Меню Закрити

Берлінська телевежа – панорамний вид на місто

Вид на величні будови Берліна, одного з найкрасивіших міст Європи, з висоти пташиного польоту – що може бути прекрасніше? Нічні переливи неонових ламп, туманний ранок Старої Європи, сонячні відблиски, ковзаючі по домівках і аркам столиці Німеччини. Берлінська телевежа – прекрасне місце, на оглядовому майданчику якого мільйони туристів відкривають для себе чудові панорамні види німецької столиці.

Берлінська телевежа

Історичні факти

Берлін ми дізнаємося по Колоні перемоги, будівлі Рейхстагу і Бранденбурзьких воріт. На перших кадрах німецьких фільмів поряд з цими пам’ятками ми бачимо величну споруду телевізійної вежі.

Проект Берлінської телевежі (Berliner Fernsehturm) був задуманий з практичних міркувань, оскільки на тій годину теле- і радіомовлення Східного Берліна залишало бажати кращого. На Європейській мовній конференції при розподілі частот мовлення НДР отримала всього два канали. Станції, які працювали на той час у Берліні, не могли забезпечити безперебійну роботу каналів; потрібен потужний сучасний передавач.

Робота над проектом розпочалася в 1952 році була запланована на південному сході Берліна. Після початку будівництва роботи були зупинені. Висота вежі могла загрожувати безпеці літаків, оскільки ділянка перебувала у восьми кілометрах від аеропорту Берлін-Шенефельд.

Берлінська телевежа: чорно-біле фото

До 1964 року йшли пошуки місця для будівництва. Уряд наполіг на центральному місцезнаходження телевежі, оскільки з часом до задачі оптимального мовлення додалася ще одна – створення додаткового символічного пам’ятника Берліна.

Будівництво телевежі почалося 4 серпня 1965 року. Будівельні роботи тривали 53 місяці. 3 жовтня 1969 року “ТВ і УКВ-вежа Берліна”, незважаючи на всі труднощі, була здана в експлуатацію.

На її будівництво було витрачено близько 132 млн марок. На той час телевізійна вежа Берліна займала друге місце по висоті після Останкінської телевежі.

У 1990 році, коли Німеччина об’єдналася, багато вимагали знести телевежу. Але уряд модернізувало і реконструювало споруда, збільшивши його висоту з 365 до 368 метрів. І як би почувалися німці сьогодні, не будь у них такого історичного скарби?

Вежа в наші дні

На сьогодні Берлінська телевежа входить у четвірку самих високих конструкцій Європи після Останкінської телевежі (540 м), Київської (385 м) та Ризької (368,5 м). Щоденні потоки туристів доводять: кращого місця, щоб побачити панораму всього Берліна, просто не знайти. Гарна погода і ясне сонце над Берліном дають можливість побачити навіть розважальний парк Tropical Islands, розташований в 60 км від міста.

Кожен рік вежа приймає близько мільйона туристів. На висоті 203 метрів знаходиться оглядовий майданчик і найвищий бар “Bar 203”. Вище на 4 м розташувався ресторан “Sphere”, який робить повний оборот протягом півгодини. Тут ви поєднаєте задоволення від відмінної кухні з приголомшливим видом на Берлін. Столик на вечерю краще замовляти заздалегідь, оскільки місцевого шеф-кухаря визнали навіть відомі гурмани столиці.

Берлінська телевежа і небо

Цікаво, що кухня ресторану в цілях протипожежної безпеки розміщується біля підніжжя вежі. Вже готові страви піднімають вгору на ліфті, а на невеликій кухні поруч з рестораном вже йде доопрацювання шедеврів кухарського мистецтва.

Для урочистостей ресторан пропонує зал, який можна зарезервувати на 200 персон. І таке свято запам’ятається надовго, якщо не на все життя. Одруження над Берліном? Будь ласка: тепер нареченому, нареченій і їх гостям дозволено зарезервувати на годину бар, розташований на оглядовому майданчику на 30 персон.

Трохи технічних фактів

Любителі цифр будуть повністю задоволені, якщо це велична будова перевести математичні символи.

Точна висота Берлінської телевежі з антеною становить 368,03 м, 118 метрів з яких – антена. Висота кулі – брата-близнюка кулі Останкінської телевежі – 212 метрів.

Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 203,78 м, а обертовий ресторан – на висоті 207,53 м. Між ними знаходиться 21 сходинка. За одну годину ресторан робить оберт на 360°.

Крім двох пасажирських ліфтів, діє ліфт для перевезення обладнання та персоналу, що працює в технічних приміщеннях. Швидкість ліфта 6 м/с.

На висоті 216 м, 220 м і 224 м знаходяться передають установки для трансляції телевізійних каналів і каналів радіо, а також службові приміщення для працівників. 150 антен, теле- і радіомовлення на щоглі. Зона мовлення – 20 000 кв. км.

Цікава пам’ятка

Берлінська телевежа стала об’єктом жартів для німців, і тут не обійшлося без допомоги стихій природи. Коли промені сонця освітлюють металевий шар, на ньому бачиться зображення у вигляді хреста. Жителі Берліна, натякаючи на атеїстичну політику соціалістичної НДР і дискримінацію інституту церкви, назвали цей хрест “помстою папи”.

Також подейкували, що архітектор навмисно проектував цей оптичний ефект. І з цієї причини його запросили на розмову в органи державної безпеки НДР. Ще одна легенда свідчить, що один з членів уряду по завершенні суперечки на цю тему вигукнув: “Це не хрест, це плюс соціалізму!”

Берлінська телевежа крупним планом

Друге прізвисько – церква святого Вальтера – телевежа отримала завдяки тому ж сонячного бліку. Городяни цією назвою натякають на комуніста, керівника НДР Вальтера Ульбріхта. Ще називають вежу Меморіальною церквою Ульбріхта.

Багато хто думає, що башта знаходиться на Александерплац, тому з огляду на близькість знаменитої площі, вежу нерідко називають Alex-Turm (“Вежа Алекс”).

Відвідування

Берлінська телевежа сьогодні – це прекрасне місце проведення дозвілля для туристів і самих німців. Телевежа за перші три роки прийняла понад 4 млн осіб.

Символ Берліна у своєму кулі одночасно вміщує 320 осіб. Туристів піднімають два пасажирських ліфта на 12 чоловік за 40 секунд. Відвідувачі насолоджуються прекрасним панорамним видом на Берлін і його околиці з 60 вікон.

За свою безпеку туристи завжди можуть бути спокійні. Як же можна не довіряти німецькому професіоналізму?

Заходи протипожежної безпеки відповідають всім світовим стандартам. В телевежі є дві евакуаційні платформи, діє заборона на куріння на всій території, включаючи ресторан і бар.

Так що любителям покурити на час відвідування вежі доведеться розлучитися зі своєю звичкою. Але це того варто. Адже недарма щороку сюди приїжджають гості з 90 країн земної кулі.

На жаль, людям з обмеженими здібностями поки в телевежу потрапити не вдасться, тому що в екстрених ситуаціях вони не зможуть самостійно скористатися аварійним виходом. Вхід обмежений також для найменших у візках і для тварин.

Не рекомендується брати з собою багаж великих габаритів: по-перше, тягаючи з собою валізу, ви не насолодитися усіма принадами екскурсії; по-друге, вас навіть не пропустять – з міркувань безпеки.

Вид з берлінської телевежі

Відвідати символ і гордість Берліна можна круглий рік. Хоча час роботи вежі залежить від сезону. Берлінська телевежа працює щодня: з березня по жовтень з 9.00 до 24.00, з листопада по лютий з 10.00 до 24.00. Останній підйом пасажирський ліфт здійснює о 23.30, а вхід в ресторан буде відкритий до 23.00.

Також варто взяти до уваги, що вежа проходить перевірку двічі в рік і в цей час вона закрита для відвідувачів. Цю інформацію потрібно уточнювати на офіційному сайті Берлінської телевежі: www.tv-turm.de.

Розташування

Берлінська телевежа розташована на південний захід від вокзалу Alexanderplatz і на північний схід від Маркс-Енгельс-форум, адреса: Panoramastraße 1A.

Поїзди метро і S-Bahn, а також безліч автобусних і трамвайних маршрутів ведуть до вокзалу Alexanderplatz, центральний вихід якого розташований недалеко від входу в телевізійну вежу.

Вартість

Вартість стандартного квитка становить 13 євро, дитячий квиток від 4 до 16 років – 8,5 євро. Але цей квиток не дає права відразу піднятися на вежу, час очікування може тривати кілька годин. Для того щоб біля телевежі не товпилося багато людей, діє система СМС-повідомлень: купуючи квиток, ви залишаєте свій номер і можете спокійно подивитися найближчі визначні пам’ятки. За 30 хвилин до вашої черги приходить СМС, і ви йдете до вежі.

Якщо ж тривале очікування вам не підходить, ви можете замовити VIP-квиток на офіційному сайті (приймаються карти Visa, Mastercard) або вже на місці в автоматі.

Такі квитки діляться на чотири види:

  1. Early Bird Ticket Panorama – квиток для тих, хто любить ранні прогулянки, до 9.00. Включає вартість відвідування панорамного поверху, самого високого бару в Берліні “Bar 203”. За цей квиток ви віддасте стільки ж, скільки й за стандартний.
  2. Premium Ticket Panorama – класичний VIP-квиток. Ви самі обираєте дату і час відвідування. Вартість квитка 19,50 євро (дитячий – 12 євро).
  3. Premium Ticket Restaurant. Квиток дозволяє зарезервувати столик у ресторані “Sphere” Після відвідування ресторану ви можете продовжити прогулянку панорамному поверху і відвідати “Bar 203”. Вартість квитка: 17,50 євро (дитячий – 12 євро).
  4. Late Night Ticket Panorama – квиток для тих, хто бажає побачити нічний Берлін з висоти. Ніякі тумани та дощі не страшні неонових вогнів столиці Німеччини в цей час. Час відвідування з 21.30 та 23.00. Вартість квитка: 13 євро (дитячий – 8,50 євро).

Після оплати квитка вам прийде підтвердження на електронну пошту. Не забудьте роздрукувати PDF-файл або відкрити його на своєму смартфоні для сканування.

Як дістатися

Телевежа знаходиться прямо на Александерплац, де відмінна транспортна розв’язка:

  • S-Bahn — S5, S7 і S75;
  • U-Bahn – U2 і U5;
  • трамваї – M4, M5, M6;
  • автобуси – 248, 100, 200, M4, M48, N5, N65 і TXL.

Висновок

Якщо у вас в сімейному альбомі ще немає фото з панорамними видами столиці Німеччини та її околиць, то вам обов’язково потрібно відвідати Берлінську телевежу. Монументальні будови Берліна однаково гарні як при променях денного сонця, так і в нічний час. А історичний центр міста – Mitte – порадує багатьма красотами, поки ви будете бродити по вулицях, чекаючи своєї черги підйому на оглядовий майданчик вежі.

Берлінська телевежа. Вид з висоти у 208 метрів: Відео

Статті по темі