Меню Закрити

Куди не пустять туристів, що відвідали Китай


До введених вже обмежень на польоти авіакомпаній в Китай і допуск китайських туристів на круїзні лайнери, на початку лютого в багатьох країнах додалися заборони на в’їзд або транзит громадян Китаю і всіх іноземців, що відвідали КНР. У зв’язку із загрозою поширення нового коронавіруса nCov2019, центром появи якого стала провінція Хубей в Китайській Народній Республіці, багато країн ввели серйозні заходи з контролю за в’їздом на свою територію. З’ясуємо, куди туристів не пустять після Китаю.

Куди не пустять туристів, що відвідали Китай

Де обмежений або заборонений в’їзд туристам, котрі побували в Китаї

Зараз заборона на в’їзд іноземців, що відвідали КНР (включаючи й самих резидентів КНР), ввели вже 14 країн. Вони, слідуючи відповідним указам місцевого уряду, мають право не пускати туристів, що побували в Китаї за певний період (від 14 днів до 1 місяця) до дати прибуття в країну. Заборона стосується і транзитних пасажирів.

Правила різняться від країни до країни: наприклад, де-то туриста розгорнуто на прикордонному контролі, якщо він побував у КНР в принципі, відвідав тільки небезпечну в плані вірусу провінцію Хубей, але впустять, якщо не виїжджав далі Гонконгу або Макао.

Жорсткі заходи контролю нерідко стосуються і громадян цих країн, що побували в КНР. Як мінімум, вони зобов’язані пройти відповідне медичне обстеження, а як максимум, опинитися в добровільному карантин по прибуттю додому.

Австралія: людям, які були в КНР навіть в якості транзитних пасажирів у період до або після 1 лютого 2020 року, буде заборонений в’їзд і транзит через Австралію. Виключення робиться тільки для членів екіпажу іноземного повітряного судна.

Якщо ж серед пасажирів виявляться громадяни та резиденти Австралії, то їх пустять в країну, але з наполегливими рекомендаціями ізолювати себе від зовнішніх контактів на період не менше ніж 14 днів.

Багами: в країну не будуть допускатися іноземці, які хоча б раз побували в КНР за останні 20 днів перед прибуттям на Багами. Виключення не робляться навіть для членів екіпажу круїзних лайнерів або повітряних суден. Громадяни держави Багами в разі, якщо вони підходять під рамки заборони, будуть піддані обов’язковому карантину на найближчі 14 днів.

Читайте також:  Чи можна їздити з українським водійським посвідченням і чи діє воно в Росії

Вануату: іноземцю, який побував у Китаї, опинитися в країні по прибуттю можна тільки при наявності спеціального медичного сертифіката, в якому буде зазначено, що дана людина не є носієм нового коронавіруса (2019-nCov).

Гватемала: в країну заборонений в’їзд всім іноземцям, які побували в КНР за останні 15 днів. Всі громадяни Гватемали, які прибули в країну, піддаються медичному огляду і, при необхідності, ізоляції та лікування, виробленому силами місцевого міністерства охорони здоров’я.

Гонконг: у Гонконгу заборону на в’їзд буде діяти тільки для тих пасажирів, які за останні 14 днів побували в провінції Хубей. Потрапити додому зможуть лише самі резиденти Гонконгу.

Ізраїль: заборонений в’їзд всім іноземцям, який побував у Китаї за останні 14 днів. Обмеження при цьому не стосуються резидентів держави Ізраїль, а також його громадян, включаючи подружжя і дітей громадянина.

Індія: заборонений в’їзд всім іноземцям, які були в КНР після 15 січня 2020 року. Громадяни та резиденти Індії повинні будуть пройти карантин по прибутті.

Індонезія: з 5 лютого буде заборонений в’їзд або транзит для іноземців, що побували в КНР за останні 14 днів, а громадяни Китаю не зможуть отримувати візу по прибуттю в аеропорт.

Ірак: в країну заборонений в’їзд всім іноземцям, які побували в КНР за останні 14 днів. Для громадян і резидентів Іраку в’їзд буде можливий тільки з умовою подальшого 14-денного карантину.

Монголія: заборонений в’їзд або транзитний проїзд через Монголію для всіх іноземців, які проживають у провінції Хубей або хоча б раз відвідали її за останній місяць.

Нова Зеландія: категорично заборонений в’їзд або трансфер для всіх пасажирів, які побували в КНР до або після 2 лютого 2020 року, навіть якщо вони просто робили там пересадку. Громадяни та резиденти Нової Зеландії можуть потрапити до себе додому, але їм настійно рекомендується ізолювати себе і не вступати в контакти з іншими людьми в наступні 14 днів після прибуття.

Сінгапур: в країні введено заборону на в’їзд або транзит для іноземців, які побували в КНР за останні 14 днів. Самим громадянам Китаю, чиї паспорти були випущені в провінції Хубей, заборонено відвідувати Сінгапур незалежно від того, як давно вони відвідували цю провінцію.

Читайте також:  Коронавірус в Україні та у світі: хроніка поширення

Більш складні правила стосуються іноземців, які мають довгострокові візи або є резидентами Сінгапуру, наприклад, студенти чи працівники за контрактом. Їм гарантований безперешкодних прохід тільки в разі якщо Сінгапур є їх фінальним пунктом призначення, і вони не відвідували провінцію Хубей за останні 14 днів. В іншому разі питання з їх дозволом на відвідування Сінгапуру буде вирішуватися індивідуально.

США: Сполучені Штати ввели заборону на в’їзд усіх іноземців, які відвідували КНР за останні 14 днів, за винятком спеціальних автономних регіонів Гонконгу і Макао.

Філіппіни: заборонений в’їзд в країну для іноземців, які за останні 14 днів побували в КНР, Гонконг або Макао. Громадяни Філіппін, які прибули звідти, повинні будуть обмежити свої контакти на період до 14 днів після прибуття.

Південна Корея: Заборонений в’їзд усім пасажирам, які за останні 14 днів відвідали провінцію Хубей в КНР. Заборони не стосуються громадян Кореї, а також іноземців, що прибули з інших областей Китаю.

Ямайка: в країні не введено серйозних обмежень для іноземців, які прибувають з Китаю. Проте, згідно з прийнятими правилами, всі пасажири авіарейсів або морських лайнерів повинні будуть пройти обов’язковий 14-денний карантин і ізольовані при перших же ознаках або підозрі на захворювання коронавірусом.

Японія: країну не зможуть відвідати іноземці, які за останні 14 днів побували тільки в провінції Хубей. Втім, самим громадянам КНР, чий паспорт був випущений в цій провінції, в’їзд в Японії заборонено, незалежно від того, як давно вони були вдома.

Де призупинено безвізовий режим з Китаєм

Вірменія: тепер всі громадяни КНР зобов’язані будуть отримувати візи по прибуттю в країну або ж запросити її заздалегідь в електронному вигляді на сайті консульства.

Азербайджан: в країну не будуть допущені ті громадяни КНР, які не отримали візу до моменту свого від’їзду.

Казахстан: громадяни КНР не зможуть в’їхати без візи в країну через такі аеропорти, як Алмати, Актау, Астана, Караганда, Шимкент, Тараз.

Росія: зупинено дію електронних віз для громадян КНР, наступних в Калінінград, Санкт-Петербург чи Владивосток. Призупинено прийом документів, оформлення і видача запрошень на в’їзд в РФ громадянам Китаю в цілях здійснення трудової діяльності.

Читайте також:  Нові правила в'їзду в ЄС для громадян України

Шрі-Ланка: громадяни КНР більше не зможуть отримувати візу по прибуттю в країну.

Куди не можна в’їхати громадянам КНР

Йорданія: в країну категорично заборонено в’їзд громадян КНР, які побували у себе на батьківщині за останні 14 днів. Щодо інших іноземців ніяких заборон не було заявлено.

Китайський Тайбей (Китайська Республіка): заборонений в’їзд усім громадянам Китайської Народної Республіки, у т. ч. транзитним пасажирам. Виключення робиться тільки для їх подружжя, що живуть в Китайській Республіці.

Кувейт: в’їзд у країну неможливий для громадян КНР і жителів Гонконгу. Заборона поширюється і на іноземців, які вважаються резидентами КНР або Гонконгу або мають їх візу і побували там за останні 2 тижні.

Малайзія: заборонений в’їзд громадян КНР, які проживають в провінції Хубей, мають паспорт, випущений в цій провінції або просто побували там. Заборона поширюється і на транзитних пасажирів.

Чи становить загрозу для українців коронавірус з Китаю: Відео


Статті по темі