Меню Закрити

Прекрасний ботанічний сад Берліна

Туристи, які люблять природу, зокрема, флору, не обходять стороною Ботанічний сад в Берліні, повна назва якого звучить так: Botanischer Garten und Botanisches Museum Berlin-Dahlem. Так, цей величезний сад з 22 тисячами живих рослин, що розташувався на 43 гектари землі, має статус музею. Тут можна не тільки побачити дивовижні та незвичайні рослини, але і дізнатися цікаву інформацію про них, прогулятися по мальовничих луках і оранжерей, подихати свіжим, насиченим киснем повітрям. Це захоплююче і пізнавальне місце прикрасить будь-яку туристичну програму гостей столиці Німеччини.

Історія ботанічного саду

Історія Botanischer Garten

Історія цього місця починається у XVII столітті, а точніше – в 1679 році. Тоді в Шенеберге місцеві жителі розбили невеликий сільськогосподарський сад, який, серед іншого, виконував і медичну функцію. У ньому вирощували рослини, які потім передавалися аптекарям. В ті часи сад називався Курфюрстенгартен.

На рубежі XVIII та XIX століть він став базою для створення ботанічного саду, побудованого під керівництвом відомого німецького ботаніка Адольфа Генріха Густава Енглера. Всі основні будівлі були зведені до 1910 року – по сей день в них знаходиться головна колекція музею.

У XIX столітті комплекс працював в якості науково-дослідного комплексу, сюди вчені привозили химерні, екзотичні рослини з експедицій по всьому світу.

Цікавий факт: в ботанічному саду можна знайти могилу ідейного натхненника саду Енглера. Він заповідав поховати себе тут, і його воля була виконана.

На сьогодні, Ботанічний сад, який відноситься до системи Вільного університету Берліна, включає безліч об’єктів. Перерахуємо деякі з них:

  • Наукова бібліотека,
  • Ботанічний музей (у ньому зберігається найбільший у світі гербарій),
  • Павільйон кактусів,
  • Колекція орхідей,
  • Тропічна оранжерея (підтримується характерний мікроклімат),
  • Розділ екзотичних рослин (включаючи комахоїдних),
  • Оранжерея з басейном для Вікторії Амазонської.

Що подивитися

Вже біля входу в ботанічний сад туристи зазвичай зупиняються і дістають свої фотоапарати – тут розташована унікальна скульптура сіяча газону. Варто відзначити, що скульптури – неодмінна частина сучасного Берлінського музею флори. Протягом двох століть його існування територія регулярно поповнювалася новими фігурами. Сьогодні вони прикрашають всі без винятку тематичні розділи.

Від скульптури сіяча газону йде доріжка, ведуча до оранжереї. По дорозі можна побачити озеро, лісову галявину і квітники. І ось ви, нарешті, на місці – попереду розмістилися п’ятнадцять основних залів. Перед кожним знаходиться інформаційний стенд, на ньому вказана представлена кліматична зона і перелік країн, з яких походять рослини.

Цікаве в Берліні: сад

Однією з найпопулярніших є тропічна оранжерея. Від одних тільки її розмірів захоплює дух – висота зони сягає 28 метрів.

Поблукавши з цього райського куточка, можна максимально детально ознайомитися з багатствами тропічних рослин як Старого, так і Нового світла.

Поруч з нею зал з харчовими культурами, а за ним – орхідеї. Близько тисячі різновидів квітів, у тому числі диких, представлені в цій зоні.

Окремо ростуть папороті, при чому в залі підтримується потрібний кліматичний режим – дуже волого – необхідний для активного росту цих рослин. А якщо ви зайдете в зал бромелієвих рослин, то побачите справжній туман (хоча насправді він штучний, але виглядає як справжній).

Ще один зал присвячений кам’янистим рослинам – це альпінарій. Тут у природних умовах росте флора Карпат, Кавказьких гір Альп.

Окремо адміністрація помістила культури з Австралії, Нової Зеландії та Канарських островів.

А ще в Берлінському ботанічному саду можна побачити гігантські чотириметрові кактуси, рослини, поїдають комах, і багато іншого.

Подорож по музею і території саду робить ще цікавіше унікальний ландшафтний дизайн, створений з використанням природних матеріалів з різних куточків планети.

Територія саду величезна, тому адміністрація розмістила всередині безліч місць для відпочинку – лавок, високих балконів. Спостерігати тутешні зелені скарби можна з пішохідних стежок, навіть не заходячи в деякі оранжереї.

Вартість квитка і режим роботи

Відвідування Ботанічного саду коштує 6 євро для дорослих і 3 євро для школярів і студентів. Є пакетна пропозиція для дорослих з дітьми – загальний квиток вартістю 12 євро для двох батьків і дитини, 7 євро для батьків з дитиною.

Всі пільгові пропозиції вказані на офіційному сайті Ботанічного саду, уточнити будь-яке питання можна телефоном +49(30)83850100.

Оранжерея саду

Графік роботи Ботанічного саду змінюється в залежності від пори року. Так, в січні, грудні та жовтні він працює з 9 до 16 в лютому – з 9 до 18, у квітні та серпні – з 9 до 20, а в гарячий туристичний сезон (травень, червень і липень) з 9 до 21. Католицьке різдво (24 грудня) – традиційний вихідний.

Як дістатися

Ботанічний сад знаходиться за адресою Koenigin-Luise-Str., 6-8. Дістатися до нього найлегше на метро – підійдуть лінія U3 (їхати до станції Dahlem Dorf) і лінія U9 (до станції Rathaus Steglitz). Крім того, до Ботанічного саду ходить електричка по лінії S1: потрібно доїхати до станції під назвою Rathaus Steglitz.

Висновок

Botanischer Garten und Botanisches Museum Berlin-Dahlem (Берлін) – це унікальна можливість познайомитися з флорою всього світу в одному місці.

Тисячі рослин проживають в оптимальних умовах, відповідних кліматичних зонах. Плюс до всього територія саду прикрашена ландшафтним дизайном і численними статуями. Гуляючи по Ботанічному саду, одному з найбільших в Європі – можна з легкістю уявити, що ви подорожуєте по всіх континентах світу. Відвідування такого закладу буде корисним для дорослих і дітей.

Ботанічний сад, Берлін: Відео

Статті по темі