Меню Закрити

Особливості шопінгу в Чехії

Чехію називають однією з причин, по якій багато туристів приїжджають в цю країну. Тут представлені практично всі світові бренди та мережі магазинів, а ціни дещо нижчі, ніж в інших європейських державах. Сюди спрямовуються за одягом, місцевім пивом, ювелірними прикрасами, косметикою та чеським хенд-мейдом. Щоб заощадити дорогоцінний час на походи по магазинах у пошуках сувенірів і подарунків, слід заздалегідь з’єднання з’ясувати, що і де краще всього купувати.

Шопінг в Чехії

Шопінг по-чеськи: особливості

Чеська Республіка розташована в центральній частині Європи, тому шопінг тут обіцяє бути не просто захоплюючим, але й досить вигідним. Різноманітність товарів, демократичні ціни, великий вибір автентичної продукції – все це радує око шопоголіків і тих, хто хоче просто відвезти щось на пам’ять.

Але перед тим як відправитися за покупками, буде не зайвим дізнатися, як працюють магазини:

  • будні – 9.00-18.00, у великих містах до 21.00;
  • субота з 9.00 до 13.00;
  • перерва найчастіше доводиться на проміжок з 12.00 до 13.00;
  • великі універсами працюють кожен день до 22.00, багато супермаркетів – цілодобово;
  • неділя – вихідний.

Магазини продуктової групи відкриваються о 6 ранку і працюють до 18.00, у суботу робочий день закінчується в 12.00.

З валюти брати з собою найкраще євро, а вже в Чехії міняти їх на крони. Обмінних пунктів багато, курс не надто відрізняється від українського.

Сезони розпродажів

Вигідні покупки можна зробити, якщо опинитися в Чехії в період знижок і розпродажів. Дізнатися про те, що товари реалізуються за привабливими цінами, можна по вивісці «Sleva» або за знаком «%» на вітринах. В цей час придбати речі, які вас цікавлять можна на 50-70 % дешевше.

Сезони розпродажів в Чехії

Тим, хто хоче заощадити, знадобляться дати проведення розпродажів. Зазвичай такі сезони влаштовуються протягом року чотири рази:

  • після Різдва (з 26 грудня);
  • з середини січня і до початку лютого;
  • з кінця квітня до середини травня;
  • з середини липня до кінця серпня.

Іноді «щасливі дні» випадають на початок жовтня.

Точний час розпродажів ніколи не встановлюється – кожен магазин сам вирішує, коли саме почнуться знижки. Тривалість «сейлів» і цінова політика зазвичай диктуються конкуренцією в тій чи іншій сфері.

Деякі торгові центри оголошують про розпродаж незалежно від сезону.

Купити дешево в цей період можна все, починаючи від прикрас і закінчуючи шубами й побутовою технікою. Навіть супермаркети намагаються розпродати товари, які вже залежалися на полицях, за дуже вигідним для покупців цінами.

Що можна привезти з Чехії

Щоб вибрати відповідні сувеніри, необхідно знати, чим славиться чеське держава:

  • кришталь і скло – ключові експортні товари. Найбільшим попитом користується продукція заводу Moser, заснованого понад 150 років тому. Відмінним подарунком стануть келихи або предмети декору в сучасному або класичному стилі;
  • фарфор – особливим попитом користуються вироби марки Thun 1794 з «цибулинним візерунком», вироблені в Карлових Варах;
  • пивні кухлі та келихи – вони представлені у великому різноманітті: з фарфору, скла, кераміки, з кришкою і без, маленькі й великі;
  • ювелірні прикраси з гранатом. Цей камінь темно-червоного кольору знаменитий у всьому світі та славиться винятковою чистотою. Розмір її не перевищує 5 мм, а вага не більше 8 грамів. Найбільшим виробником виробів з гранатом є Granat Turnov. Однак, вибираючи подарунок, слід побоюватися підробок, завезених сюди з Азії;
  • біжутерія – її виробництво є багатовіковою традицією в Чехії. Особливим попитом користується продукція марки Jablonex;
  • спиртні напої – найбільше іноземців цікавить “Бехеровка” або окремі види абсенту, вироблені тільки в Чехії.

Одяг і взуття краще всього купувати в Празі – тут зосереджені магазини найвідоміших світових виробників.

Окремої уваги заслуговує косметика, яка проводиться на основі пива, вина і конопель. У Карлових Варах варто купити косметичні засоби на основі мінеральних компонентів. До найбільш популярним брендам можна віднести Ryor, Saloos, Botanicus, Manufaktura.

З продуктів можна привезти пиво, ковбаса з конини та різноманітної дичини. З солодкого можна порекомендувати «оплатки» – вафлі, які місцеві кондитери виготовляють вручну.

На лікувальних курортах (Маріанські Лазні, Карлові Вари та інші) можна запастися термальною сіллю і спеціальними чашками, які використовуються для пиття лікувальної води.

Особливості шопінгу в різних містах

Чим більший населений пункт, тим більше в ньому магазинів, супермаркетів та центрів торгівлі. Скласти план походу по магазинах допоможе короткий екскурс по найпопулярнішим торговим точкам деяких чеських міст.

За покупками в Прагу

Популярність чеської столиці обумовлена можливістю поєднати прогулянки по старовинному місту з шопінгом. Робити покупки в Празі дуже зручно завдяки добре спланованим розташуванню торгових центрів і брендових бутиків.

Шопінг в Празі

Конкуренція представників торгівельної сфери сьогодні надзвичайно висока. А це означає, що різноманітність товарів може задовольнити навіть найвимогливішого покупця.

Всього в Празі налічується близько 10 аутлетів і ще стільки ж торгово-розважальних центрів. Поціновувачам гарного одягу слід почати шопінг в Празі з центру міста – з Вацлавської площі та вулиці Na Prikope.

Що обов’язково варто відвідати:

  • ТЦ «Палладіум» – тут зосереджено майже 200 магазинів взуття, одягу і прикрас. В ньому розташований найбільший у столиці Чехії магазин морепродуктів Seafoodshop. Якщо любите місця спокійніше, тоді вибирайте ТЦ «Котва», що на площі Республіки;
  • Паризька вулиця – місце, де розташовані бутіки всіх найвідоміших у світі брендів модного одягу. Це справжній шматочок Парижа, гармонійно розмістився на одній зі старовинних вулиць Праги;
  • Fashion Arena Outlet Center – об’єднує під своїм дахом 101 магазин. Тут покупці можуть за вигідними цінами придбати взуття, одяг, аксесуари, парфумерію, товари для дітей. Якщо плануєте обійти весь аутлет, доведеться виділити 3 або 4 вільних дні, оскільки зробити це за 1 візит не вдасться через його величезних розмірів;
  • ТЦ Novy Smichov – пропонує великий вибір випічки, м’яса, риби та солодощів. Тут же розташувалися невеликі бутіки промислових товарів. Працює центр з 7 ранку до півночі.

Окремої уваги заслуговують празькі ринки – Гавельський і Голешовицький. Тут можна придбати фермерські товари, недорогу одяг, антикваріат, просто цікаві штучки.

Великою популярністю у приїжджих користуються різдвяні ярмарки чеської столиці. Найбільші з них розташовані на Вацлавській і Староместской площі.

Магазини Брно

Місто Брно не можна назвати центром торгівлі в Чехії. Але якщо вам доведеться опинитися там, розчарування від місцевих магазинів ви не відчуєте. Гурманів чекають три великих супермаркету: Billa, Paneria, Interspar.

Шопінг у Брно

А от щоб трохи краще дізнатися Моравію, можна відправитися на ринок Zelný trh, що в 400 метрах від центральної частини міста – площі Свободи.

З торгових центрів в Брно слід звернути увагу на наступні:

  • Olympia – тут розташувалися модні магазини одягу та взуття, продуктовий маркет Albert, кінотеатр, боулінг-центр;
  • Galerie Vankovka – великий торговий центр, місце зосередження брендових бутіків зі світовим ім’ям;
  • Малий Шпаличек – невеликий центр торгівлі, розташований недалеко від Овочевого ринку. Чотири його будівлі побудовані в стилі ренесансу та готики.
  • “Авион шопінг Парк” – один з трьох торгових комплексів мережі (два інших розташовані в Остраві та Празі).

Ще неодмінно потрібно відвідати блошиний ринок Blesitrhy. Приходити сюди можна кожну другу суботу місяця крім липня і серпня. Тут можна придбати старовинні прикраси, богемське скло більш ранніх років випуску, антикваріат.

Куди відправитися на шопінг в Карлових Варах

Враховуючи великий попит на тутешні здравниці, інфраструктура Карлових Вар була побудована таким чином, щоб відпочиваючі могли придбати подарунки та сувеніри, не покидаючи його.

Особливу увагу потрібно приділити товарів місцевого виробництва. Наприклад, в магазині можна придбати Moser кришталь, який проводиться на однойменній фабриці, а в магазині Thun представлений величезний вибір посуду від місцевих майстрів.

Шопінг в Карлових варах

Шопінг в Карлових Варах відрізняється відсутністю великих торгових центрів. Одним з найбільших вважається Tesco. Під його дахом розташувалися близько 30 магазинів парфумерії, одягу і взуття, аксесуарів. А торговий центр Varyada відомий великим магазином шкіргалантереї, яка проводиться в цьому регіоні.

Всі інші торгові точки – це невеликі крамниці, найчастіше сімейний бізнес, що передається з покоління в покоління вже багато століть. Що варто відвідати:

  • Royal Gold Jewellery – тут можна купити вироби зі знаменитим чеським гранатом в обрамленні срібла або золота;
  • Madonna – спеціалізується на подарунки з кришталю і скла, включаючи світильники, люстри;
  • Bata – магазин взуття та одягу, особливо популярний серед молоді;
  • KON – місце, де можна придбати вироби зі шкіри та хутра.

З косметики тут варті уваги товари, виробництво яких засновано на унікальних природних багатств регіону. Відмінним подарунком стане термальна сіль, яку виписують пацієнтам ще з XVII століття.

Інші міста

Куди б вам не довелося приїхати в Чехії, в кожному населеному пункті завжди знайдеться, що придбати в якості спогади про цю країну:

  • в Оломоуці купувати сувеніри найкраще в районі зосередження історичних пам’яток. Місцевою визначною пам’яткою є оломоуцькі сирки – дієтичний продукт без консервантів, вироблений з кислого нежирного сиру. Історія рецепта датується далеким 1876 роком. З торгових центрів заслуговує уваги Centrum Hana й Olomouc City;
  • Пльзень – четвертий за розмірами населений пункт країни, розташований в західній її частині. Це місто пивоварів з антикварними крамницями, модними бутиками та магазинами богемського скла. Великі центри розташовані в основному на околиці. Шопоголіків зацікавлять акції на одяг в Пльзені, які радують своїми цінами;
  • Ческі Крумлов – одне із самих улюблених туристами місць. Тут слід купити пивний кухоль і магніт з символікою тутешнього пива Eggenberg. У місті дуже багато музеїв, і в кожному з них можна знайти сувенірну крамницю. Наприклад, в Музеї маріонеток можна вибрати в якості подарунка ляльку. А ось символ міста – ведмедика – можна придбати в спеціалізованій крамниці, розташованої на мосту Lazebnicky most.

Як організувати подорож

Щоб мати можливість купити популярні бренди Чехії, а також товари від світових виробників, необхідно добре підготуватися до поїздки. Зробити це можна двома способами:

  • з допомогою фірми-посередника;
  • самостійно.

У першому випадку компанія підбере відповідний шопінг-тур, виходячи з ваших запитів і побажань. Зазвичай маршрут включає виключно торгові точки та не передбачає знайомства з історичними пам’ятками. Найчастіше в список входять аутлети, розташовані в передмісті. У цьому випадку посередник бере на себе питання проїзду та проживання.

Формат поїздки – автобусний тур тривалістю 4-5 днів.

Поради для тих, хто хоче зайнятися організацією поїздки самостійно:

  • напишіть список того, що ви хочете купити в Чехії;
  • уточніть, де краще купувати ці товари;
  • складіть маршрут;
  • забронюйте готелі у тих містах, де доведеться затриматися більше ніж на 1 день;
  • визначтеся зі способом пересування, якщо не плануєте їхати на своєму авто.

Оформлення такс-фрі

Шопінг в Чехії

Tax free являє собою систему повернення грошей, які покупець сплатив ПДВ. Така можливість не передбачена для наступних товарів:

  • зброю;
  • дорогоцінні камені, якщо вони перевозяться окремо від ювелірних прикрас;
  • транспорт;
  • продукція, придбана в інтернет-магазинах.

Сума покупки для повернення коштів не повинна бути менш ніж 2001 крони одним чеком (приблизно 78 євро).

Отримати документ для оформлення такс-фрі можна тільки в тих магазинах, на вітрині яких чи біля каси ви побачите наклейку Global Plus Tax Free або Premier Tax Free.

Співробітник магазину повинен видати вам бланк із зазначенням суми повернення. Дуже важливо зберегти на товарах бирки та упаковку. Оформити відшкодування витрачених грошей можна в аеропорту у спеціальних стійок. При собі потрібно мати покупки з чеками, паспорт і бланк запиту, виданий в магазині.

Часті питання

Що можна купити в Чехії дешевше, ніж в Україні?

Практично все, якщо приїхати сюди в сезон знижок, які часом доходять до 70 %. Вигідним придбанням може стати й одяг, і предмети інтер’єру, сувеніри. Пік «цінопад» в цій країні припадає на Різдво. За статистикою Мінекономіки, 80 % річного прибутку чеські магазини отримують саме в цей період. Особливо порадують ціни на косметику, парфумерію, яка тут відрізняється ще і якістю.

У Берліні речі дорожче або дешевше, ніж в Празі?

Придбати брендовий одяг в чеській столиці можна за менші гроші, ніж у Німеччині. Однак слід мати на увазі, що різниця буде незначною, а вибір брендів не такий широкий, як у Західній Європі. А от товари місцевого виробництва та асортимент недорогих мережевих магазинів завжди радують око українських шопоголіків.

Де можна замовити гранатові сережки?

Якщо ви не знаєте, де замовити гранатові сережки, пошукайте фірмові магазини фабрики “Турново”. Всього таких торгових точок в країні 7, а дізнатися їх можна по вивісці Granat. Не в кожному місті є такий магазин, але це зовсім не означає, що там не можна купити ці прикраси. Так, в Карлових Варах вироби з гранатом можна придбати у ТЦ «Атріум», в Пльзені – в ТЦ Plzen Plaza.

Що можна купити на 1000 крон в Чехії?

Варіантів може бути досить багато. Приміром, найдешевший сервіз з чеської порцеляни «Мадонна» буде коштувати як раз 1000 крон. Окремі страви або супниці – 300-400 крон.

Ціни на вироби з золота і срібла починаються від 50 євро. За одну тисячу крон можна дозволити собі прикрасу зі знаменитого чеського граната. На розпродажах за ці гроші можна купити брендові моделі взуття, джинси levi’s. Непогано можна поповнити запаси косметики, яка обійдеться в 12-80 крон за одну одиницю (в залежності від марки та найменування).

Висновок

Мандрівники привозять з Чехії не тільки масу яскравих спогадів, але й унікальні сувеніри, які можна знайти тільки в цій країні. Це можуть бути прикраси зі срібла з гранатом, чеський фарфор, вироби з богемського скла, косметичні засоби на основі корисних речовин з мінеральних джерел. Найкращий час для покупок – сезони знижок.

Ціни на одяг в Чехії, шопінг: Відео

Статті по темі