Меню Закрити

Робота для іноземців в Іспанії

Іспанія – країна, розташована на півдні Європи, з теплим кліматом, сприятливою екологічною обстановкою, безліччю всесвітньо відомих пам’яток і знаменитих середземноморських курортів. Однак останнім часом все більше іноземців розглядають Іспанію не з точки зору туризму, а в якості місця вигідного працевлаштування. Для трудових мігрантів з України робота в Іспанії може стати хорошим шансом заробити, вивчити іспанську мову та отримати цінний досвід проживання за кордоном.Як влаштуватися працювати в Іспанії

Переваги роботи в Іспанії для іноземців

В основі рішення попрацювати якийсь час за кордоном, головним чином, лежить бажання поліпшити своє матеріальне становище або піднятися вгору по кар’єрних сходах.

Іспанія викликає особливий інтерес в емігрантів в силу ряду факторів:

 • економіка країни – одна з найрозвиненіших в Європі й світі;
 • високий рівень трудової міграції;
 • гідна зарплата як для висококваліфікованих фахівців, так і для тимчасових або сезонних працівників;
 • соціальні гарантії, якщо працевлаштування є легальним;
 • вільний безвізовий в’їзд до країн Шенгенської зони.

Важливе значення для тих, хто приїжджає на роботу в Іспанію також має сприятливий клімат, високий рівень безпеки та доброзичливе ставлення місцевого населення до іноземців. А якщо влаштуватися на роботу в курортній зоні, наприклад, на Канарських островах, можна поєднувати роботу і відпочинок.

Популярні види діяльності в Іспанії для іноземців

Іноземним працівникам в Іспанії найчастіше пропонують ті вакансії, які не затребувані або не популярні серед місцевого населення. Як правило, це сезонні роботи, працевлаштування у сфері обслуговування або пов’язане з фізичною працею, наприклад:

 • збір цитрусових (на літо);
 • офіціанти;
 • бармени;
 • адміністратори;
 • покоївки;
 • танцюристи;
 • музиканти;
 • няні та доглядальниці;
 • будівельники;
 • вантажники,
 • водії;
 • персонал на морські судна різного спрямування (механіки, машиністи, кухарі, матроси).

Для українців чи росіян нерідко пропонуються вакансії в Барселоні. Це великий міжнародний місто, в якому можна знайти роботу, навіть не володіючи іспанським, – наприклад, в туризмі чи сфері послуг. Іноземні студенти часто поєднують навчання і підробіток в якості менеджерів з продажу, кур’єрів, розносників піци.

В курортних зонах, наприклад в Коста-Брава або на Гран-Канарія, затребувані керуючі та обслуговчий персонал для роботи в готелях.

Жвавий острів Іспанії – Ібіца – залучає для роботи активних дівчат та хлопців – тут часто є вакансії фітнес-інструкторів і дитячих аніматорів.

У сільськогосподарській галузі іспанським компаніям постійно не вистачає персоналу для збирання врожаю і його перевезення по країні, тому влаштуватися збирачем фруктів, вантажником або далекобійником в Іспанії для громадян країн СНД – білорусів, росіян, українців і навіть для молдаван або казахстанців – не складе труднощів.

Фахівці високої кваліфікації теж мають можливість потрапити на роботу в Іспанії. Особливо затребувані:

 • лікарі – терапевти, кардіологи, анестезіологи;
 • програмісти (IT-фахівці);
 • офісні працівники;
 • інженери-енергетики;
 • агенти з продажу.

Щоб працювати на таких посадах, обов’язково потрібно володіти іспанською мовою (бажано ще й англійською) і пройти процедуру легалізації диплома про вищу освіту, отриманого у себе на батьківщині.

Особливості пошуку роботи в Іспанії

Підшукати відповідну для себе вакансію в Іспанії нескладно – достатньо відвідати спеціалізовані іспанські сайти для пошуку роботи:

На багатьох порталах пошук зроблений максимально зручним для відвідувача: вакансії ранжуються за категоріями, компаніям, містах, популярності, є робота конкретно для жінок або чоловіків, для сімейних пар. Багато сайтів можна встановити на телефон як мобільний додаток.Як знайти роботу в Іспанії

Зазвичай роботодавець вказує в оголошенні необхідний і достатній рівень володіння мовами для здобувача. Звичайно, на високооплачувані посади, пов’язані з роботою з людьми, без знання мови розраховувати не доводиться.

Які документи потрібні іноземним пошукачам

Щоб поїхати до Іспанії на заробітки, громадянам країн, що не входять в ЄС, потрібно оформити робочу візу. Для цього будуть потрібні наступні документи:

 • Лист на фірмовому бланку від прямих роботодавців;
 • підписаний з роботодавцем контракт;
 • закордонний паспорт;
 • фотографії;
 • довідка про відсутність судимостей;
 • медична довідка про стан здоров’я;
 • медична страховка на 1 рік.

Важливим джерелом інформації про документи, вимоги, законах і процедурах працевлаштування іноземців в Іспанії є імміграційний портал.

Типи дозволів для роботи в Іспанії

Негромадянам Євросоюзу дозвіл для роботи в Іспанії буде потрібно в будь-якому випадку – і працівникам за контрактом, і приватним підприємцям. У першому випадку дозвіл на роботу повинен оформити іспанська роботодавець, уклавши з іноземним працівником трудовий договір. У другому – до документів додається проект майбутнього підприємства і докази достатньої кількості коштів для відкриття своєї справи.

Не потрібен дозвіл на роботу тільки власникам “Блакитної карти” (Blue card).

Типи дозволів для претендентів на роботу в Іспанії:

Для працівників по найму:

 • В – початковий, на термін до 1 року, за контрактом, обмежений територіально;
 • В – перереєстрований – видається після закінчення терміну дії попереднього типу;
 • З – без територіальних обмежень, термін до 2 років.

Для підприємців:

 • D – початковий;
 • D – перереєстрований;
 • Е – без територіальних обмежень, на 2 роки.

Рівень заробітної плати в Іспанії з урахуванням оподаткування

Трудовий кодекс зафіксував офіційну мінімальну заробітну плату в Іспанії на рівні 825,65 євро на місяць. При цьому середня зарплата по країні склала близько 1800 євро на місяць до вирахування податків.

Кваліфіковані іноземні фахівці, яким вдалося влаштуватися на роботу в Іспанії, отримують від півтора до трьох тисяч євро на місяць (з вирахуванням податків).

Сезонні робітники, працівники без знання іспанської мови та працівники сфери обслуговування отримують менше ніж 1000 євро на місяць – їх максимум.Які зарплати в Іспанії

Що стосується сплати податків, то їх сума відрізняється в залежності від ряду факторів (сімейного стану працівника, наявності дітей, річного доходу). На відміну від іспанських громадян, нерезиденти країни платять податки тільки з доходів, отриманих на території Іспанії.

Чим ризикують нелегали в Іспанії

У разі, якщо іноземець вирішив влаштуватися на роботу в Іспанії нелегально, не маючи на те дозволу і трудового договору, він повинен бути готовий до таких наслідків:

 • депортація і заборона на в’їзд на всю територію Шенгенської зони на кілька років (при встановленні факту нелегального працевлаштування міграційними органами);
 • відсутність гарантій на отримання безкоштовної медичної допомоги;
 • незахищеність перед державними органами Іспанії;
 • відсутність трудового стажу;
 • можливі проблеми в майбутньому з іспанськими податковими органами, оскільки нелегал не сплачує податки з отриманих доходів.

Роботодавцю, який взяв на роботу нелегалів в перший раз, надається можливість усунути порушення і заплатити мінімальний штраф (в разі виявлення неоформленого працівника). Якщо ж порушення буде допущено повторно, крім штрафу і внесків до Фонду соцстрахування компанії може загрожувати тимчасова втрата пільг, прав на субсидії та допомогу.

Організація іноземцем приватного бізнесу в Іспанії

Як свідчить Торговий кодекс Іспанії, іноземцями без дозволу на проживання на території країни можуть бути засновані ТОВ (в Іспанії SL, sociedad limitada) або АТ (SA, sociedad anonima). При цьому процедура реєстрації компанії для нерезидентів Іспанії схожа з такою для громадян країни, крім декількох моментів.

Зокрема, іноземцю необхідно отримати ідентифікаційний номер (NIE, Numero de Identidad Extranjero). NIE запитується, якщо у підприємця виникають відносини з державними органами Іспанії (податковими, соціального страхування або іншими), нотаріусами, реєстрами (торговим, власності), а також при покупці комерційного приміщення для бізнесу.Як влаштувати бізнес в Іспанії

Крім того, слід мати на увазі, що адміністраторами у фірмах підприємців в Іспанії повинні бути громадяни (або резиденти) країни.

Ціни на життя в Іспанії

Іспанія вважається однією з відносно недорогих країн в порівнянні з іншими державами Європи. Нижче наведені середні ціни на товари та послуги в королівстві:

Товар, послуга Середня вартість, євро
Харчування в закладах Обід в недорогому кафе 8.4
Обід в ресторані 20.7
Стандарт-меню в “МакДональдсі” 6.4
Капучино 1.8
Продукти харчування в магазині Вода, 0.5 л 0.4
Місцеве пиво, 0,5 л 0.78
Імпортне пиво, 0,5 л 0.92
Кока-кола, 0,5 л 0.84
Молоко, 1 л 0.9
Рис, 1 кг 1.03
Помідори, 1 кг 1.25
Хліб, 500 г 1.08
Банани, 1 кг 1.3
Яблука, 1 кг 1.59
Свинина, 1 кг 6.8
Курка, 1 кг 5.7
Сир, 1 кг 8
Яйця, десяток 1.43
Знімання житла Оренда квартири, в місяць 550
Комунальні послуги, в місяць 113
Інтернет, в місяць 24.4
Транспорт Квиток в громадському транспорті 1.36
Проїзний на місяць 41.33
Таксі (вартість поїздки по місту) 12.4
Бензин, 1 л 1.28
Прокат велосипедів, добу 10
Одежа взуття Джинси 95
Сукня 60
Пуховик 80
Чоловічі шкіряні туфлі 140
Кросівки 100
Побутові товари Шампунь 2.5
Зубна паста 1.8
Пральний порошок, 2,5 кг 4.5
Мило 1

Ціни коливаються залежно від розмірів населеного пункту – в невеликих містечках вони нижче, в мегаполісах – вище середнього значення.

Підсумки

Іспанія – чудова країна, в якій жити та працювати – одне задоволення. При великому бажанні працевлаштуватися в Іспанії можуть і громадяни України, і будь-який інший країни. Причому знайти роботу може і кваліфікований фахівець з дипломом, і здобувач робочої спеціальності.

Підшукавши роботодавця, необхідно зібрати повний пакет документів і грамотно оформити всі папери. Для тих, хто не буде лінуватися на новій роботі, Іспанія забезпечить гідну оплату праці та надасть широкі можливості для самореалізації.

Життя в Іспанії, робота, інвестування в бізнес: Відео

Статті по темі