовтня 1963 року концертом Герберта фон Караяна і Берлінського філармонічного оркестру.

Заснований був оркестр у 1882 році групою з 54 музикантів з оркестру Беньяміна Більзе. Став одним з кращих оркестрів у Німеччині при Гансі фон Бюлове. Вийшов на світовий рівень при Артурі Никише і Вільгельма Фуртвенглере.

Також оркестром керували такі відомі диригенти, як Лев Боргард, Серджіу Челібідаке, Краудіо Аббадо, Герберд фон Караян і Саймон Рейтл.

У 2008 році філармонія горіла. Припускають, що причиною пожежі стали зварювальні роботи. Всередині будівля практично не постраждало.

Філармонія є частиною комплексу споруд під назвою Kulturforum. Поступово поруч з будівлею з’явилися:

  • зал камерної музики;
  • нова національна галерея;
  • Берлінська картинна галерея
  • Потсдамська площа;
  • одне з будівель Державної бібліотеки.

У 2002 році був заснований Берлінський філармонічний камерний оркестр. Його засновником став диригент Міхаель Цукерник, який виконує обов’язки художнього керівника колективу донині.

Архітектурні особливості та внутрішнє оздоблення

Філармонія в Берліні має досить незвичайний зовнішній вигляд. Дах концертного залу зроблена в оригінальній формі – наметом. З-за цієї цікавої особливості будівля здалеку нагадує цирк-шапіто. Асиметричне бетонну споруду відразу впадає в очі й з-за своєї золотої обшивки.

Однак незвичайний не тільки зовнішній вигляд будівлі, але і його внутрішнє оздоблення. Великий зал має форму п’ятикутника і є самим великим концертним залом в місті. Це справжній храм музики, тому вона тут завжди в центрі.

Філармонія не тільки зовні, але і всередині нагадує цирк, адже сцена знаходиться в центрі залу, так само як і циркова арена. Зорові місця розташовані за принципом тераси.

Примітною деталлю інтер’єру є орган «Карл Шуке», який розташований над ложею, причому високо вгорі. Встановлений він був ще в 1965 році. За час експлуатації вже кілька разів зазнавав реконструкції.

При такому незвичайному інтер’єрі будинку важко домогтися потрібної акустики в залі. Але проблема була вирішена за допомогою спеціальної конструкції стін та підлоги.

Завдяки ще одному нововведенню всі бажаючі відвідати філармонію можуть дивитися концерти в режимі онлайн. У Берлінській філармонії був відкритий цифровий концертний зал. Запис всіх заходів ведеться відразу з декількох камер, встановлених в різних точках зали. Цифровий зал – перший проект такого роду в Європі.

Вартість вхідного квитка та екскурсії

Розклад всіх концертів із зазначенням цін на квитки та іншу корисну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті філармонії. Вартість квитка залежить від обраного місця.

Вибираючи місце на інтернет-ресурсі, ви бачите план залу, що допоможе зорієнтуватися. Найдешевше стояче місце (STEHPLÄTZE) коштує 7 євро. Найдорожче місце в партері (зона А) – 250 євро. Замовлення квитків також здійснюється через сайт.

Як дістатися до філармонії

Добиратися до філармонії можна на міському транспорті, який слід до Потсдамської площі. Розташований концертний зал за адресою Herbert-von-Karajan-Str. 1.

В даному напрямку ходять такі види міського транспорту.

  • метро (U2, станція – Potsdamer Platz);
  • міська електричка (S1, S2, станція – Potsdamer Platz);
  • автобус (№ 29 – Potsdamer Brücke, № М48 і № М85 – Kulturforum).

Підіб’ємо підсумок

Берлінська філармонія не має аналогів не тільки в Німеччині, але і в Європі. «Золоте» будівля зовні трохи нагадує цирк-шапіто, так і концертна сцена схожа на циркову арену, тому що знаходиться в центрі. Завдяки спеціальній конструкції стін і підлоги в залі відмінна акустика, тому насолоджуватися прекрасними музичними творами можна на будь-якому місці. Прославляє свою філармонію і Берлінський філармонічний оркестр, якому аплодував вже практично весь світ.

Берлінська філармонія входить у комплекс споруд Kulturforum. До будівлі філармонії прибудований не менш красивий камерний зал, де також проходить безліч концертів.

Різдвяний Гала-концерт у Берлінській Філармонії: Відео

Статті по темі