Меню Закрити

Погода і клімат в Празі по місяцях

Чудова Прага – осередок політичної, економічної та культурного життя Чеської республіки. Вона є одним з найбільш популярних міст, відвідуваних щорічно мільйонами туристів, очолюючи численні списки місць обов’язкових до відвідування. Щоб отримати максимально яскраві враження та спогади про цю красиву європейську столицю, необхідно обов’язково взяти до уваги клімат даного регіону. Тому виникає необхідність ознайомитися з тим, які особливості мають погода і клімат в Празі по місяцях.

Погода в Чехії

Який місяць краще вибрати для відвідування Праги

На думку самих мешканців міста, в Празі ніколи не буває поганої погоди, а її клімат хороший для відпочинку в будь-який час року. Головне питання полягає лише в тому, що турист бажає побачити й з якими аспектами чеської столиці він хотів би познайомитися.

Найбільш вдалими для відвідування вважаються закінчення весни, перший і останній місяці літа й осінь, оскільки клімат в ці періоди приємний і комфортний. У цей час можна влаштовувати тривалі піші екскурсії, відвідуючи визначні місця.

Загальна інформація про клімат чеської столиці

Вплив на клімат робить розташування міста на річці Влтаві та особливості ландшафту – Прага варто переважно на горбистій місцевості. Все це сприяє тому, що в будь-який час року спостерігаються пориви вітру і висока вологість.

Клімат Праги вважається м’яким, належить до помірно континентального типу. Це означає, що зима зазвичай тепла з невеликими опадами, а літо помірно жарке з частими дощами та грозами.

Клімат в зимову пору року

Зимовий клімат є сухим з відсутністю снігових опадів і помірно низькою температурою повітря, яка коливається в межах мінус 5-10°C. Взимку в Празі дуже вітряно, за рахунок чого виникає відчуття, що на вулиці набагато холодніше, аніж показує градусник.

Погода в грудні

Перший зимовий місяць має середній показник температури вдень +4°C, вночі позначка термометра опускається до 0°C. Кількість опадів невелика, в середньому 37,8 мм. На місяць може припасти кілька дощових днів.

Грудень в Празі похмурий і похмурий, іноді видаються сонячні дні. Всупереч тому, що температура вище нуля, на вулиці може бути досить холодно. Це пояснюється сильними, пронизливими вітрами, швидкість яких дорівнює 4,4 м/с.

Погода в січні

Середня температура повітря в січні варіюється від +1°С вдень, до -1,7°С вночі. Зрідка вдаряють морози, тоді градусник показує до -10°С.

Превалює похмурість, небо затягнуте сірими хмарами. В середині зими опадів випадає небагато, середній показник дорівнює 37,8 мм. В першій половині місяця погода може порадувати снігом.

Вітер по силі не поступається грудневому. Показники його швидкості утримуються на високому рівні, досягаючи 4,3 м/с.

Погода в лютому

Останній зимовий місяць трохи відрізняється великою кількістю сонячних днів. Згідно зі статистичними даними, отриманими від чеських синоптиків, вдень повітря прогрівається до +2-3°С тепла, вночі температура опускається до -2°С.

Опади у лютому практично не спостерігаються, середній показник – 23,6 мм. Цей місяць зазвичай є самим сухим році.

Сильний вітер з показниками 3,8 м/с змушує жителів і відвідувачів країни одягатися дуже тепло.

Клімат у весняний час року

Весна в Прагу приходить за розкладом. Як і годиться, вже на початку березня стає відчутно тепліше. Це час року швидко вступає в права, все стрімко починає зеленіти та розквітати. У другій частині весни Прага забарвлюється в яскраві відтінки, а повітря насичується тонким ароматом численних квітів.

Погода в березні

Для клімату в березні характерним є швидке потепління. Протягом перших тижнів денна температура досягає +8°С. Можуть спостерігатися різкі перепади: денні підвищення до +14°С, з подальшими зниженнями вночі до -6°С. Середня температура вночі +2°С.

Дощ і сніг йдуть зрідка, і показники опадів перевищують 28,6 мм.

Швидкість вітру не сильно відрізняється від попередніх місяців, однак у березні вітер трохи сильніше, ніж у лютому. Усереднений показник – 3,9 м/с.

Погода у квітні

У першій половині квітня повітря прогрівається в середньому до +18°С. Для другої половини місяця характерна більш висока температура +20°С, +24°С. Вночі термометр показує в середньому +5-10°С.

Точний прогноз погоди скласти складно, оскільки квітень відрізняється мінливістю. Співвідношення похмурих, хмарних і сонячних днів однакове.

Кількість опадів зростає до 46,1 мм. Сила вітру поступово знижується до 3,7 м/с.

Погода в травні

Останній весняний місяць в Празі теплий, безвітряний і сонячний. Середня температура повітря становить +20°С, вночі +12°С.

Сонечко визирає набагато частіше, ніж на початку весни. У травні часто йде дощ, не рідкість і весняні грози. Кількість опадів стрімко зростає до 73,5 мм, а швидкість вітру навпаки зменшується до 3,4 м/с.

Клімат в літній час року

Літо в Празі сонячне і помірно тепле. Дуже спекотних днів практично немає. Клімат протягом усього літа характеризується дощами, найбільше опадів випадає в липні. Швидкість вітру влітку невелика.

Прага з висоти

Погода в червні

Середня температура повітря в денний час доби +22°С. Вночі теж тепло, в середньому +15°С. Максимально термометр показує +28°С, мінімальна температура +9°С.

Значна кількість сонячних днів дозволяє гуляти по Празі, відвідувати визначні пам’ятки й екскурсії на відкритому повітрі.

У червні починається сезон дощів. Середня кількість опадів дорівнює 72,3 мм. Швидкість вітру в цьому місяці становить 3,1 м/с.

Погода в липні

Липень відрізняється високою денною температурою, яка часто сягає позначки +30°С. У світлий час доби градусник в середньому показує +25°С, а вночі +16,4°С.

Сонячних днів досить багато, проте буває хмарно і дощитиме. Цей місяць лідирує за кількістю опадів, складових 92,4 мм. Швидкість і сила вітру незначна – 3,2 м/с.

Погода в серпні

Серпень в Празі дуже жаркий. Середня температура повітря становить +26,4°С, вночі +17°С. Регулярно стовпчик термометра піднімається до +31°С, потім спека спадає.

Кінець літа характеризується найбільшою кількістю сонячних днів. Кількість опадів знижується, але залишається досить високим – 71,4 мм. На тиждень припадає один-два дощові дні.

Швидкість вітру максимально низька серед усіх показників за рік, рівняючись 2,7 м/с.

Клімат в осінній час року

Для осіннього клімату характерні відсутність спеки, комфортна температура і невелика кількість опадів. Відвідування Праги восени – це вдалий варіант поїздки, яка запам’ятається красивими пейзажами та захопливими видами.

Погода у вересні

Серпнева спека йде на спад в самому початку осені. У вересні спостерігається помірна температура, із середніми показниками +17°С вдень і +11,3°С вночі.

«Золота пора» все ще сонячна, але кількість похмурих днів починає зростати. Вересень не дощовий, середня кількість опадів 53,3 мм. Швидкість вітру збільшується, досягаючи 3,1 м/с.

Погода в жовтні

У жовтні температура продовжує опускатися, досягаючи усередненої позначки +14,4°С вдень. Максимально температура може піднятися до +20°С. Ночі стають холоднішими, термометр показує близько +10°С.

Як і у квітні, в жовтні спостерігається рівну кількість похмурих, хмарних і сонячних днів. Показник опадів – 51,1 мм. Сила вітру становить 3,3 м/с.

Погода в листопаді

В листопаді погода все більше нагадує зимову. Температура повітря опускається. У денний час доби усереднений показник +6,9°С, вночі він становить +4,2°С.

Кінець осені відрізняється значною кількістю похмурих днів, сонце з’являється рідко.

Середня кількість опадів – 34,7 мм, що є незначним. Швидкість вітру досягає 3,6 м/с.

Популярні сайти з прогнозом погоди

Щоб дізнатися погоду в Празі на день, тиждень або на 14 днів, рекомендується відвідати офіційні чеські та міжнародні сайти. Найбільш популярними та достовірними є наступні:

Будь-який чеський сайт надасть актуальну інформацію щодо змін клімату протягом вибраного періоду часу.

Всупереч тому, що веб-сторінки мають тільки чеську версію, зрозуміти представлену інформацію не складе особливих труднощів, оскільки інтерфейс оформлений в характерному для погодних сайтів стилі. На будь-якому прогнознику найбільш точною вважається погодинна погода тільки на найближчі декілька днів.

Висновок

Погоді та клімату в Празі притаманне чітке розділення за порами року. Кожен сезон можна охарактеризувати наступним чином: суха, вітряна зима; рання, квітуча весна; дощове, спекотне літо; тепла, комфортна осінь.

Відвідати столицю Чеської республіки буде приємно в будь-який час року, оскільки кожен мандрівник може вибрати підходящий варіант того, чим він хоче зайнятися і як провести відпочинок. Крім цього, взимку, навесні, влітку і восени відзначаються традиційні свята, які по можливості варто обов’язково побачити на власні очі.

Прага містична і казкова: Відео

Статті по темі