Меню Закрити

Особливості телебачення в Іспанії

Під найсуворішим контролем держави телебачення в Іспанії перебувало майже 40 років. З них майже 19 років телемовлення корилися франкістському режиму, для якого були характерні жорстка цензура і репресії. Тільки після смерті Франко в країні заговорили про демократизацію. Після прийняття нової конституції, де йшлося про свободу слова і друку, починається становлення іспанського телебачення.

Іспанське ТБ

Поява телебачення в Іспанії: короткий екскурс

Телебачення в Іспанії відносно молоде. Якщо порівнювати з іншими країнами Європи, включаючи колишні країни Радянського Союзу, то іспанське телемовлення зародився пізніше. Перший ефір відбувся 28 жовтня 1956 року на каналі Televisión Española (тепер перейменований в La 1). Тоді перегляд був доступний тільки в столиці та розташованих поруч населених пунктах.

У 1959 році в Барселоні відбувається перша трансляція в день футбольного змагання між двома іспанськими клубами – «Реалом Мадридом» і «Барселоною». І лише на початку 60-х канал Televisión Española починає з’являтися і в інших містах.

На розвиток іспанського телебачення великий вплив зробив міністр туризму Мануель Фрага Ирибарне.

Завдяки його участі був зведений телевізійний центр в Прадо-дель-Рей, а в 1965 році в Мадриді з’явився другий іспанський телеканал з назвою у вигляді абревіатури UHF. Час трансляції становило всього 3 години.

У 70-х роках обидва телеканалу почали вводити кольорове транслювання.

У 2024 році телебачення виступає цінним засобом масової інформації. Попри превалювання інтернет-сервісів в сучасну онлайн-епоху, іспанська нація залишається однією з найбільш «телевізійних»: жителі Іспанії не відмовилися від звичайних телеприймачів на користь новинних порталів. Коли іспанці відпочивають або займаються домашнім господарством, часто можна почути, як їх телевізор працює на повну потужність.

Телеканали, яким іспанці віддають перевагу

Сьогодні в Іспанії існує широка сітка каналів на різну тематику.

  • La 1 – перший іспанський телеканал, який має велику популярність у країні. Тут показують іспанські та зарубіжні фільми та мильні опери, транслюють багато телешоу.
  • Teledeporte присвячений спорту. Іспанські громадяни можуть спостерігати за національними та міжнародними спортивними подіями.
  • Clan – розважальний канал для дітей, де транслюють пізнавальні та інформаційні передачі. Велика частина ефіру відведена мультфільмів.

В онлайн-режимі телеканали доступні на офіційній сторінці RTVE. Цей портал повністю відповідає пошуковому запиту «Spain TV online» і дає можливість дивитися онлайн всі цікаві передачі та програми.

За звання найпопулярніших приватних телеканалів борються Antena 3 і Telecinco.

Перший завоював любов глядачів завдяки показу оригінальних версій іспанських телесеріалів. Саме в ефірі Antena 3 вперше в Іспанії транслювали мультсеріал «Сімпсони».

В ефірі Telecinco популярні масштабні музичні проекти La Voz і Voz Kids, а також Supervivientes (аналог – «Останній герой»).

Закордонні канали

Українське та російське телебачення в Іспанії доступно завдяки компанії «Картина ТБ».

Супутникове і кабельне телебачення не так поширене в Іспанії, при цьому особливу популярність набирає інтернет-телебачення.

Іспанські жителі насолоджуються переглядом програм українською та російською мовою без підключення антен і кабелів, адже провайдер «Картина ТБ» надає можливість дивитися широкий перелік каналів у цифровому форматі за невелику плату.

Як безкоштовно дивитися закордонні канали

Деякі провайдери телебачення обов’язково вимагають для підключення приставку. Якщо попередньо завантажити додаток, канали доступні при наявності функції SMART TV на телевізорі. Слід знати, що телевізори, випущені після 2015 року, можуть не підтримувати деякі додатки з Samsung App.

Однак є варіант, як дивитися передачі без приставки та придбання абонемента. Можливість надає платформа Peers TV, яка підтримується телевізорами з функцією SMART TV. В такому випадку канали можна дивитися абсолютно безкоштовно.

Переваги платформи:

  • легка установка;
  • безплатна послуга;
  • доступ до 60 каналів в HD-якості;
  • для улюблених каналів передбачена вкладка «Вибране».

Недолік платформи Peers TV в тому, що глядачеві недоступні такі відомі й популярні канали, як «Матч ТВ», «ТНТ», «Перший канал».

Висновок

Як і будь телебачення, іспанське має свої характерні особливості. Зараз модель телебачення в Іспанії відповідає всім демократичним канонами, пропонуючи національні продукти, які транслюються на різних каналах. Завдяки якісному контенту іспанського телебачення хороший рейтинг.

Життя в Мадриді: Відео

Статті по темі