Меню Закрити

Як працює Чеська пошта

Пошта в Чехії – це засіб зв’язку, який якісно діє в самій країні та за її межами. Головна державна поштова компанія має назву Česká pošta, що в перекладі на українську звучить як “Чеська пошта”.

Česká pošta

Основна інформація про пошту в Чехії

Поштове підприємство будь-якої з країн світу має особливості. Česká pošta – це державне поштове підприємство, що здійснює діяльність протягом майже трьох десятків років. Ця велика компанія має 3403 відділення і штат співробітників чисельністю близько 40 тисяч. Головпоштамт знаходиться в Празі.

Як державне підприємство “Чеська пошта” працює у будні з 8.00 до 18.00. При необхідності можна скористатися її послугами щосуботи до 12.00.

Чеська пошта здійснює широкий ряд послуг:

 • внутрішні, міжнародні пересилання;
 • кур’єрські, фінансові послуги;
 • відправка та одержання листів, посилок.

З допомогою окремої поштової системи CzechPoint можна нотаріально засвідчити документи, отримати виписку з торговельного реєстру та земельного кадастру, і навіть довідку, що підтверджує відсутність судимості.

У кожному поштамті можна купити конверти будь-якого розміру, упаковування та коробки, марки. За допомогою спеціального електронного сервісу здійснюється відстеження поштових відправлень. Чеська пошта надає можливість оплатити комунальні послуги.

Пересилання листів і посилок “Чеською поштою”

Щоб відправити у 2023 році лист або посилку всередині країни або за її межі, використовуючи послуги пошти Чехії, необхідно розбиратися в основних видах поштових відправлень.

 • Найпростіший вид – це звичайний лист, пересланого запрошення всередині країни з одного міста в інше. Звичайні листи не мають матеріальної цінності, їх відстеження не проводиться. Граничний вага становить 50 грамів, розмір не повинен перевищувати 35,3 х 25 х 2 див.

Вартість звичайного листа, важить 50 грамів, – 13 крон.

Якщо вага відправлення перевищує максимальний, то плата відповідно зростає. Так за лист 100 грамів необхідно заплатити 17 крон, за вагу 500 грамів – 21 крону.

 • Другий вид – це внутрішнє рекомендований лист, що являє собою документи або книги, які мають матеріальну цінність. При його втраті відправник отримує грошову компенсацію. Його стандартні параметри такі ж, як у звичайного, але вартість зростає майже в 3 рази, дорівнюючи 34 кронам. Рекомендовані листи вагою в 100 і 500 грамів обійдуться в 42 і 44 крони.
 • Третій вид листи – це найцінніше, що пересилають всередині країни та за її межі. Чеська пошта встановлює, що до даного виду відносяться відправлення містять чеки, банківські картки, прикраси, акції. Вартість доставки цінного листа, важить 50 грамів, – 39 крон, якщо воно важить 100 грамів, то потрібно заплатити 43 крони. На доставку цінного листа вагою 500 грамів потрібно витратити трохи більше – 45 крон.

Посилки також поділяються на кілька основних типів:

 • Поширеним видом є звичайна бандероль, яка вирушає за кордон. Максимальна вага – 20 кілограмів. Особливість її в тому, що вона не має заявленої матеріальної вартості. Розміри бандеролі не повинні перевищувати 100 сантиметрів по висоті та ширині.
 • Наступним варто розглянути тип «рекомендована бандероль». Її максимальна вага становить 2 кілограми, розмір не повинен перевищувати параметри 30 х 30 х 30 см Рекомендована бандероль має цінність, вона страхується на 580 крон.
 • Серед бандеролей існує такий вид як «цінна». Використовується вона для пересилання коштовностей і ювелірних виробів.

Страхова сума цінної бандеролі дорівнює мільйону крон. Вартість відправки варіюється в залежності від ваги:

 • 2 кг – 100 крон;
 • 5 кг – 107 крон;
 • 10 кг – 122 крони;
 • 16 кг – 160 крон;
 • 50 кг – 178 крон.

Чеська пошта має унікальну послугу, яка передбачає пересилання листів з використанням спеціального паперу або звукових повідомлень для людей з порушеннями зору.

Відправлення можна отримувати не тільки у відділенні. Пошта Чехії пропонує пересилання посилок з подальшим врученням адресатові. Цей вид послуги має назву «Посилка в руки». Вартість відправлення пов’язана з вагою, розподіляються ціни наступним чином:

 • 2 кг – 117 крон;
 • 5 кг – 142 крони;
 • 10 кг – 169 крон;
 • 16 кг – 188 крон;
 • 50 кг – 327 крон.

Чеська пошта здійснює пересилання значного за розміром і вагою друкованого матеріалу, до якого відносяться періодичні видання та книги. Найчастіше цей вид відправлення замовляється спеціально.

Значущий вид послуг, забезпечуваний “Чеською поштою”, – це грошові перекази в системах Western Union та EuroGiro. Гроші можна відправити як всередині країни, так і за кордон.

Щоб дізнатися детальну інформацію про відправлення будь-якого виду, розрахувати вартість в кожному окремому випадку, відвідайте офіційний сайт Чеської поштової компанії.

Пошта в Чеській Республіці славиться тим, що пересилання документів усередині країни й за кордон здійснюється швидко, якісно і надійно. Як показує практика, термін доставки документів всередині держави – одні добу, а документи в інші країни прибудуть через 6 днів.

Як окремий вид послуг пошта забезпечує внутрішньодержавну експрес — доставку, яку здійснює за пару годин, і міжнародну пересилку, що займає всього кілька днів.

Як відстежити відправлення “Чеською поштою”

Чеська пошта має електронні сервіси, що дозволяють відстежити посилку на спеціальній інтернет-сторінці. Щоб скористатися цією послугою під назвою Track&Trace, необхідно перейти за посиланням. Після переходу на сторінку онлайн-пошти здійснюється пошук потрібного відправлення: цінного листа, цінної бандеролі, замовний бандеролі. Це необхідно зробити за номером поштового ідентифікатора, що вводиться в пошукове поле.

 Track&Trace

Послуга відстеження відправлень “Чеської пошти” надається безкоштовно. Цей зручний сервіс допомагає в будь-який час визначити, де знаходиться відправлення.

Пересилання відправлень за межі країни

Чеська поштова компанія займається відправкою листів і посилок в країни Європи та СНД, в тому числі у 2023 році можлива пересилка в Україну.

Для здійснення міжнародних поштових пересилань між Україною і Чехією можна використовувати експрес-відправлення EMS.

Щоб дізнатися тарифи та умови пересилання листів, необхідно скористатися спеціальним калькулятором.

Додаткова інформація та можливості

“Чеська пошта” йде в ногу з часом, що проявляється у значній кількості інноваційних нововведень.

З недавнього часу компанія розширила спектр електронних послуг, доступних в онлайн-режимі на офіційному сайті. Серед додаткових нових можливостей наступні:

 • зміна адреси для пересилання відправлення,
 • зміна адреси поштового відділення, на яке повинно бути доставлено відправлення,
 • подача прохання про продовження терміну зберігання посилки на пошті.

“Чеська пошта” може похвалитися тим, що має власні мобільний додаток і інтернет-магазин. За допомогою мобільного додатку можна відстежувати статус відправлень, дізнатися вартість послуг, змінити термін зберігання посилки, отримати рекомендації щодо відправлення посилок в іноземні держави. В інтернет-магазині будь-який бажаючий може придбати поштові приналежності різного виду.

Поштові індекси міст Чеської Республіки

Поштові індекси являють собою систему п’ятизначних кодів, відповідно до якої Чехія розділена на сім основних зон. Індекси записуються з пробілом після третьої цифри, що виглядає так: ХХХ ХХ.

По першій цифрі визначається регіон. У таблиці наведено використовуються цифри та відповідні їм регіони.

Цифра Регіон Приклад
1 Прага 160 00 – Дейвіце (Празький район)
2 Центральна Богемія 294 25 – Катусіце
3 Західна і південна Богемія 360 01 – Карлові Вари
4 Північна Богемія 400 01 – Буків
5 Східна Богемія 511 01 – Турнов
6 Південна Моравія 670 01 – Цитоніце
7 Північна Моравія 763 02 – Члум
8, 9, 0 Належать Словаччини

Всю базу поштових індексів можна знайти на сайті чеської пошти.

Висновок

“Чеська пошта” залишається одним з головних внутрішньодержавних і міжнародних засобів зв’язку. Ця поштова компанія має тривалу історію і хороший імідж, оскільки в короткі строки надає послуги високої якості. Її ключовою особливістю є прагнення до модернізації та технологізації, що виражається в розробці вдосконалених способів взаємодії з клієнтами.

Як забрати посилку в Празі: Відео

Статті по темі