Меню Закрити

Як знайти роботу в Нью-Йорку

Нью-Йорк входить у число найбільших міст планети. Сюди щорічно приїжджає не одна сотня тисяч людей не тільки з США, але і з інших держав. Однак поширена думка, що робота в Нью-Йорку у 2024 році для вихідців з країн пострадянського простору – нездійсненна мрія. Звичайно, при пошуку місця працевлаштування у Великому яблуці у тих же, наприклад, білорусів, росіян, українців і казахстанців виникнуть численні запитання. Але лякатися цього не варто.

Як знайти роботу в Нью-Йорку

Переваги ведення трудової діяльності в Нью-Йорку

Головною перевагою Нью-Йорка є наявність великої кількості вакансій (зауважимо, що рівень безробіття в NYC на початку 2024 року вище, ніж за штатом), зайняти які може навіть низькокваліфікований персонал. Більше того, тут навіть доступна робота без знання мови.

Наприклад, в таких районах Нью-Йорка, як Квінс і Бруклін, відкриті невеликі виробництва. Там можна влаштуватися на посаду розфасовника продуктів харчування. Але претендент на високооплачувану роботу повинен вміти вільно спілкуватися англійською.

У мегаполісі знаходяться головні офіси багатьох великих міжнародних концернів і корпорацій. Якщо порівнювати з іншими містами США, у Великому яблуці погодинна оплата праці найвища.

Важливу роль відіграє також багатонаціональність Нью-Йорка. Тому люди, що прийняли рішення на еміграцію в Америку, при адаптації не зіткнуться в цьому місті з серйозними проблемами.

Які професії затребувані в Нью-Йорку

робочий день у Нью-ЙоркуНеобхідно знати різницю між поняттями «найбільш затребувані професії» і «найбільш високооплачувані спеціальності». Перші фінансуються, як правило, не дуже добре. Їх перелік включає спеціальності з невеликим окладом, тому жителі США і навіть  іммігранти, які влаштувалися в країні працювати за таку зарплату не хочуть. Це зумовлює дефіцит робочої сили певних груп.

Коротко розглянемо, які вакансії в Нью-Йорку для українців найбільш затребувані.

  • Продавці роздрібної торгівлі. Заняття такого роду не вимагає особливих умінь і навичок. Продавці-консультанти заробляють в середньому на Брайтон-Біч (колиски україномовної діаспори Великого Яблука) $ 26 тис./рік, що помітно менше середнього річного окладу США, який становив приблизно $ 35 тис.
  • Працівники готельного та ресторанного бізнесу. Складні умови праці та низькі оклади викликають плинність кадрів. Тому в Нью-Йорку, власне, як і в інших великих містах країни, потрібні кухарі, офіціанти, посудомийниці та покоївки.
  • Робота на будівництві в Нью-Йорку. На заняття вакансії в цій сфері можуть претендувати фізично витривалі та здорові мігранти-чоловіки, не переступили вік 55 років. Оплата праці тут зазвичай погодинна. Незалежно від посади у 2024 році вона повинна бути не менше $ 15/год. Це норма закону про підвищення зарплати The Raise the Wage Act.
  • Домробітниці й няні. Щоб виконувати такі обов’язки, висока кваліфікація не потрібно. Також не потрібно володіти розмовною мовою англійською мовою. А емігранти з країн СНД зазвичай наймають на таку роботу жінок.
  • Далекобійник. Ця робота передбачає щоденну величезне навантаження на організм. При прийомі на роботу HR-фахівці транспортної компанії віддають перевагу для роботи на траках водіям-іноземцям у віці від 25 до 30 років. Розмір річного заробітку коливається в дуже широкому діапазоні – від 30 тис. до 90 тис. доларів в залежності від досвіду і кваліфікації. Важливу роль також відіграє характер вантажів, що перевозяться. Далекобійник, транспортуючий небезпечні хімікати із Нью-Йорка до Каліфорнії, заробляє більше у порівнянні з колегою, що перевозять морожену рибу за маршрутом Нью-Джерсі – Пенсильванія.
  • Робота для студентів. Основний час студент повинен присвячувати навчанню, а підробіток ні в якому разі не повинна заважати отриманню глибоких знань з обраної спеціальності. Хоч, звичайно, в умовах гострої нестачі грошових коштів можна влаштуватися на посаду касира, продавця чи офіціанта. Але якщо молода людина навчається на факультеті комп’ютерного профілю, оптимальний варіант отримання додаткового заробітку – робота програміста, нехай навіть на даний момент не веде, але принаймні амбітної компанії. Крім гідної зарплати (середньорічний розмір в діапазоні 37 тис. – 87 тис. доларів) залучають широкі перспективи. Досить згадати Марка Цукерберга – засновника соціальної мережі Facebook: він приступив до завоювання Всесвітньої павутини ще на студентській лаві. Єдине, що сьогодні може утруднити працевлаштування, – це необхідність одержання дозволу з місця навчання. Крім того, працювати в тиждень можна не більше 20 годин..
  • Робота водієм таксі в Нью-Йорку. Займаються такою діяльністю в основному саме іммігранти, а не корінні жителі. Пояснюється це тим, що дана професія в США найбільш ризикована: на 100 тис. таксистів 8 вбивств. Тобто за статистикою навіть вбивають поліцейських рідше майже у 2 рази. Що ж стосується розмірів заробітку, він відрізняється в залежності від того, яка організація надає ці відомості. Так, наприклад, UBER публікує такі дані про те, що середньорічний дохід таксиста становить $ 90 тис. А от менш зацікавлені дослідники, зокрема сайт Salary.com, заявляє, що середня річна зарплата таксиста в Нью-Йорку дорівнює майже $ 52 тис.

Умови ведення трудової діяльності та вимоги до шукача

Умови ведення трудової діяльностіУ США встановлена звична для українців 5-денна трудова тиждень з двома вихідними. Її тривалість – приблизно 40 годин. Таким чином, робочий день у Нью-Йорку становить близько 8 годин.

У реальному житті це число залежить від багатьох факторів. Наведемо приклад, взявши за основу критерій віку працівника:

  • люди у віці від 16 до 19 років трудяться на тиждень 22, 6 годин, а в день – 4,52 години;
  • тривалість робочого тижня молоді 20– 24 років становить 36,4 години. Відповідно, в день на трудову діяльність йде 7,28 години;
  • переступили вікову планку 55 років на тиждень працюють 40,3 години, а в день – 8,06 години;
  • особи у віці від 25 до 54 років трудяться на тиждень 42,8 години, тобто 8,56 години в день.

Для багатьох іноземців важливе питання надання роботодавцем місця проживання. У Нью-Йорку зустрічаються оголошення про працевлаштування і на такому умови. Наприклад, житло, як правило, надається працівникам, найнятим для догляду за престарілими людьми та самотніми пенсіонерами.

Крім того, у Великому яблуці практикується сезонна робота. У теплу пору року можна влаштуватися на роботу в дитячі літні табори, які функціонують в мегаполісі. Там же працівник живе весь період дії контракту.

Забезпечуються житлом також іноземці, які працюють на вахті по створенню шахти ескалатора або прокладання тунелю нью-йоркського метрополітену.

Претендувати на високооплачувану роботу може іноземець, що має хороші навички в певній сфері діяльності. В іншому випадку роботодавець віддасть перевагу місцевому жителю.

Крім того, в залежності від вакансії до шукача можуть пред’являтися особливі вимоги. Наприклад, посада секретаря в офісі в Брукліні надається іноземцю, якщо він не тільки володіє англійською та українською мовами, але і має навички роботи з комп’ютером.

Як іноземцю знайти роботу в Нью-Йорку

Щоб знайти роботу в Нью-Йорку, можна почати з прогулянок центральними вулицями міста. Нерідко власники невеликих магазинів, пабів, ресторанів вивішують на дверях закладів оголошення про необхідний персоналі.

Є більш надійний варіант – газета «Руський базар». В ній емігранти з країн пострадянського простору публікують відомості про наявні в їх фірмах вакантних місцях.

Ну і, звичайно ж, у пошуку місця працевлаштування в Нью-Йорку допоможе інтернет. Вкажемо три веб-ресурсу, що користуються найбільшою популярністю в іноземців:

  • Monster – портал, найбільший не тільки в США, але й у світі. Цікаво, що пошук вакансії може вестися в тому числі й по ключовим словами.
  • Craigslist. Крім пропозицій про роботу, на цьому сайті можна знайти варіанти по зніманню житлового приміщення.
  • Indeed. Основна перевага – пошук вакансій може вестися як на самому ресурсі, так і на багатьох інших сайтах.

Що потрібно для роботи

агентства з працевлаштування в Нью-ЙоркуДля офіційного працевлаштування в українця повинна бути відкрита робоча віза в США одного з шести видів: R, Q, P, O, L, H. Найбільш часто оформляються:

  • віза H-2A. Оформляється для сезонних робіт у садівничій та сільськогосподарській галузях;
  • віза H-1B. Надає лікарям право на тимчасове проживання та працевлаштування в США. Оформляється на термін 1-3 роки, після закінчення якого допускається продовження не більше ніж на 6 років.

Для отримання робочої візи обох видів потрібно пред’явити в консульство запрошення від роботодавця.

Організації та кадрові агентства

У Нью-Йорку пропонують послуги з пошуку роботи безліч агентств. Методика оплати їх праці може відрізнятися. Найчастіше застосовується такий підхід: оплачується 100 доларів відразу після оформлення заявки та стільки ж після отриманої першої зарплати. А деякі просять виплатити:

  • $ 1 з тарифу оплати години роботи за певний проміжок часу;
  • тижневу зарплату.

Нижче наведені найбільш популярні агентства з працевлаштування в Нью-Йорку:

  • Clark Davis Associates. Адреса корпоративного штабу – 20 Waterview Boulevard, Suite 115, Parsippany, NJ 07054.
  • Employment Agency Ny. Адреса головного офісу – Brooklyn, 1122 Ave J floor 3, NY 11230.
  • Green Key Resources. Адреса компанії – 136 Madison Avenue, 7th Floor.

Рівень зарплат в Нью-Йорку

Заробітна плата в Нью-Йорку нерідко суттєво відрізняється від цього показника в інших містах країни. Причому в більшу сторону. Однак і у Великому яблуці спостерігається гендерна нерівність в оплаті трудової діяльності. Так, середня зарплата в Нью-Йорку чоловіків становила у 2024 році $37 тис./рік, у той час як середній дохід жінок дорівнював $ 32 тис./рік.

Що ж стосується вихідців з країн СНД, то їх заробітки трохи нижче. Роботодавці Нью-Йорка зазвичай при нарахуванні зарплати іноземцям беруть до уваги лише те, що її розмір не повинен бути менше $ 15/год, і цей поріг, як правило, не перевищують. Таким чином, при 8-годинному робочому дні щомісячний дохід мігранта становить 2 640 доларів в місяць або 31 680 доларів на рік.

Які податки стягуються в Нью-Йорку

Офіційно працевлаштований іноземець зобов’язаний робити виплати зарплати в бюджети різних рівнів. Коротко назвемо лише основні податки в Нью-Йорку.

  • Федеральний податок. Застосовується прогресивна система. Мінімальні 10 % виплачуються при зарплаті, що не перевищує $ 9 525/рік. Якщо ж дохід людини більше 500 тис. доларів, оплаті підлягає 37 % від отриманої суми плюс 150 689,5 доларів.
  • Відрахування у Фонд медичного страхування (ФМС) пенсіонерів та в Пенсійний фонд. Сума податку розбивається на наступні частини:
    • роботодавець платить 7,65 %. З них 6,2 % направляються у ПФ, а в ФМС – 1,45 %;
    • працівник виплачує податки такого ж розміру у ПФ з перших 128 тис. доларів річних, а в ФМС – з перших 200 тис. доларів річного заробітку.

Вартість проживання та ціни в Нью-Йорку

Виїхати з України в США, і саме в Нью-Йорк, мріють багато. І, переїхавши через океан, більшість з них не поспішають повертатися: побачене відповідає їх очікуванням.

Оскільки рівень життя в Нью-Йорку набагато вище, ніж був на батьківщині, можливостей реалізувати себе існує набагато більше. Щоб оцінити, чи достатня запропонована роботодавцем зарплата для безбідного проживання у Великому яблуці, ознайомтеся з такими даними:

  • оренда кімнати в залежності від району обійдеться в межах 600-1 500 доларів. Якщо винаймати окрему квартиру, то платити доведеться:
    • на Манхеттені – 7 тис. дол./міс.;
    • у Брукліні – від 2 тис. дол./міс.;
  • проїзд у муніципальному транспорті:
    • за одну поїздку доведеться заплатити $ 2,75;
    • вартість проїзного на 1 місяць становить $ 121-130;
  • переміщення по місту на особистому автомобілі:
    • вартість бензину – $ 0,7/л ($ 2,5 галон);
    • місячна страховка – близько $ 150;
    • парковка – від 1 до 3,5 дол./годину.

Ціни в Нью-Йорку на продукти.

Найменування продукту Вартість, долари
Макарони (500 г) 1,8
Молоко (1 літр) 1,3
Вершкове масло (0,25 кг) 3,9
Йогурт (390 г) 3
Яйця курячі (дюжина) 1,7
Пластівці кукурудзяні (0,5 кг) 3,6

Заходи покарання за нелегальне працевлаштування

Організації і кадрові агентства За нелегальне ведення трудової діяльності іммігранта за ґрати не відправлять. Його просто депортують з країни. При цьому в’їжджати в США не можна буде:

  • протягом 3 років, якщо термін нелегального перебування не перевищував 180 днів;
  • протягом 10 років – при терміні 365 днів.

Та й після закінчення заборони на в’їзд в США навряд чи знайдеться консул, який, знаючи про минуле іноземця, видасть йому візу. На чорні списки таких порушників термін давності неофіційно не поширюється. Так що недбальство та погоня за миттєвою вигодою може позбавити іноземця перспектив законного ведення трудової діяльності в Америці.

Відкриття власної справи

Іноземець може відкрити власний бізнес в США в таких організаційно-правових формах:

  • приватне підприємництво. Потрібна реєстрація в штаті, в якому ведеться діяльність;
  • корпорація. Реєстрація здійснюється в секретаріаті штату і в результаті такого виду бізнесу присвоюється індивідуальний федеральний номер;
  • партнерство. Відрізняється гнучкою структурою звітності та менш суворими вимогами. Реєструвати потрібно теж у секретаріаті штату;
  • підприємство виду LLC. Це аналог нашого ТОВ. Цікаво, що форму сплати податків допускається змінювати кожні 5 років.

Висновок

Ринку праці в Нью-Йорку притаманна жорстка конкуренція. Між тим ведення в цьому місті трудової діяльності вигідно з багатьох причин. По-перше, найбільша на північноамериканському континенті україномовна діаспора. По-друге, в мегаполісі завжди багато вакансій. По-третє, добре виконана робота завжди гідно оплачується.

Як знайти роботу в Нью-Йорку: Відео

Статті по темі