Меню Закрити

Міжнародний аеропорт ім. Пірсона в Канаді

Якщо ви обрали місцем свого проживання Торонто у 2024 році, то воротами в Канаду для вас найімовірніше буде міжнародний аеропорт імені Пірсона. Він розташований на кордоні муніципального Торонто і західного передмістя Mississauga, фактично в центрі Великого Торонто. Аеропорт має два термінали – Термінал 1 і Термінал 3. Практично всі міжнародні рейси прибувають в Торонто саме в цей аеропорт.

Міжнародний аеропорт ім. Пірсона в Канаді

В зоні прикордонно-митного контролю

Після того, як ви вийдете з літака, потрібно йти в зону прикордонно-митного контролю. Шлях може виявитися досить довгим, оскільки термінали аеропорту мають велику кількість стикувальних воріт, через які проходить посадка на літак і вихід з нього. Шлях до зони прикордонно-митного контролю позначений покажчиками, проте найрозумніше просто слідувати за основним потоком пасажирів.

В зоні прикордонно-митного контролю слід пройти до стійки одного з працівників прикордонно-митної служби. Зазвичай до кожної такої стійці стоїть черга, проте вона проходить досить швидко. Вам слід мати заповнену декларацію (зазвичай її видають на борту літака), яку потрібно буде пред’явити разом з паспортом і імміграційною візою. Після того як ви пройдете прикордонно-митний контроль, вас направлять в імміграційну секцію. Там ви повинні будете пред’явити видані вам імміграційні документи. Це паспорт з вклеєною в нього імміграційною візою та форма Confirmation of Permanent Residence.

Вас також можуть попросити пред’явити доказ наявності у вас необхідних коштів на перші місяці проживання в Канаді. Зазвичай в якості докази приймаються готівкові, виписка з канадського банку, травел-чеки й т. д. В тому випадку, якщо ви не зможете показати наявність у вас необхідної суми, вам можуть відмовити у в’їзді в Канаду і в отриманні статусу постійного жителя.

схема аеропорту Пірсона

На основі поданих вами документів чиновники імміграційної служби оформлять на вас документи про статус постійного жителя Канади. Сам документ, що підтверджує цей статус буде висланий вам пізніше (приблизно через 2-4 тижні) поштою на адресу в Канаді, який ви вкажете при в’їзді.

Якщо у вас не буде такої адреси (заздалегідь найнятого житла, або адреси друзів або родичів), то ви зможете послати адреса факсом або e-mail в імміграційну службу пізніше, коли він у вас з’явиться. Імміграційні чиновники дадуть вам докладні інструкції на цей рахунок. Після того, як ви пройдете оформлення імміграційної секції, ви стаєте постійним жителем Канади.

Дуже часто іммігранти не розуміють роль PR card, вважаючи, що її наявність на руках і є наявність статусу постійного жителя.

Насправді статус постійного жителя Канади дається вам при в’їзді в Канаду за імміграційною візою та виконанні необхідних формальностей в імміграційній секції.

Те, що PR card буде видана вам пізніше, ніяким чином не впливає на ваш статус — він уже отриманий і ви є постійним жителем Канади незалежно від того, є у вас на руках PR card чи ні. Піар кард є лише підтвердним документом, не більше. З цим пов’язане й інше оману, суть якого в тому, що багато іммігрантів вважають, що якщо у них є на руках PR card, то у них є і статус постійного жителя Канади. Це не так. Якщо з якихось причин ви будете позбавлені статусу постійного жителя (прострочили час відсутності, скоїли злочин і т. д.), то Піар кард автоматично стає недійсною.

Найважливіше, що потрібно знати про PR Card – він є тим документом, з яким ви зможете безперешкодно в’їжджати назад в Канаду при поїздках за кордон. Тому вам потрібно обов’язково брати цю картку з собою і пред’являти її при поверненні до Канади та проходження прикордонно-митного контролю.

При оформленні вам статусу постійного жителя Канади в імміграційній секції рекомендується попросити імміграційного чиновника, щоб він взяв у вас список речей, які ви ввозите та/або плануєте ввезти в Канаду, і на його основі оформив вам документ Personal Effects Accounting Document (форма B4), повідомив вам номер вашого файлу і дав квитанцію. Це потрібно для того, щоб ввозяться вами особисті речі не обкладалися митом. Далі вам слід отримати свій багаж, і ви можете виходити в місто.

Як дістатися від аеропорту до готелю

Перш ніж пояснити, як добратися від аеропорту до готелю, варто сказати, що таке цей аеропорт. Він знаходиться всередині Великого Торонто, в північно-західній його частині, і оточений мережею транспортних магістралей — хайвеїв. Поряд з аеропортом знаходиться велика кількість готелів, великий виставковий комплекс, тут зосереджені багато розважальні заклади. Toronto Pearson International Airport є найбільш завантаженим аеропортом Канади та одним з найбільших аеропортів Північної Америки.

Всередині між терміналами аеропорту курсують вагони легкого метро LINK.

Біля кожного терміналу є багатоповерхова автомобільна стоянка, з невисокою часовий оплатою. Також діє мережа довгострокових бюджетних стоянок Park’n Fly з оплатою по днях, де можна залишити машину на час відсутності в Торонто. Між стоянками та терміналами аеропорту постійно курсують човникові автобуси.

У терміналах аеропорту і в прилеглих районах діють служби прокату автомобілів. Дістатися до міста можна на автобусі, експрес-поїзді системи UP Express і таксі, включаючи такі служби як Über і Lyft.

Перш ніж вирішувати, як дістатися до місця призначення, спочатку варто визначитися, куди ви збираєтеся їхати. Варіантів тут взагалі-то небагато:
ви їдете до родичів, друзям або знайомим, які готові надати вам місце для тимчасового проживання. У цьому випадку або вони вас можуть зустріти, або вам потрібно добиратися до них самим, з’ясувавши попередньо, як це зробити.

Ви заздалегідь забронювали номер у готелі або найняли житло на короткий термін по системі AirBnB. В цьому випадку слід заздалегідь уточнити, як дістатися до місця проживання з аеропорту, і який вид транспорту буде найбільш зручним і вигідним.
Аеропорт Пірсона

Деякі готелі (особливо ті, що знаходяться недалеко від аеропорту), надсилають за своїми постояльцями мікроавтобуси. Це питання варто з’ясувати заздалегідь, в тому числі і те, де вас будуть зустрічати. До слова сказати, знімати готелі все ж краще не в районі аеропорту, а в центрі Торонто або біля станцій метро. Якщо добиратися до місця призначення вам доведеться самому, то крім адреси бажано знати назва району чи передмістя. Оскільки під Торонто його жителі розуміють весь мегаполіс Великий Торонто, то завжди слід уточнювати, куди ви хочете дістатися.

Другою особливістю Торонто є те, що сам місто в нинішньому вигляді був створений за рахунок об’єднання 6 великих районів, кожен з яких був до цього окремим містом. Крім старого Торонто, в якому розташований даунтаун – діловий і культурний центр міста, до нього увійшли також такі великі райони, як Північний Йорк, Етобіко і Скарборо.

Жителі міста продовжують використовувати ці назви, і вас можуть просто не зрозуміти, якщо ви не уточніть, в який район вам потрібно дістатися. Крім того, більшість автомобільних GPS систем досі використовує поділ на окремі міста, що існувала до 1998 року. Тому, вводячи адресу, якщо не вказати, що він знаходиться в Етобіко або Скарборо, система може просто не знайти його. Також окремі райони і передмістя часто дублюють назви вулиць, тому можна виїхати зовсім в іншу сторону, якщо не знати точно, куди їхати.

Яким транспортом скористатися

Є кілька способів, як доїхати від аеропорту до того місця, де ви зупинитеся на перший час.

Прокат автомобіля

У тому випадку, якщо ви плануєте оселитися в мотелі або в гостинці поза даунтауна, тобто в місцях, віддалених від гілок метро, оренда автомобіля є досить розумною ідеєю. Водити автомобіль з Торонто досить легко, оскільки тут проста добре продумана система доріг, немає великих пробок і агресивних водіїв. Водночас при поїздках по місту вам доведеться долати значні відстані, і без автомобіля пересуватися з однієї точки в іншу буде проблематично.

Якщо ви вирішили взяти автомобіль на прокат, то в аеропорту до ваших послуг є офіси кількох компаній, які надають автомобілі в оренду. Також велика кількість компаній по прокату автомобілів розташовується в районі аеропорту. При цьому настійно рекомендуємо забронювати автомобіль заздалегідь, бо нерідко можна зіткнутися із ситуацією, коли більш дешеві моделі бувають розібрані.

Іншим плюсом бронювання заздалегідь є те, що тим самим ви зможете заощадити, оскільки зможете вибрати найдешевші розцінки – багато компанії регулярно проводять рекламні кампанії, надаючи сезонні знижки, які вони дають такі знижки при замовленні через інтернет. Постарайтеся взяти машину на прокат з встановленою навігаційною системою, це значно полегшить життя.

Таксі

Найпростіший і надійний спосіб дістатися до місця призначення це взяти таксі. Якщо ви вирішили скористатися послугами таксі, то вам слід вийти з терміналу, після чого відразу на виході ви побачите чергу пасажирів на таксі (або черга машин таксі, що чекають пасажирів). Дочекайтеся своєї черги і сідайте машину, що під’їхала.

У разі, якщо черги не буде, і ви не зовсім зорієнтувалися в тому, що робити, знайдіть розпорядника (ви його впізнаєте по форменому одязі), і попросіть допомогти з таксі, він відразу ж викличе його для вас. Обов’язково поцікавтеся, скільки буде коштувати поїздка до того місця, яке ви називаєте. Вартість проїзду в таксі від аеропорту коливається від 30 до 60 доларів в залежності від того, куди ви їдете. Часто використовується фіксована ставка, в цьому випадку лічильник не включається.

Хорошою альтернативою традиційним таксі є системи каршерінг, Убер і Ліфт. Для цього потрібно мати встановлені на смартфоні застосування цих систем, через які ви можете викликати машину з водієм. Розцінки на проїзд в цих системах нижче, ніж у традиційних таксі.

Експрес поїзд системи Express UP

Мабуть, найбільш зручний і економічний спосіб дістатися до даунтауна Торонто. Поїзд курсує між аеропортом та центральної залізничної станицею міста Union Station, яка знаходиться у початку центральної вулиці Yonge Street, в самому центрі фінансового кварталу. Дорога займає 25 хвилин, потяги ходять кожні 15 хвилин.

Автобуси

Аеропорт пов’язаний з містом активним автобусним сполученням. Існує декілька служб, які здійснює дане повідомлення.

Toronto Transit Commission (TTC): міські рейсові автобуси, доступні з усіх терміналів, пропонуються наступні маршрути:

Toronto Transit Commission

GO Transit: експрес-автобуси зеленого кольору з величезними буквами GO (важко не помітити), доступні тільки з одного терміналу – з Terminal 1, пов’язують з такими кінцевими точками:

GO Transit

Mississauga Transit: рейсові автобуси передмістя Mississauga, які курсують між центром передмістя Square One і районом Malton, з зупинкою в першому терміналі аеропорту.

Brampton Transit: рейсові автобуси маршруту 101 Airport Express передмістя Брамптон, які курсують між автобусною станцією Bramalea bus terminal і першим терміналом аеропорту.

Швидкісний трамвай (легке метро)

Зараз в роботі знаходиться проєкт з будівництва лінії швидкісного трамвая Eglinton Crosstown, який повинен з’єднати станції метро Eglinton гілки Yonge-University-Spadina (midtown Торонто) з терміналами аеропорту завдяки інтеграції з експрес-поїздом UP Express та автобусним сполученням.

Грошове питання

У Канаді приймаються до оплати в основному тільки канадські долари (якщо мова йде про готівку), тому не завадить запастися ними або до прильоту в Канаду, або варто поміняти невелику суму в будівлі аеропорту. Курс в обмінних пунктах в аеропорту не найкращий, тому варто поміняти тільки ту суму, яка буде необхідна для розрахунків в таксі та покупки їжі в перші години після прильоту.

Деякі готелі та таксі беруть американські долари, проте курс може бути далеко не найкращим. У таксі також можуть взяти у вас оплату в американських доларах. Євро та інша валюта не приймається. Якщо у вас є кредитні картки, то ви можете вільно користуватися ними, оплату за них приймають практично скрізь.

Оперативну інформацію про рейси і як дістатися до міста ви можете уточнити на сайті аеропорту.

Статті по темі