Меню Закрити

Отримання громадянства Канади

Північна Америка дуже популярна серед українських іммігрантів. Отримати громадянство Канади у 2024 році хочуть люди різного віку, різних професій, класів, інтересів. Вона об’єднує нації, культуру, традиції і вважається однією з найкращих країн у світі. Велика кількість створених імміграційних програм показує всебічний інтерес до нових жителям, також багато не освоєних канадських територій, куди потрібна робоча сила. Уряд пропонує ознайомитися зі всіма способами, умовами імміграції на офіційних інтернет-ресурсах і підібрати найкращий спосіб для себе.

Осінь в Канаді

Переваги канадського громадянства

Канадський уряд щорічно приймає 250 тис. іноземних клопотань на отримання громадянства і заповітного паспорта. Цифра постійно зростає, але Міністерство громадянства та міграції з задоволенням розглядає кожну справу. Таке доброзичливе ставлення – це ознака демократичної республіки з історичною спадщиною переселенців. Саме емігранти з інших країн заселили величезну територію (9,984 млн км²), і стали частиною економічного розвитку. Тепер Канада одна з найкращих країн у світі з ВВП на душу населення, розмір якого становить $51546.

Українці, що переїхали пишуть досить багато про Канаду, і часто свідчать про головні переваги громадянства та паспорті. Описати їх можна наступним чином:

 1. У Канаді багато програм для переселенців, які дозволять здійснити переїзд. Інакше кажучи, Уряд зацікавлений у зростанні економіки та збільшенні населення, тому рекомендує фахівцям з інших країн перевірити на сайті які програми Вам підходять.
 2. Крім працевлаштування з лояльними умовами, велика можливість відкрити власний бізнес. Влада добре підтримують малий бізнес, з реєстрацією компанії в онлайн режимі і тим самим надаючи повну свободу. Для підприємців це відмінна можливість реалізуватися на міжнародному ринку і зробити громадянство.
 3. В момент отримання громадянства іноземцю вручають паспорт резидента. Його статус розширить можливості в закордонних поїздках, не потрібно буде оформляти візу в 172 країни. Також між Америкою і Канадою встановлені особливі тісні взаємовідносини політики і економіки. Вважається, що між ними найдовша кордон у світі, її можуть перетинати без візи як канадці, так і американці. Іммігранти з громадянством теж мають на це право.
 4. Громадянин України, приїжджаючи в Ванкувер, Монреаль, Торонто, Квебек, може відразу отримати ПМП. При його наявності умови краще, ніж при ПНП. Тут розуміють безкоштовна середня освіта, навчання в університеті, оформлення кредиту. Єдине, що статус ПМП не дає право голосувати і претендувати на місця в державні структури.
 5. Соціальна підтримка в Канаді одна з найсильніших сторін економіки. До отримання громадянства новий мешканець може отримати допомогу на повсякденні потреби, додаткові виплати на дітей, пенсіонерів, безкоштовне медичне обслуговування. Розмір допомоги для безробітних становить C$1652, на одну дитину C$1228.
 6. Мінімальні відмінності в кліматі допомагають українцям швидше акліматизуватися. У Канаді чотири сезони – квітуча весна, тепле літо, дощова осінь, білосніжна зима. Для тих, хто переїжджає з України такий чинник важливий. Завдяки північного клімату, високогір’я, гірських озер, зелених лісів – навколишнє середовище, поряд з екологією знаходяться на самому високому рівні у світовому рейтингу. Тут свіже повітря і чиста вода, що сильно підвищує якість життя іммігрантів з України де показники забруднення не найнижчі.

Способи отримання громадянства Канади

Способи отримання громадянства КанадиЗа законодавством для отримання громадянства необхідно прожити в Канаді три роки. Хто планує, той в курсі, що спершу треба туди потрапити. Для початку оформляють студентську візу, робочий контракт, відкривають бізнес, потрапляють в країну через інвестиції, роблять посвідку на проживання через шлюб і так далі.

Такі варіанти метою імміграції розглядаються досить часто, але не всі потенційні мігранти з України можуть похвалитися бажаним результатом. Не варто засмучуватися, країна ліберальна і толерантна у законах, тому пропонує масу способів для отримання громадянства. Під цим розуміють імміграційні програми, розроблені для жителів іноземних держав. Також легко отримати канадський паспорт від Інституту почесного громадянства Канади людям за видатні заслуги.

Сьогодні в рамках закону можна скористатися:

 1. Сімейним спонсорством.
 2. Отриманням громадянства за народженням.
 3. Провінційної програмою.

Сімейне спонсорство

Канадці дуже сімейні люди, любов до рідних і близьким спостерігається в кожному будинку. На цьому ґрунті у 2015 році були внесені зміни в законодавство щодо еміграції, якщо конкретніше, то спростилися вимоги до спонсору. Спонсор – це іноземець, який проживає в Канаді з офіційної причини, який хоче перевезти чоловіка, партнера, дітей, батьків. Для цього подається заявка в Міграційний відділ громадянства, своєю чергою влади зобов’язані розглянути.

У багатьох випадках вдається отримати дозвіл для родичів, в результаті їм видають «permanent resident» в перекладі постійний житель. При тривалому проживанні, з документальним доказом самозабезпеченості, можна подавати заяву на паспорт канадського резидента.

Перед тим, як приступати до процесу громадянства обов’язково знайомляться з базовим керівництвом Guide 5525 на офіційному ресурсі www.canada.ca. У ньому розказано, як заповнити: IMM 5476, IMM 1344 і IMM 0008, і як правильно надати наступні документи:

 • закордонні паспорти;
 • українські паспорти;
 • документи про народження, шлюб;
 • доказ цивільних відносин (для партнерів);
 • виписки з банку всіх членів сім’ї;
 • документи про військову службу (за наявності);
 • довідки про відсутність судимості;
 • результати медичного огляду;
 • біометричні дані;
 • інші цивільні документи.

Міграційна служба Канади після отримання заяви з копіями документів, приймається до роботи. Фахівці аналізують весь пакет документів, інформацію, додатково можуть запросити різні довідки. Найголовніше, щоб спонсор довів свою фінансову спроможність. Якщо дохід не буде відповідати канадським стандартам по вмісту чоловіка, партнера, дитини, батьків, то можуть відмовити. На практиці весь процес сімейного спонсорства займає 6-9 місяців.

Вартість залежить від того, кого запрошує спонсор. За дружину або партнера заявник оплачує $75, обробка заяви спонсора коштує $475, додатково за «permanent resident» оплачується $490, біометрія обійдеться в $85 (складають один раз на 10 років). У підсумку за дорослого виходить сума $1125. За кожну дитину встановлений розмір $235.

Громадянство для новонароджених

Оформлення канадського громадянстваКанада славиться якісним медичним обслуговуванням, тому багато іноземки хочуть народити дитину в одній з місцевих клінік. Уряд йде на зустріч, але вимагає, як можна раніше оформитися. Ще в Україні потрібно вибрати канадську клініку. Для цього доступні інтернет-портали з докладною інформацією про медцентрах, лікарів, тарифах. Коли вибір зроблено, зв’язуються з контактною особою і обговорюють процедуру. Іноді лікарі відмовляють в послузі і доводиться шукати іншу клініку.

Якщо немає бажання займатися всіма справами самостійно, то звертаються в спеціальне агентство по організації медичного туру. Великою перевагою є те, що малюк з народження отримує громадянство Канади. Для його батьків це не передбачено, але після досягнення повноліття дитина може переїхати назовсім, отримати паспорт, що дасть можливість претендувати на возз’єднання з сім’єю і оформити громадянство для них.

На самому початку породілля оплачує частину суми за медобслуговування. Потім необхідно отримати від медичного центру Канади запрошення, це дозволить зробити візу на весь термін перебування. В процесі знадобляться такі документи:

 • закордонний паспорт, що діє на весь термін поїздки;
 • лист-запрошення від поліклініки;
 • цифрове фото 35*45 мм у кількості 2 штук;
 • медичні аналізи, результати УЗД (для поліклініки);
 • довідки про фінансову спроможність;
 • квитанція про оплату візового збору.

Переліт в Канаду дозволяється породіллям до 28 тижнів вагітності, далі авіалінії не візьмуть на борт. Тому всю процедуру починають раніше. Гостьову візу відкривають від 2-х тижнів і довше.

В загальну вартість входить процедура спостереження за породіллею, збір аналізів, консультації, підготовка до пологів, родові і післяродові послуги лікарів. За відгуками народжували, пологи в канадській поліклініці в середньому коштують C$12000-13500. До цієї суми додаються витрати на оренду квартири, переліт, повсякденні витрати – C$35000. У підсумку пологи можна купити за C$47000-48500. Окремо оплачують візовий збір $100 і біометрію $85.

Провінційна програма

Програма провінційних іммігрантів націлена на залучення іноземців з метою заселення деяких регіонів і надання робочих місць. Своєю чергою мігрант набуває статусу постійного жителя, і надалі може подати заявку на отримання громадянства з паспортом. Це досить привабливий хід з боку Уряду Канади, але також на користь українських громадян будь-якої категорії:

 • студентів;
 • ділових людей;
 • професіоналів;
 • напівкваліфікованих фахівців.

На офіційному сайті canada.ca, в розділі «іммігрувати в якості провінційного кандидата», потрібно клікнути на бажану провінцію або територію. Далі з’явиться інформація про критерії відбору на громадянство, прочитавши її, можна оцінити свої шанси. Зараз відкриті регіони для еміграції – Манітоба, Альберта, Британська Колумбія, Юкон, Нью-Брансвік. Найчастіше це північні регіони з дуже холодною зимою і прохолодним літом.

Перелік документів між регіонами не сильно відрізняється, документація надається онлайн або на паперовому носії. В список входить:

 • закордонний паспорт;
 • фотографія 35*45 мм;
 • освітні дипломи;
 • сертифікати про одержаної кваліфікації;
 • фінансові документи;
 • свідоцтво про шлюб, народження дітей (за наявності);
 • довідки і рекомендації з попередніх місць роботи;
 • документи про несудимість;
 • висновок про проходження медогляду;
 • чек про оплату збору.

Процес міграції за даною програмою включає два етапи. На початку подають заяву в обрану провінцію або регіон, після схвалення надсилають заявку в Уряд через той же сайт www.canada.ca. Оформлення займає від 15-19 місяців.

Програма провінційних іммігрантів або PNP не з дешевих, Канада не зацікавлена в неспроможних іноземців, тому кожен спосіб імміграції включає великі витрати. Даний спосіб для подальшого отримання громадянства обійдеться в $1040.

Поетапне оформлення канадського громадянства

Стати резидентом Канади не просто і дуже затратно, потрібно бути готовим до основних і додаткових витрат за громадянством. За участю третьої сторони витрати збільшаться, тут розуміють оплату послуг Агентств з еміграції.

Процедура отримання громадянства Канади поділяється на 7 етапів, але в початку слід ознайомитися з вимогами до кандидатів:

 • заявник повинен знаходитись в Канаді в статусі постійного громадянина;
 • фактичне присутність в країні 1095 днів, дозволено в проміжку від 3-5 років;
 • вік від 18 років до 79 років;
 • не повинно бути податкової заборгованості, судимості й так далі.

Кількість днів присутності можна розрахувати на онлайн-калькуляторі на офіційному сайті імміграції.

Етап 1. Збір документів

Для громадянства заявник повинен зібрати документацію за таким списком:

 • розрахунок присутності або заповнена форма CIT 0407;
 • всі копії віз, авіаквитків, інших проїзних квитків, що підтверджують в’їзд і виїзд в Канаду;
 • ксерокопії діючих і прострочених паспортів;
 • копії додаткових ID – це можуть бути Driver license або Health insurance та ін;
 • кандидати у віці 18-54 років надають результати тесту з англійської або французької мови;
 • фотографії 35*45 мм у кількості 2 штук;
 • платіжний чек про оплату за реєстрацію;

Анкета

Відповідність та наявність документів перевіряють з чек-листом на сайті Уряду Канади. Всі документи українською мовою переводять на одну з офіційних мов.

Етап 2. Заповнення заявки

Якщо заявник та члени його сім’ї відповідають вимогам, і готові емігрувати назовсім, то вони повинні подати заявку на отримання громадянства. Для цього необхідно:

 1. Зайти на офіційний сайт canada.ca.
 2. Вибрати розділ «Імміграція», потім «Стати канадським громадянином».
 3. Клікнути на пункт «Як подати заявку» для громадянства.
 4. Далі вибрати «Пакет програми» по ситуації.
 5. Перейти на нову сторінку, вивчити «Інструкцію».
 6. Після заповнити форму заявки, і зберегти її на комп’ютері.
 7. Надалі її роздрукувати.

Етап 3. Оплата зборів

Жоден процес міграції не обходиться без зборів. Сплатити реєстраційний збір можливо на сайті через систему онлайн-платежів. Зараз передбачені тарифи:

 • на дорослого C$630, сюди входить оплата за розгляд заявки та надання права на громадянство;
 • для фізичних осіб молодше 18 років стягується оплата за заявку C$100.

У разі відмови повертається C$100 за право на громадянство, платіж в розмірі C$530 не відшкодовується. Якщо з якихось причин була переведена сума більша, то різниця повернеться. Квитанцію про оплату роздруковують, прикладають до основного пакету документів.

Етап 4. Відправлення заявки

Роздруковані заяви всіх членів сім’ї, разом із зібраним пакетом документів для громадянства, відправляють в Центр по розгляду справ на громадянство. Використовують одну з адрес:

 • CPC-Sydney;
 • PO Box 7000;
 • SYDNEY, NS;
 • B1P 6V6.

Або:

 • CPC-Sydney;
 • 49 Dorchester Street;
 • Sydney, Nova Scotia;
 • B1P 5Z2.

Відділ по обробці справ за громадянством CPC або Case Processing Centre надішле підтвердження про отримання пакета – через електронну пошту або за адресою. У випадку неправильності заповнення заявки, недостатності інформації, некоректності документів, весь пакет буде відправлений назад заявнику.

Етап 5. Підготовка до тесту

Робота за ноутбукомПісля підписання заяви громадянства, аплікант (заявнику) через 1-2 тиждень висилають лист-повідомлення на проходження тесту, з його допомогою перевіряють знання громадянства Канади. До нього готуються заздалегідь, використовують методичний матеріал та тексти на сайті. Тестові питання зачіпають історію, географію, економіку, закони, урядові процедури, символіку, регіони країни. Всього 20 запитань, з них потрібно правильно відповісти на 15. Іспит триває 30-90 хвилин. Дозволяється 3 спроби, з перервою в 1-2 місяці.

«Якщо іммігрант не може бути присутнім на екзамені в дату, призначену в листі-повідомленні, тоді слід повідомити про це комісію. Для цього відправляють електронного листа за вказаною адресою з поясненням причини. Надалі дата і час будуть переглянуті».

Етап 6. Співбесіда після тесту

Наступний етап отримання громадянства включає зустріч з канадським чиновником з Міністерства громадянства та імміграції. У момент проведення співбесіди, він:

 • надасть результати тесту на знання громадянства заявнику;
 • подивиться документ про здачу мовного іспиту;
 • перевірить заяву та подані документи;
 • поставить питання щодо отримання громадянства;
 • далі, він схвалить паспорт резидента або в ньому відмовить.

Етап 7. Прийняття присяги

При позитивній відповіді для отримання громадянства Канади призначається присяга для всіх членів сім’ї, діти до 14 років не зобов’язані бути присутніми. Повідомлення висилають за 7-14 днів, в ньому вказана дата і час, також на якомусь офіційному мовою буде проводитися. Від здачі тесту приблизно мине три місяці. Присяга має дозвільний характер. Від кандидатів вимагається: виголосити клятву, підписати її та спеціальну форму на громадянство, отримати канадський паспорт, свідоцтво про громадянство дітей, також заспівати гімн Канади. З цього моменту іноземець наділений всіма правами корінних канадців, може голосувати, претендувати на робочі місця в державні компанії, платити податки, медичну страховку і так далі.

Статті по темі