Меню Закрити

Найбільш затребувані професії в США

США вже понад 200 років приймають мігрантів з усього світу. Приїжджих приваблює високий рівень життя, можливість зайняти добре оплачувану посаду, широкі можливості для наукових досліджень і бізнесу. Якщо ви хочете швидко знайти роботу в цій країні, варто орієнтуватися на найбільш затребувані професії в США у 2024 році.

Найбільш затребувані у США професії

Ринок робочої сили в США

В останні роки в економіці Сполучених Штатів спостерігається стабільне зростання. Згідно з даними Бюро статистики Міністерства праці, з 2016 року було створено понад 3,9 мільйона нових робочих місць.

У минулому році рівень безробіття опустився до 3,7 % і став найнижчим за останні 18 років.

У країні активно розвивається промисловість, будівництво, проектування комп’ютерних систем, охорона здоров’я та соціальна допомога.

Затребувані не тільки кваліфіковані працівники: зайнятість серед жителів країни, які мають лише атестат про закінчення середньої школи, в даний час найвища за всю історію США. Щоб залучити співробітників, роботодавцям доводиться підвищувати зарплату.

В країні потрібні працівники в різних галузях – від виробництва до сфери послуг. Тому для тих, хто хотів би виїхати в США, в даний час склалися досить сприятливі умови.

Самі затребувані професії

У США низький рівень безробіття, тому найбільш затребувані види робіт – ті, на яких не надто охоче влаштовуються місцеві жителі. Зазвичай це пов’язано з важкими умовами праці та невисокою оплатою.

У список затребуваних професій у США входять:

  • Продавець роздрібної торгівлі. Це найпопулярніша професія в країні, і, згідно з прогнозами експертів, потреба у її представників буде зростати. Спеціальна освіта не обов’язково, середній річний дохід становить близько 25 370 $.
  • Касир. Більшість касирів працює в супермаркетах чи на автозаправках. Це одна з найбільш низькооплачуваних професій у країні, з річним доходом близько 20 420$. У найближчі роки прогнозується значне зменшення кількості вакансій у зв’язку з поширенням систем самообслуговування та інтернет-магазинів.
  • Працівники ресторанів та фаст-фудів. Часто працюють неповний робочий день, тому зарплати дуже низькі – близько 18 800 $ в рік. Освіти не потрібно, для деяких видів робіт (посудомийки, прибиральники, помічники кухаря) досить базового знання англійської мови, але досить важкі умови праці. Офіціанти – популярна робота для дівчат, і, хоча зарплати невеликі, є можливість отримувати чайові.
  • Офісні працівники. Для клерка, в чиї обов’язки входить відправка пошти, робота з копіювальною технікою та документами, вищої освіти не потрібно, але і відносно невисока зарплата – до 30 000$ в рік. Секретар або адміністратор отримують більше – близько 34 000$.
  • Працівники кол-центрів. Ця робота пов’язана з досить високою психологічною напругою, а оплата порівняно невелика – 33 400$ в рік. Вимагається добре знання англійської мови, чітка дикція, грамотна мова, ввічливість і швидка реакція.
  • Комірники та працівники складів. Потрібні фізична сила, уважність і акуратність. Вакансії можна знайти на промислових підприємствах і в супермаркетах. Зарплата невисока – близько 27 000$ в рік.
  • Двірники та клінінгові працівники. Попит на працівників цієї сфери високий і продовжує рости. Освіти не потрібно, англійська мова досить знати на базовому рівні. Оплата праці близько 25 150 $ в рік.

У топ затребуваних професій, для яких потрібна спеціальна освіта, входять медсестри (середній річний дохід 70 000 $), вчителі початкових класів (30 000-45 000 $ в рік), будівельники різних спеціальностей (30 000-50 000 $ в рік).

Для різних штатів списки актуальних вакансій можуть істотно розрізнятися. Наприклад, на східному узбережжі багато пропозицій для фінансистів та менеджерів, на Алясці потрібні рибалки та нафтовики, в Каліфорнії популярна робота в області фітнесу й догляду за тілом.

Найбільш високооплачувані спеціальності

Найбільш високооплачувані спеціальностіВерхню позицію в рейтингу найбільш високооплачуваних професій Сполучених Штатів займають працівники медичної сфери:

  • анестезіологи та хірурги заробляють близько 240 000 $ в рік;
  • акушери та гінекологи – 215 000 $;
  • лікар-терапевт – 205 000 $;
  • педіатр – 190 000 $;
  • стоматолог – 150 000-190 000 $.

У зв’язку з великою кількістю літнього населення затребувані кваліфіковані кардіологи, дієтологи, реабілітологи, фізіотерапевти, ортопеди, масажисти (оплата праці 60 000-100 000 $ в рік). Ветеринар може отримувати до 120 000 в рік, фармацевт – до 112 000 $.

Друге місце за рівнем зарплат займають фахівці фінансової, юридичної та аналітичної сфер. Адвокат заробляє 118 000-160 000$ в рік, але доходи компаньйонів відомих юридичних фірм можуть бути й вище. Аналогічні зарплати мають топ-менеджери великих компаній і високопоставлені банківські службовці. Середній річний дохід актуарія (спеціаліста зі страхової математики) становить близько 120 000 $.

Бухгалтери можуть розраховувати на плату в розмірі від 60 000 до 90 000 $ в рік, директор з маркетингу – 177 000 $, фінансовий менеджер – 130 000 $, аудитор – до 70 000 $.

На третьому місці фахівці IT-сфери. Програмування і розробка мобільних додатків, адміністрування баз даних дозволяють отримувати в середньому 80 000-90 000$ в рік.

Data engineer (спеціаліст по створенню систем автоматичної обробки даних) і data scientist (експерт з аналізу даних) отримують від 110 000 $ в рік. В останні десятиліття значно зросла роль співробітників, що працюють у сфері інформаційних технологій, інтернет-реклами та аналітики: СЕО-фахівців, адміністраторів баз даних (річний дохід 90 000 $).

Високий рівень доходів зберігається у фахівців, пов’язаних з авіацією. Льотчик комерційних авіаліній може заробляти 85 000-145 000 $ в рік, механік – близько 50 000 $. Середній річний заробіток авіадиспетчера становить 118 740 $, але кращі фахівці отримують понад 170 000 $.

Праця інженерів в країні також оплачується гідно:

  • інженер-електрик отримує 90 000 $ в рік;
  • інженер-механік – 85 000 $;
  • інженер виробництва – 80 000 $;
  • найвищі зарплати в інженерів-будівельників – до 120 000 $;
  • нафтовиків – до 165 000 $.

Архітектор (керівник проекту) заробляє до 140 000 $, рядові проектувальники – 60 000-90 000 $.

Окрема категорія – популярні спортсмени, артисти та музиканти. Їх доходи можуть обчислюватися восьмизначними числами, але зазвичай становлять комерційну таємницю та у відкритому доступі не публікуються. Відомо лише, що зарплати їх керівників можуть досягати 110 000 $ в рік.

Затребуваність та оплата

найбільш оплачувані професії в АмериціЯкщо порівняти найпопулярніші та найбільш оплачувані професії в Америці, очевидно, що найбільша кількість вакансій можна знайти у сфері низькооплачуваного некваліфікованої праці. Життя в США досить дорога, тому при роботі за такою професії буде важко забезпечити навіть повсякденні потреби: оренду житла, комунальні платежі, харчування.

Щоб отримувати досить багато, потрібно мати якісну вищу освіту і досвід роботи, але конкуренція між такими фахівцями в країні досить висока.

На що можуть претендувати мігранти

Затребувані професії в Америці для іноземців – сільське і лісове господарство, будівництво, кулінарія, сфера обслуговування, догляд за людьми похилого віку, соціальна робота, вантажоперевезення. Але навіть при наймі на низькокваліфіковану роботу американські роботодавці віддають перевагу своїм співвітчизникам.

Приїжджі можуть розраховувати на працевлаштування, якщо на дану вакансію не вдається знайти американця, або якщо господар намагається заощадити й платити співробітникові як можна менше.

Мігранти можуть претендувати на високооплачувані фахом у США, якщо у них є вища освіта, достатня кваліфікація та досвід роботи. Перевага віддається тим, хто має дипломи американських або європейських університетів.

Сертифікати вузів пострадянських країн в Америці не визнаються, для їхнього підтвердження необхідно пройти процедуру нострифікації. Особливо складно це зробити для лікарів і медсестер.

Іноземці з високою кваліфікацією працюють переважно в IT-сфері, архітектурі, бухгалтерській і фінансовій сферах, менеджменті. Креативний артист, дизайнер, журналіст також знайдуть підходящу нішу для застосування своїх талантів.

У Сполучених Штатах вітають нові цікаві ідеї та стартапи. Великий шанс отримати запрошення на роботу мають талановиті винахідники, математики та фізики, наукові працівники.

Майже третина науковців, які працюють у США, є громадянами інших країн. Технічні досягнення Сполучених Штатів багато в чому обумовлені тим, що вони запрошують на роботу кращих фахівців у різних сферах діяльності та створюють відмінні умови для реалізації їхніх можливостей.

Що потрібно для роботи в США

Влаштуватися на легальну роботу мігрантам з пострадянських країн досить складно. Якщо ви прибули в країну за туристичною чи гостьовою візою або нелегально, офіційно працювати ви не маєте права. Багато роботодавців не приймають іноземних співробітників без грін-кард – дозволу на проживання у країні.

Знайти роботу можна через спеціалізовані сайти, за допомогою співвітчизників або друзів, через кадрові агентства, з допомогою розсилки резюме безпосередньо в компанії або підприємства.

Шанси на працевлаштування підвищує перекваліфікація іммігрантів на американських навчальних курсах, а також високий рівень володіння англійською мовою. Співбесіда може проводитися в офісі або через інтернет (через скайп).

Під час бесіди з HR-менеджером важливо давати чіткі та конкретні відповіді на всі питання, а також представити свої переваги в порівнянні з іншими претендентами. Якщо співбесіда пройшла успішно, компанія надсилає офіційне запрошення, на підставі якого видається робоча віза в США.

Власний бізнес

Власний бізнесСША – країна розвиненого індивідуального підприємництва. За даними агентства Doing Business, у 2024 році вона займає 8-е місце у світі за легкістю ведення бізнесу.

Підприємницьку діяльність регулюють прості та прозорі закони, і іноземці мають ті ж права і можливості, як і американські громадяни. Але конкуренція дуже висока, тому перед тим, як почати свою справу, варто провести всебічний аналіз ринку.

Для підприємництва в США потрібно отримати бізнес-візу:

  • Віза EB-5 видається тим, хто інвестує в економіку країни не менше 1 мільйона доларів (або 500 000 $ в штаті з сільськогосподарською економікою) і відкриває для американських громадян не менше 10 робочих місць.
  • Для отримання візи Е-2 потрібні інвестиції не менше 100 000 $.
  • Віза трейдера Е-1 доступна громадянам країн, які підписали із США двосторонню угоду – наприклад, України або Казахстану.
  • Віза L-1 дозволяє відкрити представництво іноземної компанії в Штатах.

Слід врахувати, що в цій країні дуже складне податкове законодавство, тому підприємцю знадобляться послуги податкового менеджера.

Висновок

Переїхати в США та отримати там роботу для представників пострадянських країн досить важко. В країні достатньо вакансій для низькокваліфікованих працівників, але така робота здатна забезпечити хіба що прожитковий мінімум.

Перспективу працевлаштування на престижних спеціальностях мають переважно фахівці з вищою (краще американською або європейською) освітою, працівники інтелектуальної сфери, наукові співробітники та IT-фахівці.

При наявності достатнього капіталу можна також відкрити власний бізнес або інвестувати у вже діючу компанію.

Затребувані професії в США: Відео

Статті по темі