Меню Закрити

Лікарі в Іспанії: перспективи працевлаштування


Робота лікарем в Іспанії – це прекрасна можливість знайти своє місце в одній з найбільш розвинених систем охорони здоров’я в Європі. Кваліфікованим фахівцям тут пропонують не просто хорошу заробітну плату, але і повний соціальний пакет, який забезпечує комфортні умови для проживання в чужій країні. Дана обставина пояснює інтерес іноземних медиків до іспанського королівства.

Медицина в Іспанії

Чому медики вибирають Іспанію

Робота в медичній сфері в королівстві має ряд переваг для тих, хто вирішив емігрувати саме в цю частину ЄС. Як і в більшості світових держав, професія лікаря в Іспанії надзвичайно затребувана. Більш того, вона належить до розряду елітних, престижних, які користуються великою повагою у суспільстві. Кожен, хто вирішив присвятити себе роботі в цій сфері, отримує право на особливі привілеї в плані медобслуговування, отримуючи на безкоштовній основі.

Але це далеко не єдиний бонус, який обіцяє іспанська медицина:

 • щодо лікарів в державі практично ніколи не застосовується віковий ценз. Тут раді й молодим спеціалістам, які щойно закінчили ординатуру, і лікарів зі стажем, чий вік уже підходить до пенсійної позначки;
 • заробітна плата іспанських лікарів є однією з найбільш конкурентоспроможних у Європі. Це дозволяє їм вести гідний спосіб життя, не думаючи про те, де б ще заробити грошей. Крім того, вартість життя в країні в цілому, не надто висока. Це зайвий раз доводить, що зарплата лікаря не буде йти виключно на оплату поточних витрат;
 • можливість працювати в добре оснащених клініках з обладнанням та новітніми розробками в галузі медицини;
 • спрощена схема легалізації – вже через рік проживання в цій державі лікар зможе отримати ВНЖ;
 • можливість безперешкодно подорожувати по іншим європейським країнам.

Не останній і дуже важливий момент – життя в країні з комфортним кліматом.

Які фахівці мають попит

Приступаючи до організації переїзду в Іспанію, важливо переконатися в тому, що ваша спеціальність затребувана в цій країні. Попри те, що тут цінуються лікарі всіх напрямків, все ж існує перелік фахівців, які без праці зможуть знайти роботу, а є й ті, яким варто пошукати щастя в іншій державі.

Найбільш затребуваними в Іспанії вважаються лікаря сімейної медицини та педіатри. Причому для них відкриті двері як державних лікарень, так і приватних клінік.

Конкурувати з ними може тільки лікар-анестезіолог і кардіолог.

Читайте також:  Отримання посвідки на проживання (ВНЖ) без права на роботу в Іспанії

А ось попит на нейрохірургів та нефрологів в країні не дуже високий. Тому потрібно бути видатним фахівцем, щоб влаштуватися за цими напрямками. Початківцям лікарям отримати місце в іспанському медзакладі за такими спеціальностями буде досить складно.

Як знайти роботу лікаря

Перший етап процесу працевлаштування – пошук відповідної пропозиції роботи у сфері медицини. І тут будуть доречні будь-які способи:

 • моніторинг іспанських спеціалізованих сайтів і порталів загальної спрямованості;
 • розсилка резюме в конкретні клініки;
 • звернення в державну службу зайнятості;
 • рекомендації знайомих;
 • групи в соціальних мережах.

Для початку загляньте на Empleate – безкоштовний ресурс, розроблений іспанським урядом. Тут зібрана інформація про всі вакансії, наявні в базі даних центру зайнятості країни. При цьому знайти на сайті можна і приватні, і державні установи.

Серед сайтів з пошуку вакансій зверніть увагу на наступні:

 • www.ourspain.ru – відмінний варіант для претендентів, оскільки вся інформація представлена на їх рідній мові.
 • www.pmfarma.es – спеціалізований портал для медиків.
 • www.trabajando.es – сайт широкого профілю, що дозволяє відсортувати потрібні пропозиції з допомогою додаткових налаштувань.

Не нехтуйте і друкованими виданнями, зокрема, журналами El Pais і El Mundo. А ось в групах в соціальних мережах і на форумах можна не тільки знайти вакансію, але і отримати безцінні рекомендації щодо процесу еміграції в цілому.

Як підтвердити диплом в Іспанії

Лікарі в Іспанії

Для початку слід знати, що дипломи, видані українськими, білоруськими та російськими ВНЗ, іспанською владою не визнаються. Причиною тому різниця в програмах, методиках навчання і кількість годин. Щоб мати можливість працювати за спеціальністю, доведеться підтвердити рівень своєї кваліфікації та скласти екзамен – так званий MIR.

Виглядає процедура легалізації наступним чином:

 1. Апостилювання диплома й додатка з оцінками в Міністерстві освіти країни свого громадянства. Таку ж процедуру потрібно провести з довідкою, отриманою у виші, що містить інформацію про досліджуваних предметах і кількості годин по них.
 2. Переклад перелічених у попередньому пункті документів на іспанську мову. У цьому випадку можна скористатися послугами нотаріуса при консульстві Іспанії. Далі необхідно завірити переклад в диппредставництві.
 3. Пересилання документів у Міносвіти Іспанії.
Читайте також:  Правила складання резюме іспанською мовою

На розгляд запиту зазвичай йде від півроку до двох років. Якщо відповідь буде позитивною, можна перейти до етапу складання іспитів. Медикам належить пройти два випробування:

 • MIR – безпосередньо медичний тест. Він включає 225 основних питань та 10 додаткових. Проводиться він завжди взимку і займає по часу рівно 5 годин. В ході іспиту належить відповісти на питання по всім медичними напрямами. Основний упор робиться на офтальмологію, кардіологію, дерматологію, медичну статистику, гематології, ЛОР – і нервові захворювання, гінекологію, урологію, педіатрію. Оскільки тест не можна назвати простим, багато воліють пройти попереднє навчання на підготовчих курсах. Вартість 1 року таких занять коштує приблизно 3 тисячі євро.
 • DELE – перевірка знань іспанської мови. Зробити це можна у себе на батьківщині в офіційних школах Університету імені Сервантеса.

Щоб отримати можливість влаштуватися на роботу в королівстві по вузькій спеціалізації, необхідно мати 3-річний досвід роботи. Якщо такого немає, іноземному громадянину належить стажування MIR протягом 2 років. Зазвичай її вартість становить близько 2 тисяч євро за 1 місяць. Зате якщо по закінченні стажування ви вирішите переїхати в іншу країну ЄС, проходити цю процедуру більше не доведеться.

Якщо медична освіта ще не отримано, можна завершити навчання в Іспанії.

Однак слід мати на увазі, що профільних ВНЗ у країні не існує, тому подавати документи доведеться на медичний факультет університетів загальної спрямованості.

Якщо диплом вже отриманий, але немає досвіду роботи, кандидату на посаду доведеться відучитися на останньому курсі факультету медичного профілю.

Скільки отримують лікарі в Іспанії

Медичні працівники в Іспанії працюють не на ставці, а на відрядній оплаті праці. Це означає, що місячна зарплата залежить від кількості відпрацьованих годин. Само собою зрозуміло, що робота медсестрою і хірургом оцінюється по-різному.

Тарифна сітка також залежить від міста або району країни, в якій працює лікар. Наведемо порівняльні дані в таблиці:

Регіон Оклад в євро за 1 годину
Арагон 22,06
Андалусія 20,78
Валенсія 20,87
Астурія 21,99
Галісія 19,82
Балеарські острови 20,77
Канарські острови 19,16
Кастилія і Леон 20,44
Кантабрія 20,05
Мадрид 26,21
Каталонія 24,25
Наварра 23,83
Мурсія 20,44
Країна Басків 20,63
Ріоха 20,62
Естремадура 19,12
Читайте також:  Рівень безробіття в Іспанії

Таким чином, середня зарплата лікаря в королівстві становить 4 500 євро за 1 місяць роботи.

Підбивання підсумків

Іспанію можна назвати одним з найбільш вдалих варіантів міграції для медичних працівників. І хоча затребуваними тут є далеко не всі фахівці, все ж талановитому лікареві знайти роботу не складе праці.

Працевлаштування в одну з місцевих клінік гарантує медику повний соціальний пакет, високу заробітну плату та можливість реалізувати себе в одній з найбільш просунутих систем охорони здоров’я в Європі.

Щоб знайти вакансію, можна розіслати резюме безпосередньо в клініки або скористатися інтернет-ресурсами. Основною перешкодою на шляху до блискучої кар’єри в Іспанії може стати легалізація диплома і проходження іспиту по медицині та на предмет володіння іспанською мовою.

Якщо ж набратися терпіння і виконати всі вимоги, можна буде розраховувати на дуже непоганий дохід, який у середньому становить близько 4500 євро в місяць.

Медицина в Іспанії: Відео


Статті по темі