Меню Закрити

Найнебезпечніші країни для українських туристів


Незважаючи на розвиток технологій і поступове зниження бідності, Земля залишається неспокійною планетою. В різних її точках і по сей день вирують війни, епідемії смертельних хвороб і природні катаклізми, а вулиці міст сповнені небезпечних злочинців. Тому варто з’ясувати, де знаходяться найнебезпечніші країни для туристів у 2020 році та до чого бути готовим, якщо ви зважилися на поїздку в одну з них.

Найнебезпечніші країни для українських туристів

Загальна інформація

Експерти Міжнародного союзу туріндустрії склали список найнебезпечніших країн на основі статистики смертей туристів з України.

 • На третьому місці в списку опинився Таїланд, де в минулому році загинуло 13 туристів.
 • Друге місце з 19 жертвами зайняла Туреччина.
 • Перший рядок зайняла Росія, де у 2020 році загинуло 38 туристів.

Найчастішою причиною смерті українських туристів у 2020 році ставали автокатастрофи та інші ДТП – від них за минулий рік загинуло 13 осіб. Друга за поширеністю причина загибелі – нещасні випадки при купанні в морі та походах в гори.

Якщо розглядати загальносвітову ситуацію, основні загрози для туристів такі:

 • епідемічні хвороби;
 • теракти;
 • викрадення з метою викупу;
 • тюремне ув’язнення (у країнах із суворими законами);
 • вбивство;
 • шахрайство у сфері послуг;
 • авіакатастрофи, ДТП та інші нещасні випадки;
 • злодійство.

15 найнебезпечніших країн планети

Спланувати свої подорожі та залишитися в безпеці вам допоможе приведений топ найбільш небезпечних країн у світі.

Місце в рейтингу небезпеки Назва країни Характерні небезпеки
1 Сомалі Існування цієї країни на карті світу в даний момент є радше формальність, адже в реальності на її території з 1988 року і по наші дні йде кровопролитна громадянська війна, що забрала життя понад півмільйона осіб.
Саме тут розташований Могадішо – найнебезпечніший місто в Африці. Криваві теракти в столиці відбуваються майже кожен день.Нація розділена на 5 великих самопроголошених утворень (Союз ісламських судів, Перехідний уряд, Сомаліленд, Пунтленд, регіон Огаден), межі яких змінюються в результаті нових боїв. В окремих містах і селах країни панує повний хаос і анархія.
2 Сирія Розпочата у 2011 році громадянська війна забрала життя сотні тисяч людей, мільйони були змушені стати біженцями.
3 Лівія Війна «всіх проти всіх» завершилася ще у 2015 році, але дотепер в країні діють кілька протиборчих угруповань, серед яких офіційний уряд, кілька опозиційних до нього організацій, войовничі племена туарегів і африканського відділення ІГ.
4 Афганістан Активні бойові дії завершилися у 2015 році, але теракти відбуваються мало не щодня, а багато родючі землі країни знаходяться під контролем банд наркоторговців.
5 Ємен Ця країна – ще одна з довгого списку роздирають війною держав. На відміну від «остигає» Сирії та Лівії, війна в Ємені між хуситами та коаліцією під керівництвом Саудівської Аравії поки що дуже далека від завершення.
6 ЦАР З 2012 року в країні триває громадянська війна між переважно християнськими урядовими військами та переважно мусульманськими силами повстанців. З того часу в країні загинули тисячі людей, а десятки тисяч стали біженцями.
7 Демократична республіка Конго На відміну від сусіднього «звичайного» Конго, справи у колишньому Заїрі йдуть дуже погано – з 1998 року і досі періодично спалахує громадянська війна. Поступове виведення миротворців ООН призводить до різкого зростання злочинності. До того ж саме тут у 2018 році була зареєстрована найбільша масова епідемія вірусу Ебола. Нарешті, дуже поширені в цій країні та інші небезпечні хвороби – наприклад, СНІД і малярія.
8 Судан і Південний Судан Нещодавно Судан пережив відділення південних регіонів, а повстання місцевих сепаратистів у Дарфурі триває досі. До того ж, з 2018 року в більшості міст проходять протести, що супроводжуються зіткненнями з поліцією.
Відділення Південного Судану не зробило ці землі безпечніше: у країні періодично спалахує міжетнічна громадянська війна, а у 2017 році держава пережила голод, що забрав життя десятків тисяч чоловік.
9 Венесуела У країні величезна інфляція і дефіцит продуктів харчування. Регулярні кровопролитні сутички протестувальників з поліцією.
10 Ірак Ісламська держава в цій країні було переможена у 2018 році, але теракти ісламістів не припиняються і досі.
11 Пакистан Більшість регіонів тут відносно спокійні, але сусідні з Афганістаном провінції контролюються терористичними угрупованнями. Періодично в країні відбуваються теракти та масові заворушення. Нарешті, постійна холодна війна» з Індією робить місцева влада дуже підозрілими до іноземців.
12 Колумбія Офіційно між урядом і партизанами з ФАРК у 2016 році було укладено перемир’я, але сутички трапляються досі. До того ж у лісах країни орудують банди наркоторговців, а в містах нерідкі випадки викрадення туристів.
13 Бразилія Жодних збройних конфліктів тут давно не було, а ось рівень криміналу зростає з кожним днем. Особливо небезпечні райони фавел – нетрів великих міст.
14 Мексика Могутня наркомафія, економічна криза, соціальна нерівність, банди викрадачів людей, величезна кількість прямують транзитом біженців з Центральної Америки, наслідки грандіозного землетрусу 2017 року – ось далеко не повний список приводів задуматися, чи варто відвідувати цю сонячну країну.
15 ПАР Будучи економічно найбільш благополучною країною Африки, ПАР все одно не змогла вирішити всі проблеми зі злочинністю і соціальною нерівністю, тому пограбування і масові протести тут не рідкість, а Кейптаун і Йоганнесбург вважаються одними з найнебезпечніших для туристів міст континенту. Не все благополучно тут і з епідеміологічний ситуацією в країні понад 5 млн зареєстрованих носіїв ВІЛ, а у 2018 році стався спалах лістеріозу.
Читайте також:  Волонтерські програми за кордоном

Нескладно побачити, що рейтинг найбільш небезпечних країн світу африканські країни входять частіше, ніж представники інших континентів. Це пов’язано з поганим рівнем економічного розвитку, великою кількістю релігійних, етнічних і політичних конфліктів, а також зі специфічними небезпечними хворобами.

15 найнебезпечніших країн планети

Країни Азії можна віднести до більш безпечним: активні бойові дії на їх території здебільшого завершилися, а ось терористична загроза, як і раніше актуальна.

На третьому місці за рівнем небезпеки знаходяться країни Південної Америки: гарячих конфліктів давно немає, зате досі діють збройні угруповання, що промишляють викраденням людей і виробництвом наркотиків.

Найбільш безпечна Європа, основні небезпеки в якій – злочинність і нещасні випадки.

Правила поведінки в небезпечних поїздках

Якщо ви все-таки зважилися відвідати країни, в які краще не їздити, важливо дотримуватися певних правил, щоб мати максимальні шанси зберегти життя, здоров’я і матеріальні цінності:

 • Якщо ви збираєтеся їхати в країни Африки та інші тропічні держави, обов’язково зробіть всі щеплення від характерних захворювань – від тієї ж малярії в минулому році у світі загинуло майже у 2 рази більше людей, ніж у результаті вбивств.
 • Знайдіть і запишіть адреси та телефони посольств і консульств України в обраній вами країні – за допомогою в першу чергу краще звертатися саме туди.
 • Обов’язково зробіть копії всіх важливих в подорожі документів – закордонного паспорта, в’їзних і виїзних квитків, медичної страховки. Виходячи з готелю, обов’язково залишайте копії документів у номері. Не носіть з собою великі суми готівкою, не надягайте дорогий одяг і прикраси. Гроші краще розділити на 2 гаманці: один брати з собою, другий залишати в готелі.
 • Варто з’ясувати, де саме в обраній вами країні знаходяться найбільш небезпечні місця для туристів, і або уникати їх відвідування, або старанно до нього готуватися. Обов’язково читайте місцеві новини кожен день: раптом у місті вашого перебування відбувся теракт, було введено комендантську годину або оголошена евакуація.
 • У спілкуванні з місцевими жителями враховуйте їх менталітет: наприклад, жінкам в ісламських країнах не варто носити помітну і відвертий одяг.
 • Уникайте місць, де одночасно знаходиться багато людей: зазвичай людні місця вибирають для більшості терактів, до того ж у натовпі простіше працювати кишенькових злодіїв.
Читайте також:  Чи можна їздити з українським водійським посвідченням і чи діє воно в Росії

Щоб завжди бути в курсі стрімко мінливої світової ситуації, варто регулярно вивчати перелік країн, не рекомендованих для відвідування, на сайті МЗС, а також ознайомитися з загальними рекомендаціями цього відомства щодо закордонних поїздок.

Якщо вам не вдалося уникнути НП, потрібно запам’ятати такі правила:

Що трапилося Що робити
Втрата паспорта Звернутися в місцеву поліцію та отримати свідоцтво про втрату паспорта.
Зробити 2 фотографії.
Звернутися в консульство і написати заяву про видачу тимчасового свідоцтва для в’їзду в Україну.
ДТП Відразу ж викликати поліцію і швидку допомогу.
Провести фотофіксацію місця аварії.
Взяти контакти іншого учасника ДТП і надати йому свої.
Повідомити свою страхову компанію.
Нічого не чіпати на місці аварії до прибуття поліції.
Крадіжка Відразу ж заблокуйте всі вкрадені банківські карти.
Напишіть заяву про крадіжку в поліції.
Зв’яжіться з дипломатичним представництвом України.
Арешт Не чиніть опір, не погрожуйте, не пропонуйте хабара.
Не підписуйте ніяких паперів без консула та адвоката.
Не чіпайте нічого в ділянці.
Зв’яжіться з консулом України.
Землетрус Тримайтеся якомога далі від високих будівель.
Якщо ви знаходитесь всередині будівлі – покиньте його.
Якщо немає такої можливості – тримайтеся у дверних отворах і кутах кімнат.
Не вибігайте з будівлі до закінчення поштовхів.
Тримайтеся якомога далі від ліній електропередач.
Постарайтеся знайти радіо або вийти в інтернет, щоб дізнатися маршрути евакуації.

Висновок

Більшість країн, куди не варто їхати відпочивати, розташовані в Африці, Південній Америці та на Близькому Сході. Навіть у країнах, де йде війна, є шанси стати жертвою злочинця або небезпечної хвороби. Тому варто ретельно готуватися до будь-якої подорожі та уважно вивчити всі особливості пункту вашого призначення.

9 найнебезпечніших країн світу: Відео


Статті по темі