Меню Закрити

Особливості лікування в Європі

Здоров’я – найцінніше, що є у людини. Для його підтримання та відновлення багато намагаються вибирати кращі методики, ліки, лікарів і клініки. Одним з найпопулярніших напрямів в медичному туризмі сьогодні є європейські держави. Це обумовлене безліччю чинників, починаючи від рівня розвитку медицини, закінчуючи комфортними умовами проживання і сприятливим для одужання кліматом. Що дає лікування в Європі і як вибрати медичний заклад у 2023 році, що хвилює пацієнтів з різних куточків планети.

Лікування в європі

Чому санаторно-курортне лікування в Європі має попит

Як тільки в наш організм закрадається хвороба, на порядку денному постає питання пошуку підходящої клініки та хорошого фахівця. І хоча результат лікування буде залежати ще і від генетики пацієнта, все ж з вибором краще не помилитися.

Системи охорони здоров’я в деяких європейських країнах (зокрема, Німеччини та Швейцарії) досягли високого рівня розвитку, охоплюючи всі сфери медицини та впливаючи на захворювання будь-якого відділу організму. Такі успіхи обумовлені достатнім фінансуванням з боку держави, що дає можливість не тільки лікувати, але і проводити різноманітні дослідження, впроваджуючи отримані результати на практиці.

Лікування в європі

Для європейської медицини характерні:

 • міждисциплінарний підхід до лікування захворювань;
 • застосування новітніх наукових досягнень;
 • використання передового обладнання;
 • залучення до роботи кращих світових світил у галузі медицини.

Особлива увага приділяється підготовці медичного персоналу. Співробітники клінік і лікарень постійно проходять курси підвищення кваліфікації. Практично всі великі медичні університети Європи мають клініки, що функціонують на їх науково-дослідної бази.

Географічне розташування деяких країн і їх природні ресурси дозволяють прискорити процес одужання та реабілітації. Тим, кому необхідно відновлення на морі, можуть пошукати санаторій в Іспанії, Італії, Греції, Франції. Якщо ситуація вимагає перебування на бальнеологічних курортах, можна вибрати Чехію, Угорщину та інші країни, багаті термальними та мінеральними джерелами, грязями.

Вартість проходження курсу лікування або реабілітації в європейських клініках складно віднести до переваг. Не скрізь ціни є доступними для пересічних громадян.

Але якщо порівнювати, наприклад, з програмами в США, чи розглядати співвідношення ціна-якість, то цілком помірною та демократичною є вартість медичних послуг в Східній і Центральній Європі, куди найчастіше і їдуть наші співвітчизники. А от у західній та північній частині Європи дозволити собі відновити здоров’я може далеко не кожен.

Що в якихось країнах лікують

Вибираючи лікувальний заклад, потрібно звернути увагу на спеціалізацію, можливості та ресурси, природні умови регіону. Великою помилкою буде вибрати курорт, ґрунтуючись тільки на власних уподобаннях і такому показнику, як комфорт. Щоб цього не сталося, розглянемо, куди й з яким захворюванням слід звертатися.

Захворювання шкіри

Шкіра є найбільшим органом людського тіла, а тому і хвороб, з нею пов’язаних, дуже багато. Для лікування використовуються мінеральні води, кліматичні умови, бруду. Знайти необхідні ресурси можна на таких курортах:

Харкань (Угорщина) – тут лікують псоріаз, алергічний контактний дерматит, запальні процеси шкіри хронічного характеру. Цю місцевість слід вибрати тим, хто потребує лікування на Мертвому морі, але не може собі цього дозволити. Ефективність лікування місцевими водами навряд чи поступиться ізраїльським санаторіям. У Харкані на поверхню б’є велика кількість джерел, що містять у своєму складі сероокис вуглецю.

Провідні здравниці використовують їх в самих різних методах впливу на захворювання:

 • ванни на основі термальних вод;
 • терапія брудом;
 • гідромасаж;
 • вуглекислі ванни.

Місто Смрдакі (Словаччина) – сюди приїжджають з псоріазом, хронічною екземою, атопічним дерматитом, дерматомікозом, різноманітними формами вугрової хвороби, склеродермією та нейродермітом. Розташований курорт біля підніжжя Карпат. Лікування проводиться на основі мінеральних вод з високим показником сірководню та сірки. Тут видобувають сірчані грязі, що утворюються під землею завдяки протіканню сірководневих джерел через ґрунт.

Фахівці центрів застосовують наступні методи боротьби зі шкірними захворюваннями:

 • прогрівання та обгортання;
 • ванни з використанням пергаменту;
 • вихрові та перлинні ванни;
 • електротерапію;
 • підводний масаж.

Курорт Яхімов (Чехія) – в цьому регіоні займаються вирішенням проблеми псоріазу, а також пацієнтами, що перенесли пластичні післяопікові операції. Яхімов є першим на карті світу радоновим курортом. Радон являє собою радіоактивний газ, який вважається джерелом м’якого альфа-випромінювання, що володіє унікальним впливом на організм.

Застосовувані в місцевих санаторіях методики по праву можна назвати унікальними. Однією з них є брахікобальтотерапія – лікування яхімовськими коробочками. Метод заснований на використанні гамма-випромінювання як тонізуючий, протизапальний і знеболюючий засіб.

Список курортів, куди можна звернутися з хворобами шкіри, досить широкий:

 • сірководневі ванни: санаторії на озері Хевіз в Угорщині, Ladek і Здруй (Польща);
 • радонові ванни: Лутракі (Греція), озеро Хевіз (Угорщина), Swieradow Zdroj (Польща), Бейле Фелікс (Румунія), Кройцнах (Німеччина);
 • йодо-бромні ванни: Буско-Здруй (Польща), Дебрецен (Угорщина), Галзіньяно Терме (Італія);
 • термальні води з нафталаном: Іваніч Град (Хорватія), Моравсько Топліце (Словенія);
 • екземи та нейродерматити: Пролом Лазня (Сербія), Лутракі (Греція), Таласо Струньян (Словенія), Колобжег (Польща).

Захворювання опорно-рухового апарату

Практично всі європейські курорти займаються лікуванням захворювань опорно-рухового апарату. Є санаторії, що спеціалізуються на даній проблемі (Теплиці і Яхімов в Чехії, Пієштяни в Словаччині, угорський Хевіз, італійський Абано Терме), і ті, де даний напрямок є супутнім.

Лікування в європі

Всі вони відрізняються різними за своїм змістом лікувальними факторами:

 • у Словаччині – сірководнева вода і сірчана бруд;
 • в Угорщині – мулова торф’яна грязь і термальна вода;
 • у Чехії – радонова і сульфатно-гідрокарбонатно-натрієва вода;
 • в Італії – йодобромна вода.

Класичних методів лікування в комбінації з фізіотерапією дотримуються в Яхімове, Пієштянах і Теплиці. Італійські фахівці роблять упор на грязьові обгортання і термальні ванни. А ось в Хевізе будують лікувальний процес на купання в озері з термальною водою, грязьових аплікаціях і витягування хребта.

З таким захворюванням, як сколіоз, безпомилковим буде вибір німецької або бельгійської клинки. Саме тут домоглися відмінних результатів завдяки застосуванню новітніх хірургічних і безопераційних методів. Увагу слід звернути на мережу медичних центрів “Альянс Норд”, клініку Золенгена, мережа клінік “Хеліос” і академічну клініки при університеті Гамбурга.

Вибрати будь-який інший санаторій для вирішення проблем з опорно-руховим апаратом доцільно у випадку, коли необхідно поєднати лікування декількох захворювань у різних відділах організму.

Хвороби серця і судин

Верхні позиції всіляких рейтингів по лікуванню серцево-судинних захворювань завжди займають австрійські клініки. Вважається, що серце тут лікують Альпи. До переваг можна віднести:

 • помірні кліматичні умови;
 • велика кількість мінеральних джерел;
 • чисте повітря та екологію;
 • підготовку австрійських центрів до прийому саме кардіологічних пацієнтів.

Найвідоміші курорти: Баден, Бад Татцманнсдорф, Бад Ішль, Бад-Халль.

Відмінним вибором стануть чеські санаторії, розташовані в Теплиці та Маріанських Лазнях, Подєбрадах.

Має авторитет словенська курорт Раденци. Тут лікують пацієнтів з такими захворюваннями й станами:

 • операції на серці;
 • гіпертонія;
 • післяінфарктний стан;
 • хвороби коронарних артерій;
 • артеріальна гіпертензія;
 • хвороби дрібних кровоносних судин;
 • стенокардія та багато інших.

Звернути увагу можна і на санаторії Угорщини (Балатонфюред) і Німеччини (Бан Кіссінген). Сюди приїжджають за наявності:

 • ішемічної хвороби серця;
 • гіпертонії;
 • інфаркту міокарда;
 • вегетосудинної дистонії;
 • головного болю;
 • атеросклерозу периферичних судин;
 • пошкодження серцевого м’яза.

Хвороби шлунково-кишкового тракту

Курортне лікування є відмінною альтернативою медикаментозного впливу на захворювання органів травної системи. Центрів, які займаються даною проблемою, у Європі чимало.

Назвемо провідні санаторії, на які слід звернути увагу:

 1. Словенія, Рогашка Слатіна – цей курорт з цілющими властивостями своїх мінеральних вод обігнав навіть Карлові Вари. Лікуватися тут можуть все – протипоказань до прийому води з джерел немає. І головне – пацієнти не скаржаться на звикання до неї. Тут лікують всі різновиди захворювань кишкового тракту, а також займаються проблемою зайвої ваги та таким захворюванням, як діабет.
 2. Чехія, Карлові Вари – ця частина Європи не потребує реклами. Кожен, хто страждає хворобами травної системи, або вже побував тут, або чув, що це необхідно зробити. На тутешніх курортах можна поєднати лікування захворювань різних відділів організму. Тут розташовані 12 джерел, вода яких показана пацієнтам з ожирінням, цукровий діабет обох типів, з порушенням обмінних процесів в організмі.
 3. Італія, Монтекатіні Терме – санаторії цього регіону успішно лікують гастрит, виразки та інші хвороби шлунково-кишкового тракту. На курорті розташовані п’ять джерел, води яких використовуються для питних курсів. Це місце популярне серед політиків, акторів, відомих особистостей.
 4. Франція, Віші – один з найвідоміших бальнеологічних курортів в Європі. Тут лікують хвороби печінки, нирок, кишечника, шлунку, а також допомагають знизити вагу, позбутися від харчової алергії, нормалізувати метаболізм.

У всіх центрах та санаторіях початку лікування передує діагностика кишечника, консультації з фахівцями, проведення необхідних аналізів. Призначити питне лікування пацієнтам з даним типом захворювань може тільки фахівець здравниці.

Вміст корисних речовин і склад води в різних регіонах істотно відрізняється. Важливо знати, як саме приймати той чи інший питний курс (швидкість і частота пиття, сумісність з іншими процедурами та інші нюанси), щоб лікування не привело до ускладнення проблеми.

Лікування ревматизму та артриту

Захворювання суглобів в Європі лікують практично в кожній країні. Найбільше в цьому питанні досягли успіху в Австрії, Греції, Німеччини, Іспанії, Словаччини, Італії, Фінляндії, Чехії та Швейцарії. Тут активно застосовують останні розробки у сфері ортопедії, ревматології, артрології та фізіотерапії.

Лікування в європі

Для лікування ревматоїдного артриту тут використовують:

 • кріогенний вплив на суглоби;
 • терапію біопрепаратами;
 • ультразвук;
 • очищення крові від аутоімунних тіл;
 • медпрепарати.

При виборі курорту зверніть увагу на наступні регіони:

 • Австрія, Бад Гаштайн – тут розроблена інтенсивна програма, що включає процедури радонотерапії, лікування термальними водами під пильним наглядом фахівців;
 • Словенія, Струньян – морський курорт, здравниці якого пропонують індивідуально складені методики в комплексі з водними процедурами та аеротерапією.
 • Німеччина, Зальцшріф – тут розташований унікальний у своєму роді санаторій Томеза. Лікування суглобів будується на оптимальному поєднанні солоної води та сонця, механізм дії яких дуже нагадує цілющі властивості Мертвого моря.
 • Словаччина, Пієштяни – славиться мінеральними водами й грязями.

Стоматологічні послуги

Лікування та протезування зубів в Європі відрізняється чудовою якістю і високими цінами. Німеччина яка славиться використанням останніх досягнень в цій сфері, застосуванням якісного обладнання та професійними лікарями.

Конкуренцію Німеччині становить Угорщина. Сюди приїжджають не тільки українці, але і жителі інших європейських країн: послуги дантистів можна отримати на досить високому рівні й набагато дешевше, ніж в німецьких, австрійських чи швейцарських клініках.

Відправитися в стоматологічний тур можна в будь-яку країну Європи, але якщо є намір заощадити, тоді це повинні бути:

 • Болгарія;
 • Греція;
 • Чехія;
 • Угорщина.

Наприклад, грецькі стоматологи надають послуги за досить скромну плату, а от самі матеріали не обійдуться дешевше, ніж в інших країнах.

Лікування в європі

Лікування зубів – не єдина маніпуляція, за якої їдуть іноземці в Європу. Дуже затребуваною є імплантація. Діапазон цін дуже широкий:

 • Угорщина – від 750 євро;
 • Німеччина – від 1100 євро;
 • Ірландія – близько 3000 євро.

І це тільки за сам імплантат, ще приблизно в стільки ж обійдеться робота доктора.

Лікування астми та бронхіту

Один з ключових чинників, які впливають на процес одужання при таких захворюваннях, як емфіземи легенів, бронхіти, астму – чисте повітря. Більша частина європейських країн є відмінним місцем для пацієнтів із такими діагнозами. Повітря тут по-справжньому чистий, без пилу і токсинів, насичений киснем і мікроелементами природних джерел.

Куди поїхати:

 • Польща, лікувальний центр на базі соляної шахти «Велічка». Лікування тут засновано на спеціально розробленою дихальної гімнастики, яка проводиться в умовах специфічного мікроклімату соляних штольнею. Санаторій «Соляні Копальні Бохня» проводить лікування дітей, що страждають захворюваннями органів дихання.
 • Угорщина. Одним їх самих знаменитих курортів тут є місто Тапольца. У ньому розташована природна печера, в якій проводиться терапія дихальної системи.
 • Румунія. Популярність принесли державі спелеолікарні, розташовані на глибині 120 метрів під землею. Для пацієнтів обладнані зали для проведення процедур, дитячий майданчик, кімнати відпочинку. Все це дозволяє проводити необхідні 4 години лікування з комфортом.
 • Словенія. Вплив на легеневі захворювання в цьому регіоні надає морське повітря, насичене ароматами соснового лісу. Велику популярність придбав кліматичний курорт у місті Струньян.
 • Італія. Звернути увагу потрібно на курорт Фьюджі, де працює інгаляційний центр, лікування в якому проводиться на основі сертифікованої в країні термальної води Телезе. Сюди приїжджають з хворобами верхніх дихальних шляхів, хронічними запальними захворюваннями, отосклероз, туберкульоз.
 • Німеччина. Тут розташовані одні з найбільших в Європі інгаляторій. Їх можна знайти на курортах Бад Кройцнах, Бад Кіссінген, Бад Райхенхаль.

Лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів

Урологічні хвороби – основна спеціалізація багатьох чеських курортів. Звернути увагу потрібно на Маріанські Лазні. Методики впливу на захворювання побудовані на застосуванні торф’яних грязей, фізіотерапії, природного вуглекислого газу, електропроцедур. При лікуванні лише нирок використовується питний прийом мінеральної води.

Лікування в європі

Але Чехія – не єдина країна, куди можна поїхати за наявності захворювань такого порядку:

 • Болгарія, курорт Хисар. Цілюща вода регіону використовується при лікуванні пієлонефриту, сечокам’яної хвороби, станів після літотрипсії, простатиту.
 • Італія, курорт Фьюджі. Ще великий Мікеланджело називав воду, яка надходить тут на поверхню з джерел, вологою, яка здатна дробити камені.
 • Словаччина, курорт Турчанскі Теплиці. Місцеві здравниці будують лікування на застосуванні термомінеральної води. Основні методики: питний курс, масажі, лікувальна фізкультура, водолікування.

В Австрії популярністю користується курорт Лаа-ан-дер-Тайя, в Німеччині – Баден-Баден, Бад Кройцнах, Бад Кіссінген.

Найкращі країни для лікування епілепсії, депресії, шизофренії

Європа також є одним з кращих місць, де можна лікувати психічні розлади та депресії. Практично в кожній державі без праці можна знайти клініку, яка займається неврологічними проблемами.

У Німеччині в цій сфері досягли успіху медичні установи:

Тут віддають перевагу такими методиками:

 • заняття в терапевтичних групах, індивідуальні сеанси;
 • робота з нав’язливими страхами;
 • арт-терапія;
 • безпечні медикаменти.

Британські фахівці будують процес впливу на захворювання дещо інакше. Неврастенія і депресія тут лікуються за допомогою:

 • акупунктури, ароматерапії, фізкультури;
 • повної відмови від навіть найслабших препаратів.

Таких методик дотримуються в англійській лікарні Веллінгтона і в “Лондон Бридж Хоспітал”. У багатьох санаторіях Чехії, Італії та Іспанії рятують пацієнтів з депресією за допомогою природних ресурсів (море, повітря, мінеральні води), помірних фізичних навантажень, прогулянок на свіжому повітрі, вибудовуванням позитивного мислення.

Шизофренія – ще одний психічний розлад, яким займаються в європейських клініках і центрах. Назвемо лише кілька установ:

 • Польща, Гданськ – Клінічний центр медичного університету;
 • Німеччина, Берлін – клініка “Шаріте” і лікарня “Хавелхеє”;
 • Іспанія, Барселона – Медичний центр “Текнон”;
 • Іспанія, Памплона – Університетська лікарня Наварри.

Ще в кінці XIX століття провідні неврологи Європи довели, що найкращих результатів у лікуванні неврологічних захворювань можна домогтися в курортних умовах гірської місцевості. Саме тому пацієнти з діагнозом епілепсія, порушення церебрального апарату та іншими відхиленнями в роботі нервової системи вибирають санаторії, розташовані біля підніжжя гірських масивів. Найчастіше це здравниці Чехії, Австрії, Німеччини, Швейцарії.

Топ-5 кращих європейських курортів

Великий вплив на вибір лікувального закладу надає репутація та позиція у різних рейтингах. Тому однозначно вказати на кращі санаторії досить складно.

Лікування в європі

Назвемо п’ятірку найпопулярніших регіонів для відновлення здоров’я:

 1. Італія, Монтекатіні-Терме (Тоскана). Знаходиться між Тірренським морем і Флоренцією. Тут розташовані 5 джерел з мінеральною водою, 3 – з йодистими водами, термальні бруду. Сюди приїжджають із захворюваннями шкіри, шлунково-кишкового тракту, з нервовими розладами.
 2. Угорщина, Будапешт, Купальня Сечені. Вважається найбільшою в Європі. Вода піднімається з надр землі з глибини 1256 метрів. Відпочинок в цьому регіоні рекомендується при наявності гінекологічних, ревматичних, шкірних захворювань, а також при відхиленнях в роботі опорно-рухового апарату.
 3. Чехія, Карлові Вари. Найбільший термальний курорт країни: 12 джерел, температура води в яких коливається в межах 41-73 градуси. Лікарі рекомендують приїжджати сюди при хворобах травної системи, цукровому діабеті, ожирінні, порушенні метаболізму, захворюваннях опорно-рухового апарату, стресах і депресіях.
 4. Австрія, Баден. Знаходиться в околицях Відня. Приваблює пацієнтів сірчистими джерелами, дуже популярний в колах творчої інтелігенції. Лікування в Бадені показано при наявності хвороб шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин.
 5. Німеччина, Баден-Баден. Знаменитий курорт розташувався в тіні дерев не менш знаменитого Шварцвальда. Перевага цього місця багато туристів віддають завдяки високій якості обслуговування, розмаїття процедур, мальовничій природі. Акцент тут робиться на процедурах очищення організму, реабілітації після перенесених операцій, лікуванні хвороб крові, дихальної системи, нервових розладів.

Топ-5 європейських клінік з лікування раку

Пацієнти з діагнозом «рак» дуже часто обирають європейські медичні установи для боротьби з цією недугою. І це не випадково, адже саме тут сьогодні функціонують одні з найсильніших і найбільш прогресивних центрів у світі. До числа передових можна віднести:

 1. Німеччина, клініка Нюрнберга. Об’єднує кілька структурних підрозділів: Інститут раку грудей, онкології легенів, простати та багато інших. Лікарня удостоєна почесного знака високої якості від Німецького онкологічного суспільства.
 2. Німеччина, Клініка при університеті Фрайбурга. Історія медустанови триває вже понад 230 років. Показник успішного лікування метастазів в печінці та легенях, раку крові, жіночої онкології й новоутворень в головному мозку тут один з найвищих у Європі. Щороку тут проводиться понад 200 пересадок кісткового мозку і близько 25 тисяч процедур хіміотерапії.
 3. Німеччина, мережа лікарень «Асклепіос». Щороку сюди приїжджає близько 2 мільйонів пацієнтів з усіх куточків планети. Найбільшим авторитетом користуються онкоцентри, розташовані в Гамбурзі.
 4. Австрія, Відень, Центральний клінічний госпіталь. Лікарня існує вже понад 320 років. Її фахівці не тільки займаються лікуванням онкологічних захворювань, але і ведуть активну дослідницьку роботу.
 5. Іспанія, Барселона, клініка “Текнон”. Вважається, що тут працює найбільша кількість світових світил в онкології: Антонії Руссі (невролог), Бартоломе Олівер (нейрохірург), Антоніо де Ласі (онкохірург) та інші.

Підсумки

Багато пацієнтів зупиняють вибір на європейських курортах і клініках завдяки високому рівню розвитку медицини, багатим природним ресурсам і відмінній якості обслуговування. Сюди приїжджають з хворобами шкіри, органів дихання, травної системи, опорно-рухового апарату, нервовими та психічними розладами.

Європа відома також провідними онкологічними центрами, які застосовують новітні розробки в боротьбі з раком.

Лікування в Польщі: Відео

Статті по темі